SCHELDEBODE Van speels tot stijlvol bij La vaca PETS Zeeland in het jaar 1929 in ruim achthonderd foto's Jeans inn Middelburg heropend Hobbyhuis weer bereikbaar M/V woensdag 27 mei 1998 Zeeuwse Pinkster Fair Open dag kaasboerderij Feest op het Oranjeplein souburgse voetballertjes kampioen De toekomst van Vlissingen 0118-652700 Kermis Rondvlucht Bijschriften Martin Gaus 1 1 E T WET EN WAAR D MIDDELBURG - Sunrlecor Hobbyhuis aan de Vlissingsestraat 46-50 is weer gewoon bereikbaar. De werkzaamheden in de Vlissingsestraat zijn klaar. Het plaveisel ligt er piekfijn bij, dus hobbels moeten nemen is er niet meer bij. U weet het: bij Sun- decor Hobbyhuis vindt u alles op het gebied van zonwering: sereens, markiezen, binnenzonwering en knikarmschermen. Ook voor schuirfwanden en interieursystemen bent u er aan het goede adres. Sundecor Hobbyhuis is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.30 uur. VEERE - Rond de Grote Kerk wordt van 30 mei tot en met 2 ju ni een historische pinksterfair gehouden. U vindt er binnen- en buitendecoratie, antiek, meubilair, serviezen, bloemen- en plantendecoratie, siersmeedwerk, tuinaanleg, tuinmeubelen, producten van het Zeeeuwse land, kunst, demonstraties, wa genspelen, historische muziek en een Bourgondische herberg. De entree is 15 gulden, kinderen van 4 tot 12 jaar betalen 7,50 gulden en 05-plussers 12,50 gulden. De fair is op zaterdag, maandag en dinsdag open van 10.00 tot. 19.00 uur, op zondag van 13.00 tot 19.00 uur. SINT„,LAURENS - Na een ingrijpende verbouwing gaat vrij dag 29 mei kaasboerderij Schellach aan de Prooyenseweg 26 weer open. Wie een kijkje achter de schermen wil nemen, is op zaterdag 30 mei van 10.00 tot 17.00 uur welkom op de open dag. Al 18 jaar maken de familie Kwekkeboom en medewerkers di verse soorten boerenkaas, waaronde veel kruidenkazen, een speciale boerengatenkaas en dieetkazen. Behalve kaas wordt op de boerderij ook karnemelk en boter ge maakt. Ook verkoopt men boerenlandbrood, waarvoor het graan geteeld is zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen. Kaasboerderij Schellach is geopend op weekdagen. OOST-SOUBURG - De Karolïngen Jaarmarkt op zaterdag 30 en zondag 31 mei gaat ook aan dit sfeervolle pleintje niet ongemerkt voorbij. De winkels aan het Oranjepiein presen teren zich met aantrekkelijke aanbiedingen en feestelijk in gerichte kraampjes. En die aanbiedingen mogen er zijn. Splinternieuwe fietsen bijvoorbeeld met maar liefst 200 gul den korting, nagelverzorgingsartikeien en cd's tegen aan trekkelijke prijzen en ga zo maar door. Zeker de moeite waard om zaterdag eens een kijkje te gaan nemen. Boven dien is er om 11.00 uur en om 14.00 uur een demonstratie van het wondermiddel Ultra Seal, waarmee auto- en scoot erbanden in een handomdraai gerepareerd kunnen worden. Het middel is ontwikkeld in de ruimtevaart, dus gegaran deerd veilig. Handig om altijd bij u te hebben. De fietsenhandel, degroenteboer, de bloemenzaak, Fitness Souburg en de Videotheek Souburg ontvangen u graag. HET OOST-SOUBURG - Het F6-team van voetbalvereniging RCS is vorige week kampioen geivorden. Auto- en bergingsbedrijf Kuzee uit Oost-Souburg is de sponsor van het team en gaf een feestje om het heuglijke feit te vieren. Het bedrijf sponsort ook het D5-team van de Souburgse voet balclub en stak vorig jaar beide teams in het nieuw. Op de fo to vnlr: Jeffrey v.d. Oosterkamp, Myron Bolleman, Vinni Soolsma, Raymon Oostdijk. Sven Cijsouw, Patrick Vroomen Len Eversdijk, Damien van Oostrom, Aynsley Onderdijk, Pe ter Adriaansen en Bas Kuzee; D5 Idris Zarin, Marco Nooyen, Frans v.d. Linden, Frank Kuzee, Sjoerd van Pelt, Ghattiz Zar inMichiel Schroevers. Patrick v.d. Hemst en sponsor Yvon en Ruud Kuzee. VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland is op 28 mei het tref punt voor studenten van de Hogeschool, scholieren van de Scholengemeenschap Scheldemond en andere geïnteresseerde scholieren. Tijdens een jongeren-stadsdebat en workshops, die plaatsvinden tussen 13.00 