20 tot 50 KORTING Zijnen n Zoemend gezelschap M m 7% GROENKALENDER E L K E WE E K HUIS AAN HUIS 0 P W A L C H E R E N VERPLEEGHUIS DER BOEDE WINNAAR 500 GULDEN WK-AKTIE VAN DE SCHELDEBODE Cursus WOENSDAG 1 JULI 1998 M/V Wa St.Jacobspassage 3 1 Vlissingen iNietfwe Modellen momTi GOES 'Wat kan mij tactiek bommen' Pasar Asean Markt &4-5juU Beste service, laagste prijs! Ook peuters kijken graag in De Scheldebode. John Smits is bijzonder tevreden over zijn nieuwe auto. OPGEVEN VOOR 1 AUGUSTUS BETEKENT AUTOMATISCH MEEDOEN MET S U R P R I S E L 0 T E R I J Volle toeren Extraatje Direct in kas m Versierd Oranje-gek Als u binnen nu en twee jaar een nieuwe keuken nodig heeft, doet Hans Verkerk u deze week een spectaculair Half Geld aanbod! De nieuwste Kroon keukens van 1998 worden u ter introductie voor de helft van de door de leverancier aanbevolen advies prijs aangeboden! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Ontdek waarom 150.000 tevreden keukenkopers u voorgingen. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND RINGBAAN WEST 2B - 0113-216451 'Wat kan mij techniek en tactiek bommen? Sode mieter op, borst vooruit en laat maar komen. Dat is sakkerju waar het om gaat. Het is de gemaakt heid die van oranje af straalt waar ik al jaren ge leden op afgeknapt ben. Geef mij die schoft van Stoitsjkov maar, die 's nachts een taxi naar Parijs neemt. Die heeft meer le venslust in z'n pink dan die brij van verongelijkte ego's.' Léon Krijnen in BN/De- Stem over het WK-voet- bal. ifolÉTOëUïó'tëè [STICHTING HET ZEEUWSE 1 LANDSCHAP Misschien zit u, terwijl u deze krant leest, heerlijk in uw tuin of op een terras te genieten van het mooie weer en een glaasje fris. Wat vervelend als u dan in eens gezoem hoort. U weet het al: een bij of wesp die gezellig samen met u van de zoete drank wil genie ten. Zijn zoemende geluid wordt veroorzaakt door de twee paar dunne, vliesachtige vleu gels die alle vliesvieugeligen (Hymenoptera), waartoe wespen en bijen behoren, bezitten. Enkele soorten leven sociaal, wat in houdt dat ze in groepen leven en gezamenlijk voor de jongen zorgen. Het meest bekende voorbeeld hiervan zijn de honing bijen. Al 2500 jaar geleden profiteerden mensen van het feit dat zij honing verzamelen. De meeste van de 300 voorkomende bij ensoorten zijn solitaire bijen: zij zijn weinig sociaal. Enkele soorten zijn bijvoorbeeld koekoeksbijen, graafbijen en behan gersbijen. Een ander soort bijen zijn hommels. Deze soort valt meer op omdat zij een dikker achterlijf hebben en, vliegend van bloem naar bloem, een meer zoemend geluid maken. Bloemen worden bezocht omdat wespen en bijen hieruit hun voedsel, stuifmeel en het zoete nectar halen. Voor de plant is dat ook be langrijk omdat bij de vlucht van bloem tot bloem stuifmeelkor- rels meegenomen worden waarvan er altijd wel een paar op de stempels van andere bloemen blijven plakken. Zo wordt de bloem bevrucht en kunnen vruchten en zaden geproduceerd worden. Daarom zijn bijen en wespen heel belangrijk voor het leven op aarde. Veel mensen vrezen wespen en bijen omdat zij kunnen steken. Al veroorzaakt een steek wel wat pijn, gevaar lijk is het meestal niet. Het verdedigingsmechanisme, de angel, zit aan het einde van het achterlijf. Alleen vrouwtjes bezitten deze. Laat uw gezellig samenzijn in de tuin of op het terras - zo als hierboven werd gesuggereerd - nu niet uitlopen in een dis cussie of vrouwen gemeen zijn, want mannelijke wespen en bij en doen, behalve paren, niet constructief. SCHELDEBODE Clubactie is voor alle verenigingen ZEELAND - De inschrijving voor de nieuwe Grote Clubactie is in volle gang. De eerste drieduizend clubs hebben zich al gemeld bij de organisatie in Tilburg en dat is meer dan gebruikelijk in deze tijd van het jaar. Als die aanmelding op deze wijze