SCHELDEBODE Zeeduin kampioen Witheer Abdijbier het stadsbiervan Middelburg Heljo: specialist in onderdelen en benodigdheden voor auto's Eerste echte Noe komt dinsdag Natuurtuinmarkt bij het MEC Merelhoeve om 'iets te vieren' M/V woensdag 22 april 1998 WALCHEREN Martin Gaus 0118-652700 Fifty-fit roeien bij Honte en Scaldis Start is geslaagd met banenmarkt Van Kampen, 75 jaar schoenmode De afslank-stand GEZOND AFSLANKEN 0181-322475 MIDDELBURG H 3 EN W A A R D WESTKAPELLE - In Westkapelle Herrijst wordt zaterdag 25 april een play-in wedstrijd gehouden door de KNFM afdeling Zeeland en brassband Oefening Kweekt Kunst. OKK doet dit mede in het kader van het 90-jarig bestaan. Jonge muzikanten vanaf 16 jaar studeren tussen 10.00 en 16.00 uur enkele mu ziekstukken in. Met de uitvoering wordt om 16.30 uur begon nen. ARNEMUIDEN - De Nederlands Hervormde Gemeente houdt zaterdag 25 april van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt bij de N.H. kerk aan de Markt. De opbrengst is bestemd voor kerk en straatkinderen in Ethiopië. OOSTKAPELLE - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon verzorgt een cursus gebruik van de (combi)magne- tron. Er zijn twee lessen van 3 uur op 18 en 25 mei. 28 septem ber en 5 oktober. Inlichtingen telefoon 581507. Er zijn ook workshops aquarelleren in mei, juni en oktober. Mieke van Tilburg begeleidt ze. Gewerkt wordt in het ruime atelier van Oranjezon. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. VEERE - Op de zogeheten visserijzolder, de tweede verdieping van museum De Schotse Huizen aan de Kaai, is tot 31 oktober een expositie ingericht van kralen en kraaltjes die in Zeeuwse drachten toegepast werden. Er zijn Axelse beuken, mutsjes, hoeden en beurzen. GRIJPSKERKE - Zaterdag 25 april vindt het jaarlijks optreden van Surrender plaats in de grote feesttent. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Walcherse band Hard to Handle, aanvang 20.00 uur. ARNEMUIDEN - Zaterdag 25 april rommelmarkt/verkoping van de Nederlands hervormde gemeente vanaf 10.30 uur bij de kerk aan de Markt. De opbrengst is voor straatkinderen in Et hiopië. Wij willen in het voor jaar de tuin gaan veran deren en er komt o.a. een vijver in de 'her nieuwde' tuin. Het is de bedoeling dat er goud vissen in gehouden gaan wor den. Moet ik dan voor de win ter speciale maatregelen ne men, kunnen ze overleven in de vijver of moet ik ze eruit ha len en in het voorjaar terug zetten? Misschien kunt u mij ook een aantal tips geven i.v.m. vijanden voor de vijver (katten b.v.). Goudvissen zijn dieren die zich aanpassen aan de temperatuur van hun omgeving, het zijn z.g. 'poikilotherme' dieren. Als de temperatuur van het water in het najaar en de winter gaat zakken, het wordt dus kouder, zal bij de vis de lichaamstem peratuur ook lager worden met als gevolg dat de vis trager wordt en minder behoefte aan voer heeft. Als u rekening houdt met bepaalde voorwaar den kunnen goudvissen in de winter in de vijver blijven. Het spreekt voor zich dat de vijver een minimale diepte moet hebben van 1 meter, daar anders het water tot de bodem zou kunnen bevriezen. Ook moet er voor gezorgd worden dat er in het water ten alle tij den voldoende zuurstof aan wezig is. Dit betekent dat als er ijs op het water ligt, u iedere dag een wak moet slaan. Pas op, dat er geen vissen onder het ijs zwemmen als u dat doet. U voert in de tijd als er ijs ligt maar een kwart van het nor male voer, dit om de vijver niet te vertroebelen, de vis neemt toch niet meer voer tot zich. Het kan een hele tijd duren voordat de katten in de omge ving door hebben dat er een vijver bij u in de tuin is aange legd, maar als ze het eenmaal door hebben krijgt u last met ze. Katten vinden het een 'sport' om met hun poot een vis uit de vijver te hengelen. Binnen de kortste keren heeft u geen vis meer over. Het is dan ook het beste dat u voor komt dat er katten bij uw vij ver kunnen komen. U kunt een mat van betongaas net on der de waterlijn aanbrengen. Deze mat moet worden ge schilderd met ijzerverf om roesten