en 17.00 uur, kunnen ze meepraten en -denken over het beleid van de gemeente Vlissingen. De workshops worden afgewisseld door de inmiddels in Nederland zeer bekend geworden Zeeuwse band Bief. Er wordt gepraat over de onderwerpen uit de thema's wonwerken, wonen, wel zijn en verkeer/vervoer. De deelnemers krijgen aan de hand van deze thema's in een viertal workshops een aantal stellingen voorgelegd. Deze stel lingen vormen de basis voor discussie en het ontwikkelen en uitwerken van ideeën en conclusies of aanbevelingen. De resul taten die voortvloeien uit de workshops worden aan het eind van de middag in het Atrium van de hogeschool gepresenteerd een meegegeven als advies aan de gemeente Vlissingen. Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg. Manekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Inieveradressen 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek. Lange Delft 39, Middelburg Bladmanager Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Advertentieverkoop Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 0118-430086 Piel Davidse, lel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Fotograaf Bezorging Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyright c 1996 Uitgeversmaatschappi) Zuidwest - Nederland B V. Het vernieuwde en vergrote interieur van Jeans Inn FOTO PIET DAVIDSE MIDDELBURG - Toen vrijdag de deuren van Jeans Inn aan de Lange Viele in Middelburg offi cieel weer open gingen, kon ie dereen weer een zucht van ver lichting slaken. Eigenaar André Schout omdat alles toch mooi op tijd is gerealiseerd en jeansmin- nend Zeeland omdat de grootste speciaalzaak op Jeansgebied qua verkoopoppervlakte vrijwel is verdubbeld. De Middelburgse vestiging van Jeans Inn (andere vestigingen zijn in Oost-Souburg, Goes en Heinkenszand te vinden) zat de laatste jaren in aanmerkelijke ruimtenood. Wie een speciaal zaak wil zijn heeft dus een breed assortiment. De winkels blijven in veel gevallen even groot ter wijl het assortiment alleen maar toeneemt. Door het verdwijnen van de "buurvrouw" kreeg Jeans Inn de gelegenheid het naastge legen pand erbij te trekken en ziedaar een "nieuwe Jeans Inn" waar he't beduidend ruimer winkelen is dan voordien. Met name de damesmodehoek heeft die aandacht gekregen die het de laatste jaren noodgedwongen heeft moeten ontberen en verder is er een betere presentatie in een eigentijdse inrichting en sfeer. Grofweg kan de collectie jeans van Jeans Inn worden on derverdeeld in de jeans zoals we die allemaal kennen. Inpakken en meenemen en net zoals de vo rige keer kopen we weer precies dezelfde. Dan zijn er nog de "trendyjeans", de "nette jeans" en de categorie "workware", ofwel de kleding die ruimer zit en zo als die door naam het al aan geeft op werkkleding lijkt. Niet temin: eigentijds, sportief en be taalbaar. Voor wie "zomaar" een van de jeans uit het schap pakt en afrekent is het kopen van je ans natuurlijk geen probleem. Die weet wat hij of zij wil heb ben. Voor de overige groepen kan een advies van belang zijn en wat dat betreft zitten de klanten van Jeans Inn op rozen. Een dikke twintig jaar ervaring bouw staan garant voor een ge degen advies en de merken die Jeans Inn voert benadrukken de kwaliteit nog eens, zoals onder meer Levi's, Big Star, Pepe, Wrangier, Lee, Edwin, Mustang en Diesel. Er valt natuurlijk nog veel meer op te noemen, maar het best is natuurlijk zelf te gaan kijken en de proef op de som te nemen. ZEELAND - De carnavaleske opening van het strandseizoen 1929 in Vlissingen wordt aan de hand van een serie foto's uitvoe rig in beeld gebracht, evenals de tewaterlating van de Poelau Te- lio door mevrouw Prins Duijvis. De cd-rom die in boekhandel en computer-speciaalzaken te koop is (40 gulden) laat Zeeland zien in het jaar 1929. Fraaie plaatjes van vroeger die zeker de moeite van het bekijken waard zijn. Ons Zeeland Veere heeft voor de pro ductie gezorgd. De Poelau Telio was bij de Mij De Schelde gebouwd voor de Stoom vaart Maatschappij