blijft voortgaan, dan is een recorddeelname niet denkbeeldig. Verenigingen die zich voor 1 augustus inschrijven doen bo vendien gratis mee met de zoge heten Surpriseloterij. De organisatie in Tilburg werkt momenteel op volle toeren. Da gelijks komen daar tientallen aanmeldingen binnen van nieu we verenigingen die allemaal willen meedoen aan de Grote Clubactie. Logisch ook, want deelname garandeert voor de clubs een flinke financiële injectie. En welke vereniging kan dat nou niet gebruiken? Overigens zijn alle verenigingen welkom bij de Grote Clubactie. Vaak wordt gedacht dat het alleen gaat om sportclubs, maar dat is niet zo. Personeelsverenigin gen, zangkoren, muziekgezel schappen, toneelverenigingen, gezelligheidsclubs, allemaal kunnen ze meedoen. Voor verenigingen die zich voor 1 augustus aanmelden is er nog een extraatje in petto, want die doen automatisch mee met de Surpriseloterij. Ieder jaar wordt namelijk een Ook deze kinderen zijn helemaal in de ban van de WK voetbal. Toch houden ze ook de loten al klaar voor de nieuwe Grote Clubactie. FOTO: PREUSTING PERS aantal prijzen van de Grote Clubactie door de winnaars niet geïncasseerd. De organisa tie vindt dat ook dat geld ten goede moet komen aan de ver enigingen. Daarom wordt het saldo daarvan verloot onder al le verenigingen die zich voor 1 augustus hebben opgegeven. Clubs maken daardoor kans op een verdubbeling van de winst. De Grote Clubactie is een lan delijke loterij die ieder najaar wordt gehouden en die maar één doel heeft, namelijk finan ciële ondersteuning geven aan het verenigingsleven in Neder land. Daarom houdt de stich ting Grote Clubactie ieder jaar weer een grote loterij waarmee prachtige prijzen zijn te win nen, variërend van geldprijzen op eindcijfers tot aan grote be dragen per lotnummer of bij voorbeeld een mooie reis. Verenigingen kunnen de loten kopen bij de organisatie voor het bedrag van maar één gul den. De officiële verkoopprijs is vijf gulden, waardoor er dus vier gulden van ieder verkocht lot direct in de kas van de ver eniging vloeit. Honderd gulden investeren in honderd loten be tekent vijfhonderd gulden ont vangen en dus vierhonderd gul den overhouden. De winst kan de vereniging naar eigen believen besteden. De een doet dat aan nieuwe in strumenten, de ander voor de jeugdafdeling of weer een an der gaat er van op reis, om maar eens een paar doelen te noemen. Het is dus zaak voor iedere ver eniging zich snel aan te melden. Dat kan door een informatie pakket aan te vragen bij de Grote Clubactie, Postbus 90100, 5000 LA Tilburg: tel. 013 - 4 63 53 70, fax 013 - 4 63 66 62 of per e-mail: grote@clubac- tie.nl. Informatie is ook te vinden op Internet: www.clubactie.nl. 'Wij zijn geweldige voetbalfans' door Ben Donkers KOUDEKERKE - Het WK voetbal beheerst het da gelijks leven. Begrijpelijk dat De Scheldebode daa op inhaakt met een WK-actie. Degene die het leukst** Oranjefeest houdt, maakt kans op vijfhonderd gul den aan boodschappen bij de Golff Supermarkt in winkelcentrum Dauwendaele. Verpleeghuis Der Boede won, we hebben het feestgewoel van dichtbij meegemaakt. „Het voetbal leeft enorm, stoelen zijn versierd met oranje bloemen, er zijn vlaggetjes, bal lonnen, hapjes en «frankjes en een heuse WK-cup. Het is reuze gezellig, mensen die van de voetbal willen genieten kunnen beneden kijken, boven staat de televisie afgestemd op tennis, want ook daar bestaat belang stelling voor." De wedstrijd Nederland - Mexi co stond vorige week donder dagmiddag centraal. Bewoners van Der Boede, volgens manager Zorg Ruud van Bremen 'het grootste verpleeghuis van Ne derland', konden op hun afde ling of in de recreatiezaal de voetbal be kijken. Velen kozen voor de WK- zaal, aan vankelijk een kleinere ruimte, maar aangezien de belangstel ling alsmaar