I IR D IE If UDKICIV SCHELDEBODE Kennis, kunde, ondernemerschap bij caravancentrum Pim Vermeulen Russisch grootmeester bij Hogeschool-schaken Forianne heeft veel kazen Filmarchief vraagt aandacht voor oude films over Zeeland Ytsma in de Korte Ceere Edwin is HBO-optometrist HET WET EN W A A R D Als de bel gaat blaft de hond Walcheren Martin Gaus Single-krant bedoeld voor alleengaanden 0118-652700 M/V woensdag 8 juli 1998 Kwetsbaar Archief VAN 11 TOT EN MET 17 JULI We hebben een Labrador Retriever van 3 jaar oud. Het is een heel lief beest en hij luistert ook erg goed. We hebben eigenlijk maar èèn probleem met hem. Als de deurbel gaat staat de hond te springen en te blaffen, en als het bezoek binnenstapt springt hij er tegenop en probeert hij de mensen in het gezicht te likken. Veel van ons bezoek is hier niet van gediend. Wat kun nen we hieraan doen? Mevr. Roelofs, Goes Deze Labrador Retriever vertoont eigenlijk twee pro blemen, hij reageert zeer enthousiast op de bel, en be zoek vindt hij waanzinnig leuk. Eerst even het 'bel- probleem'. De hond heeft in de loop van de tijd ge leerd, dat als de bel gaat, u naar de voordeur loopt om open te doen. In eerste instantie, als pup, kon hij het geluid van de bel nog niet combineren met mensen aan de deur maar door uw gedrag (het lopen naar de deur) is hij het gaan associëren met elkaar. Als hij nu bezoek hoort in de buurt van de voordeur, en dat kan al op het tuinpad zijn, begint hij alvast met reageren. Dit gedrag noemen we 'voor deurbel complex'. Dit is alleen af te leren door het te trai nen: het in scène te zetten en dan het goede gedrag belonen. We gaan het de hond makkelijker maken dit ongewenst ge drag te doorbreken, door een andere bel aan te sluiten. We gaan het signaal tot de 'aanval' veranderen. Nu zult u zien dat als de bel de eerste keer gaat hij raar om zich heen kijkt, want dit geluid kent hij niet. Vanaf het moment dat de nieu we bel is aangesloten, gaat u de hond trainen. U doet hem een band en lijn om en laat iemand om de vijf minuten aan bellen, maar waarschuw de persoon dat u niet open doet. U houdt de lijn van de hond vast en op het moment dat de bel gaat, geeft u hem 'Plaats!'. Rustig begeleidt u de hond naar zijn plaats en geeft hem dan het commando 'Af!'. Dan on- middelijk het gedrag belonen met iets lekkers en daarop volgend de hond vrij geven. Doordat u het in scène heeft gezet weet u dat er zo weer aangebeld kan worden dus u be reidt zich voor om het te herhalen zodra de bel gaat. Als u dit stug volhoudt gaat de hond het geluid associëren met zijn plaats en de beloning in plaats van de aanval in te zet ten. Als alles goed gaat, kunt u het moeilijker maken door, als hij op zijn plaats ligt, naar de deur te lopen en weer terug. Blijft hij liggen, onmiddellijk belonen. Als hij niet blijft lig gen direct terug leggen op zijn plaats. Ga niet lang weg, want dan weet u zeker dat hij van zijn plaats afkomt. U kunt beter trainen op wat goed gaat, dan veel te moeten straffen. U werkt zelf ook liever voor erkenning, dan steeds te horen te krijgen dat u het niet goed doet. Als u hier consequent mee omgaat, kan na verloop van tijd ook bezoek rustig binnenkomen,; de hond moet op zijn plaats blijven liggen. U moet het bezoek wel leren de hond te negeren dus niet aankijken of geluid te maken naar de hond. Als het bezoek eenmaal zit, pakt u de lijn van de hond en laat hem, onder het commando 'rustig' het bezoek be groeten. Gaat hij alsnog uit zijn dak, onmiddellijk terugleg gen op zijn plaats en later weer proberen. Voorkom dat u zijn spelletje meespeelt door tegen hem te schreeuwen, of te reageren op zijn gepiep. Negatieve aandacht is ook aan dacht. Hij moet leren dat gewenst gedrag hem iets oplevert (iets lekkers of een knuffel), en ongewenst gedrag niets, zelfs geen verbale correctie. U moet dus beginnen om de reactie op de bel aan te pakken zoals boven beschreven, let wel, dit lukt alleen als u er be wust mee omgaat en het in scène zet. Daarna kunt u het moeilijker maken (niet te snel gaan). Uiteindelijk heeft u een hond die het bezoek nog steeds aardig vindt, maar zich nu weet te gedragen! Jeanette