Nederland en voor de tewaterlating bestond grote belangstelling. De kermis te Westkapelle trekt de aandacht van de fotografen van de Zeeuwsche Editie. Het gaaischieten wordt in beeld ge bracht, maar ook de manier waarop de jeugd zich vermaakt met het schietbord komt aan bod. Niet alleen de hoogtijdagen zijn te zien ook het leven van alledag in Westkapelle: diverse aardige straatjes, bevolkt met spelende kinderen, twee meisjes die een buurpraatje voeren en "De eerste stap" van een kind, geassisteerd door maar liefst drie meisjes in Walcherse dracht. In Koudeker- ke wordt ter gelegenheid van de openbare les van de bewaar school een foto gemaakt van de meer dan dertig peuters en het mooie vlechtwerk dat ze voor die gelegenheid hebben vervaardigd. En natuurlijk trekt het ringste ken de aandacht van de foto graaf. Niet alleen de paarden en de helden van de dag worden op de foto gezet, maar ook de blijde kindergroep die "glinsterend van leut, zijde en goud" de vertoning van paarden en ruiters volgt. Zelfs de smidsvrouw, die met haar kroost vanaf de stoep het woelige festijn bekijkt, moet er aan geloven. De fabrikant van Sopla-sigaren biedt stevige rokers de gelegen heid een rondvlucht boven Wal cheren te maken en de fotograaf maakt graag van de gelegenheid gebruik om enkele mooie lucht foto's te schieten, onder meer van Souburg, Vlissingen en Middel burg. Prachtige opnamen van de graanbeurs in Middelburg, waar de bonen op monster gekeurd worden voor er zaken gedaan worden. Honderden foto's bieden de scherpe kijk op het alledaagse le ven in 1929: landbouw, met re- MIDDELBURG - Een dikke negen jaar geleden heette het 't Stoffenwinkeltje', eind 1992 werden de zaken ge scheiden en werd het 'La Vaca'. Eén in de Heerenstraat met als specialiteit stoffen en fournituren ofwel de (zelfmaak)mode en in de Lange Viele eveneens in Mid delburg op nummer 77 de interieurdecoraties. Nu, an no 1998, is het kleine winkeltje veranderd in een ruime speciaalzaak met een ruime collectie woon en decora- tiestoffen en extra gespecialiseerd in gordijnstoffen. De collectie die La Vaca biedt varieert van stijlvol tot speels en van slaapkamer tot speelkamer. Maar dan ook alles. Speciale stoffen om een stoel mee 'aan te kleden', stoffen voor dekbedden, gordijnen en noem maar op. Al les in breedtes variërend van twee meter tot 280 centimeter. En vrijwel alles is op voorraad, omdat in tegenstelling tot ande ren bij La Vaca de stoffen op de rol zitten in plaats van stalen kaarten. Is voor heel wat mensen het uit zoeken van gordijnen en alles wat daarbij hoort een crime, bij La Vaca is het een uiterma te gezellige bezigheid. De inrichting van het interieur werkt mee, de presentatie werkt in het voordeel en Rijk- Jan Koppejan heeft echte ken nis van zaken. En als u toch bij La Vaca binnenstapt, let dan eens op die gordijnen van deze tijd. De 'InBetweens', ofwel de transparante gordijnen. Opge hangen aan een staaldraadgar nituur met knijpertjes geeft •Bij La Vaca aan de Lange Viele 77 vindt u een ruime collectie woon- en decoratiestoffen FOTO PIET DAVIDSE het een apart effect dat zeker in de meeste kamers tot zijn recht zal komen. Of de 'Roman Blinds', de ophaalgordijnen. Enfin, bij La Vaca is genoeg te zien, te koop en te leren op het gebied van de interieurstoffen. Accessoires zijn er volop en wie zelf gordijnen maken een probleem vindt: La Vaca zorgt dat de gordijnen precies op maat worden gemaakt. John's Fruitpaleis: de 'Lekker Gezondwinkel' Volop fruit en volop klandizie bij John's Fruitpaleis. VLISSINGEN - Begin oktoheri 1996 gingen de deuren van John's Fruitpaleis aan de Paauwenburg- weg 71 in Vlissingen open en sinds die dag heeft John Smit er geen minuut spijt van gehad dat hij voor zichzelf begon. Inmiddels zijn we anderhalf jaar verder en de eerste ingrijpende verbouwing heeft hij net achter de rug. Nieuwe machines, nieuwe koelin gen en een open pui die alleen maar uitnodigend werkt. Specia liteiten van het Fruitpaleis zijn natuurlijk de rauwkost en