Gratis openingshappening Zeeland Natuurmaand '98 Avond uit NU NOG GROTER!! Surfpunkrock in De Plek Jazz Run-Bike-Run in Oost-Souburg DE LAMMERENBURCHT Liedjes van Annie M.G. Schmidt Harp en bariton Beachvolleybaltoernooi Delta College Koster in de Oude Smidse BINGO DANSEN PRIJSKLAVERJASSEN Gefladder in De Schotse Huizen RUIMTE VOOR CA. 150 PERSONEN VOOR: partycentrum Jazzfestival in Middelburg BRUILOFTEN RECEPTIES t PERSONEELSFEESTEN JUBILEA BOURGONDISCHE BARBECUEFEESTEN lil; m bal- en tennis- Keihoogte Schelphoek Langeweg 3 4339 NA Nieuw en St-Joosland 0118 601408 AT ï\rrïlIFï\ïlf1TTnn l r F rr 7 T I IT n W-.W-W Bran Open: Zat. 12.00-18.00 Kostenloos inschrijven voor clubs, particulieren en OLDTIMERBEURS MET VEILING liiail™™ S&nïMjïiüöB Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG22 april 1998 MA/ PAGINA 309 KOUDEKERKE - Pascal Koster heeft er jaren van ge droomd: een eigen bar. Die droom is werkelijkheid gewor den. Sinds afgelopen maandag is hij de nieuwe eigenaar van café-bar De Oude Smidse aan het Dorpsplein 39. Donderdag voor pinksteren (28 mei) gaan de deuren voor het eerst onder zijn beheer open. De officiële opening AgMpr volgt 9 juni met een receptie van 16.00 tot 22.00 uur voor genodigden. Het karakteristieke van de bar heeft Pascal, T Ih overigens de zoon van Piet Koster, wel bekend uit voet- 1§||\ JM kringen, niet ver- wm anderd. „Vroeger M: was hier een sme derij, dat is aan de stijl nog wel te zien", vertelt Koster. „Het pandje, aan de zuidkant van het schilderachtige plein, dateert van 1911." „We bieden heel wat mogelijkheden: aan de bar gezellig iets drinken, een hapje eten, biljarten een feestje vieren of genie ten van het befaamde satéetje. We hebben dat vermaarde recept meegekregen." „Het streven is om er een ouderwetse sfeer in te brengen, mogelijkheden voor jong en oud en daar ook de muziek op aan te passen", zegt Koster. vrijdag 29 mei zaterdag 30 mei woensdag 10 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur. m.m.v. Music Four Aanvang 20.30 uur Entree 7,50 Aanvang 20.00 uur Entree 3,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. •The Old Time Freewheelers eerst met oliekrijt en vult daarna de kleuren in met een zeef of met een penseel. In enkele felle streken en met een origineel kleurgebruik weet ze emoties, sfeer en beweging moeiteloos te raken. Op de tentoonstelling zijn behalve schilderijen ook beschil derde voorwerpen van keramiek te zien, zoals borden, schalen en tegels. VEERE - In Museum De Schotse Huizen aan de Kaai 25/27 is van 1 juni tot en met 18 juli de expositie 'Geflad der' van Ellen Meuwese ingericht. De beeldend kunstena res omshrijft haar techniek als 'gemengde techniek'. Ze tekent de figuren Tri* MIDDELBURG - In de Koorkerk wordt op 1 Jr zaterdag 30 mei een concert gegeven door de I harpiste Anke Anderson Sf en de bariton Karei Bo- gerd. Het duo brengt een gevarieerd programma ten gehore, met naast klassieke werken ook aandacht voor het geestelijke lied. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten tien gulden, kinderen tot en met 12 jaar betalen vijf gulden. ZEELAND - Een big band die 's avonds om tien uur een concert geeft bij het duinland schap op Neeltje Jans. Een middernachtelijke excursie op een boerenerf om de nachtvlin ders te bekijken. Een ontvangst in de monu mentale Plompe Toren in de Koudekerkse in laag of een blokfluitsemble in het infoduin op Neeltje Jans. dit alles maakt deel uit van de openingshappening van de Zeeland Natuur maand op 29 en 30 mei. Het Bureau voor Toerisme Zeeland, Staatsbosbeheer, de Vereniging Natuur monumenten en de stichting Het Zeeuwse Landschap hebben gezamenlijk een tocht uitgestip peld waaraan ieder een kan meedoen. Op zeven locaties worden activiteiten gehouden maar ie dere activiteit of ex cursie staat op zich zelf. Wie wil kan het geheel aan elkaar lo pen via een 24 uur durende Ooster- scheldetocht. «Uw# wm Inlaag Keihoogte bij Wissenkerke is rijk aan vloedmerkplanten. Het Zeeuwse Landschap verzorgt vrijdag om 19.00 uur en zaterdag om 07.00 en 13.00 uur een excursie naar de Inlaag Keihoogte met extra aandacht voor de