SCHELDEBODE Aanstaande zaterdag in Middelburg Oldtimers stelen de show op Abdijplein Sport op zijn best bij FIT for ALL Zwaluwen-jeugdactie Balinese avond in Koudekerke intratuln heeft ook kruiden Allerfleur: natuurlijk wapen tegen velerlei allergieën Van reisbureau naar reispaleis Walcheren Middelburg VOOR VLISSINCSE HET EERSTE GROTE INTERNATIONALE JIU J ITS U-TO E R N O OI Middelburg Walcheren Vlissingen M/V DINSDAG 19 MEI 1998 0118-652700 Meer trai nen Gewichtsklassen Programma De Koperen Tuin Centrum De Veste Geert Mak Koken met Lonny GEZOND AFSLANKEN 0181-322475 Nancy 'verloor' al bijna 50 kilogram KOUDEKERKE - Bij Intratuin zijn niet alleen bloemen en planten te koop. Intratuin biedt veel meer. Bijvoorbeeld krui- denplanten. Stevia is een wonderbaarlijk zoet kruid, zelfs driehonderd keer zoeter dan suiker. De blaadjes hebben een zoethoutachtige, aangename smaak. Het belang hiervan is dat het een goede ver vanger voor suiker is. Voor veel recepten zijn gemalen en gedroogde blaadjes nodig. Die blaadjes kunnen op de volgende manier worden gedroogd: doe ze in een koffiefilter, dichtnieten en in de droogkast stop pen. Blaadjes fijnmalen kan in de koffiemolen. Houd er wei re kening mee dat gedroogde bladeren 45 keer zoeter zijn dan sui ker. Intratuin heeft ook een aantal nieuwe recepten: choco zonder suiker; confituur zonder toegevoegde suiker of aarbeien-bava rois zonder suiker. MIDDELBURG - De Rode Pilaren verkoopt Allerfleur, een na tuurlijk wapen tegen allergieën. Het middel helpt tegen hooi koorts, loopneus, waterige ogen, verstopte neus, reukverlies, huidirritaties, eczeem en zonneallergie. Allergie is een natuurlijke reactie van het lichaam op stuifmeel, pollen, huisstof, bepaalde voedingsstoffen, medicijnen, huis- mijt, dierlijke stoffen, veren, rook of textiel. Ook kou, warmte en zonlicht kunnen deze reacties oproepen. Omdat het lichaam niet op natuurlijke wijze reageert, vergt een behandeling vaak veel toewijding en geduld. In Allerfleur zit een natuurlijke bondgenoot die de immuunreacties beter kan reguleren en verlichten. Er is de laatste jaren veel onderzoek verricht naar Perilla, een kruid dat in oosterse landen al heel lang toepassing vindt bij al lergieën. Allergische reacties worden met Allerfleur sneller verlicht en bestreden. Ze kunnen zelfs voor een groot deel voorkomen wor den. Bij De Rode Pilaren ligt een brochure waarin Allerfleur nader wordt toegelicht. VLISSINGEN - Van Fraassen reisbureau op het ABC-plein in Vlissingen heeft een grote verandering ondergaan. "Het is de meest gezellige plek op Walcheren om een reis te boeken en daarbij te winkelen", aldus de medewerkers. Of het nu gaat om een reisje naar Disneyland bij Parijs, een vliegreis naar de zonnige Middelandse zeekust, een safari in Zuid-Afrika, een treinreis door India of een cruise in de Cari- bean. Snelle computers tonen de vliegtarieven over de hele wereld. Ook de beschikbaarheid van vliegstoelen is direct op te vragen en er kan onmiddellijk worden gereserveerd. Van Fraassen doet al 68 jaar in reizen en werkt nauw samen met Holland International's Travel Unie. Vanaf 23 mei tot en met 6 juni staat er voor iedere bezoeker een hapje en een drank je klaar, zonder enige verplichting. Boekers krijgen bovendien een leuke verrassing. Voor de kinderen is er een grote impres- sie-kleurwedstrijd. KOUDEKERKE - Op donderdag 21 mei wordt bij het sport complex en clubhuis V.C.K. aan de Biggekerksestraat het Ra- bo-gemeente Veere toernooi gehouden. Deelnemers zijn: de eerste elftallen van de verenigingen Veere, Oostkapelle, Ser- ooskerke, Noormannen, Meeuwen en V.C.K. Aanvang 13.00 uur. Op zaterdag 23 mei wordt bij hetzelfde sportcomplex en clubhuis V.C.K. het Woontrend