te voorkomen. Katten zijn echter niet de enige vijanden van de vissen, ook padden en kikkers kunnen het bestand van de vissen in de vij ver in korte tijd sterk vermin deren. Het is beter ze eruit te houden. En dan is er nog een laatste groep die een stukje vis- senvlees niet te versmaden vindt en dal zijn insekten zoals de geelgerande watertor en an dere grote watertorren. In uw dierenspeciaalzaak zijn er middelen die deze insekten onschadelijk maken en niet ge vaarlijk zijn voor uw vissen. Laat u zich vooral goed voor lichten! Ton de Witte Dierenspeciaalzaak Pet's Place in Vlissingen Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 7011, 4330 GA, Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: tclè crV UW DIERENSPECIAALZAAK Lange zelke 89b Vlissingen Tel: 0118-415879 Hondenschool Walcheren "Westbound" Zwanenburgseweg 11 Vlissingen Tel: 0118-464693 Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 7011,4330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, fel.(privé): 0165-552493 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tannie van Eek, fel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 0118-430086 Pief Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyright c 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V. Kantoor Inleveradressen Bladmanager Advertentieverkoop Redactie Correspondenten VLISSINGEN - Een auto heeft veel onderdelen. Heljo techni sche groothandel in automaterialen en -gereedschappen, onder andere leverancier aan UAW-autobedrijven, heeft meer dan 25.000 artikelen op voorraad. Het bedrijf was eerst 8 jaar in Middelburg gevestigd. Twee jaar geleden is gekozen voor bedrijventerrein Vrijburg tussen Mid delburg en Vlissingen. Heljo bestaat tien jaar, men weet er pre cies het juiste onderdeel voor die ene speciale auto te vinden. Het leveringsprogramma omvat auto-onderdelen, accessoires, gereedschappen, olie, vetten en onderhoudfsproducten voor al le bekende automerken, inclusief de 'Amerikanen'. Verder biedt Heljo elk garagebedrijf de mogelijkheid om gebruik te maken van gratis 'tools' zoals electronische database voor het opzoe ken van de juiste onderdelen. Door de supersnelle ISDN-lijnen zijn er bijna on-line verbindingen met een van de grootste im porteurs op het gebied van auto-onderdelen in Europa. Een in courant onderdeel, mits voor elf uur besteld, kan dezelfde mid dag nog gemonteerd worden. Heljo heeft een eigen bezorg dienst, die vertrekt tussen 08.30 en 10.30 uur en om 13.30 uur. Voor verdere informatie: homepage op Internet of een e-mailtje naar heljo@autofocus.nl. MIDDELBURG - Een bijzonder biertje wordt deze zomer in Mid delburg getapt. Het is het Middelburgs Witheer-abdijbier, vanaf eind juni te bestellen. Het is een initiatief van de commissie Horeca Activiteiten Middel burg en het samenwerkingsverband van attracties in de Middel burgse Abdij. Met het bier wil men een bijdrage leveren aan de pro motie van de stad en de Abdij in het bijzonder. Witheer wordt gebrouwen in de Scheldebrouwerij in 's Gravenpol der. Het krijgt een met andere abdijbieren vergelijkbaar karakter. De naam verwijst naar de Norbartijnerorde die in 1127 de Abdij in Middelburg heeft gesticht. De kanunniken droegen witte pijen, van daar de naam witheren. Vanaf woensdag 17 juni heeft Middelburg zijn stadsbier. Dan wordt het aan de bezoekers gepresenteerd en daarna is het verkrijgbaar in horecagelegenheden en slijterijen. Bij de VW wordt Witheer in een bijzondere geschenkverpakking verkocht. Tijdens de braderie (van 18 tot en met 20 juni) wordt het uitgebreid onder de aandacht van een groot publiek gebracht. OOSTKAPELLE - Het Zeeuwse tiedschrift Noe wordt dinsdag avond 27 april officieel gepresenteerd. Het nulnummer werd een tijd geleden met succes gelanceerd. De stichting Zuudwest 7 zorgt dinsdagavond in het café van vakantieoord Weltevreden voor de presentatie van het eerste volwaardige nummer. Enkele Zeeuwse acteurs dragen dan voor uit eigen werk en er is Zeeuwse muziek. Noe zelf bestaat uit sfeervolle Zeeuwse verha