van der Meer Martin Gaus Hondenschool Walcheren "Westhound" Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 701 4330 GA, Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: Lange zelke 89b Vlissingen Tel: 0118-415879 Hondenschool Walcheren "Westhound" Zwanenburgseweg 11 Vlissingen Tel: 0118-593693 EINDHOVEN - De Single-krant is een krant voor alleengaan den. Die zijn er 3,5 miljoen in Nederland. „De krant wordt gemaakt door en voor alleengaanden. Maan delijks komt de krant op de markt. Er staan interviews in, ach tergrondrapportages en ingezonden stukjes. De krant wil een beeld geven van het wereldje waarin de alleengaande zich van daag de dag beweegt. Hoofdredacteur is Theo Donkers. Hij biedt zijn krant te koop aan in de betere tijdschriftenspeciaalzaken. GAST-REDDINGSBRIGADES - De reddingsbrigades van Waddinx- vcen, Apeldoorn, Zevenaar, Voerendaal, Rijnwaarde, Loosdrecht, Best, Gouda en Maastricht gaan, net als voorgaande jaren, de Dom- burgse reddingsbrigade assisteren bij het bewaken en beveiligen van de stranden in Oostkapelle en Domburg. De gastbrigades worden tot 7 september ingezet. ZOUTELANDE - De collecte van de maag-, leva -, darmstichting heeft f 455,20 opgebracht OOSTKAPELLE - De voetbalvereniging houdt op alle maandagavon den in juli en de eerste twee van augustus een bingoavond. Aanvang 19.30 uur in De Halve Maan. OOSTKAPELLE - Zaterdag 11 juli is er een evangelisatieavond in De Halve Maan aan de Schoolstraat vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen. Westkapelle Kantoor Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl uitg-zwn.nl In leveradressen 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Bladmanager Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Advertentieverkoop Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebodeuitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860/06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 0118-430086 Fotograaf Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Bezorging Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyrighl c 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V. SEROOSKERKE (W) - Of Pim Vermeulen met zijn 19 jaren de jongste eigenaar van een mo dern caravancentrum de jongste ondernemer in die branche is? Het doet er niet zoveel toe. Wat telt is kennis, kunde en onderne merschap en die drie attributen heeft Vermeulen volop in huis. Medio maart van dit naar nam hij het bestaande Caravancen trum Olmenveld aan de Gaping- seweg 5 op Serooskerke(W) over van zijn toenmalige werkgever over en behalve dat hij van werknemer in een dag door schoof naar werkgever met een caravancentrum van 2.000 vier kante meter is er in diepste we zen niet zo gek veel veranderd. Tenminste, niet voor de mensen die met Pim zaken hebben ge daan. Als jongen was hij de vas te zaterdaghulp, repareerde en onderhield de caravans en trad later op verkoper. In ieder geval is wel de naam veranderd in Ca ravancentrum Vermeulen. Hoe het ook zij: het hele caravange- beuren in Vermeulen met de paplepel ingegoten en zelf mag hij in de schaarse vrije dagen er met een caravan op uit trekken. Wel steeds een andere, want hoe meer ervaring je opdoet, hoe be ter de klanten van jouw kennis kunnen profiteren, weet Ver meulen inmiddels. De filosofie die Vermeulen hanteert is de eenvoud zelve. Zorg dat service echte service is en vergeet nooit dat je met mensen te maken hebt. Mensen die best geld wil len uitgeven aan iets goeds. Mensen die als ze correct en op een eerlijke manier worden be handeld graag terug komen. En: geef klanten die pak weg een ca ravan van 5.000 gulden kopen dezelfde aandacht en service als de mensen die met een superde- luxecaravan de deur uitgaan. Maar dat hoefde Pim niet te le ren; dat zit in hem. Wie eraan denkt om een caravan te kopen moet bij Vermeulen re kenen op een heleboel vragen. Niet uit nieuwsgierigheid, maar om maatwerk te kunnen leve ren. Precies die caravan die bij de mensen of het gezin en vooral niet te vergeten het budget past. De caravans die Vermeulen ver koopt behoren tot de top. In kwaliteit dan. Kip en Gruau. Wie Kip Caravans