SCHELDEBODE Budget Rent a Car ook in Vlissingen BRIEK PETS Zeeuwse Boekenmarkt beleeft tweede lustrum Duizenden boeken onder de kastanjeboom Nooit meer een lekke band Lange Jan-project donderdag 14 mei MicMec reikt prijzen uit Workshops zijdeschilderen De Gulle Gever veranderde presentatie en assortiment Prijswinnaars Winnie de Poeh Vernieuwde saunavereniging Sportkantine sponsort EMM M/V woensdag 13 mei 1998 MIDDELBURG VUSSINGEN WALCHEREN 0118-652700 WALCHEREN Vakantiepret... dierenleed? Martin Gaus Eerste druk Tiende Zeeuwse Boekenmarkt Museumplein en Manhuistuin in Goes STEUN - In het kader van het 50-jarig bestaan van de staat Is raël brengt Yossi Gal, Israëlisch ambassadeur, onder meer een bezoek aan Zeeland en wel op 18 mei. Hij komt dan in de Nieu we Kerk voor een speciale bijeenkomst die om 19.30 uur be gint. De toegang is voor iédere belangstellende gratis. Die dag sluit tevens de financiële actie 'Breng de Joden thuis' van de Zeeuwse stichting Steun aan Israël. Het eindbedrag wordt aan de ambassadeur overhandigd. FNV - Sinds 11 mei heeft de FNV een ledenservicepunt op Walcheren in het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan 245. Elke maandag tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen leden van FNV-bondgenoten er terecht met vragen over hun werk zoals arbeidszaken, sociale zekerheidszaken en letselschade. ZINGEN - De commissie Zingen in Middelburg houdt zater dag 16 mei een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk vanaf 19.30 uur. S. Doollaard verzorgt de meditatie. De muzi kale medewerking komt van het Hervormd Kerkkoor onder leiding van R. van Soest. Jos Vogel begeleidt de koor- en ge meentezang. LEZING - Drs. P. van Kempen, als projectarcheoloog aange steld voor het onderzoek op de Markt, houdt vrijdag 15 mei in de Zeeuwse Bibliotheek vanaf 19.45 uur een lezing over de re sultaten van zijn onderzoek. Van 12 januari tot april werd een archeologisch onderzoek verricht tijdens werkzaamheden voor de herinrichting. Vooral de talrijk beschilderde grafkelders trokken veel publieke aandacht. LOONCONTROLE - De looncontrole voor horeca en bedrijfs- reereatie wordt 20 mei gehouden in het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan 245, aanvang 15.00 uur. Tot 17.00 uur kan men er terecht. ZANGAVOND - Donderdag 14 mei pm 19.45 uur wordt in de Marnixkerk aan het Marnixplein 41 in West-Souburg een evangelisatie-zangavond gehouden. Spreker op deze avond is K. Walhout, hij houdt een lezing met als titel "'Waar leef jij voor?". Het gemengd zangkoor 'De Lof stem' uit Aagtekerke onder leiding van J. Minderhoud en een straatzanggroep uit Vlissingen zullen muzikale medewerking verlenen. MUZIEK - Plet Zeeuws Byzantijns Koor "Sretsenije" geeft op vrijdag 15 mei een concert in de R.K.kerk. Onderleiding van de Russische dirigente Emilia Tabachnik-Li zullen Byzantijnse kerkmuziek, Oekraïnse en Russische volksliederen gespeeld worden. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open van af 19.00 uur. De toegang bedraagt 12,50. BINGO-AVOND - Op zaterdag 16 mei wordt er een bingo ge houden in het VTV-clubgebouw aan het Baskenburgplein. Er is dan tevens een loterij Aanvang 20.00 uur. SALSA MERENGUE - Zaterdag 16 mei is er in buurt club huis Aldegonde, Westerzicht 386 een Salsa Merengue-party met vele extra's voor iedereen. De entree is gratis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen via telefoon 0118-466318 of 640318. VERGADERING - Maandag 18 mei wordt in het gebouw van de speeltuinvereniging Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg 4 een vergadering gehouden door de werkgroep Houdt Bossen- burgh Schoon. Op deze vergadering wordt onder andere het Plan de Campagne Houdt Bossenburgh Schoon besproken en er wordt gesproken over de verfraaiing van de tunnel aan de