Zeeland jeugdtoernooi gehou den. Dit is bedoeld voor spelers onder de 21 jaar. De verenigin gen R.C.S., Arnemuiden, Oostkapelle, Oostrozebeke (Belgie), Walcheren, Meeuwen, Middelburg, Terneuzen, Dauwendaele en V.C.K. doen mee. Het begint om 9.30 uur. SEROOSKERKE - Donderdag 21 mei en zaterdag 23 mei wor den bij het sportpark aan de Kadetweg jublieumwedstrijden gespeeld. Donderdag: Serooskerke 1991-Zwart-Wit '28; zater dag: Serooskerke- nemuiden. Dit wordt allemaal ter ere van het 50-jarig bestaan van W Serooskerke. Tevens neemt op 23 mei vanaf 15.00 uur een team van Oud-Internationals het op tegen het eerste elftal van Serooskerke. Deze wedstrijd wordt vooraf gegaan door een ontmoeting tussen het 'Aduard-elftal' (seizoen 77/78) van Serooskerke en het elftal uit Arnemuiden uit hetzelfde seizoen. DOMBURG - Op donderdag 21 mei is er van 11.00 tot 17.00 uur een speciale markt. Naast de hoofd receptie van vakantie park "Hof Domburg" worden allerlei verschillende waren en leuke handgemaakte spullen verkocht. Voor de kinderen zijn er enkele attracties. ARNEMUIDEN - Woensdag 27 mei van 14.00 tot 16.00 uur verzorgt de bestuurscommissie Welzijn Ouderen Arnemuiden in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Middel burg een informatiemiddag voor ouderen. In het Woonzorg centrum Arnemuiden vertelt diëtiste Marian Bakker hoe ge zond eten lekker en niet duur hoeft te zijn. LEZING - Donderdag 18 mei geeft J. Wagenmakers van het Proces Management Voortgezet Onderwijs in de overblijfruim- te van de Nehalennia Scholengemeenschap een lezing met als titel "De onderwijskundige veranderingen in het voortgezet onderwijs toegespitst op de Tweede fase". Aanvang 20.15 uur, locatie Churchilllaan 8. GOUDVINKEN - Op zaterdag 23 mei presenteren 'De Goud vinken' een groot bal met medewerking van het Riverside-trio. Dit in ontmoetingscentrum Dauwendale aan de Vrijlandstraat 51 (ingang winkelcentrum). De zaal gaat open om 19.30 uur en de entree bedraagt 7,50. Voor inlichtingen kunt u contact op nemen via telefoon 0118-612927. KINDERBINGO - Zaterdag 23 mei houdt Wijkvereniging Zuid een kinderbingo. Vanaf 19.00 uur zijn kinderen van 7 tot 12 jaar welkom in het Zuiderbaken. De kosten zijn 3,- voor le den (met pas) en niet-leden betalen 6,-. KOPERSLAG - Zondag 24 mei verzorgen de Slagwerkgroep van de Zeeuwse muziekschool en het Souburgs Koper Quintet een afwisselend concert onder het motto 'Koperslag' in de Klo veniersdoelen. Het concert begint om 14.30 uur, de toegangs prijs bedraagt 5,-. WELZIJNFONDS - Het Juliana Welzijnfonds heeft aan het So ciaal Kultureel Werk 4.100 gulden toegekend in de kosten van investeringen voor twee bouwspeelplaatsen deze zomer. Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar nemuiden, Domburg. Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Inleveradressen 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Bladmanager Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Advertentieverkoop Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) lel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, lel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voort, Iel. 0118-430086 Fotograaf Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Bezorging Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyright c 1996 Uilgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V. Diana naar Deens kampioenschap VLISSINGEN - Op 23 mei zal Diana Smid in Esbjerg (Denemarken) aantreden in haar eerste grote internationale toernooi Jiu-Jitsu. Ge flankeerd door de rest van de nationale Jiu-Jit- su-kernploeg komt zij voor de laatste keer uit in de damesklasse -58 kg. De l,68mtr. lange Diana werd in 1996 voor het eerst Zuid-Neder lands kampioen