vloedmerkplanten die hier groeien. In deze tijd van het jaar zijn er ook volop broedvogels en tal van rugs- treeppadden te zien. Bij het infoduin van Neeltje Jans is er vrijdag om 22.00 uur een openluchtconcert dat wordt verzorgd door de Big Band van de Zeeuwse Muziekschool. Za terdag speelt daar om 10.00 en 16.00 uur het Blok fluitsemble. Staatbosbeheer ontvangt de bezoekers in de excursie- schuur op de Kop van Schouwen. Vrijdag om 19.00 en 01.00 uur en zaterdag om 13.00 uur is er van alles te beleven. Wandelaars kunnen Vrijdag om 22.00 uur en zaterdag vanaf 07.00 uur en om 16.00 uur bij Natuur monumenten op bezoek in het infocentrum Plompe Toren van het verdronken dorp Koudekerke. Er is een tentoonstelling en een fraai uitzicht over de Inlaag en Oosterschelde. Staatsbosbeheer verzorgt vrijdag om 19.00 en om 01.00 uur en zaterdag om 10.00 uur een rustig-aan ex cursie door het totaal nieuw natuurontwikkelingsge bied de Schelphoek, een boeiend geheel van bossen en plassen. Vanaf de Heerenkeet naar Zierikzee verzorgt Natuur monumenten een excursie langs de inlagen waar enor me aantallen vogels verblijven. Broedvogels als de kluut, bergeend en de visdief, maar ook allerlei stelt- vogels die zich verza melen op hoogwater vluchtplaatsen. Ex cursie vrijdag om 22.00 uur en zaterdag om 07.00 en 13.00 uur. Het Zeeuwse Land schap verzorgt vrij dagnacht om 01.00 uur een nachtvlinde rexcursie met aan sluitend een diapre sentatie op hoeve Land- en Zeezicht aan de Noordlange- weg 29 te Colijns- plaat. Kunstenaar Kees van Gilst en veldbioloog Chiel Ja- cobusse laten elk vanuit hun eigen in valshoek de natuur rondom de Oosterschelde zien. De dia-serie is ook te zien op zaterdag om 10.00 en 16.00 uur. Genoemde ac tiviteiten maken deel uit van de 24-uurs excursie, een karavaan van excursies rond de Oosterschelde langs inlagen en karrevelden, slikken en schorren. Vrijdag start de tocht op drie plaatsen tegelijk: bij de inlaag Keihoogte bij Wissenkerke op Noord-Beveland, van de excursieschuur van Staatsbosbeheer op de Kop van Schouwen en in de Schelphoek aan de zuidkust van Schouwen. Er worden tochtbeschrijvingen en stem pelkaarten verstrekt. Er kan worden gekozen voor één traject of activiteit of men kan onderweg aanha ken. Tussen half twee eb half zes wordt er een nachte lijke pauze ingelast. Op de locaties bestaat de moge lijkheid om een paar uurtjes te relaxen, daar is overi gens geen slaapgelegenheid. Deelnemers die alle stem pelposten zijn gepasseerd krijgen een herinnering in de vorm van een tureluur. Deelname is gratis. BH MMÊBtm 0 0 0 0 0 0 0 0 J0 0 0 0 \'i 0 0 0 r 0 3 \M 4fÈ 4a? \J \:3 \M 4M 4,\? \M 4*?. \M 4É. 4fÉL 40, VLISSINGEN - De Tilburgse surfpunkrock formatie Travoltas treedt zaterdag 30 mei op in De Piek. Het optreden van de Zeeuwse formatie Les ChouChoux is ver plaatst naar een latere datum. De in 1990 opgerichte band speelde vorig jaar op het Dynamo open Air festival, waar zij de hoofdact waren. Voor Marky Ramone verzorgden zij het voorprogram ma van de toer door de diverse Europese steden. Aanvankelijk speelde de band vrij stevige hardcore en punkrock. Nu verwerken zij meer invloeden van bands als The Beach Boys en The Ramones in hun sound. De deuren gaan open om 21.00 uur, de entree is 12,50 gulden. Pascal Koster in de Oude Smidse Dagelijks geopend v.a. 17.30 uur OOST-SOUBURG - De vijlde en laatste wedstrijd van het KPMG Run-Bike-Run circuit begint zaterdag 30 mei om 14.00 uur bij buurthuis 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat. Na-inschrijving is nog mogelijk vanaf 12.00 uur. Op de langste afstand van 10 kilometer lopen, 40 kilo meter fietsen en nogmaals 5 kilometer lopen staat Raymond Luyks uit Hoogerheide onbedreigd op de eerste plaats. Voor de volgende plaatsen is de strijd nog open voor Johan van den Branden uit Steen bergen, Anton Mol uit Sommelsdijk en Marco van der Meulen uit Oost burg. Erik Peeman uit Middelharnis en de Oost- Souburger Miquel van Tongeren strijden mee voor de wisselbeker voor de dagoverwinning. Van Tongeren, lid van het or ganiserende Dynamica, zal de beker zeker nog een jaar in zijn bezit wil len