Boekenbeurs fors uitgebreid Antiquariaat De Boekenbeurs Seybel Veel succes AANNEMERSBEDRIJF BAREND DE GROOT 24-uurs excursie rond Oosterschelde Wind is vervelend voor het haar Carglass is het juiste adres voor autoruitservice en zonnedaken Een tas maakt het af OPENING 20 MEI De spannendste boekenhandel van Zeeland! sgirnno l XI De Klerk Elektro Schilderwerken Dijkstraat 21 Oost-Souburg tel./fax 0118-468208 mobiel: 06-53784325 JÜL ONDERHOUDSBEDRIJF F. Volmer I* Als hoofdaannemer feliciteren wij de Boekenbeurs met de opening en wensen hun héél véél succes! - Verbouwing - Restauratie - Renovatie - Nieuwbouw - Onderhoud - Heeft u al wat nieuws? We hebben er een nieuwe verkoopruimte bij! In het nieuwe pand breiden we niet alleen de boekencollectie uit; ons assortiment antiquarische kaarten en prenten krijgt hier een plaats in een aparte galerie. En als er dan tóch bouwstof gaat dwarrelen... Ons oorspronkelijke pand hebben we een facelift bezorgd. ft woensdag op deze dag hebben wij voor iedere klant een leuke attentie Turfkaai 33 - Middelburg - Tel.: 0118 - 633531 ROLLUIKEN - ZONWERING MONTAGE FABRUYERE Glashandel glaszettersbedrijf Jk INSTALLATIE- EN V Erkend NVOB Bedrijf ARNELAAN 73 4335 TC MIDDELBURG Tel 0118-628416 0118-639468 NVOB Lichaam SCHELDEBODE VAN DINSDAG 19 MEI 1998 MA/ PAGINA 315 MIDDELBURG -Jaren lang was het voor Fred Duivenvoorde van "De Boe kenbeurs" aan de Turfkaai 33 in Middel burg woekeren met de ruimte. De col lectie nam toe, het antiquariaat breidde uit en de collectie fraaie Zeeuwse prenten groeiden met de dag. I)e kelder staat vol en voor de beide bo venverdiepingen gold hetzelfde. Uitbreiden ge beurde slechts in bescheiden mate. Maar de buren zijn verhuisd en het pand ernaast is aangekocht. En dat betekende dus een forse uitbrei ding met meer mo gelijkheden en een betere presentatie van alles wat 'De Boekenbeurs" in huis heeft. De his torie van 'De Boe kenbeurs" begint eigenlijk met de "gekte" van Dui venvoorde, die zijn leven lang als bezeten is van boeken. Lezen, le zen en nog eens le zen en dan ook nog hebben, hebben en hebben. Op den duur ontstaat er een specialisatie en Duivenvoorde is met recht trots op die ene speciale hoek in het pand waar echt oude boeken, waarvan enkele nog met de hand geschreven manuscripten, een eerste druk van Nescio, de Atlas van Zeeland en andere waardevolle boekwerken zijn te vinden. Met recht een hoek voor de ware bibliofiel. Met de uitbreiding van "De Boekenbeurs" gaat er ook het een en ander veranderen. De Bij de Boekenbeurs kant gewerkt. werd eind vorige week nog volop aan de 'aankleding' van de buiten- foto: Ben Donkers vele waardevolle en zeldzame prenten krijgen middels de bijgebouwde 'gale rie" een beduidend betere presentatie. Want laten we wel wezen: eenl8e eeuw- se originele kopergravure van Walche ren hoort natuur lijk niet in een hoekje. Die hoort aan een muur, in gelijst en wel. En zo worden dan ook de fraaie prenten gepresenteerd. Verder is de in richting aangepast aan de ambiance die een boeken- snufelaar van "De Boekenbeurs' mag verwachten. Ge zellig en met dat speciale sfeertje. Menigeen bin nen en buiten Zee land heeft "De Boekenbeurs" we ten te vinden en niet zelden doet de Koninklijke Bibli otheek een beroep op Van Duiven voorde en de klan ten van Duiven voorde zitten over de gehele wereld. En op zoek naar dat ene speciale boek? Geen pro bleem, al kost het misschien wel even tijd. Dank zij de connecties van Duivenvoorde moet het wel heel gek lopen wil dat boek niet zijn te vinden. Vandaag (woens dag) is de winkel "nieuwe stijl" voor het publiek geo pend. Speciaal voor de kopers van ligt er een aardige attentie klaar. DE BOEKENBEURS Aanleg en onderhoud van licht en krachtinstallaties Verkoop van kleine huishoudelijke apparatuur Verkoop verlichting en elektrische materialen LID VAN Nederstraat 29 (richting Veere) 4332 AX Middelburg. Tel.: 0118-613 193 Fax: 0118-640 026 Keetweg 17 4341 BJ Arnemuiden Tel. 0118 - 603170 Telefax: 0118 - 603457 Seisstraat 20 4331 NS Middelburg Telefoon: 0118 635796 Telefax: 0118 625863 Autotelefoon: 06-52607808 ONZE BEDRIJFSVORM IS ONLANGS GEWIJZIGD IN EEN V.O.F. CV gas water sanitair Noordweg 354 4333 KJ Middelburg (St. Laurens) Telefoon 0118-636246 Erkend gas- en watertechnisch 3 installateur In het kader van de derde Zee land