Rottweilers, waaks, dominant en eigenzinnig 4?9 12.49 9?8 2?9 i?8 179 MEER PLEZIER VAN JE GULDEN BON VOOR 18,9 MILJOEN TOSTC©®! Dolfinarium I i Postcode Loterij verrast 25 winnaars GASTONS SURPRISE: 39 i Postcode Loterij op lokatie: 9 mei Landelijke Fietsdag Den Haag Uitslagen Postcode Loterij Record Show 4 mei 1998 De Bingogetallen Overige Bingoprijzen I ff Ja, ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij en kans maken op de Postcode-Kanjer, de Mega Jackpot en alle Bingoprijzen. NATIONALE LOTERIJ! Straatprljs april bekendmaking 4 mei f 5.000,- 5406 BE Extra Straatprijs f 25.000,- 5406 BE 007 Da BMW Stand Mega Jackpot 4 miljoen Postcode Loterij Record Show 11 mol Kijk, bol en win toegangskaarten voor Dolfinarium Harderwijk Elke maandag 20.30 uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Chip Rottweiler werkgroep Zeeland neemt initiatief voor identificatie chip hond HK Royco cup-a-soup Sperzie- bonen *|00 Lentezon appelsientje 79 Gouden aar lunetta- of crèmesprits ^49 Cabernet sauvignon Blue band margarine Mona luchtige magere kwark D.e. robust of mild zacht koffie J Dobbelman "Neutraal" wasmiddel w|j- Jonge kaas vers van 't mes, American cola light of regular, 1,5 liter Gekruid gehakt 998 Runder saucijzen Malse bieflapjes Bakker ontbijtkoek Kaassoufflé's ^25 Abee huzarensalade Coberco volle yoghurt Rambol cremeux Kuipje bressot 80 gram Schouder ham 4 100 gram Saks leverworst 100 gram Kip grillworst IJsstam "Lady" per stuk op=op! Grote slagroom taart Kakelverse kuikenbouten Aviko kreukelfrites of gourmetpartjes I:9 Iglo lente spinazie Rundvlees kroketten B69 Hollandse bospeen Groot bamipakket 1?9 Verse mango Zeeuwse bintjes SUPERMARKTEN ■n SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 MEI 1998 M PAGINA 308 3 miljoen naar Valkenswaard Het was groot feest bij de 25 winnaars van de Postcode Loterij in het Brabantse Valkenswaard. Maar het feest werd nog groter, toen bleek dat zij geen 6.800 maar 68.000 gulden per lot hadden gewonnen! Willibrord Frequin had de win naars mooi op het verkeerde been gezet. Dolblij laat één van de winnaars zijn cheque van ruim 136.000 gulden zien. "Ik wil zelf ook wel wat heb ben," riep Frequin toen hem de eer te beurt viel om de Extra PostcodeStraatprijs van de Postcode Loterij uit te rei ken. En dus kocht hij eerst een auto en een huis om daar na de rest af te gaan leveren r_ bij de winnaars in Valkens waard. De verzamelde winnaars waren dik tevreden met hun winst van 6.800 gulden per lot, maar toen bleek dat zij samen geen drie ton, maar drie miljoen mochten verde len ging het dak eraf. En terecht natuurlijk. Samen een miljoenenprijs winnen kan alleen bij de Postcode Loterij. Wat denkt u bijvoorbeeld van de Postcode- Kanjer van minstens 18,9 mil joen gulden? Die valt in december, maar u speelt er nu al elke maand voor mee! U nog niet? Vul dan vandaag nog de bon in en stuur hem op. Al voor een tientje per maand maakt ook u kans op de Kanjer en op al die andere prijzen. Dus speel snel mee, want straks is het üw beurt om te feesten met uw buren! getal 1 t/m 22 37 07 34 45 05 38 39 12 25 08 03 31 09 35 24 16 11 17 01 15 19 21 Heeft u met bovenstaande getallen een volle kaart, dan wint u de Thuiebingo van f 25.000,- getal 23 t/m 36 42 f 10.000,- 27 f 20,- 32 f 1.000,- 33 f 10,- 22 f 100,- 43 f 9,- 13 f 50,- 36 f8,- 06 f 40,- 40 f 7,- 02 f 30,- 29 f 6,- 18 f 25,- 23 f5,- Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven. 