Aardappel- schijfjes 3?9 1°9 1f9 O?9 1." 139 1?9 23 4." 6?9 239 1?9 23 15?° I?9 1?8 MEER PLEZIER VAN JE GULDEN 1?9 Rhodos sponsort PSD vzw in nieuwe tenues 3 Zeelandia C1 in 't nieuw Abdijplein middelpunt folkloristische dagen Open tuinen club van fuchsialiefhebbers Rechtshulp voor meer mensen beschikbaar! |V i interculturele dag in Bonedijkestraat veere heeft komende weken zes historische marktdagen BUROVOOR RECHTSHULP 99 98 |99 y r I partjes of aardappelkroketjes Pepsi cola of seven up Pie^vrle^ IJscornets Ola raket ijsjes 949 M Grizzy roomijsbekers Gouda's glorie halvarine Kitekat Petit pains Pickwick vruchtenthee Croma kruiden ^^79 Wieger ketellapper lekkerbekjes Lu tuc Gouda's glorie sauzen VI&&; tvar&n Zwan boterhamworst Runder cervelaat Mona knettertops &ZSZÏTgtMSS ofdukkies Motta ijs mini kim Brandnetelkaas of mosterdkaas Gorgonzola Monchou Abee komkommer salade Gegrilde beenham Berber aardappelen Kip krokant- ^cnnitzel ilavinken 436 Mona pudding Coberco dubbelvla &v\ frvlt Öroocl i Vers van 't mes Belegen kaas Fries suikerbrood Hollandse bospeen ^49 Groot bamipakket 4 Worstenbroodjes Perziken Blanke witlof SUPERMARKTEN *«5 EDWIN VERSTP Figuranten Programma SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JULI 1998 M S( PAGINA 8 regular of light, 1500 ml. doos 8 stuks doos 8 stuks mPh doos 10 stuks kuip 500 gram div. smaken, blik 415 gram pak 4 stuks 1?9 alle smaken, 4 per pakje per pakje rozijnen of 4| normaal, per pak div. smaken, per pakje div. smaken, jË statube 100 gram 100 gram doos 6 stuks doos 10 stuks JCaaS 500 gram 100 gram pakje 100 gram bakjoog^L 100 gram baal 5 kilo per kilo 4 stuks vanille, chocolade, griesmeel, framboos of caramel beker 500 gram 1." div. smaken, literpak per kilo per stuk per bos per stuk per stuk QQg no. 29, geldig t/m zaterdag 18 juli, prijswijzigingen, zetfouten en uitverkocht voorbehouden 1 MIDDELBURG V'/iNKELCENTRUM DAUWENDAELE EN WINKELCENTRUM WELSINGE kilobak 500 gram ZOUTELANDE - Grieks restaurant Rhodos heeft de spelers van PSD van nieuwe voetbalschoenen voorzien. De wedstrijdballen worden gesponsord door res.bedrijf Westerschelde en bloemenshop Roos. (01181 469383 Éi ïr*m? «wnrWAi li VLISSINGEN- Zaalvoetbalvereniging VZVheeft van RVS-Verze- keringen E. Verstraete Vlissingen en hotel De Tien Torens uit Zoutelande nieuwe tenues gekregen. Het gaat om twee teams (1 en 2) die het afgelopen seizoen promoveerden naar de tiveede klasse Walcheren en de vierde klasse Vlissingen. VÉERE - Op zes dinsdagen, van 14 juli tot en met 18 augustus, heeft Veere historische weekmarkten op het programma staan. Die zijn vanzelfsprekend op de Markt en de toegang is natuur lijk gratis. Het historische zit hem in de sfeervolle kostuums die de markt kooplieden dragen. Bovendien zijn de produkten die verkocht worden nostalgisch, home-made of van vroeger. In dat laatste geval moet gedacht worden aan antiek en curiosa. Figuranten die in een historich kostuum willen lopen kunnen bellen 502161. Zo is men op zoek naar een Napoleon met wit paard, zes soldaten en een sergeant, bloememneisjes en breien de oma's. Twee jaar geleden bestond Veere 700 jaar. Dat is toen met allerlei activiteiten gevierd. Vorig jaar viel er maar weinig te beleven, vandaar dat Jan Mosmans zich afvroeg of er niet iets te regelen was. Hij vroeg en kreeg van de gemeente toestemming voor zes historische markten. Veere biedt uiteraard een schitterende entourage voor dergelij ke markten. Belangstellenden die mee willen werken kunnen eerder ge noemd nummer bellen. MIDDELBURG - Zeelandia Cl is door dierenspeciaalzaak Van Pagee en Glashandel Labruyère van nieuwe tenues voorzien. De dierenspeciaalzaak zorgde voor de shirts en broekjes, de glashan del voor