Programma met veel mode, sportactiviteiten en muziek V Oude schoenambacht blijft nog altijd boeien PALAZZO Valentin Hein M/V woensdag 19 augustus 1998 HPpp®f Zeeheld SHOES VLISSINGEN - Het bruist in Vlissingen als nooit tevoren. Het ene feest is nog maar goed en wel achter de rug, het andere kondigt zich alweer aan. Kermis, Small Sail, motordag en ho- recaweekeinden, het publiek komt er zeker aan haar trekken. Voor jong en oud wordt gezorgd, de activiteiten en feestelijkhe den worden op een gemêleerd gezelschap afgestemd. Sol Latino Evenementenstad Popular Classics II Musea van. Valentin Hein zorgen voor populair klassieke muziek tij dens de Ruyterfeesten. den. De plaatselijke onderne mersvereniging doet er alles aan om het verblijf in de stad zo aangenaam mogelijk te maken. Er wordt veel vertier geboden, het zomerseizoen staat er bol Er is actieve- en passieve recre atie, iedereen kan in Vlissingen zijn of haar hartje ophalen. De VW-term 'Daar verveel je je nooit' wordt er volledig waar gemaakt. Michiel Adriaensz. de Ruyter is het 'boegbeeld' van Vlissingen. Een echte zeeheld, deze meest tot de verbeelding sprekende historische Vlissinger. Hij sneuvelde op 29 april 1676 in een slag tegen de Fransen bij Syracuse. Beroemde verhalen doen over hem de ronde, zoals de ketting over de Thames bij Chatham die hij kapot voer. Verhalen zijn er ook over de feestelijke gebeurtenissen van Vlissingen. Het hart van de Wal- cherse badplaats heeft al vele malen centraal gestaan. De Slobbers, afkomstig uit Papendrecht, komen zaterdagmiddag naar Vlissingen om een muzikaal steentje bij te dragen. VLISSINGEN - Winkelcen trum Vlissingen zorgt met de Ruyterfeesten (van 20 tot en met 22 augustus), voor een ge varieerd activiteiten-aanbod. In grote lijnen ziet het volledi ge programma er als volgt uit: DONDERDAG 20 AUGUS TUS: Van 11.00 tot 20.00 uur zorgt Coen van de Kamp op de Oude en Kleine Markt voor de nodige entertainment. Op de Kleine Markt wordt pop- ulair-klassieke muziek ver zorgd door het duo Valentin en Hein. Eveneens op kleine Markt wordt tussen de bedrijven door, maar daarom niet minder inte ressant, een talentenjacht ge houden. Van 13.30 - 14.15 uur en van 14.15 tot 16.00 uur, van 16.00 tot 16.45 uur en van 16.45 tot 19.30 uur en van 19.30 tot 20.15 uur: mode- cn sport op de Oude Markt. Van 20.15 tot 21.00 uur Line-Dance op de Oude Markt. Doorlopend staan op het Schel- deplein kinderattrakties in de vorm van: een draaimolen; springkussen; glijbaan en schminkkraam. VRIJDAG 21 AUGUSTUS: Vanaf 11.00 uur op de Oude Markt doorlopend mode, sport en entertainment van Coen van de Kamp (van 11.00 tot 20.00 uur op de Oude en Kleine Markt). Van 12.00 tot 18.00 uur popu lair klassiek op de Kleine Markt. Er treden deelnemers aan de talentenjacht op, looprokest Melody Makers is van 18.00 tot 21.00 uur in het centrum te zien en te horen en de plaatselijke schermclub verzorgt tussen 20.15 en 21.00 uur demonstra ties. Ook de aktiviteiten voor de kinderen staan er weer. ZATERDAG 22 AUGUSTUS: Het mode- en sportspektakel begint om 11.00 uur op de Oude Markt. Vanaf 13.30 tot 14.00 uur tre den De Slobbers op. Om 15.00 uur wordt de uitslag van de ta lentenjacht bekend gemaakt. Tussen de modeshows door worden Indonesische dansen uitgevoerd door Sings Melati in athentieke kleding. Coen van de Kamp verzorgt van 11.00 tot 17.00 uur afwis selend op de Oude en Kleine Markt de entertainment. Op de Kleine Markt treedt tus sen 12.00 en 16.30 uur Sol Lati no op; looprokest De