Bios Expositie Podium houwburg Cultuurpaleis in Breda maakt zich op voor nieuw seizoen Breath of Life in De Piek Diapason in Koorkerk DE LAMMERENBURCHT Eenakters op herhaling in mini-theater Programmaboek Chassé Theater is kleurrijke entertainmentencyclopedie JP Wireless in Brooklynn CULTURELE MANIFESTATIE Entree 10,- BINGO DANSEN Groeneveld Opticiens Premières Elke derde dinsdag van de maand Bingo met Superronde Elke derde zaterdag van de maand Gezellige dansavond Zondag 24 mei Prijs- klaverjassen BUURTHUIS ALDEGONDE Westerzicht 386 Vlissingen "ONS BOEREGOED" SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 meil 1998 MA/ PAGINA 316 ALHAMBRA 1: (Vlissingen) Titanic donderdag tot en met dinsdag 19.00 uur. Zaterdag en zondag 14.00 uur Pippi Langkous. ALHAMBRA 2: US Marshals: donderdag 20.00 uur; vrijdag 19.00 en 21.45 uur; zaterdag 14.00; 19.00 en 21.45 uur; zondag 14.00; 19.00 en 21.45 uur; maandag en dinsdag 20.00 uur. ALHAMBRA 3: Flubber zaterdag en zondag 14.00 uur. The Edge: donderdag 20.00 uur; vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur; maandag en dinsdag 20.00 uur. ALHAMBRA 4: The Man who knew too little; zaterdag en zondag 14.00 uur. Wag the Dog: donderdag 20.00 uur; vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur; maandag en dinsdag 20.00 uur. CINEMA: (Middelburg) CINEMA: programma donderdag 14 mei 20.30 uur: Wings of the Dove; 15 mei 19.30 uur Wild; 22.00 uur: Wings of the Dove; 16 mei: 19.30 uur Wings; 22.00 uur Wild; zondag 17 mei 20.30 uur Wings; 18 mei 20.30 uur Wild en dinsdag 19 mei 20.30 uur Wild. MIDGARD: (Middelburg) elke woensdag- en vrijdagavond speel film op grootbeeldvideo. Vrijdag 15 mei Set it off (actie met mu ziek); woensdag 20 mei Hemoglobin (actie/thriller). Aanvang 20.00 uur, entree 1 gulden. VLISSINGEN: GRAND HOTEL ARION - Tot 1 augustus exposeert Jo den Hollander onder de naam Sosse Privé zijn cirages van schoencreme en bijenwas op de eerste verdieping van het hotel aan de Boulevard Bankert. MIDDELBURG BIBLIOTHEEK - Tot en met 27 juni expo Entourage met schilderijen en schetsen van Marian Binkhuysen. Ope ningstijden: maandag 17.30 - 21.00 uur; dinsdag tot en •met vrijdag 10.00 - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. EXPOSITIE - De stichting Welzijn Ouderen heeft tot 29 juni een tentoonstelling ingericht met illustraties uit de Seniorenkrant. Op werkdagen kan men er tussen 10.00 en 16.00 uur terecht. SINT LAURENS EXPOSITIE - Wijkvereniging St. Laurens houdt van 14 tot en met 16 mei een ex positie van quilts en andere vormen van textiele vaardigheden in de hervormde kerk. Inwoners van het dorp hebben zelf de werkstukken gemaakt. Zaterdag zorgt een kinder-muziekgroepje voor de muzikale omlijsting. MIDDELBURG KLOVENIERSDOELEN - Vrijdag 15 mei bluesconcert vanaf 20.30 uur van Paul Rishell Little Annie Raines (USA). Kaarten kosten 15 gulden en zijn te koop in Desafi- nado (onder de Lange Jan). CONCERT- EN GEHOORZAAL - Zaterdag 16 mei 14.30 uur Culturele Manifestatie van de Vereniging tot instand houding van het Zeeuwse Culturele Erfgoed Ons Boere- goed. Entree 10 gulden. 