houden. Vorige maand werd van Tonge ren derde tijdens de NK in Venray. Bij de dames zal de strijd gaan tussen Térèse van Lare uit Sluis en Willy de Nooyer uit Serooskerke. Bij de juni oren gaat de aandacht uit naar Remy Vasseur uit Vlis singen en Win Nieuwkerk uit Fijnaart. Sam Polder man uit Middelburg en de Zeeuws-Vlamingen Wilf- ried Bleys en Theo Kappetein willen zich zeker tussen deze mannen voegen. De Oost-Souburgse Therese Schuyt gaat voor de overwinning bij de dames. Bij de jongeren zijn de kanshebbers Martin Lensen uit Oost- Souburg, Katja Botman uit Middelburg en Timo Veer- hoek uit Ritthem. •De start van het KPMG Run-Bike-Run vorig jaar FOTO HANS GEUZE KAPELLE - Het kinderkoor 'De Su- zen en de Guzen' brengt een muzi kaal Annie M.G. Schmidt-pro- gramma voor jong en oud in de grote zaal van 'De Vroone' op vrijdag 29 mei, aan vang 19.00 uur. Het kinderkoor brengt vele liedjes ten gehore van verschillende componisten. Ook wordt op de planken gezet de musical 'n Fluit je van een cent, het bekende ver haal over de Miesmuizers, die foto: Harry de Lange Koningstraat 4 Tel: 0113-270540 MIDDELBURG - Op 29, 30 en 31 mei wordt in de binnenstad van Middelburg het 21e jazzfestival gehouden. Het begint vrij dagavond met de overbekende kroegentocht. Wie een passepar tout koopt voor een tientje, kan alle jazzcafés af. Tussen 21.00 en 02.00 uur is er in al die cafés live muziek met optredens van onder meer het Trio Hasjee, de Scaldis Jazz Band, Champagne Charlie en The Poultry Jazzband.Op zaterdag 30 mei is het op nieuw swingen geblazen. Van 13.00 tot 17.00 uur wordt het stadsbeeld overheerst door de streetparade. Zo kunt u bijvoor- geeld de Midlife Crisis Jazzband tegen het lijf lopen, of de Old Time Freewheelers. Alleszins de moeite waard dus om even de stad in te gaan. Er zijn podia opgesteld op de Markt, de lange Delft, de Pottenmarkt, de lange Viele, het Koorkerkplein en de Vismarkt en ook daar kunt u regelmatig spetterende optredens verwachten. De middag wordt om 16.30 uur afgesloten met een grote jamsession. Zaterdagavond begint om 21.00 uur een grote jazzavond in de Stadsschouwburg waar zes orkesten acte de presence geven. Kaarten kosten 25 gulden. Donateurs betalen 15 gulden en pashouders 17,50 gulden. Het jazzfestival wordt op zondag 31 mei afgesloten met een jazzkerk- dienst in de Nieu we Kerk in Mid delburg. Dee dienst begint om 14.00 uur. Wie er dan nog niet ge noeg van heeft, kan nog tussen 15.30 en 18.00 uur nog even een caf eetje in de stad in lopen, tien tegen een dat er nog een orkestje speelt. DISHOEK - Donderdag 28 mei houdt leerlingenvereniging FORUM voor alweer de derde keer een beachvolleybal toernooi. Op het strand bij strandpaviljoen Frapo's (overgang bij Pannenkoekhuis Dishoek) spelen 50 teams, bestaande uit leerlingen, leraren en personeel van het ROC Zeeland, vestiging Delta College in Middelburg om de befaamde "Delta-cup". Vanaf 13.00 tot 15.40 uur worden de voorrondes ge speeld, gevolgd door de strijd tussen de acht beste teams. Om 16.50 uur is de fina le voor de eerste, tweede, derde en vierde plaats. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.15 uur. Dit beachvolleybal toernooi is tot stand gekomen met medewerking van sponsors. Voor 38 teams zijn er T-shirts geregeld en alle teams kunnen gratis op de foto. De hele dag wordt op het terras van Frapo's live muziek gespeeld door de be kende Zeeuwse band "Combo TOP-100". Ter afsluiting van het toernooi start om half vijf een barbecue voor alle deelnemers. nooit genoeg hebben. Een verhaal met een moraal, dat zich weliswaar af speelt in de tijd van de schilleman, maar nog steeds ac tueel is. In de pauze worden de prijswinnaars bekend gemaakt van de wedstrijd, die voor basisschool leerlingen werd uitgeschreven. Deze avond die tot stand kwam in samen werking met de Culturele Commis sie Kapelle is tevens de afsluiting van het Annie M.G. Schmidt-festi val dat deze maand in Kapelle werd gehouden. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij Bruna-Postkantoor te Kapelle, maar ook op 29 mei aan de zaal. Info: telefoon 344829. Goes,

Scheldebode | 1998 | | pagina 27