Slobbers zorgt voor de muziek in het centrum tussen 11.00 en 16.00 uur. Ook de activiteiten voor de kinderen staan weer op het Scheldeplein. Scherminkelstraat 28 t.o. Pompidoe Een 'meester-schaenmaker' laat bij Palazzo-Shoes zien hoe het aloude ambacht wordt uitgeoefend. VLISSINGEN - Tijdens de Ruyterfeesten is onder meer te zienen dan mei name bij Palazzo Shoes, hoe vroeger op ambachtelijke wijze schoenen werden gemaakt. Het is een bijna uitgestorven handwerk. Ad van Vught, meester schoenmaker en gediplomeerd orthopedisch schoenmaker, weet er alles van. ..De techniek van het schoenmaken van vroeger in teresseert me enorm vertelt hij, ..Het was een ambacht dat van vader op zoon overging. Schoenen kunnen het welzijn van mensen bepalenze behoren tot de eerste levensbehoefte. Belangstellenden die er vragen over hebben, kunnen er tijdens de Ruyterfeesten bij Van Vught mee terecht. „Ik verzorg er een de monstratie., maar sta ook graag iedereen te woord. 'We bieden non-stop programma' Er is de komende dagen van alles te doen tijdens de Vlissingse Ruyterfeesten. door Ben Donkers Wim Smits, pr-man van de Eve nementencommissie Vereniging Winkelcentrum Vlissingen (de organisatie die voor de Ruyter feesten verantwoordelijk is), toont zich uiterst tevreden met het programma-aanbod. „We bieden een non-stop pro gramma. Het moet een aaneen schakeling van optredens en ac tiviteiten worden", laat hij we ten. Mode Promotie Team Alièn- ne zorgt voor het dagelijkse mo de- en sportspektakel. Dat is in feite de 'rode draad'. Tussen door staan allerlei andere per formances op de agenda. Zoals bijvoorbeeld Sol Latino, een vocaal en multi-instrumen- taal duo dat behalve zang ook zorgt voor instrumentale klan ken zoals van de panfluit, ke- na's, gitaar, charango, synthesi zer en percussie. De panfluiten die bespeeld zorden variëren in grootte van 5 centimeter tot lVè meter. Het duo brengt bovendien een exotisch programma met daarin eigen composities, Zuid-Ameri kaanse en Mexicaanse klassie kers op tropische ritmes. Mode, sport, dansen, muziek en kindervermaak. De Ruyterfees ten biedt het allemaal op Oude en Kleine Markt, het centrum en op het Scheldeplein. De binnenstad ligt er uitnodi gend bij. De Ruyterfeesten zor gen voor nóg meer vertier. Vlissingen staat bekend als 'eve nementenstad'. Het Straatfesti val trekt jaarlijks duizenden be zoekers, de oldtimerrit geniet wijd en zijd bekendheid, er is een strandmotorcross, een straat-artiestendag, kermis niet te vergeten en ringrijden. ARCHIEFFOTO: HARRY DE LANGE Daar zijn Small Sail en de mo tordag onlang aan toegevoegd. Gebeurtenissen die, vanwege het grote succes, zeker jaarlijks op de evenementenkalender te rug keren. Theater, muziek, zang en dans: er zijn veel hoogtepunten. De Ruyterfeesten is er een 'topper' van. Het begint allemaal mor gen, donderdag 20 augustus, de sluiting is zaterdagavond. Vlissingen bruist als vanouds. Buiten de extra attrakties biedt de stad interessante beziens waardigheden. Kanonnen op de boulevard, Michiel de Ruyter die vanaf zijn voetstuk alle ge beurtenissen nauwlettend in de gaten houdt, het Arsenaal en het aantrekkelijke winkelcentrum. Er zijn musea, edelsmeden, Schminken, een vast onderdeel van de Ruyterfeesten. fietsverhuurbedrijven en fitnes scentra, er kunnen skates ge huurd worden en kerken bezich tigd. Kinderen kunnen naar de speciaal voor hen ingerichte boerderijen en voor de ouderen zijn er weekmarkten. Vlissingen heeft heel wat te bie-

Scheldebode | 1998 | | pagina 15