de ge sneden groenten. Maar ook bloe men zijn prominent aanwezig. Ik ben er in het begin langzaam mee begonnen en het loopt echt als een trein", verzekert John. Ook voor wat betreft de omzet in 'ge zondheid' heeft hij weinig reden tot klagen. "Dit is een prima wijk en die breidt alleen maar uit. De mensen zijn best bereid om te be talen voor hun groenten en fruit als het maar van een topkwaliteit is en je geen goeie service belooft maar geeft." Het is nog even wachten, maar eind dit jaar, ze ker volgend jaar stapt John over op het G C-concept: de helft bediening en de helft zelfbedie ning. Hoewel dat laatste natuur lijk maar zeer betrekkelijk is, want voor John en zijn personeel is het de gewoonste zaak van de wereld om de klanten altijd ter wille te zijn. Want waar koopt ie mand nu pak weg twee aardap pelen? Vrijwel nergens. Bij John's Fruitpaleis wel. Hetzelfde geldt natuurlijk voor de groenten en het fruit. Wie aan één sinaasappel genoeg heeft wordt er net zo ple zierig geholpen als ieder ander. En kijk ook eens naar het nieuwe logo dat John's Fruitpaleis voert: 'Lekker Gezondwinkel'. Dat logo wordt overigens niet 'uitge deeld', maar moet worden ver diend. En dat is toch even belang rijk om te weten. portages over tal van oogstwerk- zaamheden, maar ook industrie, handel en het opkomende toeris me komen uitgebreid aan bod, evenals de schoonmaak, tal van concoursen en evenementen, paardenmarkten, een ijsje op de boulevard of na het werk lekker lui rusten op een bomendijk. De cd-rom bevat ruim 800 foto's met bijschriften uit de nummers 1 tot en met 26 van de Zeeuwsche editie van het weekblad Groot- Rotterdam, jaargang 1929. Walcheren is met ruim 200 foto's op de cd-rom vertegenwoordigd. De foto's uit de Zeeuwsche Editie onderscheiden zich door de na drukkelijke aandacht voor tafe reeltjes uit het dagelijks leven van de Zeeuwse bevolking. De tekst van de bijschriften is op woord te doorzoeken, bovendien is een alfabetische index op plaatsnaam opgenomen, waar door het mogelijk is de gewenste foto snel te vinden. De cd-rom is voorzien van een eenvoudig, maar doeltreffende bladerstruc tuur. De cd-rom kent diverse mogelijkheden, zoals bijvoor beeld een diashow en (in win- dows'95) een "zoom"-knop, waarmee het mogelijk is de van veel foto's een sterk uitvergrote en zeer gedetailleerde versie te bekijken. Eerdere uitgaven van uitgeverij Ons Zeeland zijn: Zeeland in Prentbriefkaarten Ons Zeeland 1927 (i.s.m. De Koperen Tuin) Ons Zeeland 1928 (i.s.m. De Koperen Tuin) Als u uw hond of kat mee neemt op vakantie, moeten deze dieren volgens inter nationale richtlijnen geënt zijn. Dat wil zeker niet zeg gen dat alle landen de zelf de richtlijnen hanteren. Om hier dus helemaal ze ker van te zijn. kunt u het beste contact opnemen met het consulaat van het land van uw vakantie bestemming of met uw dieren arts. Iedere hond moet geënt zijn tegen rabiës (hondsdolheid). Dit zit niet in de normale cocktail die de hond jaarlijks krijgt hij de dierenarts. U moet dit aangeven dat de hond het nodig heeft i.v.m. vakantie. U krijgt dan een officieel document waarop staat dat de hond gezond is en ook gezond is geweest de afgelopen maanden en de datum inenting. Dit document moet voorzien zijn van een stempel en een handteke ning van de dierenarts. Dit dient u altijd, samen met het dierenpas- poort, bij u te dragen in het buiten land. De Rabiës-enting kan gege ven worden vanaf een leeftijd van twaalf weken echter wel een maand tot zes weken voor vertrek. Ook is het verstandig om een hond een penning om te doen. waarop al zijn/haar gegevens staan. In som mige landen worden loslopende honden zonder penning aangezien als zwerfhond, met alle gevolgen van dien! U moet ook maatregelen nemen tegen vlooien en teken. In de warme streken, o.a. in Spanje en Frankrijk komen vele variaties voor van teken, die dodelijk kun nen zijn. Zorg er dus voor dat u uw hond daartegen goed beschermd is. Er zijn verschillende sprays in de handel, zoals Duo-Win en Defen- dog. die