Vlissingen Maritiem heeft overleg op hoog niveau KPN Telecom jubileert met veel aanbiedingen PEUGEOT m Deltawerken nu pas definitief votooid: www.archief.nl/strijdtegenhetwater Studenten ontwerpen bingospel Polaroid-prijzen Vakantiewerk en kinderbijslag RE N TWÊ, JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. Automobielbedrijf Dijkwel Vlissingen B.V. Pres. Rooseveltlaan 745, 4383 NG Vlissingen* Tel. 0118 -41 20 08 Fax. 0118 - 41 06 19 Kritisch Vervolg Via Terug in de tijd Realiseren Technisch ni veau Perfect Prototype SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 JULI 1998 MA/ PAGINA 8 Tijdelijk een Peugeot nodig? U wilt een weekendje weg of ver weg met vakantie, maar u bent bang dat uw auto het niet haalt. U heeft geen auto of uw eigen auto is te klein voor zoveel bagage. U gaat verhuizen, uw studerende zoon gaat naar een andere kamer, of die enorme driezitter moet naar zijn nieuwe eigenaar. U heeft geen auto van de zaak, maar moet wel voor zaken naar het buitenland. Of u bent tijdelijk in dienst en heeft daarom voor korte tijd een auto nodig. Misschien komt uw auto van de zaak pas over een paar maanden. In alle gevallen heeft u tijdelijk een auto of een bestelwagen nodig. Denk dan aan Peugeot. Er is altijd een comfortabel en com pleet uitgerust Peugeot-model dat bij u en uw 4 plannen past. En bij ons kunt u, of uw baas, deze Peugeot nu ook huren. Informeer naar de gunstige tarieven en de vele mogelijkheden want Peugeot Rent heeft de huurauto, waarin u zich lekkerder voelt. ALS U EEN AUTO HUURT VIA PEUGEOT RENT GELDEN DE STANDAARDBEPALINGEN VAN DE BOVAG, AFDELING AUTOVERHUUR LEASING. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN, VLISSINGEN - In het topje van de to ren van maritiem attractiepark het Ar senaal te Vlissingen heeft onlangs de eerste bijeenkomst van de Werkgroep Vlissingen Maritiem plaatsgevonden. Onder leiding van de projectmanager van Zeeland Maritiem werd besproken welke koers Vlissingen in de toekomst op maritiem gebied gaat varen. Vlissingen Maritiem kiest een nieuwe koers. De opkomst was goed. Naast Zeeland Maritiem waren ook de gemeente, het bedrijfsleven, de horeca, de Vereniging Vrienden Vlissingse Boulevard, VW Vlissingen promotie en het Arsenaal aanwezig. In de eerste vergadering werd niet al leen besproken welke koers Vlissingen moet gaan varen, maar ook de wijze waarop had een belangrijke plek. Be sloten werd dat de werkgroep Vlissin gen Maritiem de komende periode zal fungeren als denktank. Vanuit de denktank worden de organi saties, die de diverse activiteiten ont wikkelen en uitvoeren, aangestuurd. Om de toekomstige koers te bepalen werd als eerste de situatie van Vlissin gen op dit moment kritisch onder de loep genomen. Deze analyse eindigde in de omschrij ving van een sfeerbeeld van Vlissingen. Belangrijke kernwoorden voor de stad zijn: Michiel de Ruyter, haven, mari tiem heden, scheepvaart, gouden eeuw, boulevard, standbeelden, loodsen en visserij. Vervolgens werd gekeken wel ke Maritieme aspecten er op dit mo ment in Vlissingen aanwezig zijn. Tot slot werden de doelstellingen van Vliss ingen Maritiem besproken. Vlissingen Maritiem zal in de komende periode een drietal doelstellingen nast reven: Als eerste zal de samenwerking tussen de diverse organisaties in Vliss ingen worden bevorderd. Daarnaast zal Vlissingen de maritieme sfeer verhogen door bestaande maritie me elementen te versterken en aan el kaar te koppelen. De activiteiten en de promotie worden tot slot gericht op mensen die reeds in Zeeland op bezoek zijn en de Zeeuwen zelf. Op donderdag 16 juli krijgt het "Mari tieme torenoverleg" zijn vervolg. In de toren van het Arsenaal zal worden ge sproken over op welke concrete activi teiten en aspecten Vlissingen zich tot het jaar 2000 op maritiem gebied richt. ZEELAND - De mytho logische figuur "Neeltje Jans" haalde eind vorige week de digitale sleutel tot de archieven van de Deltawerken op uit de Oosterscheide. Zij over handigde deze op het voormalig werkeiland Neeltje Jans aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat