Live-muziek in De Piek Ook zij hoorden er bij Workshops schildervakantieweken Honte-8 wil een eigen roeiboot Doe eens gek... Stem! &W<Ï2>' De Niro in Panta Rhei De Meest Verre Tocht Van Peter Lish op theaterorgel Fine Line Tattoo Salawaku kampioen nkrtev Milieuwinkel verkoopt ook WNF-artikelen Zwemvierdaagse Sportfondsenbad M/V woensdag 15 april 1998 Kleurwedstrijd met mooie prijzen voor Scheldebode-lezertjes Verre Tocht Prijzen Inleveren MIDDELBURG - Ze werden niet zo maar kampioen nee, zelfs ongeslagen en dat wil wat zeg gen in de recreatieve zaalcom petitie. Het team Fine Line Tattoo Sala waku speelt in de zondagcom petitie. Met de beker en de spon sor (de Tattooshop van de Vlas- markt) werd geposeerd. EXPOSITIE - In Zorgcentrum Scheldehof aan het Stadhuis plein wordt in de maanden april, mei en juni een foto-expositie gehouden met werk van Peter van den Hooven. De expo is geo pend tijdens kantooruren. PRIJSKLAVERJASSEN - Dinsdag 21 april in De Golfbaan aan de Burg. Woeldrenlaan klaverjasavond vanaf 20.00 uur, deelna me kost f 3,50. LEZING - De school van het Gouden Rozenkruis verzorgt don derdag 16 april vanaf 20.00 uur een lezing in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2. Het onderwerp is 'het leven als kruisweg'. Toegang 5 gulden. BINGO - Op 16 april bingo in het Bolwerk vanaf 20.00 uur. SCHELDEBUURT - Het programma van wijkcentrum Schel- debuurt: 16 april bingo voor ouderen vanaf 14.00 uur, entree gratis; vrijdag 24 april bingo voor jong en oud vanaf 20.00 uur, toegang gratis; zaterdag 18 april prijsklaverjassen vanaf 14.00 uur, kosten f 3,50 en op koninginnedag geen kinderspelen, wel buurtcontact van 14.00 tot 18.00 uur met gratis hapjes. Kinde ren tot en met 12 jaar onder begeleiding, toegang gratis. De wekelijkse activiteiten: maandagmiddag sjoelen en maan dagavond technika; dinsdagmiddag koersbal en dinsdagavond technika en country line-dansen; woensdagavond darten en donderdag- en vrijdagavond klaverjassen; zaterdagmiddag bridge, klaverjassen en buurtcontact. FANCY FAIR - De Wissel aan de Kleiweg houdt zaterdag 18 april van 09.00 tot 14.00 uur het jaarlijkse fancy fair met rom melmarkt. Er is een kinderprogramma, modeshow, loterij en sportdemo. Een deel van de opbrengst is voor de 'doe een wens VLISSINGEN - De Piek aan de Heliebardierstraat 13 gaat weer open. Dit wordt gevierd met een heel weekeinde live-muziek. Vrijdag 17 april is er een dub- foto: Bert van Leerdam belconcert van Swindle. Deze band presenteert dan de eerste cd. Ook Skiff treedt op. Entree f 7,50. Zaterdag komt The Ex. Entree 10 gulden, aanvang 21.00 uur. Op de pagina van het schoolvoetbal-dorpentoemooi Walcheren ont braken vorige week vanwege een technische storing twee foto's, f Vandaar deze extra aandacht voor Lichtboei en Willibrordusschool. Basisschool De Lichtboei uit Westkapelle. Willibrordusschool uit Zoutelande. OOSTKAPELLE - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt het hele jaar door workshops teken, schilderen en vakantie-schilderweken. De les sen worden gegeven door beeldend kunstenaars die verschillende technieken behandelen. De lessen worden gegeven in het Toeristisch Centrum aan de Schoolstraat. Als het weer het toelaat wordt buiten ge werkt. Dat kan in de duinen of op het strand zijn of in na tuurgebieden tussen Oostka- pelle en Domburg. Inlichtin gen telefoon 581507. Op ver zoek worden brochures ge stuurd. De VVV Domburg/ Oostkapelle heeft er eveneens de nodige informatie over in huis. Schilderen tijdens de vakantie MIDDELBURG - Roeivereni ging Honte wil een eigen acht- persoons roeiboot. In het bijna 40-jarig bestaan van de club is er vaak over gesproken, maar het is er nooit van gekomen. Het wordt echter de hoogste tijd. Door middel van een groot aan tal acties wil de vereniging