en Open Zuid- Nederlands kampioen en her haalde dit nog eens in de jaren daarna. In 1997 werd Diana Nederlands Kampioen in de klasse -58kg. Door dit kampioenschap zit zij vanaf die tijd in de kernploeg van Nederland en moet ze zich nu in het internationale vlak waar gaan maken. In Denemarken ligt haar vuur doop. Dit is niet de gemakke lijkste, omdat het Open Deense Kampioenschap bekend staat als een van de sterkste toernooi en van Europa. Wereldkampioenen en Europees kampioenen maken van haar poule deel uit. Het is dan ook belangrijk om een goede loting te hebben. Als de eerste twee te genstanders wereldkampioen zijn (zijn geweest) dan lig je er al gauw uit. Krijg je eerst normale nationale toppers uit andere landen dan valt het nog te bezien. "Ik ga gewoon naar Denemarken om ervaring op te doen. Als ik in de prijzen val, geef ik wel een privé-feestje.". Peter Smid, echtgenoot en trainer van Diana die zelf wereldscheidsrechter is, belooft haar een extra etentje. Om dit toernooi in Denemarken te kunnen af werken beleeft Diana de laatste weken zware trainingssche ma's. 2 a 3 keer per week de nor male training. Een maal per week een specia le wedstrijdtrai ning. Centrale trainin gen in Tilburg (bij bondstrainer van Zuid-Neder land, Peter Smid) en kern ploegtrainingen van de JBN*Jiu-Jitsu bij Bert van Haren. Ook duikt Diana mi nimaal een keer per week in de fitnesszaal van haar eigen sportinstituut om ook kracht te kunnen leveren. Het is dus trai nen, trainen en nog eens trainen. Het is niet te hopen dat haar ou de heupblessure weer parten gaat spelen. "De kunst van Jiu-Jitsu wed strijden is eigenlijk om zo snel mogelijk de wedstrijd te doen beëindigen door een Full Ippon te scoren", weet de pas 30 jaar geworden Diana te vertellen. "Je moet gewoon laten zien dat je de betere bent in het Karate gedeelte, beter kan werpen en op de grond het beste kan over heersen". Een Allround jiu-jit- suka komt in dit soort toernooi en altijd het hoogst op het ere- schavot. Op kracht alleen moet het ei genlijk niet aan komen. Toch is het altijd beter om ook sterker te zijn dan je tegenstander. Wanneer een techniek uitge voerd wordt met volledige kracht heb je sneller kans dat scheidsrechters jouw techniek hoger waarderen. De gewichtsklasse waar Diana Nederlands kampioen in is ge worden vervalt direct na de Open Deense Kampioenschap pen. De klassen worden nu -55kg en -62kg. Voor Diana be tekent dit dat zij moet kiezen. Zij kiest duidelijk voor de licht ste klasse en moet op de Open Zuid-Nederlandse van 14 juni dit jaar dus minder dan 55 kilo wegen. Omdat er tussen die twee toernooien slechts drie we ken zitten is Diana nu al bezig naar die 55 kilo te werken. "Dit kost helaas wel kracht tij dens de open Deense, maar de titel Open Zuid-Nederlands Kampioen moet ook nog verde digd worden", laat Diana reso luut weten. Een ding is zeker. Ze is er klaar voor. MIDDELBURG - De Stichting Evenementen Middelburg (SEM) houdt op zaterdag 23 mei, in samenwerking met Miniatuur Walcheren, een Oldtimer/Klassiekerdag. Zo wel op het Abdijplein als op het Molenwater staan die dag verschillende Oldtimers. Meer dan honderd klassie kers van diverse merken, afkomstig uit Nederland, Bel gië, Engeland en Duitsland zijn die dag te zien. Vanaf 10.00 uur zijn de Oldti mers op het Abdijplein te be zichtigen. En bij de muziektent op het Molenwater worden van af 10.30 uur de auto's in groep jes verwacht voor het afleggen van enkele behendigheidstesten. Ook zijn de oude voertuigen meerdere malen te zien tijdens een Concours d'Elegance met rondrit onder politiebegelei ding. Deze activiteiten worden muzi kaal opgeluisterd door 'Humo reske' en 'De Foempers'. Verder worden er dansdemonstraties verzorgd