mevrouw A. Jorritsma. Hiermee maakt de bewindsvrou we de internet site "De strijd tegen het water" voor ieder toegankelijk. www.archief.nl/strijdte- genhetwater' duiken we in het verleden van het gevecht tegen het water. We volgen de water snoodramp en de aanleg van de Deltawerken. Al le onderdelen van de Deltawerken worden vanuit historisch per spectief belicht, rijk geïl lustreerd door foto's uit de unieke collectie. Verslagen van overle venden van de ramp en de ervaringen van de bouwers brengen ons 'li ve' terug in de tijd. De presentatie biedt een schat aan informatie voor de algemeen geïnte resseerde, maar ook voor de technische en/of his torische onderzoeker. Via de online inventaris kan op trefwoord zeer specifieke informatie uit de archieven van de Del tadienst getraceerd wor den. De Deltadienst, een voormalig onderdeel van Rijkswaterstaat, was be last met de uitvoering van de Deltawerken. Tevens geeft de site over zichten van elders aan wezige bronnen over het thema. Om onze vader landse strijd tegen de kracht van het water in deze eeuw te schetsen, is ook informatie voorhan den over de overstro ming van 1916 en de aanleg van de Zuiderzee werken. Door geestdrif tige archivarissen en his torici van het Rijksar chief in Zeeland en de Centrale Archiefselectie dienst is het zeer uitge breide (2.000 meter lan ge) archief van de Delta dienst teruggebracht tot een overzichtelijke 400 meter, plus 12.000 kaar ten en tekeningen, 6.500 negatieven, 250 films en 120 videobanden. Om de presentatie te re aliseren werkte het Rijksarchief in Zeeland nauw samen met ver schillende expertisecen tra: het Nederlands In stituut voor Weten schappelijke Informatie diensten (NIWI), het Rijksarchief in Flevo land, het Zeeuws Docu mentatiecentrum, de Centrale Archiefselectie dienst, Concerndiensten van de Rijksarchief dienst en JLG Netcon- sultancy. Geschiedenis van de Deltawerken In de nacht van 31 janu ari 1953 woedde in Zuid- west-Nederland een stormvloedramp. Daar bij kwamen 1835 mensen om het leven. Om herha ling van zo'n ramp te voorkomen stelde de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J Algera, de Delta commissie in. Deze ad viseerde de sluiting van diverse zeegaten, het Deltaplan. Op basis hiervan kwam in 1958 de Deltawet tot stand. Voor de uitvoering van het Deltaplan was een grote bundeling van ken nis en techniek noodza kelijk. Hiervoor heeft Rijkswaterstaat de Del tadienst opgericht. Een dienst die de alge mene uitgangspunten van de Deltawet moest vertalen in projecten van het hoogst mogelijke technische niveau. De Deltawerken hebben 30 jaar geduurd en circa 15 miljard gulden gekost. Met de historische woor den 'De stormvloedke ring is gesloten'. 'De Deltawerken zijn voltooid. Zeeland is vei lig', stelde Koningin Beatrix op 4 oktober 1986 de stormvloedke ring Oosterscheide offi cieel in gebruik. Maar pas nu, 12 jaar later, is de nalatenschap van de Deltadienst voor ieder een toegankelijk ge maakt en zijn de Delta werken defmitief vol tooid. Sinds eind juni is de site toegankelijk op www.ar- chief.nl./strijdtegenhet- water. VLISSINGEN - Avond studenten van de Hoge school Zeeland hebben een revolutionair bingo- spel ontworpen en waar voor tevens een prototy pe hebben gemaakt. Bij dit nieuwe spel kan elk getal dat door de spelleider wordt 'getrok ken', door de deelnemers worden gehoord én ge zien. Dit betekent dat bingo voortaan door iedereen gespeeld kan worden, dus nu ook voor minder- horenden. Op tv's kun nen de spelers precies zien welk getal 'getrok ken' wordt. Daarnaast kunnen de bingokaarten perfect ge controleerd worden. De spelleider kan namelijk op zijn of haar pc- scherm zien welke getal len al 'getrokken' zijn en op welk kaartnummer de bingo is gevallen. Het feit, dat de computer de afzonderlijke -ver kochte kaarten kan bij houden, betekent voor de spelleider dat hij of zij op zijn eigen beeldscherm precies kan zien wanneer de bingo valt. Hierdoor kan het spelverloop spannender worden ge maakt door aan te kondi gen wanneer het