t Schuttershof blij met 'zomers' weer Als epilepsie in je leven komt... 6*roonfo on frv'it 1ri\no \z\oo(,wzYon Smiths hamka's D.E. Décafé Verkade digestive biscuit KooWorï Gouden aar roomboter carrees Verkade sultana Prodent tandpasta Knorr spaghetteria of rizi bizi Marga 1*ÈlT rine Groenten in blik Dextro drink Pi oWr\oc> Haagdijk 14, Breda Rode of groene paprika's Nectarines Hollandse bloemkool Kakelverse kuikenbouten Gepaneerde schnitzels Rundervinken Varkensfilet Meergranen brood Gekookte gelderse Vrouwen individueel Belangrijk Mosterdspek Casselerrib Saksische leverworst 140 per uur Witte minipuntjes Saucijzen broodje Rozijnen brood Bakker theeworst Extra belegen kaas Mona yokidrink Mona halfvolle kwark Turks Fruit Belang in overleg Malo kinder kwark Muller rijstdessert Abee sellerie salade Bayernkrone magere vruchten- yoghurt ^OC Belegen milner kaas Cambozola Pizza's visnuggets Ola solero ijs •sfflffljESË SUPERMARKTEN pizza of normaal per zak 6kooc/ on t>anhof pak 500 gram met of zonder chocolade ^191 per rol per pak diverse smaken per pak gel, mint of cool 5 TUBES diverse smaken ^|99 per pak UM 2 PAKJES 1^-J doperwten, doperwten/worteltjes, sperzieboontjes of worteltjes ^^^79 blik 400 gram fruit, orange of tropical per blikje Al meer SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 JULI 1998 M voor OOST-SOUBURG - Op het moment dat Jos Verstappen in de formule 1 ging rijden, in 1994, zou hij de aanzet kun nen zijn geweest voor de enorme populariteit van het karten. Verstappen is zelf afkomstig uit de kartwereld Op indoorbanen, in tegenstelling tot de outdoorbanen, kan altijd goed worden gekart. door Mieke Janssen per 500 gram kilobak per 2 kilo div. soorten 4 kilo per 4 stuks gemarineerd of 4 naturel, kilo nu per stuk aan het stuk, 100 gr. Karten is enorm populair. Niemand is afhankelijk van het weer en het is toe gankelijk en redelijk be taalbaarvoor een groot publiek. Richard de Buck, kart-rider op regionaal niveau, denkt dat het kar ten er eerder was dan het formule 1-rijden. Het een zou mogelijk afgeleid kunnen zijn van het an der. zijn afgeschermd met banden. Dus als je er te genaan komt dan glij je gewoon door. Karten is geen typische mannensport, het team van Richard bestaat uit twee vrouwen en twee mannen. Wel is de sport pittig in prijs, zonder de hulp van sponsors wordt het erg moeilijk wedstrij den te rijden. „Als je de races bekijkt die wij rijden in de zeeuwse kampioenschap pen voor teams, daar moet je per team per race 200 gulden betalen." „Dat is leuk als je het een keer doet, maar het zijn tien races, dus kostbaar," aldus Richard de Buck. Karten is zowel een team als individuele sport. „Op het moment dat je op de baan zit als rijder, ben je individueel bezig. Maar je krijgt langs de kant door middel van borden rondentijden mee, soms wat orders en je wordt gigantisch aange moedigd door het team. Het is dan echt een team sport." Een probleem om te oefe nen of races te rijden zijn de banen. In Zeeland zijn die mogelijkheden be perkt. Behalve in Zierik- zee. Sint Maartendijk en tijdelijk in de Zeeland hallen zijn er geen moge lijkheden. De baan in Zierikzee ver eist een hoop concentratie en kracht. Karten is vol gens Richard de Buck een sport die veel vraagt van het koncentratievermo- gen en ook van de condi tie van een rijder. „Het allerbelangrijkste van het snel kunnen gaan op een baan is het kennen van de piste. Dat je in principe elke bocht kent en daardoor ga je steeds sneller." Binnenkort gaat de laat ste, de tiende race van de zeeuwse indoor-kartkam- pioenschappen voor teams in de Zeelandhal len van start. Bijzonder is om te melden dat een elf jarig Duits jongetje ook hieraan zal deelnemen. Een Nederlands/Duits gelegenheidsteam doet mee, onder leiding van dit supertalent, Denis. Zijn laatste aanval, voor de liefhebbers, op het baan record strandde op l/100e, in 25.13 seconden. Het baanrecord ligt op 25,12 seconden. Richard de Buck over deze laatste race van het seizoen: „Wij gaan natuurlijk voor de overwinning, altijd." De kart gaat razendsnel. Op een indoorbaan kan rond de 70 kilometer ge haald worden. De Buck, zelf aktief kart-racer bin nen het Belisol Euro Iso latie-team, werd tijdens de negende Zeeuwse In- door-kart kampioen schappen voor teams, derde. Het team reed 271 ronden in twee uur tijd. De winnaars, de Van Gilst-Kevers wonnen met 275 ronden. Een sport met risico's, maar ja, welke sport heeft dat niet. „Je hebt een helm op, een raceoverall trekken de meesten aan en veel men sen doen