Natuurmaand zal er als openingshandeling een 24-uurs wandeling rondom de Ooster- scheide worden gehouden. Vierentwintig uur lang op pad rond de Oosterscheide. Langs inlagen en karrevelden, slikken en schorren, met op de achter grond het voortdurend ruisen van het rusteloze water. Wat is er onderweg allemaal te doen? Onderweg kan de wandelaar deelnemen aan allerlei spannen de activiteiten; een ontvangst in de Plompe Toren; een openlucht concert op Neeltje Jans en een bijzondere nachtelijke diapre sentatie op de boerderij Land en Zeezicht. Dat wordt dit jaar de opening van de Zeeland Natuurmaand voor het publiek. Op vrijdag 29 mei om 19.00 uur start de tocht op drie verschil lende plaatsen tegelijk; de Kei hoogte te Noord-Beveland, de Boswachterij Westerschouwen en de Schelphoek (Schouwen- Duiveland). Hoeveel kilometer? De totale afstand van de tocht bedraagt ongeveer 53 kilometer. De afstanden van de verschil lende etappes zijn: Keihoogte - Neetje Jans 12 km. Neeltje Jans - Boswachterij Westerschouwen 7,5 km. Boswachterij Westerschouwen - Plompe Toren 7,5 km. Plompe Toren - Schelphoek 5 km. Schelphoek - Heerenkeet 7 km. Heerenkeet - Colijnsplaat 8 km. Colijnsplaat - Keihoogte 6 km. Moet men de hele tocht lopen? Dat mag, maar wie wil kan ook kiezen om één of meerdere tra jecten te lopen of één activiteit te volgen. Voor de sportieve wandelaar is het wellicht interessanter om de hele tocht in éénmaal uit te lo pen zonder deelname aan aller lei activiteiten. Dit mag natuur lijk. Men ontvangt in dat geval een stempelkaart en start op ei gen gelegenheid. Bij acht ver schillende posten dient u een stempel te halen. Wel moet de deelnemer op één van de hierbo ven genoemde plaatsen starten. Wat kost het? Deelname aan de eerste 24 uurs wandeling rondom de Ooster scheide is geheel gratis. Wel dient de wandelaar zelf te zor gen voor een natje en droogje. Overnachten is mogelijk Indien men de tocht niet hele maal in één keer wil uitlopen dan bestaat de mogelijkheid om op een tweetal plaatsen uit te rusten in de nachtelijke uren. Vanaf één uur 's nachts kan men terecht op de boot de Christiaan B. in de haven van Burghsluis en bij de Keihoogte op Noord-Beveland. Indien mensen willen uitrusten op één van de genoemde plaatsen dan dient men zelf slaapspullen mee te nemen. Indien mensen na het lezen van deze informatie zin hebben ge kregen in deelname aan de eer ste 24-uurs excursie rondom de Oosterscheide, dan kan men bellen met het Bureau voor Toerisme te Middelburg. Hier ontvangt men dan meer infor matie over vertrektijden, route en startpunten. Bureau voor Toerisme Zeeland tel: 01 18 659989 Een straffe wind kan vervelend zijn. Mensen met lang haar of een met zorg gemodelleerde coupe zijn niet blij met wind. Hun kapsel raakt immers danig in de war! Het is daarom geen overbodige luxe om altijd een borstel mee te nemen. Een borstel die klitten zon der problemen verwijdert en het haar weer in model brengt. Er is een variëteit aan borstels om hiervoor te kunnen zorgen: halfronde borstels zijn geschikt voor uitborstelen en een natuurlijke styling, met name van halflang tot lang haar. Borstels met een smalle achterkant zijn geschikt om het haar uit te borstelen of voor een natuurlij ke styling, met name voor kort tot halflang haar. mannen-borstels van verschillende formaten zijn uitermate geschikt voor halfdik tot dik haar, met name de kortere coupes. Veel aandacht wordt tegenwoordig ook besteed aan de lichaamsverzorging. Badkuren met gels, so aps en opwindende geurtjes die fruitig en exotisch moeten zijn. Sauna's en schoonheidsspecialistes worden druk bezocht. Ontspanning is belangrijk, lichaamsver zorging niet minder. Als je goed in je vel zit is de basis gelegd voor een prettig leven. Hccl't u al wat nieuws om aan te trekken? Het wordt hoog tijd om op zoek te gaan naar wat leuke, nieuwe spulletjes. Bijvoorbeeld van natuurlijke mate rialen, in vrolijke kleuren en tegen een goede prijs. Er zijn veel merken die dit allemaal combineren. U kunt kiezen uit mooie, soepel vallende rokken, leuke colbertjes, vlotte T- shirts en warme vestjes voor als er toch nog een frisse bries staat. Trendy dit jaar is linnen, een luchtig en natuurlijk materiaal dat heerlijk zit en ook bij hogere tem peraturen prettig draagt. De kleuren voor deze zomer variëren van klassiek