Lange Leenweg. Tevens worden de werkzaamheden met buurtpreventieproject afgestemd. De vergadering begint om 19.30 uur. PRIJSKLAVERJASSEN- Dinsdag 19 mei is er een prijsklaver- jas-avond in café-restaurant De Golfbaan aan de Burgemees ter van Woelderenlaan. Aanvang 20.00 uur en deelname kost 3,50. PRESTATIELOOP - De prestatieloop van Ten-es des Hommes van komende zaterdag gaat niet door. OOSTKAPELLE - Zondag 17 mei verzorgt het Zeeuws Biolo gisch Museum de rondleiding 'Met de boswachter op pad'. On der leiding van een boswachter van Staatsbosbeheer wordt het bosgebied van de Manteling verkend. De boswachter kent alle geheimen van het bos en kan daar boeiend over vertellen. De rondleiding start om 14.00 uur bij het Zeeuws Biologisch Mu seum, Duinvlietweg 6 en duurt tot ongeveer 15.30 uur. De kos ten zijn 3,- per persoon. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via telefoonnummer 0118-582620. VLISSINGEN - Harrie van Hal is sinds drie jaar eigenaar van De Gulle Gever (naast de Hema). In die tijd is er heel wat veranderd. Op de eerste plaats het assortiment en vervolgens de presentatie. De Gulle Gever is specialist in aparte cadeaus in een breed prijsassortiment. Duidelijk onderscheidend van de massa. De zaak heeft een enorm aanbod, dat overigens duidelijk ge rangschikt is. Oorbellen, kettingen en exclusieve bijoux, in de prijsklasse van 5 tot een paar honderd gulden. Er zijn beelden van diverse kunstenaars, een felicitatiehoek met wijnflessen en persoonlijke boodschappen en leuke heb bedingetjes, lijsten en posters. Voorts is er een woonideeënhoek. Opvallend is het maritieme karakter met veel blauw- en witmotieven. Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg, Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor In leveradressen Bladmanager Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 7011,4330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voorl, tel. 0118-430086 Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: ildebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten - f 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V Het team van Budget Rent a Car met vlnr Margriet van Ker- koerle, Annegrel Dinessen, Bart van der Vaart, Arnold Steketee en Miranda Klap. VLISSINGEN - Budget Rent a Car Nederland is marktleider in de autoverhuurbranche. Sinds kort is er ook een vestiging in Vlissin gen geopend. De vestiging bevindt zich aan de Gildeweg 20 bij Forddealer Auto bedrijf Joosse. De leiding is in handen van manager Zeeland Arnold Steketee. De dagelijkse leiding heeft station-manager Miranda Klap, die al 1,5 jaar bij Budget Goes heeft gewerkt. Bij het kantoor zijn vijf medewerkers, waarvan drie in vaste dienst. Heel het budget Rent a Car is er te huur, van Opel Vectra tot Mer cedes, maar ook Carioles voor rolstoelgebruikers. In de zomer zijn er open sportwagens en cabrio's. Vaak gelden speciale aanbiedin gen en kortingen, inlichtingen via het (gratis) nummer 0800-0537. WALCHEREN - Er is weer ontzettend fanatiek gekleurd op de pla ten van Winnie de Poeh in De Scheldebode. Sommige kinderen hadden er echt goed hun best op gedaan en er zelfs complete drie- dimensionele werkstukjes van gemaakt. De videoband is voor Marrit Westerweel, K. Doormanplein 17, Middelburg; een klok voor Mandy Hoebeke, Scheldepoortstraat 50, Nieuw St. Joosland; nog een klok voor Nathalie Vogel, J. Post- kwartier 18, Middelburg; pluche Winnie voor Sandra Vogel, J. ort- kwartier 18, Middelburg; pluche Winnie voor Desiree Hufman, Kleiweg 5, Vlissingen; rugzak: Lysanne Murre, Suze Groeneweg- laan 8, Vlissingen; rugzak: Samantha van de Voorde, Berestraat 19, Koudekerke; rugzak Marieke Hollestelle, Herbendsland 24, Mid delburg; rugzak Diony Tadema, Grootmede 83, Middelburg; rug zak: Kirke Tadema, Grootmede 83, Middelburg. Zij