groter werd, is naar een ruimere lo- katie ver huisd. „In aanloop van zo'n groot toer nooi bedenk je wat. Wij vonden het leuk een per manente tv- ruimte in te richten. Ook werden per afdeling, al thans als men daar in teresse in had, span doeken ge maakt." „De winnaar (in dit geval afdeling Ire ne) werd uitgenodigd om in het seniorenrestaurant a la carte te eten. Normaal gebeurt dat op de afdeling zelf, dit is dus echt iets bijzonders", weet Van Bremen. Henk Oonk (rechts) van de Golff-supermarkten in winkelcentrum Dauwendaele, overhandigt de cheque goed voor vijfhonderd gulden boodschappen) aan Ruud van Bremen van verpleeghuis Der Boe de, winnaar van de Scheldebode WK-actie. De Scheldebode wordt vertegenwoordigd door acquisiteur Dorine Staat. een stapel boterhammen voor de liefhebbers en er wordt fris drank geschonken. De aandacht gaat nu echt uit naar de versna peringen. De visie van Joeri Mulder laat menigeen voor wat het is. Het gaat om de voetbal. Trouwens niet direct voor Jaap Verstraate. Hij vindt het maar niks, maar komt wel kijken. „De Ronde van Texel, de groot ste van de we reld, dat is pas sport", laat hij weten. „Daar zie je nooit iets van op tv. In mijn onwe tendheid denk ik aan een wieler koers. Het blijkt een catamaran race te zijn. In zijn betere jaren zeilde Verstraate zelf veel op het Veerse Meer. „Mij krijgen ze niet Oranje-gek. Ik had 3-0 voor Mexico inge schat. Deze stand (het was toen 2-0, red) valt me niet te gen. De beste wint." „Trouwens, tegen wie moeten we hierna? Duitsland mis schien?" Een vrouw voor me mengt zich in het gesprek: 'Joeg- Het was overal Oranje wat de klok sloeg in recreatiezaal de Bab belaar van Der Boede, op de achtergrond de spandoeken die de be woners zelf hadden gemaakt. Tfoto's: Piet Davidse de. Dit keer wat minder in aan tal dan vorige week. „Overdag is het meestal druk ker, 's avonds gaat men toch graag op tijd naar bed". oslavië of Duitsland', zegt ze zelfverzekerd. Het werd Joegoslavië. Maan dagavond zaten ze er weer, de voetballiefhebbers van Der Boe- Nog steeds niet bezig met. een of andere cursusHaast U, want anders tel je straks niet meer me. De cursus is immers de laat ste trend, de laatste mode. En daar trappen weer hele volks stammen met open ogen in. Bang om op verjaardagsfeestjes, tennisclub of werk niet meer voor vol wordt aangezien. Je k unt het tegenwoordig zo gek niet bedenken of er is wel een cursus voor. Bloemen kunnen niet zo maar in een vaas gezet worden, nee, daar komt een cursus bloemschikken aan te pas. Waarom je nog druk maken over opvoeding van kind of huisdier? Leg hun lot in de handen van een ervaren cursusleider die verstand van zaken heeft. Geloof, seks, gezondheid, geboorte, doodgaan, het gat in de cursusmarkt is enorm. Twijfelt u over leven na de dood? Er zijn cursusleiders die u met enige lessen a zestig gul den per stuk weten te overtuigen. Inclusief kleurenfolders en berichten uit het hiernamaals. Heel populair zijn de cursussen over allerlei mystieke, oosterse wijsheden om de stress in. toom te houden. Hoe oud die wijsheden ook zijn, ze worden afge stemd op onze hedendaagse belevenissen. En frank en vrij dis cussiëren op cursus, ivant dat is een belangrijk onderdeel. Dan hoeft de cursusleider tenminste niet de hele avond te praten. Als de tijd daar is laten cursisten horen wat ze hebben geleerd. Grote verhalen over de eigengemaakte bloemstukjes en de al ternatieve opvoeding die van de kinderen plots lieve schotjes heeft gemaakt. Over zaken die misgingen spreekt men liever niet. Eigen nederlagen komen altijd moeilijk over je lippen. Een ondernemende kennis van mij had met al die cursussen het gat in de markt ontdekt. Hij denkt er hard over om een cursus 'afkicken van cursussen' te beginnen. Cameleon.

Scheldebode | 1998 | | pagina 1