14.00 uur opening door de voorzitter, aansluitend treden op: het Koor; seniorenorkest; koor en orkest en er is een show van Zeeuwse klederdrachten. Het Seniorenorkest Zeeland is 18 september 1980 opgericht met het doel sa men te musiceren door en voor ouderen. Op het ogenblik zijn er 60 leden, de wekelijkse repetities zijn in Kapelle. STADSSCHOUWBURG - Zaterdag en zondag 16 en 17 mei 20.00 uur Jazz-Dans Joke Louwerse, entree f 17,50 VLISSINGEN VLISSINGEN ARSENAALTHEATER: 14 mei: Aan het einde van de aspergetijd, kaarten 20 gulden, aanvang 20.15 uur. 15 mei 20.15 uur: Oh, Johnny. De musical over het leven van Johnny Jordaan. HOTEL PICCARD - Zondag 17 mei 19.00 uur halve finale talentenjacht, entree 15 gulden (inclusief 4 consumpties). In combinatie met buffet, 35 gulden. Dan wel vooraf reserveren. MIDDELBURG - Het minitheater aan de Verwerijstraat 53 heeft de 'eenakters op herhaling' op het programma staan. Er zijn zes eenakters uitgekozen, vier ervan zijn zaterdag 16 mei te zien, de andere worden 23 mei opgevoerd. Beide avonden beginnen om 20.30 uur. Kaarten kosten 12 gul den en zijn bij Bruna-Loek in de Lange Delft of aan de zaal ver krijgbaar. BREDA - Trots prijkt het op het fraaie kleurige boekje: "See you at Chas sé'. Het Bredase Chassé Theater staat in de startblokken voor het vierde seizoen. "Wij behoren als zalencomplex tot een van de grootste in zijn soort in Nederland. Dat geeft ons de kans een hoogst gevarieerd cultuur en amusementsaanbod te realiseren. Wat kennelijk aanslaat. Uit de afge lopen seizoenen blijft een duidelijke stijgende lijn in bezoekersaantallen te constateren en wat ook opmerkelijk is: veel van ver buiten onze regio." door Rob Cremer Met duidelijke trots presenteert Bart van Mossel, de hoofdprogrammeur van het Bredase theatercomplex, de voorstellingen van het nieuwe sei zoen. Voor het eerst dus gevat in een boek. "Op deze manier doen nog maar drie theaters in Nederland het. De rest doen het net zoals wij in het verleden in een soort magazine. Wij denken dat zo n boekje makkelijker bewaard wordt, weggezet om nog eens te raadplegen als men een week endje "ergens naar toe" wil gaan. Een hulp voor als je ergens je zinnen wilt verzetten en nog geen concrete plan nen hebt. Nu dan geldt natuurlijk meteen onze slagzin: 'See you at Chassé'." Van Mossel heeft ruim vierhonderd voorstellingen voor 1998/1999 'in de aanbieding'. "Met daarin veel jeugd en familietheater. Vermaak voor het hele gezin. Met dit jaar voor het eerst ook voorstellingen door de week "s avonds, maar dan wel heel vroeg zodat de kleintjes niet te laat op bed hoeven te liggen. Het musicalaanbod, dat vooral ver antwoordelijk is voor de 'verre be zoekers' van het Chassé Theater, heeft diverse exuberante hoogtepun ten waaronder landelijke premières. Van Mossel: "Van 1 tot en met 3 ok tober staat bij ons Heerlijk duurt het Langst van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink met Paul de Leeuw en Jenny Arean. De nieuwe produc tie van Anatevka met Henk Poort als Tevje de godvrezende joodse melk boer gaat bij ons zelfs in première. De grote zaal van ons theater is nu door Joop van de Ende opgenomen in het landelijke presentatie circuit. Het Chassé Theater is een van de elf zalen waar die grote publiektrekkers worden vertoond. Dit jaar ligt met Heerlijk duurt het Langst en vooral Anatevka, dat van 14 tot en met 25 oktober dagelijks bij ons op de plan ken staat, de nadruk op de maand oktober.Mojo Concerts heeft het Bredase theaterbedrijf ontdekt voor het plaatsen van diverse acts. "Niet alleen de grote zaal, maar ook de VSBzaal wordt daarbij ingezet. De eerste vooral voor zitconcerten ter wijl in die middenzaal vooral sta en loopfeesten worden gehouden. Wat informeler maar niet minder kwali teit." Is oktober een goe de mu- sical- maand, Aanvang 20.00 uur zaal open 19.30 uur Aanvang 20.00 uur gratis entree Aanvang 13.30 uur zaal open 13.00 uur inschrijving 3,00 december is ook niet te versmaden. "Het is genieten met veel nadruk op kerstsfeer. Muziek, cabaret en ander amusement. Van een kerstconcert op zondag 20 december met het kamer koor van de Smol"niykathedraal uit Rusland tot de Scrooge, the Musical