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij houdt in aanvaarding van het reglement, ver krijgbaar bij het secretariaat, tel. 020-677 68 68. de heer Naam: mevrouw 131.98.05 8918 MA 015 in Leeuwarden Adres: Postcode: Plaats:.. (Postbank- nummer: Bel mij bij een prijs boven 10.000,- Geboortedatum: (dag-maand-jaar) Datum: Tel: JL Handtekening: Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,1100 VM Amsterdam. Zetfouten voorbehouden De verste voorouder van de Rottweiler is de Tibetaanse mastiff. In Europa verschenen deze honden voor het eerst in het jaar 480 voor Christus toen Xerxes een groot aantal als vechthonden meevoerde op zijn veldtocht tegen Griekenland. Alexander de Grote kreeg 150 jaar later een aantal van deze honden als geschenk, waarmee hij in Griekenland de basis leg de voor de wereldberoemd ge worden fokkerij der Molossers. De Romeinen gebruikten later deze Molossers in de arena. Op hun veroveringstochten brach ten de Romeinen de hond ver der Noord-Europa in. De stad Rottweil aan de oever van de Boven-Neckar gaf zijn naam aan het hondenras. Ofschoon de Rottweiler later natuurlijk werd vermengd met andere, voornamelijk dogachtige ras sen, bleef het type vrij zuiver bewaard. In 1907 werden in Heidelberg raspunten voor Rot tweilers opgesteld. De Algemei- ner Deutscher Rottweiler Klub verving de oorspronkelijke standaard door een nieuwe. De huidige standaard werd in 1970 door de Federation Cynologi- que Internationale goedge keurd. Op een frisse zondagmorgen, zon, regen en buien in de Hel- lenburgweg, zijn vijf baasjes en bazinnetjes op het grote veld met hun puppie bezig. Zitten, liggen, netjes volgen, meelopen, figuurtje lopen en aandacht voor het baasje. Er wordt ook getraind op pakwerk met een speciale mouw met een bijt- rand. "Dat is anders dan met een compleet pak, dit is sport", zegt Dick van der Velde. "De hond wordt alleen geleerd om in de mouw te bijten. Geen mouw aan betekent niet bijten. In vergelijking met politiehon den is de training anders ge richt. De cursus 'Verkeers Ze kere Hond' is ook belangrijk. De hond wordt dan op drie dis ciplines getraind, appèl, stad en gehoorzaamheid. Onze trainer Bram Verhagen doet dat al zo'n veertien jaar. Een opleiding daarvoor heeft hij met succes gevolgd. Tot voor kort was daar geen cursus voor en ging alles op basis van ervaring. De cur sus wort gegeven door de Ne derlandse Rasvereniging voor Honden en het examen werd af genomen door de Raad van Be heer op Kvnologisch gebied in Amsterdam." Zelf houdt voorzitter Dick van de Velde twee Rottweilers, twee teven, zusjes uit hetzelfde nest, drieëneenhalf jaar oud en bei den dezelfde kleur. "Black- and-tan noemen we die kleur. Onder Rottweilers zijn er echt geen albino's, ze zijn altijd black and tan", legt Dick uit. "Kinderen en Rottweilers gaat goed, net als bij iedere andere hond. Door leden van de club wordt er ook gefokt en daarom zijn de meesten aangesloten bij Dick van der Velde, voorzitter van de Rottweiler Werkgroep Zeeland, met enkele honden. de Rasvereniging. De Rasver eniging stelt eisen aan de hon den waarmee gefokt wordt. Het is een serieuze poging om de zuiverheid van het ras te waar borgen. Binnen de Rasvereni ging vindt ook geen doorfokken plaats en bovendien worden ei sen gesteld aan de hoogte van de prijzen voor de pups. Zo wordt voorkomen dat een marktmechanisme ontstaat. Ook in de hondenwereld staat de techniek niet stil en sinds kort is er een nieuw