MAGAZIJNVERKOOP Tuinen open voor publiek Open dag biologische landbouw oostkapelle Weer fossiele schelpendag buz vrijdag in Panta Rhei Ben ik in beeld Fromagerie Forianne met tal van binnen- en buitenlandse kazen Met de boot naar Neeltje Jans Eeterij Pardoes ziet er goed uit BUROVOOR RECHTSHULP r 1 U VINDT MULTIMEUBELDISCOUNT OP WOONBOULEVARD POORTVLIET. PAASDIJKWEG 33, POORTVLIET. Zware stof in diverse kleuren DORDRF.CHT .ÏEEVBERG» ÜFRIKZFF.j ISESD'A/ HDDElBURG.i 'LISSIIGEN 4 THOIEN EiS ANTWERPEN SUPERAANBIEDING SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JUNI 1998 MA/ PAGINA 323 ZEELAND - Een groot aantal Zeeuwse tuineigenaren zet, in het kader van Zeeland Natuurmaand, hun poorten open voor het publiek. Op Walcheren bijvoorbeeld exposeren leden van de Zeeuwse Kunstkring. Er is werk te zien in de Hanenhove Middelburg, de Zwanenhof Biggekerke en in de tuinen van de fa milies Vermaat (Middelburg) en Adriaanse (Oostkapelle). De openstelling van de tuinen staat in een handig gidsje van het Educatief Toerisme Zee land Oranjezon, het kost 5 gulden en is te koop bij de VW en de diverse tuineigenaren. Markant model in diverse alcala stoffen leverbaar. Leverbaar in diverse Kleuren. Nu 3 2 zits. Comfortabel lederen bankstel in een groot aantal kleuren leverbaar. I In 3 kleuren leverbaar. Nu 3 2 zits. Royaal bankstel. In diverse suedme stoffen leverbaar. Italiaans desian bankstel in rundleder, in ppn aroot aantal kleuren leverbaar. massief grenen, In loogkleur. massief grenen. In loogkleur. I Klassiek bankstel voor een i klassieke prijs, in diverse kleuren. massief grenen In loogkleur. met hocker in 3 kleuren Jeverbaar. rood-groen of blauw. In loogk Decoratieve pitriet-accenten aeven een romantisch uiterlijk. In diverse stoffen leverbaar. EUBELDISCOUNT OOSTKAPELLE - Zaterdag en zondag (20 en 21 juni) staat Nederland in het teken van de landelijke open dag biologische boerenbedrijven. In Zeeland doen vijf be drijven mee. Zaterdag nodigt Ter Linde (Lijdijkweg Oostkapelle) belangstellenden uit om tussen 11.00 en 17.00 uur een kijkje te komen nemen. Het is een gemengd landbouwbedrijf van 85 hectare. Er zijn melk- en vleeskoeien, varkens en een eigen kaasmakerij. Voor de kinderen is er een verrassing, ze kunnen ponyrijden en aan de slag met een boerenpuzzel. Bij de Zeeuwse Milieufederatie (0113-230075) kan men inlichtingen krijgen over de bedrijven in Zeeland die verder meedoen. BUZ VLISSINGEN - Vrijdag 19 juni vanaf 21.00 uur treedt BUZ, een nieuwe band uit Vlissingen en Middelburg) op in Panta Rhei bij het Nollestrand in Vlissingen. Zaterdag 20 juni vanaf 00.30 uur is de band te zien en te horen op het Anywavefes- tival van Zierikzee en zaterdag 15 augustus op Mosselrock in Yerseke, aanvang 13.00 uur). Ruige rap, cha,cha,cha en stevige rock. BUZ brengt het allemaal. MIDDELBURG - Je zou toch zeggen dat twee instellingskoks uiteindelijk kiezen voor een eigen restaurant. Niets van dat al. Forianne Flikweert en Roy Magnus ko zen en totaal andere richting en openden eind mei hun Fromagerie Forianne' aan het Damplein 12 in Middelburg. OOSTKAPELLE - Zaterdag 20 juni wordt de jaarlijkse fossiele schelpendag ge houden onder leiding van de ervaren schelpenkenners Freddy van Nieulande en Pe ter Moerdijk. Belangstellenden kunnen zich via telefoon 581507 aanmelden. Schelpen zijn en blijven fascinerend. In Zeeland liggen ze zomaar voor het oprapen. In Toeristisch Centrum Oranjezon kan op verschillende manieren van schelpen worden ge noten. Er is onder andere een aquarellenexpositie en 20 juni