Uitslag Pinksterprijsvraag Scheldebode Jeugdzorg gaat verhuizen 4 nd xfpxH 404040 0 Nieuwe tenues tennisgroep Bibliotheek gesloten Preventieproject recreatiewoningen M/V woensdag 8 juli 1998 MIDDELBURG Aangepast Overleg POORTERSHOVE - Jongeren in Middelburg-Zuid en omgeving kunnen vanaf 15 juli weer terecht in het jongerengebouw op het adres Poortershove 1. Huseyin Cebeci is de nieuwe beheerder die de activiteiten afstemt op de wensen van de jeugd. De ope ningstijden: woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag tot en met zaterdag van 19.30 tot 22.30 uur. WELZIJN FONDS - Het Juliana Welzijn Fonds heeft de stich ting Welzijn Ouderen een bijdrage van 2.500 gulden toegekend voor de aanschaf van koers ba lm a tteri voor de nieuw op tc zcl ten koersbalgroep in Sint Laurens. GOUDVINKEN - Zaterdag 11 juli is er een groot zomerbal in ontmoetingscentrum Dauwendaele vanaf 20 00 uui Entree 'i 7.50. Een band zorgt voor de muziek en er is een verrassing op deze laatste avond van het seizoen. MMK - Het Middelburgs Muziekkorps houdt zaterdag 11 juli aan de Driewegenhof een rommelmarkt. De opbrengst is voor het uniformen- en instrumentenfonds. De spulletjes zijn vanaf 12.00 uur te koop. INTERCULTUREEL - Op 12 september is er een interculturele dag. Belangstellenden kunnen tot 15 juli bij de SEM laten we ten of ze leuke ideeën hebben of mee willen doen. Dat kan tele fonisch via nummer 634611 (Mariska Burger). ZEKATEL - Zekatel Multieommunicatie start in het voorjaar van 1999 met digitale televisie. Dat betekent nieuwe diensten via de kabel zoals films op afroep, pluspakketten en internet. Via een speciale decoder, een zogeheten set-top box. kunnen particulieren van deze nieuwe mogelijkheden gebruik maken. BINGO - Op 16 juli is er bingo in het Bolwerk, bij winkelcen trum Papegaaienburg, aanvang 20.00 uur. BORSTVOEDING - Woensdag 15 juli wordt door La Leche League de laatste informatieavond gehouden over borstvoe ding. Ouders die mee willen praten zijn vanaf 20.00 uur welkom op het adres Jacob Catsstraat 62. Inlichtingen telefoon 633038. SPRITUELE SOOS - Zondag 12 juli sluit de Spirituele Socië teit haar programma af met een lezing door Joost van Daalen, aanvang 10.30 uur (de zaal is om 10.00 uur open) in de Stads schouwburg aan het Molenwater entree f 12.50. ZUID - Wijkvereniging Zuid heeft 15 juli een pu/.zeltocht voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar op de agenda staan. Inschrij ven vanaf 13.30 uur bij apotheek Welsinge in de Thibautstraat. Voor leden gratis, voor niet-leden f 1.50. De stichting Jeugdzorg Zeeland verhuist binnenkort. foto: Sjaak Schuit MIDDELBURG - Donderdag en vrijdag, 16 en 17 juli. gaat de stichting Jeugdzorg Zeeland verhuizen naar een volledig ver nieuwd gebouw aan de Roozenburglaan 89. De huisvesting van de medewerkers van de Stichting is lange tijd een grote zorg geweest. In twee geschakelde herenhuizen aan de Londensekaai 39, in een oude woning aan het Hofplein en in een moderner kantoorcomplex Goudend 10 hielden meer dan 125 maatschappelijk werkers, gezinsvoogden en adminis tratieve krachten kantoor. Het nieuwe en verbouwde pand biedt ruimte aan honderd me dewerkers, de anderen werken in Terneuzen, De ontvangst van bezoekers