len, gedichten en regionale gebeurtenissen. Het nummer telt 44 pagina's en ligt voor 9 gulden bij de betere Zeeuwse boekhan delaren. De presentatie bijwonen kan, kaarten kosten 4 gulden en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het vakantieoord aan de Noordweg 50 in Oostkapelle. Telefonisch reserveren is mo gelijk via nummer 461364. ZEELAND - De roeiverenigingen Honte uit Middelburg en Scaldis uit Goes gaan gezamenlijk de zogeheten fifty-fit cursussen houden. Roeien is een gezellige sport voor jong en oud, vooral senioren kun nen er veel baat bij hebben om op deze manier hun conditie op peil te houden. Beginnende en gevorderde 50-plussers kunnen via de cursus de roeibeginselen aanleren in enkele speciaal voor deze leef tijdsgroep aangepaste boten, een roeisimulator en videoapparatuur. Donderdagmorgen 7 mei start de eerste cursus om 09.30 uur. De in structie vindt uitsluitend plaats bij Honte aan de Havendijk in Mid delburg. De eerste vier lessen zijn geheel vrijblijvend en kosteloos. Een inschrijfformulier kan worden aangevraagd via telefoon 415393 in Middelburg of 228194 in Goes. ZEELAND - De technische banenmarkten in Goes en Terneu- zen van uitzendbureau Start, zijn zonder meer succesvol verlo pen. Veel jeugdige belangstellenden hebben zich kunnen oriën teren op vacatures bij technische ondernemingen. Volgens Floor van Leeuwen van Start in Zeeland is de opzet uitstekend geslaag. Landelijk werden zo'n 11.500 banen aange boden, en dat is meer dan verwacht. Start is een van de grootste full-service arbeidsintermediairs in Nederland. De omzet is 1.6 miljard. De netto-winst draait rond de 31 miljoen. In totaal werken er dagelijks 70.000 mensen bij dit bedrijf. Naast uitzenden biedt Start ook diensten aan als loopbaaninterventie, poolmanagement, opleidingen, werving en selectie en detachering. VLISSINGEN - Het Milieu Educatief Centrum aan de Korenbloem laan heeft zaterdag 25 april een natuurtuinmarkt op het programma staan. Naast de gebruikelijke informatie over tuinartikelen en de verkoop ervan, zijn er veel extra activiteiten. Zo wordt een demonstratie schutting-vlechten verzorgd door de stichting Landschapsvezorging Zeeland, er is een vrijmarkt van tweedehands tuinspullen, planten en zaden, een inzameling van kunststof bloempotten voor de recycling, aandacht voor dieren in de tuin zoals kippen, bijen en vlinders, een mini-cursus macrofotogra fie en rondleidingen door de natuurtuin. Ook voor kinderen is er van alles te doen. Ze kunnen deelnemen aan natuuronderzoekjes en op vogel- en nestkastenspeurtocht. Voor de kleuters is een kabou terpad uitgezet met allerlei leuke natuuropdrachten. Binnen kan een natuurschilderij gemaakt worden met als inspiratiebron de ex positie van kleurrijke schilderijen van Lucie Kolff. Aan de natuur- markt wordt meegewerkt door: vijvercentrum Lotus, kwekerij Sluishoek, vlinderwerkgroep Midden-Zeeland, vogel- en egelop- vang De Mikke, de milieuwinkel en stichting Arduin. De tuinmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis. Van Kampen Schoenmode VLISSINGEN - Schoenen kopen een crime? Hoeft niet. Ten minste, als het schoenen passen en daarna kopen in een sfeer volle ambiance gebeurt, het personeel laat blijken echt alle tijd voor je te hebben en het hen niets uitmaakt of de klant nu met een paar sloffen van een tientje of met een paar dure maar goe de schoenen de deur uit wandelt. Carla en Carry Wolffers, van Van Kampen Schoenmode aan de Oude Markt 290 in Vlissingen hebben dat goed in de gaten. Een drempelverlagende pui, een uitgekiende presentatie van zowel de heren als damesschoenen maar bovenal gezellig. Het bedrijf, de naam Van Kampen, bestaat dit jaar 75 jaar. Echt uitbundig wordt het niet gevierd, maar er wordt druk nagedacht over 'iets aardigs' voor de klanten. Even in vogelvlucht de afgelopen 75 jaar: Het bedrijf werd in 1923 begonnen door Van Kampen, la ter overgenomen door Van de Groot en in 1961 kwamen de ou ders van Carla de zaak bestieren. Carla zelf stapte in de schoe nenzaak toen ze vijftien jaar jong