kunnen hun prijs in het kantoor van De Scheldebode aan de Vrijlandstraat 33d in Middelburg (bij winkelcentrum Dauwendae- le naast het Kadaster) afhalen. De volgende winnaars krijgen een stickervel thuisgestuurd: Robert Polak, Han Dielmannlaan 27, Vlissingen; Joël de Visser, Prelaadweg 11, Aagtekerke; Marielle Polak, Han Diekmanlaan 27, Vlissingen; Corona Meerman, Akkerlaan 63, Amemuiden; Remon Verhage, Molenweg 22a, Westkapelle; Bianca Dekker, Vrouwen- polderseweg 53, Serooskerke; Richard de Visser, J. Catsstraat 62, Middelburg; Kimberly Franzen, Sandenburg 9, Vlissingen. BIJ RINUS DE PREE AAN ORANJEPLEIN OOST-SOUBURG - Leuk hoor, ben je net lekker met je auto, mo tor of scooter op weg krijg je een lekke band. Natuurlijk regent het en een wiel verwisselen is geen lolletje. Of enkele "feestvierders" hebben "s nachts je banden lek gestoken. Toegegeven, lekke banden zijn een luxeprobleem, maar niemand zit er op te wachten. Nog afgezien dat je daardoor te laat op een af spraak komt of erger. Dankzij "Ultraseal" hoeft dat niet meer. Rinus de Pree aan het Oranjeplein in Oost-Souburg bladerde eni ge tijd geleden een technisch tijdschrift door, las een artikel over "Ultraseal" en was direct verkocht. Nooit meer lekke banden. Dat was het. Inmiddels hebben ettelijke klanten van De Pree hun ban den van Ultraseal voorzien en rijden heel wat geruster over de weg. Ultraseal is een soort gel dat door De Pree in de banden wordt ges poten. Vervolgens is het een kwestie van pakweg tien kilometer rij den en lekke banden of doorgeprikte banden behoren tot het ver leden. Het goedje is afkomstig van NASA, die het gebruikte bij het maanwagentje. Het Amerikaanse leger werkt met Ultraseal, de politie van de Haaglanden werkt ermee en als het aan De Pree zijn binnenkort alle auto, motor en brommerbanden in Walcheren en ver daarbui ten. In spijkers rijden doe je dan bij wijze van spreken voor de lol en een lekke band bestaat niet meer. Wil iemand er een kogel door heen jagen (je weet tenslotte maar nooit) de band lacht erom. Hoe het allemaal werkt is te zien op een videoband, die De Pree graag afdraait. En wie het niet gelooft kan met eigen ogen aanschouwen hoe De Pree over een rijkelijk bespijkerde plank rijdt. Gemiddeld kost het voorzien van Ultraseal 45 gulden per band, dus vor de kosten hoeft niemand het te laten. Er is echter een voorwaarde aan verbonden en dat is dat de banden niet versleten of slechts moeten zijn en de wielen moeten goed zijn uitgebalanceerd. Anders werkt Ultraseal niet. Wie het nog niet ge looft moet op 30 mei de jaarmarkt in Souburg dan maar bezoeken. Om 14.00 uur geeft De Pree een demonstratie met Ultraseal, meer dan voldoende spijkers en banden zijn er die na de behandeling weigeren om lek te raken. ZEELAND - De Nederlandse Saunavereniging heeft een nieuw bestuur en is tevens een nieuwe weg ingeslagen. Er zijn op het ogenblik ongeveer honderd kwaliteitssauna's lid van deze vereniging. Dat zijn saunabedrijven, thermen, beauty centra en zonnestudio's. De nieuwe structuur, met als naam Sauna Thermen Nederland, bundelt straks de afzonderlijke belangengroeperingen. Dit wordt volgend jaar aan de leden gepresenteerd. Dat gebeurt dan gelijk met het 30-jarig bestaan van de vereni ging in combinatie met de 50-jarige zusterorganisatie in Duits land. In Zeeland zijn bij de vereniging aangesloten: Sauna Aquavia Axel; Hof Domburg, Domburg; High Five Lifestyle Center Goes; Sauna Middelburg en Lillehammer Sauna Center Zuidzande. OOST-SOUBURG - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde houdt op zaterdag 16 mei weer een bingo-avond. De zaal gaat open om 19.30, de bingo begint om 20.00 uur. Er zijn 9 rondes, kosten per bingo-kaart 1,-. Op woensdag 20 mei wordt een bingo gehouden voor kinderen tot 10 jaar, de kaarten kosten 50 