marine tot maïsgeel en ook de natureltinten ontbreken natuurlijk niet dit jaar. MIDDELBURG - Een bescha digde voorruit, het is zo ge beurd. Een steentje op het wegdek schiet onder het ach terwiel van de voorganger van daan en pats! Bekomen van de schrik blijkt het uitzicht te worden ontsierd door een ster in de voorruit. Niet alleen vervelend, maar ook riskant. De automobilist die een ster of een scheur in de voorruit ont dekt doet er dan ook goed aan snel actie te ondernemen. Re paratie of vervanging is niet alleen mogelijk bij een van de service-centers van Carglass maar kan ook bij u thuis of op de zaak gebeuren. De servicewagens van Carglass zijn volledig als werkplaats in gericht en bieden dezelfde pro fessionele hulp als de filialen, legt een mobiele service-mon teur van Carglass uit: "Laatst ben ik nog bij een klant langs- gegaan die het te druk had en daarom niet in de gelegenheid was ons filiaal te bezoeken. De autoruit heb ik toen voor zijn kantoor gerepareerd. Voor ons is dat een vanzelfsprekende service, maar hij was verbaasd en erg dankbaar. Het heeft hem vrijwel geen tijd gekost en hij kon diezelfde dag nog veilig met zijn auto op weg". Carglass heeft in Nederland 50 service-centers en meer dan 100 mobiele, units die dag en nacht, 7 dagen per week auto ruitservice verlenen. Schade aan autoruiten is een veel voorkomend verschijnsel. In 1997 kregen meer dan 560.000 automobilisten te ma ken met een put, een buts, een ster of een scheur in de voor ruit van de auto. Toch rijden te veel automobi listen rond met schade, totdat de ster is doorgeschoten en vervanging van de ruit onont koombaar is. Daardoor wordt de totale vei ligheid van de auto ineens een stuk minder. De voorruit le vert namelijk een belangrijke bijdrage aan de stijfheid van de carrosserie en daarmee aan de veiligheid van de inzitten den. Volgens onderzoek van TNO is in principe de helft van de schadegevallen te repare ren. Door reparatie wordt niet alleen doorscheuren voorko men maar krijgt de ruit ook haar oorspronkelijke sterkte weer terug. Tijdige reparatie van een be schadigde voorruit levert de automobilist ook belangrijk fi nancieel voordeel op. Indien de ruit gerepareerd wordt door Carglass vergoedt de verzekering bij WA-plus en Casco verzekerden de reparatie volledig. Is de schade te groot en moet de autoruit toch ver vangen worden, dan betaalt u vaak f 150,- eigen risico in plaats van f 300,-. Ondanks het voordeel van f 150,- indien u de ruit laat ver vangen, kost dit toch aanzien lijk meer dan de reparatie van een kleine ster. Naar de verde re afhandeling met de verzeke ringsmaatschappij heeft de au tomobilist geen omkijken. Daarvoor zorgt Carglass. Daarnaast is er nog een extra reden om snel naar Carglass te gaan. Naast specialist op het gebied van autoruitreparatie en vervanging is Carglass ook het juiste adres voor uw zonne dak. Op dit moment krijgt u tot 31 juli van dit jaar f 100,= korting op alle zonnedaken van Car glass. Voor elke auto een per fect dak - kantelen of schuiven, handbediend of elektrisch - in gebouwd door de goed getrain de inbouw-experts van Car glass. Aarzel niet en ga van daag nog langs bij één van de Carglass-vestigingen, bijvoor beeld aan de Kanaalweg 2 in Middelburg. ...BEGINT MET HET LEZEN VAN DE VELE AANBIEDINGEN IN DE SCHELDEBODE Denk, zeker met het oog op zonnige dagen, ook eens aan accessoires. Die maken uw outfit pas helemaal af. Een echte dame draagt bijvoorbeeld een mooie hand- of schoudertas. De tassen van de laatste tijd mogen er zijn. Met name de stijlvoile en betaalbare tassen. Ze kenmerken zich door een vooruitblik naar het nieuwe millennium en een terugblik naar de jaren '50 en '60. Kernwoorden die deze tassenlijn het beste omschrijven, zijn design, styling en technologie. Er is een ruim assortiment modellen, zoals grafisch, rechthoekig of taps toelopend. Meestal zijn de hoeken afgerond om een vrouwelijker effect te krijgen. De nieuwste trend zijn de relatief korte schouderbanden. Het materiaal biedt eveneens voor ieder wat wils. Er zijn uni, gemarmerde, glanzende of juist matte tassen, er is een keuze tussen doorgestikt, glad of reliëf. Ook trendy krokoprints zijn verkrijgbaar. Behalve na tuurlijk zwart en wit zijn er prachtige tassen in bruin-, rood- en navy-nuances.

Scheldebode | 1998 | | pagina 15