net de solisten uit het Londense West End. Voor de mensen met problemen met de Engelse taal geheel 'boventi- teld' in het Nederlands. Dat laatste door een prachtig technisch hoog standje van onze staf. Zodat die mu sical echt weer een familiekarakter kan krijgen: Dickens oude A Christ mas Carol uit 1843 geheel in stijl en in de juiste periode van het jaar." Maar er is meer in december, zoals op de der tigste de levende legende Fernando Lameirinhas uit Portugal. Deze fadoartiest is onderdeel van een zeer bijzonder aspect van de seizoen programmering: wereldmuziek." De aandacht voor nietwesterse cul tuur is groeiende. Daar spelen wij graag op in. Van Ladysmith Black Mombazo tot Njava uit Madagaskar: het staat allemaal bij ons gepro grammeerd. Maar ook zaken als de Budapester Klezmer Band, The Deep River Quartet en het Tibetan Institu te of Performing Art komen bij ons aan bod." Maar ook Tango por Dos uit Argentinië en een concert met Surinaamse Wintimuziek zijn opge nomen in het programma. Blade rend in het boekje komt Van Mossel weer een bijzondere musical tegen: The King and I door het Koninklijke Ballet van Vlaanderen op 7 en 8 ja nuari. "Opnieuw zo"n familiepro ductie. Dat is een duidelijke trend in het aanbod overal in Nederland en ons theater is daar zeer geschikt voor. Theaterconcerten met grootheden als Ruth Jacott, Rob de Nijs en Helmut Lotti zijn andere vaste onderdelen van het aanbod. "Freek de Jonge komt weer bij ons terug. Verder heb ben wij een wel Haagse formatie in het kwadraat in huis: Paul van Vliet met het Residentie Orkest. Die doen samen op de Uitmarkt in Amsterdam een soort opening van het theatersei zoen van Nederland en herhalen dat op een aantal plaatsen in de rest van het land. Dus ook bij ons op 8 sep tember, eigenlijk nog voordat wij of ficieel ons eigen seizoen met de open dag inluiden." Het programma is inderdaad een wapenschouw van de Nederlandse, maar ook internationa le topvedetten. Karin Bloemen, Leb bis Jansen, Mini en Maxi, Fay Lovski, maar ook het wereldberoem de Japanse muziektheater Kumiodo- ri uit Okinawa dat "Gosamaru Ka- tachuchi" presenteert. "En voor de genen onder ons die geen Japans ver staan: opnieuw in het Nederlands "boventiteld""Je ziet dat diver se cabarettiers de kleine zaal ont groeien en doorstoten naar de mid denzaal. Om ruimte te bieden aan jong talent die nog een publiek moe ten opbouwen." Het Brabants Orkest is in het klassieke aanbod natuurlijk een van de vaste bespelers van het Chassé Theater. Maar ook is er steeds meer literatuur op toneel. "Een an dere trend: schrijvers die zich in het theater presenteren. Boudewijn Büch komt, evenals Joost Zwager man en Ronald Giphart. Jules Deel- der is weer van de partij en hij laat zich vergezellen door niemand min der d&n Herman Brood." Scapino staat op de planken, bege leid door het Nederlands Ballet Or kest terwijl er een intrigerende Van Beethovencyclus is. "Het theaterbe drijf houdt tegenwoordig van alles in. Jazz tot Bach, experimenteel to neel tot de gedegen theater, shows met illusionisten als Hans Kazan tot cabaret en show met sterren als Ti neke Schouten." Het Chassé Theater biedt ook steeds meer mogelijkheden tot arrangemen ten in de horecasfeer. Een avondje uit met diner. Ook het drinken in de pauzes is organisatorisch gestroom lijnd. Men kan vooraf al bestellen wat men wil drinken en als men gaat pauzeren staat wat men wenst te ge bruiken al klaar. "Voor de regionale markt is de bio scoop bij ons met 40.000 bezoekers op jaarbasis ook een succes. De meer dan driehonderdduizend bezoekers die ons complex het afgelopen sei zoen bezochten weten dat wij naast