trainingspakken. MIDDELBURG - Er staan twee folkloristi sche dagen op de Mid delburgse agenda: 16 juli en 20 augustus. Morgen de eerste die wordt gehouden op en rond het Abdijplein. Er komen sjezen en ringrij- ders. De sjezenrijders strijden om de FB den Boer-trofee, die wordt beschikbaar gesteld voor het paar dat de meeste ringen weet te steken. Het aardige van deze wedstrijd is dat de deel nemers in Zeeuwse kledij verschijnen, de sjezen zijn versierd en de paar den netjes uitgedost. Het publiek mag kiezen wel ke combinatie het leukst voor de dag komt. De ringrijders strijden om de gemeentebeker. De organisatoren vinden het prachtig dat het ringrijden terug op de plaats is waar het eens begon. In het begin van deze eeuw streden de Wal- cherse ringrijders hier al voor de ereplaatsen. Toen de abdij was ver woest tijdens de tweede wereldoorlog, moest worden uitgeweken naar het Molenwater. Tot twee jaar geleden bleef het evenement daar. Te rug naar de abdij bleek een gouden greep. Het programma: 09.30 uur: opening en begin sjezenrijden en ringrij den. Diverse jury's zor gen voor de beoordeling. Na de pauze (van 11.45 tot 13.00 uur) worden de wedstrijden voortgezet. Om 15.00 uur prijsuitrei king. 16.30 uur finale met kamp bij het ringrij den te paard en 17.00 uur finale met kamp bij het sjezenrijden. Om 17.30 uur uitreiking van de FB. den Boer-wisselbeker. MIDDELBURG Exemplaar van veel ge kweekte siergewassen met donkerrode, paarse of witte afhangende klokbloemen (fuchsia hybrida). Zo staat de fuchsia omschreven in de Dikke van Dale. Veel gekweekt, inder daad. Er zijn mensen die van het kweken van fuchsia's hun hobby ge maakt hebben. De leden van de Zeeuwse club van fuchsialiefheb bers stellen dan ook ie der jaar hun tuinen open, zodat iedereen kan ge nieten van de vele soor ten fuchsia's in allerlei vormen. Van struik tot stam tot hanger. In sommige tuinen zijn wel twee- tot driehon derd fuchsia's te vinden, dus alleszins de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen. De eige naren van de tuinen zijn graag bereid antwoord te geven op vragen over het kweken en de verzorging van fuchsia's. Op vrijdag 17 juli is de tuin van de familie Hou tekamer, Julianastraat 20 in Waarde open van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 18 juli van 10.00 tot 17.— uur. Willy Wielemaker aan de Biggekerksestraat 61 in Koudekerke stelt haar tuin open op 31 juli van 13.00 tot 21.00 uur en op 1 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. De tuin van P. van Goudswaard, Brugstraat 35 in Wilhelminadorp is open op 15 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. De volgende fuchsialief hebbers stellen hun tuin open na afspraak: N. Reynen, Julianastraat 34 in Vlissingen (telefoon 0113-371665); D, Mijn- ders, Walstraat 22 in Vlissingen en A.M. He- ijboer, Mr. P Mogge- straat 25 in Dreischor (0111-401943). Minder draagkrachtigen met een juridisch pro bleem hebben recht op door de overheid gefi nancierde rechtsbijstand. In de Wet op de Rechts bijstand zijn hiervoor in komensgrenzen opgeno men. Als men boven de grens zit, moet men de kosten van rechtsbij stand volledig zelf beta len. Als men onder de grens zit betaalt men een eigen bijdrage, afhanke lijk van de hoogte van het inkomen. De in de Wet opgenomen inkomensgrenzen wer den door velen als te laag ervaren. De Buro's voor Rechtshulp hebben zich samen met anderen sterk gemaakt voor een verbe tering van het bereik en de toegankelijkheid van de voorziening. Per 1 juli 1998 zijn de grenzen met 345 gulden verhoogd. Dit betekent dat gehuwden/samenwo nenden tot een netto maandinkomen van 3655 gulden, voor gefinancier de rechtsbijstand in aan merking komen. Voor al leenstaan den ligt de grens op 2560 