kent hoeven we niets meer te vertellen. Wie ze (nog) niet kent: oerdegelijk, stabiel, een lust voor het oog en vooral ruim en afhankelijk van de prijs meer dan compleet. Want wat te denken van een ca ravan met cv en vloerverwar ming? Wie wil weten hoe dege lijk en vooral veilig de Kipcara van is, moet maar even de video film zien bij Vermeulen. Kipca ravans worden in Duitsland op een speciale testbaan tot het ui terste getest en wie ziet wat 'de Kip' allemaal kan hebben gaat in ieder geval met een veilig ge voel de weg op. Over veiligheid gesproken: ook daar gaat Ver meulen een stap verder dan an deren. Niet iedereen beheerst de kunst van het rijden met en caravan en juist voor die groep geeft Ver meulen les in het rijden met het tweede huis. Vooruit, achteruit en achteruit de bocht om. Alles voor uw veiligheid en uiterard een onbezorgde vakantie. Naast de verkoop van nieuwe caravans heeft Vermeulen een ruim aanbod van jonge gebruik te caravans en wie voor het eerst met een caravan op stap wil doet er misschien goed aan eerst bij Vermeulen te huren en later een gedegen keuze te maken. Acces soires? Uiteraard heeft Cara vancentrum een uitgebreide 'shop' waar alles voor de cara van en er omheen kan worden gekocht. Iets kapot? Dat kan na tuurlijk altijd, een eigen techni sche dienst met meer dan de no dige expertise zorgt dat alles wordt gerepareerd en bij een uitbreiding van het tweede huis: aangepast in of opgebouwd wordt. Zo nodig wordt de cara van thuis of op de camping weer afgeleverd Het ligt voor de hand dat een goed advies bij de aan- 1 Pim Vermeulen in zijn caravancentrum.Pim Vermeulen in zijn caravancentrum. koop van een caravan van ele mentair belang is. Maar ook onderhoud en derge lijke vormen bij Vermeulen een hoofdstuk apart. Nog steeds 'vergeten" caravanbezitters hun tweede huis met de nodige (vei ligheidszorg te omringen en nog steeds haalt de politie ettelijke caravans van de weg die en rou te zijn naar een zonnige bestem ming. Advies: laat tijdig, met de foto: Harry de Lange nadruk op tijdig, uw caravan door een erkend bedrijf contro leren. Niet door die handige buurman, maar door bijvoor beeld een erkend Bovagbedrijf als Vermeulen. Forianne Flikweert en Roy Magnus. foto: Marcel Schreur MIDDELBURG - Fromagerie Forianne heeft tal van binnen- en buitenlandse kazen. De Scheldebode heeft er al eerder melding van gemaakt. Deze week de foto. ZEELAND - Vertoningen van oude Zeeuwse (amateur)films onder meer tijdens Zeeuwse Filmdagen worden steeds druk bezocht en het tv-programma 'Terugkieke' op vrijdagavond bij Omroep Zee land trekt veel kijkers. Voor de kennis van ons verleden zijn verschillende bronnen voor handen. Van de afgelopen 100 jaar bestaan behalve foto's ook be wegende beelden. „Juist film stelt ons in staat direct contact te krij gen met dat verleden. Elke oude film is interessant: met of zonder geluid, huiselijke taferelen, opnamen uit de natuur, van feesten en partijen of wat zoal door de camera is vastgelegd." Filmmateriaal is kwetsbaar: het beeld kan vervagen, de film breekt, de perforatie raakt onherstelbaar beschadigd. Omdat films zo be langrijk zijn zet het Zeeuws Filmarchief zich in voor het behoud van dit materiaal. Om te beginnen zijn films opgenomen in een ca talogus. Films in het beheer van instellingen die deel uitmaken van het Zeeuws Filmarchief worden verantwoord opgeborgen. Zo mo gelijk wordt van alle films een kopie gemaakt voor raadpleging. Met een foldertje wil het Zeeuws Filmarchief amateurfiliners wij zen op de mogelijkheden hun werk te laten registreren. Daarnaast wordt aangegeven dat filmmateriaal de moeite waard is om zorg vuldig te bewaren, bijvoorbeeld bij een van deelnemende instellin gen. In het Zeeuws Filmarchief nemen deel: de archiefdiensten van de gemeenten Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Middelburg, Noord- Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen, Veere en Vlissingen; Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen; Omroep Zee land; Provincie Zeeland (Afdeling Voorlichting); Rijksarchief in Zeeland; Stichting Cinema Middelburg; Zeeuws Documentatiecen trum