is aanzienlijk verbeterd en er wordt voor meer priva cy gezorgd. Het nieuwe onderkomen biedt meer mogelijkheden tot verdere groei en verbetering van de hulpverlening aan de Zeeuwse jeugd en hun ouders. Op 16 en 17 juli wordt overgeschakeld naar de zogeheten week endbezetting, vanaf maandag 20 juli is het bezoekadres: Roozenburglaan 89. KOUDEKERKE - De Remalo Tennis Academy heeft een foto la ten maken van de wedstrijdgroep met nieuwe trainingspakken. De aanschaf hiervan is mede mogelijk gemaakt door de nieuwe hoofdsponsor Remato BCN Projectontwikkeling. MIDDELBURG - In verhand met een grootscheepse herin richting is de Zeeuwse Biblio theek van 27 juli t/m 15 augus tus gesloten. De inrichting van de Zeeuwse Bibliotheek wordt de komende jaren ingrijpend vernieuwd. Ook is de vervanging van balies en vloerbedekking na 15 jaar intensief gebruik (de Zeeuwse Bibliotheek ontvangt wekelijks zo'n 8. 000 bezoekers en leent jaarlijks circa 1. 000.000 media uit) noodzakelijk. Naast overlast heeft de sluiting meer gevolgen voor gebruikers van de Zeeuwse Bibliotheek en voor studenten van de Open Universiteit: Alle boeken die worden ge leend vanaf maandag 6 juli kunnen tot en met 5 september boetevrij worden ingeleverd. Voor bestsellers cd's, video's etc. geldt dit vanaf maandag 20 juli. Het maximaal aantal mee te nemen boeken is van 6 t/m 25 juli voor zowel volwassenen als voor de jeugd onbeperkt. Voor bestsellers, cd's, video's geldt dit van 20 t/m 25 juli. 'Peuter moet centraal foto: Piet Davidse VLISSINGEN - Ze praat er enthousiast over, het blijkt dat ze er met veel ambitie mee bezig is. Jacqueline Mijnlieff is in de voormalige dokters-praktijkruimte van haar woning in de Nic. Beetslaan 15 een kinder dagverblijf begonnen. „De ruimte was er, nu leeft het huis weer." door Ben Donkers Ze doelt op het feit dat haar man, dokter Mijnlieff, vorig jaar plot seling overleed en de praktij kruimte en wachtkamer onbenut bleven. Lege ruimten die ze graag opgevuld zag. In januari van dit jaar begon ze spelenderwijs met kinderopvang onderdenaam Hazeltje. Echter niet zo maar. „Het is geen schooltje, maar een plek waar kinderen liefdevol worden opge vangen. We richten ons vooral op de huiselijke sfeer ofschoon er natuurlijk wel vaste regeltjes zijn." „Noem het een huiskamer project dat professioneel is opge zet. Alle dagen van de week bie den we mogelijkheden om de kinderen hier een sfeervol en gezellig onderdak te geven. Het moet een veilige plaats zijn, waar met leeftijdsgenootjes ge speeld kan worden, waar tijd is voor een middagdutje en waar de mogelijkheden zijn om zich ook lekker buiten uit te leven." Dat 'buiten' ziet er aantrekkelijk uit. „De tuin is aangepast, er staat een speelhuisje, de schut ting is van speelse schilderingen voorzien en er zijn allerlei speel toestellen." „Het is helemaal van deze tijd. Het aantrekkelijke is dat de kin deren in een woonwijk zijn. net als thuis. Het kind moet evenwel altijd centraal staan." Jacqueline doet daar alles voor. Ze verzorgt de warme hap, kin deren krijgen een bordje pap of een boterham. „Ik zorg overal voor, ouders hoeven bijvoorbeeld geen schone luiers mee te nemen om maar eens iets te noemen. Het is belangrijk dat de ouders weten dat hun