moment van 'bingo' daar is. Het spel kan gewoon met bestaande middelen worden uitgevoerd. Het enige dat extra nodig is, is een computer met het ontwikkelde software pakket, een beeldscherm en een aantal tv's, die aangesloten kunnen worden op de computer. Bij de meeste bedrijven af instanties waar bingo merdt gespeeld zijn deze voorzieningen meestal wel aanwezig. De opdracht werd in de avonduren tussen eind januari en medio juni vanaf de eerste confron tatie tot en met een wer kend prototype uitge voerd. Door de prakti sche ervaring en de wil om zich verder te verrij ken waren de avondstu denten zodanig gemoti veerd dat de opdracht in dit tijdsbestek kon wor den uitgevoerd, waarbij met veel enthousiasme en meer dan de benodig de uren aan is gewerkt. Tijdens de opdracht werd door de teamleden veelvuldig gebruik ge maaid van elektronische post, de email, dat bij de Hogeschool Zeeland door velen wordt ge bruikt. De praktijkgerichtheid van de opdracht blijkt uit het feit, dat de pro bleemaanpak volgens de zogenaamde System De velopment Methodology (SDM) is uitgevoerd. SDM is een methode van systeemontwikkeling, dat in veel organisaties wordt toegepast. SDM is onder meer ge kenmerkt door het tij dens de ontwerpfase op zetten van een documen tatiesysteem voor een product of systeem. Er valt daarbij te denken aan gebruikershandlei dingen, service- en on- derhoudhandleidingen en offertes. GOES - Waar kom je terecht als het gaat over telecommunicatie? Natuur lijk bij KPN Telecom. Bij de Prima- foonwinkels of en dan hebben we het over de ondernemers bij het Business Center aan de Livingstoneweg 11 in Goes. Het Business Center bestaat op de kop af vijf jaar en om dat te vieren zijn er tot en met 17 juli ettelijke aanbiedin gen op faxen, mobiele telefonie, ISDN en zelfs complete computernetwerken. Daarnaast maken ondernemers met een persoonlijk lot kans op een gratis Mobiel Direct Pakket ter waarde van 399 gulden. Vijf jaar geleden heette het Business Center nog Verkoop Adviescentrum en was het meer een aanspreekpunt voor ondernemers, een plaats waar repara ties werden verricht en het gros van de werkzaamheden uit Techniek" be stond. Inmiddels is het Business Cen ter uitgegroeid tot een trefpunt voor telecommunicatie en houden dertien personeelsleden zich continue bezig met advies, voorlichting en uiteraard ook de verkoop van telecommunicatie. Daarnaast beschikt het Business Cen ter over diverse buitendienstmedewer kers met een duidelijk adviesfunctie en gespecialiseerde medewerkers op de verschillende hitechvakgebieden. Een speciale afdeling houdt zich uitslui tend bezig met het inbouwen van mo biele telefoons en mobilofoons in au to's (overigens een vak apart). Over de telefonie, de mobiele tele foons is de laatste jaren meer dan ge noeg geschreven. Niettemin toch enke le regels daarover en met name waar om het Business Center daar de voor keur voor verdient. Heb maar eens een GSM die het laat afweten. Breng dat apparaat maar eens naar het bedrijf waar u het heeft gekocht. Ga bij een probleem ook eens terug naar het Busi ness Center. Dat weet u direct het ver schil. Problemen worden altijd opge lost", maakt Wim Wegman, manager bij het Business Center, voor eens en altijd duidelijk. De servicegraad is enorm hoog en daar onderscheiden wij ons mee met anderen. GSM kapot? Di rect een andere beschikbaar stellen." Naast de bekende producten die KPN Telecom in huis heeft, zit het Business Center ook op de markt van datacom municatie ofwel 'Netwerken" iets waar een ondernemer die met meerdere PC's werkt zeker profijt van kan heb ben. Het systeem is simpel: een centra le computer plus diverse monitoren en dat onder de naam "CompanyNet". KPN Telecom heeft speciaal voor het midden en kleinbedrijf kant en klare netwerken ontwikkeld waarmee men direct aan de slag kan. De voordelen van een bedrijfsnetwerk zijn en aan zienlijke kostenbesparing door geza menlijk gebruik van gegevens en mid delen en meer efficiency doordat alle medewerkers toegang hebben tot cen trale informatie. Uiteraard kan