en Zeeuws Museum. Arjen Ytsma in zijn onderdelenhuis aan de Korte Geere. foto: Harry de Lange MIDDELBURG Dagelijks gaat er de telefoon, met de regelmaat van de klok 'beloven" de klanten eraan te komen en met dezelf de regelmaat gaat de mensen nog steeds naar de Korte Geere in Middelburg het 'oude adres" van het 'Onderdelenhuis Ytsma. En dat is dus niet goed. Sinds september vorig jaar is het Onderdelenhuis verhuisd naar van de Korte Geere naar Achter de Houttuinen 46 in Middel burg. Twaalf jaar geleden begonnen de Ytsma's aan zoals ze het zelf zeggen een nieuw avontuur. Arjen met een heleboel kennis van zaken over allerhande apparatuur variërend van wasmachi ne tot en met magnetron en twee rechterhanden en Ciska, even eens met twee rechterhanden, maar wat minder kennis. Het laatste is overigens 'aardig bijgetrokken'. Het onderdelen huis, dat ze aan de Korte Geere begonnen bleek een gat in de markt. Nog maar een paar jaar geleden barstte het pand bijkans uit zijn voegen. Een toenemend assortiment en klanten die met de regelmaat van de klok buiten op hun beurt moesten wachten. Het werd dus omzien naar wat anders en groters", vertelt Ciska. De voorraad stond letterlijk tot aan het plafond opgestapeld en eigenlijk was het geen werken meer, zo overvol". In 1996 werd het huidige pand (een oud woonhuis) aangekocht en er waren zeven dagen in de week, veel zwoegen en zweten voor nodig om van het pand iets moois te maken. En het is ze gelukt. Een zee van licht en vooral ruimte, zestig meter aan 200 ver schillende stofzuigerzakken, 48 volle magazijnkasten, drie me ter Vsnaren en wanden vol met legio onderdelen. Het assorti ment van 'Onderdelenhuis Ytsma" is eveneens uitgebreid met sanitair en audio/video en computeraccessoires. Voor wat betreft het sanitair gaat het dan om koppelingen, leer tjes en vlotters terwijl het audio/video en computergebeuren zich beperkt tot de talloze aansluitsnoeren en pluggen. Uiteraard verzorgt Onderdelenhuis Ytsma ook reparaties voor het geval een apparaat het mocht begeven. Alles wat hier door de deur kan wordt gerepareerd in de eigen werkplaats en wat niet door de deur kan wordt 'aan huis" gedaan. Edwin Tilroe mag zich sinds kort HBO-optometrist noemen. VLISSINGEN - Edwin Tilroe, van Tilroe Optiek aan de Wai- straat 81 in Vlissingen, is de eerste, en zo niet dan toch zeker een van de eersten (en weinigen) in Zeeland die zich HBO-Optome- trist mag noemen. Afgelopen maandag kreeg hij zijn diploma op de Hoge School van Utrecht, faculteit Gezondheidszorg uitgereikt. Voor menig een mag die opleiding en bijbehorende titel optometrist' weinig zeggen, maar let op: er gaat binnenkort nogal wat veranderen en de "optometrist" is dan een beschermd beroep geworden en slechts voorbehouden aan diegenen die een HBOopleiding heb ben gevolgd en voltooid. Zoals het er nu uitziet zal de optometrist HBO op 1 januari 1999 in de wet BIG worden opgenomen en zal iedereen die zich nu nog optometrist noemt en de opleiding in Utrecht niet heeft vol tooid de titel optometrist niet meer mogen voeren. Wat betekent dat in de praktijk bij Tilroe Optiek? Wie binnenstapt om zich een paar nieuwe glazen te laten aanmeten, of om de contactlen zen te laten aanpassen, kan er verzekerd van zijn dat ze gehol pen worden door iemand die echt verstand van ogen heeft. Ie mand met beduidend meer kennis dan een MBOoptometrist en zeer zeker dan een opticien. De HBO Optometrist is beter in staat om een ziek oog te onderscheiden van een gezond oog. Toe gegeven, wie een brillenwinkel' binnenstapt heeft weinig zicht op hetgeen er allemaal gebeurt. De sterkte van de glazen opme ten kan in principe iedereen", zegt Edwin. Daar zijn slimme apparaten voor. Maar dan? Die meting zegt niets over het oog zelf. Hoe is de oogdruk? Is het oog gezond, ziek of "verdacht"? Daar is dan de optometrist voor. Misschien is het voor de consument wat ondoorzichtig, maar de optometrist maakt deel uit van een eigen, aparte beroepsgroep. Hij zou dus een eigen praktijk kunnen hebben, zonder enige binding met een opticien, een onafhankelijke professional. Toevallig is het bij ons "alles onder een dak"." Dus