kinderen goed verzorgd worden. Bovendien voel ik me zelf als een vis in het water, dat merken de kinderen natuurlijk ook." Hazeltje is een uitkomst voor werkende ouders, en voor kinde ren een gezellige plaats om in een veilige omgeving te spelen. Men gaat, net als thuis, op tijd aan ta fel en pas weer spelen als ieder een klaar is met eten. „We verzorgen opvang voor kin deren van 6 weken tot 4 jaar. Werkende ouders zijn er enorm mee geholpen. Onze opvang is flexibel. In overleg met de ouders worden vaste opvanguren afgesproken. Dat kan van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 19.00 uur. Jacqueline houdt natuurlijk re kening met speciale voedings- wensen. Speelgoed hoeven ou ders niet mee te geven, dat is er genoeg. „Ouders mogen uiter aard altijd bellen voor informatie over Hazeltje, eerst even komen kijken kan ook. Wel graag een af spraakje maken." staan' WALCHEREN - Honderden lezers stuurden hun bood schappenlijstje in, met daarop de oplossing van de Pinksterprijsvraag. Wekenlang stroomden de inzen dingen binnen, want iedereen wilde wel een kans ma ken op een mooie prijs. Toch was er voor 'slechts' 68 mensen een prijs. De eerste prijs, een dubbel elek trische lattenbodem t.w.v. 999,- beschikbaar gesteld door C C House Style uit Oost-Souburg is gewonnen door E.I.M. Hoense- laar uit Middelburg. Kadoshop De Gulle Gever uit Vlissingen gaf de tweede prijs, een originele ingelijste krijtteke ning van de bekende kunstenaar Braun t.w.v. 998,-, aan Lisette Maljaars uit Middelburg. Een Pf- aff Lockmachine t.w.v. 899,-, de derde prijs, uitgereikt door Louis Hemelaar van Pfaff Heme- laar uit Vlissingen, is gewonnen door R. Zijl uit Oost-Souburg. Marja Lorier-Goedbloed uit Ga- pinge heeft de vierde prijs, een 3- en een 2-zitsbank t.w.v. 850,- beschikbaar gesteld door Groe nendijk en P.M. de Dreu, even eens uit Gapinge, mag een jaar lang gratis trainen bij Fit for All in Middelburg. Mevrouw I. Kromhout-van de Meer uit Middelburg krijgt van Ava Elektra in Oost-Souburg een Hitachi video t.w.v. 599,-. Mar kies Verlichting uit Vlissingen reikt een halogeen vloerlamp met dimmer t.w.v. 498,- uit aan J. de Graag uit Middelburg. Mevrouw van de Zwan uit Vliss ingen is de gelukkige winnares van een Citizen titaan t.w.v. 199,- van Juwelier Van Boven uit Vlissingen. R. Roelse uit Oost- Souburg mag bij Telemasters in Vlissingen een Motorola memo express t.w.v. 199,- in ont vangst nemen. I. Bellotto uit Vlissingen krijgt van Cotton Country in Middelburg een vrij- etijdspak t.w.v. 195,-. Gebr. Dominicus uit Westkapelle heeft voor de familie Joossen uit Ame- muiden een Grohe doucheset t.w.v. 172,- klaar liggen. De Bies uit Middelburg heeft voor Jacqueline Notschaele uit Arnemuiden een pitrietstoel t.w.v. 155,- en Piet Stroo uit Vlissingen heeft een geluidskaart en boxen t.w.v. 150,- gewon nen. Hij kan zijn prijs ophalen bij Reco in Middelburg. P. de Gilde uit Middelburg en R.W. van Bek- kum uit Vlissingen hebben alle bei een waardebon van 75,- ge wonnen om bij Tilroe in Vlissin gen een leuke bril uit te zoeken. A. de Bruyne-van de Schaaf uit Vlissingen kan bij Rijwielhandel L. Joosse in Aagtekerke om een Agu regenpak t.w.v. 149,- en R. Kamphorst-Koopsen uit Oostka- pelle en L. Bakker