cent. De middag begint om 14.00 uur en is rond 16.00 uur afgelopen. Zaterdag 23 mei is er van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt. Kramen kosten 3,50 per stuk en kinderen mogen gratis zitten met hun kleedje. Dit alles wordt gehouden in en bij buurthuis 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat 113. Voor inlichtingen kunt u bellen met 0118-471119. HOOGELANDE - Op zondag 17 mei geeft mevrouw Digna Sweerts de Landas een lezing, deze is getiteld 'Bijzondere plek jes in en buiten Moskou' en wordt gehouden in de Kapel van Sint Maarten. De aanvang is 14.30 uur en de entree bedraagt 7,50 (C.J.P.-kaarthouders krijgen 2,50 korting). MIDDELBURG - De sportkantine aan de Nassaulaan sponsort het meisjesteam van handbalvereniging EMM. Henk Linden- berg, uitbater van de kantine, heeft voor de komende twee sei zoenen voor de nieuwe tenues gezorgd. MIDDELBURG - Donderdag 14 mei start het Lange Jan-pro ject, het is inmiddels de tiende uitgave. Het is een interkerkelijk project, resorterend onder de Raad van Kerken. Sinds vorig jaar staat het 'Middelburgs Kerkenpad' op het programma, start 13.45 uur in de wandelkerk. De abdijker ken zijn in het zomerseizoen elke dag open, de activiteiten van het Lange Jan-project zijn alleen op donderdagen tot en met 24 september van 10.00 tot 17.00 uut. Vaste onderdelen zijn: middaggebed (13.00 uur); mini-concert (15.00 uur). In de voet onder de Lange Jan expositie; in de wan delkerk: koffiehoek; stiltecentrum; leestafel; Derde Wereldwin kel; 13.45 uur start kerkepad-route. VLISSINGEN - MicMec, het milieu informatie- en educatief centrum heeft zogeheten 'groene hoekjes' in gebruik genomen. Het zijn informatiepunten met folders en tips. Ook is een etala gewedstrijd gehouden. De prijzen hiervan werden vorige week overhandigd. De prijs winnaars van de MicMec- etalage- wedslrijd met Jos, Anna en Bram. OOSTKAPELLE - Het nieuwe toeristenseizoen betekent voor de stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een aantal nieuwe workshops. Ze zijn ontwikkeld in samenwerking met de stichting Zijde uit Grijpskerke. Zijdeschilderen is een creatieve bezigheid Er is namelijk een vijftal tweedaagse workshops zijdeschilderen, die vooral voor beginners interessant zijn. Tijdens een van die bij eenkomsten worden zijdeschilderen en quilten gecombineerd. Er wordt gespeeld met kleur, zijde, gutta en diverse technieken. De data zijn: 12 en 13 mei; 19 en 20 mei; 15 en 16 september; 22 en 23 september en 29 en 30 september. Kosten 150 gulden exclusief ma teriaal. Een driedaagse workshop zijdeschilderen en quilten wordt 2, 3 en 4 juni verzorgd. Kosten 175 gulden (exclusief materiaal). Bij alle workshops hoort een bezoek aan het zijdemuseum in Grijps kerke. De lessen en lezingen worden gehouden in Oranjezon aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Inlichtingen en aanmelden via tele foon 581507. Bert Diender, Ton de Wit, Wil van Reine, Jeanette van der Mee De meeste mensen zijn er al lang over uit waar de vakantie dit jaar naar toe zal gaan. som migen beslissen pas op het laatste mo ment want dan is het goedko per. Maar is alles nu ook gere geld voor Bello, de hond of voor Minouche, de kat of voor Stam per, het konijn?? Helaas blijkt weer ieder jaar dat de vakantie van de eigena ren alles kosten mag en dan blijft er geen geld meer over om voor ons huisdier een passende oplossing te bedenken zoals bij voorbeeld een pension voor honden en katten, als het dier niet bij bekenden en kennissen ondergebracht kan worden. Honden en katten bezorgen op het moment van op vakantie gaan opeens problemen. Hij kan niet meer alleen zijn, wordt onzindelijk, vreet opeens het bankstel op of er is een sponta ne allergie binnen het gezin. Ook al kan je bij sommige van de beschreven problemen je wenkbrauw