een en ander worden ingesteld op faxservices, Email, Internet en Intranet. Om het de ondernemer nog makkelijker te maken regelt KPN Telecom de PC's, printers of laptops. Koppel een en ander aan een ISDNcentrale en de wereld ligt aan uw voeten. Afhankelijk van het afge sloten contract kan de ondernemer het "beheer" van het netwerk overlaten aan de specialisten van Telecom. Een net werk probleempje? KPNTelecom helpt op afstand. Niet door te bellen, maar door op uw eigen netwerk in te loggen en als het ware ter plaatse bezig te zijn. En op die manier kan ook het netwerk worden beheerd. Er zijn natuurlijk legio redenen te noe men waarom een bezoek aan het Busi ness Center de moeite waar is. We be perken ons tot een paar: alles op het ge bied van tele en datacommunicatie on der een dak, vriendelijk van begin tot eind ook als u niets koopt, degelijk, ze doen wat ze beloven en zijn bovenal betrouwbaar. Overigens kunnen particulieren even eens bij het KPN Telecom Business Center terecht voor vragen, advies of aankopen. ZEELAND - 'De terrassen stromen weer vol' was een Polaroid-prijspuzzel die in De Scheldebode stond. De winnaars van een zonnebril (79 gulden) zijn: E. Bergmans, P. Franse, C. Lichtenberg en A. van Ginkel, allen uit Vlissingen en C. Cijvat uit Koudeker- ke. De winnaars krijgen de prijs thuis gestuurd. Jaarlijks wordt door veel scholieren vakantiewerk verricht. Aan vakantiewerk en de inkomsten welke daaruit voortvloeien is wel een aantal regels verbonden, dat van belang is voor het recht op kinderbijslag. Wat verstaat de Sociale Verzekeringsbank onder vakantiewerk? Onder vakantiewerk verstaan wij werkzaamheden die uw kind verricht gedu rende een beperkte periode (in de zomermaanden juni, juli en augustus). Met vakantiewerk mag hij/zij in totaal ƒ1.750,- netto bijverdienen (in 1997 was dit bedrag nog ƒ1.700,-) zonder dat deze inkomsten van invloed zijn op de kinder bijslag. Deze werkzaamheden mogen geen deel uitmaken van de beroepsoplei ding/studie van uw kind. Volgt uw zoon of dochter bijvoorbeeld een opleiding ingevolge het leerlingstelsel en hij/zij blijft gedurende de zomervakantie bij de zelfde werkgever werkzaam, dan kunnen deze werkzaamheden niet gezien wor den als vakantiewerk. Voor alles dat uw kind meer verdient dan ƒ1.750,- gelden dezelfde regels als voor bijverdiensten door het gehele jaar heen. Kan mijn kind het hele jaar vakantiewerk doen? Nee, vakantiewerk kan echt alleen worden verricht gedurende de zomervakan tie, dus gedurende de maanden juni, juli en augustus. Wat als mijn zoon/dochter met vakantiewerk meer verdient dan de bewuste ƒ1.750,-? Is het inkomen van uw zoon/dochter hoger dan dit vastgestelde bedrag dan kunnen de meer-inkomsten van invloed zijn op de hoogte van de kinderbijslag. Mijn dochter heeft een bijbaantje op de zaterdag. Nu kan zij bij dezelfde werk gever vakantiewerk doen. Hoe zit het dan? Als uw kind naast de gewone zaterdagen meer dagen gaat werken, wordt alleen datgene wat meer wordt verdiend aangemerkt als verdiensten uit vakantie werk. Aan de eerdere voorwaarden (vakantiewerk moet echt vakantiewerk zijn en tevens gedurende de maanden juni, juli en augustus worden verricht) dient derhalve te worden voldaan. Heeft u als Sociale Verzekeringsbank informatie in de vorm van een brochure? Jazeker, onze brochure over Kinderbijslag is steeds op aanvraag verkrijgbaar. Vraag hier dus gerust naar. Voor overige vragen over de Algemene Ouderdomswet (AOW), de Algemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene nabestaandenwet (Anw) kunt u te recht bij het districtskantoor van de Sociale Verzekeringsbank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Middelburg is gelegen aan de Segeerssingel 10 in Middelburg en er worden spreekuren gehou den in Goes, St.-Maartensdijk, Terneuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor meer informatie kunt u uiteraard ook bellen, naar het telefoonnummer 0118- 69 11 00. Het districtskantoor is op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur.

Scheldebode | 1998 | | pagina 8