ook handschoe nen aan. Maar gevaarlijk? Nee, je hebt een laag zwaartepunt met een kart, dus op het moment dat er wat gebeurt, ge beurt er eigenlijk niets." „Je zit dicht bij de grond en bovendien, de banen 100 gram 100 gram 100 gram Richard: „De meeste for mule 1 rijders zijn begon nen in karts. Buiten, met snelheden van 140 kilo meter per uur. De indoor- karts van nu hebben na tuurlijk niet zoveel ver mogen." Een kart. met een k ge schreven, is een groot buizenframe met vier wielen, van ongeveer twee meter lang. Als je er in gaat zitten zit je zo'n vijf centimeter van de grond af. per 10 stuks verpakt VERS UIT DE OVEN per stuk 400 gram per stuk vers van het mes, per kilo div. smaken, literpak vanille-banaan of framboos ^9! bak 450 gram MIDDELBURG - Het filmtheater "t Schutters hof is beslist niet onte vreden over het aantal bezoekers van hun zomer filmfestival, beter be kend als cinema boule vard 1998. De kvvaliteits- films en het mindere zo merse weer leidden tot een grote belangstelling. startte begin juli met het zomerfilmfestival. Talloze films worden ge toond tot eind augustus. Te denken valt aan films als Turks Fruit, Romeo and Juliet, The full mon- ty en Karakter. Dit is slechts een kleine greep uit het aanbod. Binnen het Walcherse is de cinema niet de enige bioscoop, of filmtheater. Op de vraag aan direc teur Wilco Schuringa of de concurrentie niet moordend is, antwoord hij van niet. „Wij zijn een kwaliteit theater, een filmtheater, dat voor een aanzienlijk gedeelte door de gemeen te Middelburg wordt ge subsidieerd. En daaraan zit natuurlijk de toezeg ging dat wij ons storten op de kwaliteitsfilm. De kleinere films die in de theaters in Nederland draaien." „De cinema uit Vlissingen stort zich veel en veel meer op de popu laire films. Die heeft dus een heel andere doel groep en een totaal an dere benadering van het het concept film." Een James Bond film zal niet snel gedraaid wor den in de cinema. „We proberen het belang van de grote commercië le films zo laag mogelijk te laten zijn, maar de tra giek is toch ook wel een beetje dat we daar voor een gedeelte afhankelijk van zijn." „Wel kunnen we kiezen uit de wat be tere commerciële films, wat dat dan ook mag be tekenen." „Seven yearts in Tibet, bijvoorbeels, is een film die ook in het zomer filmfestival getoond werd. Het hoofdddoel van de stichting is toch iedere weeek een kwali- teisfilm", aldus Wilco Schuringa. Overigens hoeven de be zoekers van de Cinema zich voorlopig nog geen zorgen te maken over een eventuele andere locatie van het filmtheater. Wilco Schuringa: „Wij zijn in overleg geweest met de gemeente. Ik denk dat het ook past in de discussie, bijvoorbeeld, over de ontwikkelingen rondom het Stationsgebied. De loca tie die we nu hebben is sfeervol, heel uniek. Maar kwalitatief kan het gebouw verbeterd wor den, in dat opzicht zou het niet gek zijn om een andere locatie te krij gen." Het filmhuis is voortdu rend in gesprek voor een betere locatie. „We ho pen op termijn en nieu we plek te betrekken. Het gebouw waar we nu in zitten zal niet gereno veerd worden, ik denk dat dat een vrij kostbare zaak is", aldus de direc teur van de cinema Mid delburg. Voor geïnteresseerden ligt op een aantal open bare plekken de brochu re van het filmhuis, waarin het totaal aanbod van het zomer-filmfesti- val. per stuk aardbei of appel ^1, bakje 200 ml. Il bak 500 gram De cinema, die in Mid delburg in de Schutters hofstraat te vinden is 3 bekers a 125 gram De(h)eerlijkste versie van het klassieke liefdesverhaal! Genieten van de lik mooist jfek verfilmde ;1B»8ex8cenes 500 gram 100 gram div. smaken per stuk zak 300 gram pak 3 stuks Epilepsie is meer dan alleen maar medicijnen slikken. Hel begrip van anderen is van grool belang. Hel Nationaal Epilepsie Fonds organiseert vakantiereizen en infor matieavonden, /ij beschikt over een info-lijn en verleent individuele hulp aan mensen met epilepsie. Belangrijk is ook de financiële steun aan het wetenschappelijk onderzoek Murd donateur, vraag de informatie. Giro 222.111 no 31, geldig t/m zaterdag 1 augustus, prijswijzigingen, zetfouten en uitverkocht voorbehouden mogelijk dan patiënt en anderen denken. Nationaal Epilepsie Eonds Postbus 270 3990 CÏB Houten Epilepsie-infolljn: 0900 - 821 n24n1 1 (3 een! per minuut) Voor iedereen die vragen heet over epilepsie, Del de info lijn. Als epilepsie in |e leven komt Dlijl niet met onbeantwoorde vragen zitten MIDDELBURG WINKELCENTRUM DAUWENDAELE EN WINKELCENTRUM WELSINGE

Scheldebode | 1998 | | pagina 14