de schelpendag. Er wordt eerst uit leg gegeven aan de hand van dia's en na de lunch gaan de deelnemers naar het strand van Domburg op zoek naar fossiele schelpen. Kosten (inclusief lunch) f 17,50. Mevr. Ruiters bezocht het spreekuur in Vlissingen met een vraag omtrent haar werksituatie. Reeds enige jaren was ze werkzaam als kassière bij een wegrestaurant. Kort geleden was de werkgever ter ore gekomen dat bij een ander wegrestaurant iemand van het kassièreperso- neel via het gebruik van een verborgencamera betrapt was op het wegnemen van geld uit de kassa en de kluis. De werkgever had daarom besloten zelf ook een TV-cir- cuit aan te leggen en permanent te gaan controleren. Via het TV-circuit kon hij, vanuit zijn kamer, de werknemers op de werkvloer langdurig en gericht in de gaten houden. Van enig overleg hierover met de werknemers was geen sprake geweest. De werkgever had desgevraagd beweerd dat het TV-cir cuit was aangelegd om tot een betere begeleiding van zijn personeel te kunnen komen en op die manier de produk- tie te vergroten. Door Mevr. Ruiters en haar collega's werd deze situatie echter als zeer onprettig ervaren. Zij voelden zich ernstig aangetast in hun privacy en vroegen zich af of dit alles zo maar toelaatbaar was. Een werkgever heeft het recht toezicht uit te oefenen op haar werknemers. Dit kan echter op verschillende ma nieren en niet alle methoden zijn toelaatbaar gezien de mogelijke inbreuk op de privacy van de werknemer. Zo wordt het uitoefenen van toezicht door een personeels functionaris niet als inbreuk op de privacy beschouwd. Bij een geschil over de al dan niet toelaatbaarheid van camera's dient een belangenafweging plaats te vinden tussen enerzijds het belang dat de werkgever heeft bij het toezicht houden op zijn personeel en anderzijds de be scherming van de persoonlijke levenssfeer van de werk nemer. Dit recht op bescherming van de persoonlijke le venssfeer is vastgelegd in onder meer de Grondwet en het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Indien een specifieke verdenking is gerezen tegen een werknemer en de werkgever uit wil zoeken of deze ver denking terecht is, wordt door de rechter het gebruik van (verborgen) camera's over het algemeen geaccepteerd. Het belang om de waarheid te achterhalen en vast te stel len of er inderdaad sprake is van een schending van het vertrouwen weegt in dat geval zwaarder dan de het pri- vacy-belang van de werknemer. In een geval als dat van mevr. Ruiters waarbij camera's op verschillende plaatsen waren geplaatst en sprake was van permanente controle moet aangenomen worden dat dit onrechtmatig is jegens de werknemers. Een werkge ver handelt in zo'n geval in strijd met de verplichting zich als „goed werkgever" te gedragen indien een derge lijke permanente controle plaatsvindt zonder duidelijke noodzaak. Daarbij was van enig overleg omtrent het ge bruik van het TV-circuit geen sprake geweest. Mevr. Ruiters werd dan ook geadviseerd om met het vol tallige personeel, zonodig middels een gerechtelijke pro cedure, verwijdering te eisen van het TV-circuit. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en groene ruit. Nu 3 2 zits. ZEELAND - Neeltje Jans en de Oosterschelde ontdekken, dat kan in de Zeeland- natuurmaand met de midzomernachtexcursie per boot vanuit Zierikzee op zondag 21 juni vanaf 18.00 uur. Deze tocht overdag maken kan trouwens ook, het vertrek is dan zondagmorgen om 11.00 uur. Aanmelden via telefoon 010-2650296. De boot 'de Friesland' biedt volop ruimte, ook voor rolstoelers. Vertrokken wordt bij de kade in Zierikzee. Halverwege legt de boot aan bij Neeltje Jans voor een wan del-excursie van ongeveer anderhalf uur. en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Vlissingen, „Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00 - 11.00 uur In Goes, Zonnebloemstraat 53, iedere maandag 09.00 - 11.00 uur De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 0118-637120 „Ik kom uit een ondernemende familie en dus zit dat 'iets zelf willen doen" er eigenlijk al ingebakken", vertelt Forianne. Dat "iets" diende zich begin januari van dit jaar aan, toen Erik Bolle aangaf ermee te willen stoppen en zijn kaasshop dus te koop stond. Roy en ik hebben er eens goed over nagedacht en de stap gewoon genomen". Na het besluit om als zelfstandig ondememersduo verder te gaan liep Forianne enkele weken "stage" bij Bolle en sinds 22 mei dus staat het duo op eigen benen. Het assortiment dat Fromagerie Forianne voert mag er zijn. Uiteraard de onovertroffen Beemsterkaas plus nog eens circa vijftig Nederlandse kaassoorten, variërend van jong tot oud (drie jaar) en van walnotenkaas tot en met dieetkaas en knoflook en brandnetelkaas. Daar naast voert Fromagerie Forianne nog een dikke veertig buitenlandse kaassoorten. Uiteraard voeren Roy en Forianne een leuk assortiment wijnen en diverse specialiteiten in vleeswaren zoals gedroogde Spaanse ham. En op zoek naar speciale Engelse jams? Ook in het assortiment. Verder beschikt Fromagerie Forianne over een groot assortiment no ten, uitgelezen patés, salades en de wat luxere Italiaanse specialiteiten. Wie zich wil ver wennen met een uitgekiend kaasplateau kan er uiteraard ook terecht. In de naaste toekomst is het de bedoeling dat het duo zich ook gaat richten op de koude buffetten. MIDDELBURG Een nieuwe verfje op de buitenmuren, een nieuw beschilderd uithang bord en voila aan de buitenkant ziet "Eeterij Crêperie Pardoes' aan de Reigerstraat 5 (het smalle straatje tussen de Korte delft en de Lange Jan) in Middelburg er weer als nieuw uit. De zaak van Jacqueline de Visser bestaat inmiddels ruim vijf jaar en in die tijd zijn er na tuurlijk wat zaken veranderd. Startte Pardoes in de beginperiode met meer dan honderd verschillende crêpes, inmid dels is dat terug gebracht tot het toch nog respectabele aantal van een dikke vijftig. Plus de vijftig verschillende soorten Galettes komt Pardoes toch nog op zo"n honderd varian ten. Voor de niet kenners: Een crêpe is een flinterdunne pannenkoek uit witte bloem met een zoete vulling en een Galette is gemaakt met volkorenmeel en heeft een hartige vulling. Overigens lijken beide "pannenkoeken' in de verste verte niet op onze oer-Hollandse pannenkoek! De afgelopen jaren is Pardoes uitgeroeid tot een vaste stek voor de vele toe risten. Er zijn erbij die als ze vakantie hebben als vaste prik hier komen", vertelt Jac queline. „Met name toeristen met een tweede woning zijn hier als het ware vaste klant gewor den." Is het uiterlijk van de zaak opgefrist, de menukaart is dat eveneens. Meldde de spijskaart 'vroeger" vrijwel uitsluitend de specialiteiten, wie nu zin heeft in bijvoorbeeld een uitsmijter kan er evengoed binnenstappen. In totaal biedt Pardoes plaats aan 48 personen plus nog eens een tuin met overdekt ter ras waar voor 38 eetlustigen plaats is. Voor koffieliefhebbers die ook nog eens prijs stel len op een kakelvers stuk zelf gemaakte appeltaart is het een prima adres en de zaak op zich leent zich uitstekend voor een zakenlunch die eens afwijkt van het gangbare.

Scheldebode | 1998 | | pagina 23