een filterlaag achter laten op de vacht tegen vlooien en teken. Dit werkt drie maanden tegen vlooien en een maand tegen teken. In Engeland bent u echter nog steeds niet welkom met uw trouwe viervoeter. Als u besluit uw hond mee te nemen naar uw vakantie adres, zorg er dan voor dat de hond voldoende vocht tot zich kan ne men en dat hij/zij voldoende de mogelijkheid krijgt om zijn haar behoefte te doen. Prop de hond niet tussen de bagage in de laad klep, maar geef hem/haar voldoen de de ruimte om rustig languit in de auto te liggen. Geef de hond geen voer van het land. maar neem zijn eigen brokken mee. dit om darm storingen te voorkomen. Voorkom dat de hond tijdens uitstapjes water drinkt van de straat, zorg altijd zelf voor voldoende vers water. Mocht u meer willen weten hoe u uw hond het beste mee kunt nemen en wat de wettelijke verplichtingen zijn van het vakantie land, neem dan contact op met uw dierenarts. Vraag dan wat er eventueel nodig is om een E.H.B.O. koffertje sa men te stellen voor uw hond. Prettige vakantie! Jeanette van der Meer Eigenaresse Martin Gaus Hon denschool Walcheren "West- hound" Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 7011, 4330 GA, Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: PLACE Lange zelke 89b Vlissingen Tel: 0118-415879 Hondenschool Walcheren "Westbound" Zwanenburgseweg 11 Vlissingen Tel: 0118-464693 HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 30 mei: F. Snijder, Burg. VanWoelde- renlaan 12, telefoon 413933. Zondag 31 mei: R. Thiadens, Zuider- baan 23. telefoon 464633. Maandag 1 juni: E. Kan, Sabalaan 3. telefoon 471017. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 30 mei: J. Wortelboer, Korendijk 36. Zondag 31 mei: M de Vries, Herenstraat 18. Mandag 1 juni: J. Wortelboer, Korendijk 36. Spreekuren 12,30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. Centraal doorschakelnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG-ZUID, ARNEMUIDEN, NIEUW&STJOOSLAND geen informatie ontvangen.Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. VEERE, GAPINGE, SEROOSKERKE, ÖOSTKAPELLE EN VROUWENPOLDER: 4 en 5 april: R. van Tol. telefoon 501271. Zaterdag 30 mei, zondag 31 mei en maandag 1 juni G. Rullens, te lefoon 581276. KOUDEKERKE, WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKER- KE, MELISKERKE. BIGGEKERKE. EN ZOUTELANDE. Zater- mei, zondag 31 mei en maandag 1 juni: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, telefoon 571234. MIDDEN-WALCHEREN - Zaterdag 30 mei, zondag 31 mei en maandag 1 juni: B. Bouwense, Valkenissewweg 42. Biggekerke. Telefoon 552190. TANDARTSEN Zaterdag 30 mei, zondag 31 mei en maandag l juni: G. Miljoen, Eemstraat 3. Oost-Souburg. Telefoon 461530.. Patiënten-tandart senpraktijk (alleen eigen patiënten) P. van Malland, Tobagolaan 6, Vlissingen. Zaterdag en zondag voor spoedgevallen bellen 478290. APOTHEEK: MIDDELBURG: Van vrijdag 29 mei tot vrijdag 5 juni: Apotheek Welsinge, J.W. Thibautstraat 45. VLISSINGEN: Van vrijdag 29 mei tot vrijdag 5 juni: Apotheek Souburg. C. v. Perestraat 1. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: van vrijdagochtend 09.00 tot maandagmorgen 09.00 uur. Telefoon 471140. H. Klompe. DIERENARTSEN: Zaterdag 30 mei, zondag 31 mei en maandag 1 juni: Th. Driehuis en A. v.d. Wolf, Gerbrandystraat 151, Vlissingen. Telefoon 466548. Spreekuren zonder afspraak: zaterdag en zondag van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapeile, Oude Domburgseweg 33a: landbouwhuisdieren: telefoon 581443. Gezelschapsdieren: consult na telefonische afspraak 582985. DIERENAMBULANCE WALCHEREN (ook voor vermissing van huisdieren) telefoon 470882 (24 uur per etmaal bereikbaar) Alarmnummer: 06-51428542. VOGELOPVANG MIDDEN-ZEELAND: telefoon 628288 POLITIE NOODHULP: telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aanvragen via telefoon 633333. Voor alle an dere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissin gen 24 uur per dag open. i

Scheldebode | 1998 | | pagina 5