door de Square dance groep 'De Delta Swingers' uit Goes. In Miniatuur Walcheren is er een miniatuur Modellendag, met medewerking van Quartel Modelbouw uit Pynacker. Spe ciaal voor deze dag cirkelen drie zeer oude vliegtuigen rondjes boven de stad. Voor degene die tijdens het eve nement in de meest originele kleding verschijnt is er een leu ke prijs te verdienen, de uitrei king hiervan is om 16.30 uur. Het programma van uur tot uur: 10.00 uur Miniatuur Mo dellendag op Miniatuur Wal cheren; 10.30 vertrek eerste groep deelnemers voor behen digheidstest; 11.00 uur vertrek eerste groep deelnemers voor Concours d'Elegance en rond rit met motorbegeleiding; 11.00 - 16.00 uur: muziek op Abdijplein verzorgd door 'Hu moreske'; 11.00 - 16.00 uur: muziek op Miniatuur Walche ren verzorgd door 'De Foem- Oldtimers trekken altijd veel bekijks, dat is zaterdag op het Abdijplein van Middelburg zeker ook het geval. pers'11.30 uur: demonstratie behendigheidstest; 12.00 uur ce en rondrit met motorbege- schaalmodel; 11.45 uur ver- vertrek tweede groep deelne- leiding: 12.45 uur vertrek der- trek tweede groep deelnemers mers voor Concours d'Elegan- de groep deelnemers behen digheidstest; 13.00 uur vertrek derde groep deelnemers voor Concours d'Elegance en rond rit met motorbegeleiding: 13.20 - 13.45 uur: demonstra tie Square dance door 'De Del ta Swingers'; 13.45 uur ver trek vierde groep deelnemers voor behendigheidstest; 14.00 uur demonstratie schaal- mode; 14.00 uur: vertrek vier de groep deelnemers voor Concours d'Elegance en rond rit met motorbegeleiding; 14.45 uur vertrek vijfde groep deelnemers behendigheidstest; 15.00 - 15.20 uur demonstratie Square dance door De Delta Swingers'; 16.30 uur prijsuit reiking; 17.00 uur einde festi viteiten. „We zijn trots op ons evene ment", laat mede-organisator Sjaak van de Berg weten. ,,Een show met oldtimers heeft tijd nodig om goed te gaan draaien. Inmiddels genieten we landelij ke en zelfs internationale be kendheid. Da's niet gek voor een evenement dat nog maar drie jaar bestaat." MIDDELBURG - Vrijdag 23 mei is er een open dag bij Sport Fitnesscentrum Fit for Ail aan de Genadierweg Van 11.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom om mee te doen aan de activiteiten of te kijken naar de demonstraties. Een sportschool heeft als doel om een zo prettig mogelijke sfeer te combineren met de kwaliteit van de lessen, apparatuur, leraren en de lokatie. Zo ook bij sport fitnesscentrum Fit for All. Op 1 juni wordt er gestart met het Weight Controle Concept, in dit programma is men 8 weken lang, onder begeleiding van een fitnessinstructeur en een voedingsconsulente op een verantwoorde en gezonde manier bezig iets aan het figuur te doen. Inschrijven hiervoor is nog mogelijk. Ook is er al een start gemaakt met het Fit Concept, dit houdt in dat iedereen een persoonlijk trainingssche ma krijgt, dat constant aan de behoefte van de sporter wordt aangepast. Als extra service is er een leuke kinderspeelruimte ingericht en na het sporten kan iedereen een kleurtje opdoen op de zonnebanken. Naast de fitness-ruimte, die gevuld is met het nog vrij nieuwe merk KWK uit Tjechië, is er een complete cardiolijn en activiteitenzaal waar allerlei varianten van aerobics- en steplessen wor den gegeven. Fit for All heeft dus alles in huis om je over te geven aan een paar uur ontspannende of zeer in tensieve sportbeoefening en daarnaast biedt het de leden ook tal van mogelijkheden om mee te doen aan de veie activiteiten die er worden gehouden. Zaterdag 23 mei is er een Balinese avond in Oriental Garden in Koudekerke. KOUDEKERKE - Het Aziatisch Specialitei ten Restaurant Orien tal Garden heeft regel matig buitenlandse avonden op het pro