gul den netto per maand. Overigens speelt de hoogte van het vermogen ook nog een rol. Een tweede wijziging is de uitbreiding van het verlengd spreekuur op de Buro's van 2 naar 3 uur. De Buro's voor Rechts hulp hebben een bijzon dere positie in de Wet. De Buro's - onafhankelij ke Stichtingen - worden gefinancierd om rechts hulp te verlenen aan mensen die onder het be reik van de Wet vallen. Daartoe houdt hel Buro voor Rechtshulp in Zee land vanuit de hoofdves tiging in Middelburg gra tis spreekuur in heel de provincie. Als een juridisch pro gen bijdrage te voldoen. Per 1 juli 1998 mag het Buro, in plaats van 2 uur, 3 uur bleem niet op het spreek uur kan. leerden afgewik keld, kan de zaak in be handeling worden geno men voor verdergaande rechtsbijstand. Tot 1 juli 1998 mocht het Buro 2 uur vervolghulp verle nen, waarvoor de rechts hulpvrager een bijdrage van 30 gulden moest be talen. Als het problpem dan nog niet opgelost was, bijvoorbeeld omdat een procedure moest worden gevoerd, diende de rechtshulpvrager een inkomensafhankelijke ei- rechtsbij- stand ver lenen als vervolg op het gratis spreekuur. Vanuit het perspectief van de rechts hulpvra ger is dit een duidelijke verbete ring, meer zaken kunnen immers voor 30 gulden worden afgewikkeld. De combinatie van ver hoging van de inkomens grens en de uitbreiding van het verlengd spreek uur maakt dat het voor veel mensen gemakkelij ker is om een juridisch probleem voor te leggen aan een juridisch des kundige. De regeling voor gefinan cierde rechtsbijstand is hierdoor verbeterd, onge veer 50% van de bevol king kan nu gebruik ma ken van het recht op rechtsbijstand tegen ver minderd tarief. Heeft u vragen naar aan leiding van dit artikel of andere vragen van juridi sche aard, dan kunt u al tijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlas- markt 28, iedere maan dagmiddag en donder dagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00- 12.00 uur via 0118- 637120. In Vlissingen, "Open Hof", A. Gogelweg 59, ie dere dinsdag 09.00 - 11.00 uur; In Goes, Zonnebloem straat 53, iedere maandag 09.00 - 11.00 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefo nisch bereikbaar onder nummer: 0118-637120. VLISSINGEN Het is de vierde keer dat in de Bon- edijkebuurt zater dag 18 juli een in terculturele dag wordt gehouden. De organisatie is in handen van een werkgroep waarin Nederlandse en buitenlandse organisaties zitting hebben. Het programma begint om 12.30 uur en duurt tot 18.00 uur. De dag wordt geopend door de percussiegroep Tak 'n Djala. Verder zijn er demo's koerdische dansen en er is een presentatie van jonge renproject Full Colour. Hier voor hebben 25 jongeren ge werkt aan vormgeving van de onderdelen muziek, dans, theater en special effects. Toneelgroep Amazone is er en het duo Brechtje Vlechtje Maartje Staartje. De dag wordt besloten met optredens van de Kawinaband Zeeland Creoro en een Marok kaanse Muziek groep. Er is een infomarkt en er zijn interculturele kinder spelen. Ook wordt een inter netverbinding met een Afri kaans land gemaakt. Natuurliib zijn er exotische- en Neuerlar-'™ apjes en drankjes. Plaats van handeling: het schoolplein van de Raven- steinschool aan de Kruising Bonedijkestraat/Hogeweg. Bij de VVV/ANWB Vlissingen, de VVV Zoutelande en de VW Oostkapelle kunnen kaarten gereserveerd worden voor deiverse optredens en voorstellin gen in binnen- en buiteland. DOMBURG - De VW-evenementen- commissie Domburg Aktief verzorgt donderdag 16 juli een bruisende cir cusdag in de straten van Domburg. Om 14.00 uur begint de dag bij strandpa viljoen Oase, daarna gaat het in op tocht naar het dorp. Daar staat ook cir cus Bongo, kaartjes zijn bij de kassa te koop.

Scheldebode | 1998 | | pagina 8