middel om honden te identificeren, de chip. Dick van der Velde legt uit wat er te gebeuren staat: "Op zondag 10 mei is er hier op ons terrein in Baarland een zo genaamde chipdag. Vroeger kon je de hond een tatoeage in het oor geven, maar vanaf 1 ja nuari is het mogelijk om je hond te chippen en per 1 janu ari volgend jaar komt de chip zelfs in plaats van de tatoeage. Wat gaan we doen? We gaan ie dereen die een hond heeft in de FOTO TANNIE DE JONGE gelegenheid stellen om zijn of haar hond te laten chippen. Dierenarts Karelse zal die de chip onderhuids aanbrengen. De chip is uitgerust met een co de die met apparatuur aflees baar is. Bij de chip hoort een formulier dat naar de Neder landse Databank gaat en daar wordt de hond geregistreerd. Vervolgens kunnen dierenasiel houders, dierenartsen, pension houders middels een 'reader', het afleesapparaat, de chip af lezen. Met die gegevens kan men de Databank bellen en die vers trekt alle bekende gegevens over de hond. Zo weet je bij aankoop, fokken, wedstrijden, weglopen of bij het vinden van een hond altijd precies welk dier je voor je hebt. Nogmaals het kan voor alle rassen en 10 mei is het ter introductie tegen een lager tarief dan normaal." Inlichtingen Rottweiler Werk groep Zeeland, secretaris Joke van der Schagt, telefoon (0113) 655882. SC BAARLAND - Iedere zondagmorgen en woensdag avond is het een drukte van belang op het terrein aan de Hellenburgweg in Baarland. De Rottweiler Werk groep Zeeland komt daar samen en verzorgt onder meer een cursus voor de pups en gehoorzaamheids cursus voor de grotere honden. Voorzitter Dick van der Velde: "Waar het om gaat is duidelijk maken, dat je door training veel plezier aan een Rottweiler kunt be leven. Een Rottweiler is waaks van nature, dominant en eigenzinnig. We gaan er van uit dat iedere poten tiële hondenbezitter kijkt welke hond het best bij hem of haar past. Is dat een Rottweiler dan nemen wij aan dat er een cursus gevolgd wordt om de Rottweiler ge hoorzaam te krijgen, want het is bovenal belangrijk dat de hond naar de baas luistert."De dertig leden tel lende Rottweiler Werkgroep Zeeland heeft nog meer activiteiten in petto en organiseert zondag 10 mei een chipdag Werden honden voorheen ter identificatie van een tatoeage voorzien, sinds 1 januari 1998 is het mogelijk om een hond te 'chippen'. Een dierenarts zal onderhuids een chip aanbrengen en voor deze kleine ingreep zijn alle hondenrassen welkom. div. smaken, pakje grote pot 720 ml. literpak bb per pak Hb rood of wit, ^fl99 per fles ^^Pb pakje 250 gram i U'if de> hoe>li perzik of rode vruchten beker 450 gram 239 "V "G ee te De Je i lief arn de He' be\ 14 De De do< bel He< me pak 250 gram color of normaal IUII per 2 kilobaai nu rOJFAAtvnO. «™s» pond re a nu met 33% méé'r inhoud GRATIS! per kilo essiver »i: div. smaken, kilo per kilo 100 gram 6rooc/ Öa nhe>f per stuk vers uit de oven per stuk Ib OhroC'V&o e-n frv'tf ongegarneerd, ^969 kilobak mmm literpak ^||49 Kaa<; of rambol zalm, 100 gram 2.59 199 Vle^ware-n I?9 O89 aan 't stuk, d 100 gram Maitre paul per stuk i per 2 kilo zak 750 gram myf\ met zonder room, pak 450 gram 2?9 pak 4 stuks Ib per bos per stuk per stuk 1?9 5 kilobaai no. 19, geldig t/m zaterdag 9 mei'98, prijswijzigingen, zetfouten en uitverkocht voorbehouden MIDDELBURG WINKELCENTRUM DAUWENDAELE EN WINKELCENTRUM WELSINGE Brabc TROW tel. 0" ZOLC dress enz. li Pana; trix 75,- Staler douel cm. T

Scheldebode | 1998 | | pagina 8