optrekken en je af vragen of het allemaal klopt, deze mensen brengen in ieder geval hun huisdier naar een op vangadres, waar het een kan heeft om geplaatst te worden bij echte dierenliefhebbers, het asiel dus. Veel erger zijn dc mensen die hun huisdier drop pen. Gezellig met Bello in de auto een stukje rijden naar vreemd terrein, en vervolgens de hond uit de auto zetten en hard naar huis rijden de hond in volle vertwijfeling achterlatend. En waarom vraag je je af. De oplossing is zo simpel. Als u niet de gelegenheid heeft om uw huisdier onder te brengen bij familie of kennissen zoek dan naar een goed bekend staand pension. Daar is uw hond of kat prima op zijn plaats. De verzorging is opti maal, er wordt geknuffeld met de dieren, ze worden (als het om honden gaat) uitgelaten en er is medisch toezicht voor het geval uw hond of kat iets gaat mankeren. Ook stellen dieren- pensions eisen aan de gasten, o.a. inentingen, kennelhoest. chippen of tatoeage c.d. Dit kunt u allemaal doorspreken met de pensionhouder/ster. Jeanette van der Meer Eigenaresse Martin Gaus Hon denschool Walcheren "West bound" Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 7011, 4330 GA. Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: PLACE Lange zelke 89b Vlissingen Tel: 0118-415879 Hondenschool Walcheren "Westbound" Zwanenburgseweg 11 Vlissingen Tel: 0118-464693 GOES - Het Museumplein aan de Zusterstraat in het centrum van Goes biedt op zaterdag 16 mei van 10 tot 16 uur het lang zamerhand vertrouwde beeld van duizenden uitgestalde boeken. Liefhebbers van het betere antiquarische of twee dehands boek kunnen er weer hun hart ophalen. Niet alleen verzamelaars van oude, bij zondere boeken, maar ook le zers van bijvoorbeeld moderne literatuur zullen er wat van hun gading kunnen vinden. Het decor doet de rest: de kraampjes met duizenden boeken staan opgesteld in de schaduw van de machtige kas tanjeboom, die ook nog eens prachtig in bloei staat. Op deze jubileumboekenmarkt staan niet alleen Zeeuwse boek handelaren. Het Friese anti quariaat met de intrigerende naam 'Acht is meer dan Negen' geeft opnieuw acte de presence. Eigenaar Ed Nijboer, die dit jaar door zijn vrouw wordt ver tegenwoordigd, roemt de boe kenmarkt in Goes: "Over het al gemeen ontmoeten we er een zeer geïnteresseerd publiek met duidelijke wensen. Zo verkopen we nogal eens theologische boe ken en gelukkig kunnen we al tijd veel mensen tevreden stel len." Uit Middelburg komt antiquari aat Delta Boeken dat dit jaar voor de vijfde keer meedoet. Bockhandelaar Gert-Jan de Rooy belooft een mooie collectie met onder meer veel boeken over streekgeschiedenis uit te stallen. Het Goese Antiquariaat Laax-- mans. dat de boekenmarkt orga niseert in samenwerking met boekhandel 'De Koperen Tuin', is er met vooral Nederlandse li teratuur en boeken over de Eer ste en Tweede Wereldoorlog. In het aanbod bijvoorbeeld eer ste drukken van Simon Vestdijk en Louis-Paul Boon. Van de Kloetingse dichter Hans Warren is er veel poëzie, ook in eerste drukken. Ondanks de drukte rond de ver bouwing en inrichting van boekhandel en uitgeverij 'De Koperen Tuin' vindt eigenaar Jan Bruijns tijd om met een ruim gesorteerde collectie aan wezig te zijn op de Zeeuwse boekenmarkt. "Als het aan ons ligt, wordt er niet getornd aan deze schitterende traditie. De markt wordt op een unieke plek gehouden en te oordelen naar de meningen van handelaren en bezoekers voorziet ze in een enorme behoefte. En ik kan nu vast verklappen dat De Koperen Tuin vanwege het lustrum van plan is eens flink uit te pakken. We bieden ook een aantal uitga ven uit ons eigen fonds aan." zaterdag 16 mei van 10.00 tot 16.00 uur Een keur aan nieuwe en antiquarische boeken organisatie: Boekhandel Dc Koperen Tuin en Antiquariaat Laarmans

Scheldebode | 1998 | | pagina 15