was. Ik wilde eigenlijk nooit iets anders. Lekker en leuk met mensen omgaat trok me meer dan achter een bureau op een kantoor zitten". De naam van de zaak is nooit veranderd. Van Kampen was een begrip in Vlissingen en daar buiten en iets wat goed is moet je niet veranderen'vinden ze. Als we 'Wolffers' op de pui zouden zetten zou iedereen denken dat het een nieuwe zaak was". De naam die Van Kampen in al die jaren heeft opgebouwd is er een van gemoedelijkheid en gezelligheid en het zal niet de eerste keer zijn dat een van de vele vaste klanten gewoon binnenstapt om even te Teuten' of om zomaar een praatje te maken. Vaak kennen we onze klanten zo goed dat we precies weten welke schoenen ze vorig jaar hebben gekocht". Vergeleken met vroeger is er op het gebied van de schoenmode wel het een en ander veranderd. Vroeger kochten de mannen voornamelijk zwarte schoenen. Nu zijn de mogelijkheden legio en wordt er duidelijk gekeken of de schoenen wel bij de kleding passen. Met name de jongerenzijn beduidend kritischer gewor den", vertelt Carla. Die weten vaak precies wat ze willen heb ben en waar ze op moeten letten". De merken die Van Kampen Schoenenmode verkoopt staan garant voor "goede schoenen'. Zomaar wat merken: Van Lier, Mephisto, Ecco, ARA, Birken- stock en Waldlaufer Klantenbinding, bediening en vooral ge zelligheid staan bij ons voorop", verzekeren Carla en Carry. Het kopen van schoenen moet een gezellige bezigheid zijn. En bo vendien: de voeten verdienen goede schoenen". VROUWENPOLDER - Zaalvoetbalvereniging Zeeduin is kampioen geworden in de tweede klasse rayon Vlissingen. Het team begon drie jaar geleden en promoveerde in een keer naar de eerste klasse, omdat er drie maal op rij een kampioenschap werd behaald. De Merelhoeve foto: Harry de Lange NIEUW EN ST.JOOSLAND - Een feestje, een bruiloft een ver jaardag een jubileum? Noem het maar op en er is altijd wel iets om te vieren. En waar kun je dat beter vieren dan in De Merel hoeve aan de Langeweg 3 tussen Amemuiden en Nieuw en St. Joosland? Wat de mogelijkheden zijn wordt allemaal uitgebreid uit de doeken gedaan op zaterdag 25 april tussen 14 en 17 uur, uiter aard met een hapje en drankje. Tevens is dat een mooie gele genheid om het veranderde interieur te bekijken en opnieuw kennis te maken met de oorspronkelijke eigenaren van het Par tycentrum: Maarten en Janny Rottier plus hun dochter Annet. Dertien jaar geleden was de Merelhoeve de kantine van de naastgelegen en gelijknamige camping, geleidelijk aan veran derde het in een i'estaurant en vervolgens werd het een Party centrum. Het Partycentrum werd verhuurd en Maarten en Jan ny hielden zich voornamelijk bezig met de camping, maar kon den het uiteindelijk na dei-tien jaar toch niet laten: zelf weer achter het fornuis gaan staan en er zelf weer voor zorgen dat de bezoekers een onveigetelijke avond hebben. Inmiddels heeft er ook een verbouwing plaatsgevonden. Het toch wel donkere interieur werd opgefleurd met een lichte par ketvloer en er werd een stuk bijgebouwd. Wat er nu staat is licht en vooral ruim met een aantrekkelijk zonneterras. De be gane grond biedt ruimte aan ruim honderd personen, de eerste etage geeft ruimte aan een dikke zestig man/vrouw dus bij el kaar is er meer dan genoeg ruimte voor een groots feest of een bijeenkomst al dan niet met een koud of warm buffet, een spe ciale bruidstaart, muziek, ofvult u zelf maar in. En wat vooral de "oude getrouwen" goed moet doen met Maar ten Rottier achter het fornuis is ook de ouderwetse beenham weer terug van weggeweest. VLISSINGEN - Jolanda Gijbeis woog eens dik honderd kilo. Daar is nu niets meer van te zien. In vijf maanden tijd viel ze er dertig af. Hoe ze dat deed vertelt ze weke lijks aan een groep 'cursisten' die ook iets of veel van hun ge wicht kwijt willen. Daar is ook Nancy bij. Zij viel in 32 weken 44 kilo en 1 pond af. De totale groep verloor 689,8 kilo. De cursussen zijn in het gebouw van speeltuinvereniging Lam- merenburg op dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Op donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Inlichtingen via telefoon 0181-322475. zonder honger en toch 3 volle jj maaltijden per dag. Bel voor inlichtingen: tnr ciuevooHBt'iNt voio«NOSGiwooNtiN E.G.A.