nog even op een rijtje: de HBO- Optometrist maakt deel uit van de eerstelijns oogzorg, de cPënt/patiënt kan zich rechtstreeks tot de optometrist wenden die zonodig doorverwijst via de huisarts. Aan de andere kant kan een huisarts, opticien, oogarts of welke andere medische specialist dan ook eveneens doorverwijzen naar de optometrist. En misschien wel het belangrijkste: de lange wachttijden voor een bezoek aan een oogarts kunnen worden voorkomen door eerst naar de optometrist te gaan. In dit geval dus naar Tilroe Optiek. VLISSINGEN - De Russisch grootmeester Igor Giek is ook dit jaar present bij het Hoge school Zeeland Schaak toernooi, van 11 tot en met 17 juli. De Rus (vorig jaar 6 punten uit zeven partijen) won vorig jaar en heeft laten weten weer naar Zeeland te komen. De Stichting Schaak Walche ren heeft voor de vierde keer het toernooi op het programma staan. De Hogeschool Zeeland treedt daarbij als hoofdspon sor op. Het toernooi, bestemd voor clubschakers, meesters en grootmeesters, wordt gehou den in het Atrium van de Ho geschool. Naast de Rus komen onder meer John van der Wiel en de Let Igors Rausis en de Belg Mikhail Gurevich. Ook de 18- jarige Uzbeekse kampioen Rustam Kasimdhanov is van de partij. In januari was hij nog gedeeld eerste in de groot meester B-groep in wijk aan Zee. Ook won hij het Zone- toernooi van 'zijn' deel van de voormalige Sovjetunie. Twee andere interessante deel nemers zijn de kersverse Ne derlandse jeugdkampioen Ruud Janssen en NK-deelne- mer Sipke Ernst. HUISARTSEN VLISSINGEN: Zaterdag 11 ju li: A. van de Griek, Badhuis straat 46, telefoon 412950 Zondag 12 juli: mevr. Termeer en F. van den Berg, Rosenburg- laan 1, telefoon 465253. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 11 juli: R. Lankhorst, Seisweg 29. Zondag 12 juli: C. Albers, Bel li nkplein 3. Spreekuren 12.30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. Centraal doorschakelnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDEL BURG-ZUID. ARNEMUIDEN, NIEUW&ST JOOSLAND geen opgaven ontvangen. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen: 12.30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. VEERE, GAPINGE, SEROOS KERKE. OOSTKAPELLE EN VROUWENPOLDER: 11 en 12 juli: G. Rullens, telefoon 581276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: 11 en 12 juli W. Spekhorsl. J. Schuurman straat 6, Domburg, telefoon 581271. MELISKERKE, BIGGEKER- KE. ZOUTELANDE, KOUDE- KERKE: 11 en 12 juli: A. van der Male. Duinweg 59, Zoute- lande, telefoon 561282. MIDDEN -WALCHEREN geen opgaven ontvangen. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: 11 en 12 juli: D. La verman, Mean derlaan 218. Middelburg, tele foon 635787. Patiënten-tan dartsenpraktijk (alleen eigen patiënten) P van Maliand. To- bagolaan 6, Vlissingen. Zater dag en zondag voor spoedge vallen bellen 478290. APOTHEEK: MIDDELBURG Van vrijdag 10 tot vrijdag 17 juli: Apotheek Welsinge, JW Thibautstraat 45. VLISSINGEN Van vrijdag 10 tot vrijdag 17 juli: Apotheek De Singel, Singel 9. telefoon 412730. VERLOSKUNDIGEN VLISS INGEN: Van vrijdagochtend 09.00 tot maandagmorgen 09.00 uur. Telefoon 471140. S. van de Kaaden. DIERENARTSEN 11 en 12 juli: A Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissin gen, telefoon 410910. Spreekuren zonder afspraak: zaterdag en zondag van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle, Oude Domburgseweg 33a: landbouwhuisdieren: tele foon 581443. Gezelschapsdie ren: consult na telefonische af spraak 582985. UITLAATCENTRALE CATS AND DOGS: Voor het verzor gen van het huisdier in de ei gen omgeving, telefoon 419715. Tevens voor opvang van uw huisdier tijdens vakantie en dergelijke en voor het zoeken van gastgezinnen.. DIERENAMBULANCE WAL CHEREN (ook voor vermissing van huisdieren) telefoon 470882 (24 uur per etmaal be reikbaar). Alarmnummer: 06- 51428542. VOGELOPVANG MIDDEN ZEELAND: telefoon 628288. POLITIE NOODHULP. telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aan vragen via telefoon 633333 Voor alle andere aangelegenhe den zijn de bureaus in Middel burg en Vlissingen 24 uur per dag open.

Scheldebode | 1998 | | pagina 5