gramma staan. Na de keizerlijke keuken en de Thaise avond is het nu de beurt aan een Balinese avond. Er is een avondvullend programma waarmee de culinaire en cultu rele liefhebber geprik keld wordt. Indonesi sche zang en dans, kunst en gerechten en als hoogtepunt een Balinees diner met be kende en nieuwe ge rechten. Het muzikale gedeelte wordt ver zorgd door Ronny Flohr met zijn band. De avond begint om 18.30 uur. Kosten 75 gulden (exclusief drankjes). Inlichtin gen telefoon 551122. VLISSINGEN - Voor de 23e keer wordt op donderdag 21 mei het jaarlijks jeugdvoetbaltoer- nooi ten bate van gehandicapte voetballertjes gehouden. Jeug dige spelers komen in actie voor gehandicapte leeftijdsgenoten. De opbrengst is bestemd voor het Prinses Beatrix Fonds. Zij zorgen ervoor dat ook gehandi capte kinderen eens een keer rustig kunnen genieten van ac tiviteiten of speciale voorzie ningen. Dit jaar doen er landelijke actie heeft men vorig jaar een bedrag van 225.000,- opgehaald en het streven is om dat record te verbreken. De eerste wedstrijden (van 15 minuten lang) beginnen om 9.20 uur en om ongeveer 15.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Het toernooi wordt gespeeld op de voetbalvelden bij het sport complex aan de Irislaan en Bas- kenburg in Vlissingen. elftallen Met deze ROMMELMARKT - Zaterdag 23 mei rommelmarkt van 09.00 tot 16.00 uur rondom de Ter Hoogekerk aan de W. Teellinekstraat (Breewijk). Er zijn demonstraties, een wiel- wisselwedstrijd en een prijzenkraam. De koffie staat klaar. JAARMARKT- Op vrijdag 22 mei, om 9.30 uur, gaat de voor de 23e keer de Ruyter-jaarmarkt van start. Op de Zeeman serve en Lange Zelke verkopen 75 deelnemers verschillende producten. Zoals ieder jaar wordt de markt weer opgefleurd met een spraakmakend Standwerkersconcours, waarvan om 16.30 uur aan de beste drie een prijs wordt uitgereikt. GRIJPSKERKE - Vrijdag 22 mei verzorg theater Parabel twee keer een voorstelling popi )ij iml len er ij Poppendamme. Aanvang 14.00 en 15.00 uur Gespeeld wordt 'de wolf en de kip'. Entree f 2,50. De voorstel ling is geschikt voor jong en oud. 's-GRAVENPOLDER - Donderdag 21 mei auto-puz- zelrit. Inschrijven in Dorpshuis Ons Dorpsleven tus sen 18.30 en 19.30 uur. Kosten 10 gulden. Er is een A- B- en C-klasse. De A-klasse rijdt volgens het regle ment. boekhandel en uitgeverij opent op dinsdag 26 mei Keizersdijk 16» 4461 KA Goes tel. 0113-231072 fax 0113-230241 centrum voor informatie, communicatie en cultuur boekhandel met een breed en diep assortiment uitgeverij van Zeelandica een uitgebreide Zeeland-aldeling nieuwe media: cd-roms modem antiquariaat kantoorartikelen en pennen tijdschriften en kaarten exposities en diapresentaties culturele activiteiten literair café De Salon woensdag 27 mei: 20.00 uur literaire lezing schrijver van o.a. Hoe God verdween uitJorwerd. Toegangskaarten 5,- donderdag 28 mei: 19.00 uur schrijver van De orgineel Indonesische keuken en De slanke Indonesische keuken. Bekend van de tv-serie: De reistafel. Vrije toegang zonder honger en toch 3 volle maaltijden per dag. Bel voor inlichtingen: VLISSINGEN - Jolanda Gijbeis woog zelf dik honderd kilo. Ze viel in vijf maanden 30 kilo af. Hoe ze dat deed vertelt ze tijdens haar af- slankcursussen op dinsdag van 14.00 tot 15.00 en van 19.00 tot 20.00 uur en donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Speeltuinvereniging Lammerenburg Zuidbeekseweg 4a. Vlissingen Dat gebeurt bij speel tuinvereniging Lam merenburg. De groep die daar actief is, viel in totaal 695 kilo en 1 pond af. Nancy is de 'gigant' onder de afvallers. In 36 weken is ze 49 kilo en 9 ons kwijt. Inlichtingen over de afvalclub via telefoon 0181-322475. i

Scheldebode | 1998 | | pagina 11