- Nederland tV»M QflwOM AH»"» «n MoMnOmgKlLib BOA Speeltuinvereniging Lammerenburg Zuidbeekseweg 4a, Vlissingen LEZING Vi-ijdagavond 24 april verzorgt H. Koolwaay uit Arnhem voor Bax-bus Conchonius, de plaatselijke aquarium vereniging, een dialezing xnet als titel 'gezelschapsaquaria in Nederland'. Aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de He- rengi-acht 52. Belangstellenden zijn welkom. BINGO - Wijkvereniging Zuid houdt zaterdag 25 april een bin go vanaf 20.00 uur in het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan 245. De hoofdprijs is een fiets. MUZIEKKORPS - Vrijdag 24 april heeft het Middelburgs Mu ziekkorps haar jaarlijkse propaganda-avond op het programma staan. Deze bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die een ins trument wil leren bespelen. Ook muzikanten die reeds kunnen spelen zijn welkom. Vanaf 19.00 uur worden alle facetten van de vereniging belicht. Er kunnen instrumenten geprobeerd worden en men krijgt informatie over bijvoorbeeld de contribu tie en de opleidingsmogelijkheden. POLITIEK CAFÉ - De afdelingen PvdA, CDA en VVD houden dinsdag 28 april vanaf 20.00 uur in café Schuttershof aan de Schuttershofstraat 1. DANS- EN TONEEL - Het Instituut voor Kunstzinnige Vor ming verzorgt vrijdag 24 april vanaf 19.30 uxrr een uitvoering in de Schouwburg. Cursisten van de dans- en toneelafdeling bren gen 'de grote vriendelijke reus.' UJ UI HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 25 april: J. Roebroeck en E. van Russen Groen, Leliëlaan 2 telefoon 412225/413120. Zondag 26 april: R. Thiadens, Zuiderbaan 23, telefoon 464633. Spreekuur (zonder af spraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbe zoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 25 april: M. de Vries. Herenstraat 18. Zondag 26 april: P. de Doelder, Bellinkplein 1. Spreekux-en 12.30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. Centraal doorschakelnummer: 639933 OOST-SOUBURG, MIDDELBURG-ZUID, ARNEMUIDEN, NEEUW&ST.JOOSLAND geen opgave ontvangen. Visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 uur en 17.30 - 18.00 uur. VEERE, GAPINGE, SKROOSKERKE, OOSTKAPELLE EN VROUWENPOLDER: 25 en 26 april: R. Ubels en M. Helmes, tele foon 591212. KOUDEKERKS. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE. MELISKERKE, BIGGEKKRKE, EN ZOUTELANDE: 25 en 26 april: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle telefoon 571234. MIDDEN-WALCHEREN - 25 en 26 april: B. Bouwense, Valkenis- seweg 42, Biggekerke 552190. TANDARTSEN 25 en 26 april; C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, telefoon 626694. Patiënten-tandartsenpraktijk (alleen eigen patiënten) P. van Malland, Tobagolaan 6, Vlissingen. Zaterdag en zondag voor spoedgevallexx bellen 478290. APOTHEEK. MIDDELBURG: Van vrijdag 24 april tot 1 mei: Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133. VLISSINGEN: Van vrijdag 24 april tot 1 mei: Apotheek De Sin gel, Singel 9, telefoon 412730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: van vrijdagochtend 09.00 tot maandagmorgen 09.00 uur. Telefoon 471140. S. van de Kaaden. DIERENARTSEN: 25 en 26 april: H. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, telefoon 637077. Spreekuren zonder afspraak: zaterdag en zondag van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle, Oude Dombui'gseweg 33a: landbouwhuisdieren: telefoon 581443. Gezelschapsdieren: consult na telefonische afspraak 582985. DIERENAMBULANCE WALCHEREN (ook voor vermissing van huisdieren) telefoon 470882 (24 uur per etmaal bereikbaar). Alarmnummer: 06-51428542. VOGELOPVANG MIDDEN-ZEELAND: telefoon 628288. POLITIE NOODHULP: telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aanvragen via telefoon 633333. Voor alle ande re aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag open. V 1

Scheldebode | 1998 | | pagina 7