een goede programmering ook de uitstraling van een prachtig gebouw presenteren. Plus straks nog de vesti ging van het Holland Casino naast de deur. Dan is het helemaal een feeste lijk avondje uitgaan bij ons met na genoeg alles in huis om er een goed uitje van te maken." Het program maboek presenteert op overzichtelij ke wijze het programma. Gewoon op datum, maar een slimme rubricering zorgt dat iedereen snel verwezen wordt binnen het eigen interessege bied naar genre.. Bij de informatie achterin en de mo gelijkheden tot be stellen en het ne men van abonne menten is er nog iets nieuws.: de aanschaf van de Chassé Theater Pas. Die geeft veel extra mogelijkhe den buiten de abonnementen om. Van Mossel: "Die geldt voor twee personen. Iedereen kan daarbij kiezen voor een "theater partner" om samen van de voordelen te profiteren. De pas houders worden extra op de hoogte gehouden en hebben via een soort 'hot line' sneller toegang tot de tele fonische bestelcircuits. Plus gratis koffie en thee voor aanvang." Voor wie meer wil weten over dit en andere wetenswaardigheden over het Chassé Theater en de program mering van 1998/1999: het boekje is te bestellen via Postbus 1135, 4801 BC Breda (tel. 076 5303132). Feite lijk krijgt men dan een soort gids in huis wat het wereldaanbod is op het gebied van podiumkunsten en enter tainment. "En dat allemaal in ons prachtige theaterpaleis van Herzber- ger", besluit Van Mossel het gesprek. Met een ferme handdruk neemt hij afscheid. Het clich, klinkt welge meend: "See you at Chassé!" Vereniging tot instandhouding van het Zeeuwse Culturele Erfgoed (Hoofdsponsor Z.L.M.-verzekeringen) Zeeimsrl fi-'nlklnrt zaterdag 16 mei 1998, Concert en gehoorzaal, Middelburg. Singelstraat 13, aanvang 14.30 uur. Zaal open 14.00 uur. SENIORENORKEST ZEELAND Opgericht 18 september 1980. VLISSINGEN - Zaterdag 16 mei staat in De Piek weer eens een grote act van onze zuiderburen op het programma. The Breath of Life komt er namelijk vanaf 22.00 uur een spectaculair op treden verzorgen. De entree bedraagt 15 gulden. De band heeft na de eerste demo me teen een tour door Europa gemaakt. Er werd ook direct bekendheid ver worven in het alternatieve popcircuit. Later werd de cd Life in Praha opge nomen. Zangeres Isabella Dekeyser is wel de blikvanger van de band, maar dat niet alleen...zingen kan ze ook. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 Eenakters in het minitheater van Middelburg vrijdag 15, 22 en 29 mei Gratis entree Aanvang 19.45 uur. zaterdag 30 mei m.m.v. Music Four Aanvang 20.30 uur Entree ƒ7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. MIDDELBURG - Zondag 17 mei treedt JP Wireless op in Brooklynn vanaf 15.30 uur. JP is De Niro unplug ged, aangevuld met enkele muzikanten. De Niro is een Zeeuwse band die eind '95 werd opge richt. Een band met 'Amerikaanse muziek, waarbij gespierde gitaarrock de boventoon voert'. MIDDEL BURG Het boven toonen semble Diapason speelt en zingt zon dag 17 mei vanaf 15.00 uur in de Koorkerk. Diapason brengt via stemmen en instrumenten boventonen ten geho re en heeft zich ontwikkeld tot een ensemble met een zeer eigen ka rakter. Het is een unieke muziekcombinatie, waarvoor de belangstel ling steeds groter wordt. De fraaie akoestiek van de Koorkerk geeft een extra dimensie aan het optreden. Bij Groeneveld Opticiens zijn nu brillen compleet met enkelvoudige glazen op uw sterkte verkrijgbaar in drie vaste prijsklassen: §&Uf$ Kom eens kijken. Dan kunnen we meteen even gratis een oogmeting bij u doen. /Klef dc\i beetje meer cunrvdcurT\+. VLISSINGEN, Walstraat 97, tel. (0118) 415 051. i

Scheldebode | 1998 | | pagina 16