uit Vrouwen polder mogen daar een fietscom puter t.w.v. 59,95 in ontvangst nemen. H.A. Verstelle uit Middelburg krijgt van Techno Jansen een Te fal magic tea elektrische theepot t.w.v. 125,-. A.J. van Gondel-Emmen uit Ser- ooskerke mag een waardebon van 100,- besteden bij Mabelis in Vlissingen. My Choice in Arnemuiden heeft voor Marina Geschiere uit Grijpskerke een waardebon van 100,- en P.M. de Bruyn uit Vrouwenpolder krijgt een Fleu- ropbon van 100 gulden van Or chidee in Middelburg. S. Ys uit Vlissingen krijgt een waardebon van 100,- om te be steden bij Sundecor/ Hobbyhuis Doe 't Zelf in Middelburg. De fa milie Claassen uit Middelburg mag bij Rijwielhuis Marco in Middelburg een fietscomputer t.w.v. 89,95 ophalen. En me vrouw Martijn-Swart uit Mid delburg mag bij Wolf's Reizen een reischeque van 75,- besteden. Familie Van 't Hof uit Middel burg mag een barbecuebuffetbon van 70,- besteden bij Hotel-res taurant Piccard in Vlissingen. Mevrouw Romijn uit Vlissingen gaat bij Piccard een keer Don ders lekker eten. H. van Leerdam Louis Hemelaar overhandigt de Pfaff Lockmachine aan winnares R. Zijl uit Oost-Souburg. wonnen, te besteden bij Eeterij de Truffel in Middelburg. Een groente/fruitmand t.w.v. 35,- van Groente van de Berge in Vlis singen is gewonnen door Lia Maljaars uit Oostkapelle. I. van Tol uit Nieuw- en St. Joos- land heeft een waardebon van 35,- gewonnen om bij Modehuis Janny in Arnemuiden te beste den. Mevrouw de Visser-Overbeeke uit Domburg krijgt van P.C. Pop- pe in Vlissingen een vissenkom met toebehoren t.w.v. 35,-. Bij slagerij Verboom Zoon in Vlis singen staat een barbecue/gour metschotel t.w.v. ƒ35,- klaar voor F. van Sluys uit Middelburg. El len Eykelenboom uit Arnemui den kan bij Walky schoen in Ar nemuiden voor 35,- iets uitzoe ken. Kwekerij Kesteloo uit Vliss ingen heeft voor M. Baart uit Vlissingen een waardebon t.w.v. 35,-. M. Jobse-Wielemaker uit Biggekerke, S.Gabrielse uit Domburg en C. Dekker en Mid delburg krijgen een oranje WK- pakket t.w.v. 30,- van Sparren- tak uit Middelburg. R.C. Vermeeren, R. van de Hout en T. Vader-Dingemanse uit Middelburg, H. Brinkman uit Koudekerke en E. Risakotta uit Oost-Souburg krijgen van Palthe Zeep vat uit Vlissingen een reini gingspakket t.w.v. 22,-. Bij Boekhandel Van Der Hoeven in Vlissingen ligt voor W.J. van Uffelen uit Middelburg een Schaeffer vulpen en balpenset t.w.v. 19,95 klaar. G. van Bo- ven-Enzijn en Anne-Marie Quagebeur, beide uit Vlissingen kunnen voor 17,50 lekker smul len bij Cafetaria De Pauw in Vlis singen. De prijswinnaars hebben inmid dels persoonlijk bericht gehad. Jacqueline Mijnlieff met een aantal van 'haar' kinderen. Hanane Amri (rechts) van de Gulle Gever met prijswinnares Lis ette Maljaars uit Middelburg. foto's: Piet Davidse uit Arnemuiden krijgt van Tis- sink in Vlissingen een vijfvoudige tafeldoos met schakelaar en een overspanningsbeveiling t.w.v. 59,50. Aquarama in Vlissingen heeft voor J.M. de Munck uit Middelburg een waardebon van 50,-. Greet Miserus uit Vrouwen polder heeft een kadobon van 50,- gewonnen, beschikbaar ge steld door De Drie Tonnetjes in Vlissingen. De Rode Pilaren heb ben voor D. Roorda-Valkenburg uit Middelburg een waardebon voor huidverzorgingsartikelen t.w.v. 50,-. C. Verduyn uit Mid delburg mag bij De Trouwe Vriend in Middelburg een dieren boek t.w.v. 50,- uitzoeken. Fa milie De Visser uit Aagtekerke kunnen bij De Vrije Pomp in Ser- ooskerke een benzinebon van 50,- besteden. En Anne de Visser uit Middelburg kan met een waardebon van 50,- terecht bij Dekker in Koudekerke. Eeterij Ietsje Anders in Middelburg heeft voor C.J.M. van Eysden uit Oost- Souburg een Culinairebon van 50,-. Odette Hollebrandse uit Middel burg mag bij Hans Knuyt man nenmode een waardebon van 50,- besteden. En Jolanda Baayens-Wattel uit Ar nemuiden krijgt een waardebon van 50,- om te besteden bij Henk de Bruijne. J. Verstraeten uit Oost-Souburg mag bij Hubo De Bezige Hand in Oost-Souburg voor 50,- inko pen doen. M.E. Braat uit Vlissingen is de gelukkige winnaar van een inge- ^■r j m W blikt vakantievleespakket t.w.v. 50,- van Keurslager Ab de Vis ser uit Middelburg. L. Jensen uit Oost-Souburg mag bij Radio Ton in Vlissingen een waardebon van 50,- besteden. M. van de Sande uit Middel burg krijgt een waardebon van 50,- van Schoenmakerij Gouds waard in Middelburg. Shop 54 in Vlissingen heeft voor Elma Steenbakker uit Biggekerke een waardebon van 50,-. En ook Steketee uit Vlissingen heeft voor mevrouw De Witte- Brouwer uit Westkapelle een waardebon van 50,- Silke van Dijk uit Koudekerke mag een waardebon van 50,- besteden bij Van Kampen Schoenmode in Vlissingen. Reis- buro Van Fraassen heeft voor W. de Priester uit Middelburg een waardebon t.w.v. 50,-. Een waardebon van 40,- te be steden bij Carlife in Vlissingen of Middelburg is voor A. Stroucken uit Middelburg. M. Vangheluwe uit Vlissingen kan bij Just 4 Teens in Vlissingen om een Adi das rugtas t.w.v. 40,-. De fami lie van 't Leven uit Koudekerke kan bij Koets in Vlissingen voor 39,75 dameszolen en hakken la ten vernieuwen. C. Janse uit Zoutelande krijgt een lunchbon voor 2 personen om te besteden bij Creperie Pardoes in Middel burg. Een slagroomtaart t.w.v. 35,- van bakkerij v.d. Kop uit Vlissingen is gewonnen door A. de Moor uit Serooskerke. A. Behrens uit Middelburg heeft een lunchbon voor 2 personen ge- De eerste prijs werd beschikbaar gesteld door C.&.C. en gewon nen door E. Hoenselaar, die inmiddels op het bed heeft plaatsgeno men. Links Dorine Staat namens de Scheldebode, daarnaast Chris Hanraads van C&C. WALCHEREN - Tot 8 septem ber houdt de politie Walcheren samen met de Stichting Stads- toezicht Vlissingen, Middel burg en Veere een preventie project recreatiewoningen. Dat richt zich op de recreatie woningen tussen Vlissingen en Westkapelle en heeft als doel het veiligheidsgevoel van de ei genaars of bewoners te verho gen. Vorig jaar werd op Walcheren 90 keer ingebroken in een re creatiewoning, waarvan 60 tij dens de zomermaanden. De meeste inbraken werden ver richt in het projectgebied. Het totaal aantal inbraken daalde overigens de eerste vijf maanden van dit jaar aanzien lijk, van 456 vorig jaar naar 238 dit jaar. Onder het motto 'een veilig Walcheren maken we samen' heeft de politie in de toezicht houders een partner gevon den. NATIONAAL POMO» KINDIAMUIP J2. 7411 MS Dvwmar OS70 «II «94 fat 0570 «45 «02 VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN

Scheldebode | 1998 | | pagina 20