de nodige financiën (er is zo'n 40.000 gulden nodig) bij elkaar zien te krijgen. Er zijn inmiddels sponsors en donateurs gevonden en de laat ste actie was een platenmarkt. Op zaterdag 27 juni wil Honte de '8' in gebruik nemen. Winnie de Poeh's grote kleurplaat WALCHEREN - Deze week hebben we voor de jongste lezer tjes weer een leuke kleurwed strijd met prachtige Walt Dis- ney-prijzen. De wedstrijd staat dit keer in het teken van de nieuwste koopvideo van Walt Disney: 'De Meest Verre Tocht van Winnie de Poeh', die sinds half maart (in drie verschillende versies: Nederlands, Nederlands ondertiteld en de originele En gelse versie) in de winkels ligt. 'De Meest Verre Tocht van Win nie de Poeh' is Disney's eerste echte speelfilm met Winnie de Poeh in de hoofdrol. Ruim twee jaar hebben de beste tekenaars, animatie-regisseurs en schrij vers van de Walt Disney-studio aan deze film gewerkt en ook nu weer zijn ze er op een geweldige manier in geslaagd een film te vervaardigen die, net als bij voorbeeld 'Aladdin en de Die- venkoning', speciaal geprodu ceerd is voor op video. Het avon tuur dat Winnie de Poeh samen met zijn vriendjes Teigetje, Knorretje, Iejoor de ezel, Heer Uil en Koijn beleeft is vrij geba seerd op de versjes en verhalen die de Engelse journalist en to neelschrijver Alan Alexander (1882 - 1956) schreef voor zijn zoontje Christopher Robin, en op de tekeningen van Ernest Shepard. Speciaal voor deze film werden er ook vijf verruk kelijke, nieuwe liedjes gecompo neerd. Het verhaal van 'De Meest Verre Tocht van Winnie de Poeh' be gint wanneer op een van de laat ste mooie zomerdagen Janne- man Robinson Winnie de Poeh vertwijfeld probeert uit te leg gen, dat hij eerdaags weer naar school moet en dat zij niet eeu wig met elkaar kunnen blijven spelen. Hij kan het echter niet over zijn lippen krijgen en laat daarom een briefje achter op een pot honing. Winnie de Poeh likt de honing echter op zonder het briefje op te merken. Vervolgens is hij ten einde raad, want hij kan zijn grote vriend nergens meer vinden. Samen met zijn vriendjes gaat hij dan op zoek naar Janneman Robinson. Het wordt het moeilijkste avontuur dat ze ooit zijn aangegaan, be zorgd als ze zijn om de goede af loop, maar ook omdat ze alle maal eigenlijk heel bang zijn voor datgene waarvoor ze bang zijn. Knorretje is bang voor de hoogtevrees die hij zal moeten overwinnen en Teigetje twijfelt of hij zo kan stuiteren als deze tocht van hem vereist. Zelfs Ko nijn is (zonder dit toe te geven) bang om zich zonder degelijke plattegrond in een ongewis avontuur te storten. En Winnie? Hij vraagt zich af hoe hij zonder zijn grote vriend Janneman Ro binson moedig en sterk kan zijn. Na een lange zoektocht vol ver rassingen vinden ze uiteindelijk Janneman Robinson en komt al les weer goed. Voor de kinderen die de kleur plaat het mooist kleuren (of op een andere manier versieren, door ze bijvoorbeeld te schilde ren of te knippen en te beplak ken) zijn er prachtige prijzen. De twee hoofdprijzen zijn een fraaie pluche rugzak van Winnie de Poeh en de video 'De Meest Verre Tocht van Winnie de Poeh'. Daarnaast zijn er nog eens twee Winnie de Poeh-klok- ken, twee pluche Winnie's, vijf Winnie de Poeh-rugzakken en tien stickervellen van Winnie de Poeh met herbruikbare stickers te winnen. Om in aanmerking te komen voor één van deze prijzen moet de kleurplaat uiterlijk 29 april binnen zijn bij de redactie van De Scheldebode. De kleurplaat kan worden ingeleverd bij Boekhandel van de Hoeven, Spuisstraat 94, Vlissingen; Bru- na Loek, Lange Delft 39, Mid delburg of via Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. Vergeet niet je naam en adres in te vul len. De uitslag wordt 6 mei in De Scheldebode bekend gemaakt. Bij het Jongeren Advies en Informatie Bureau (JAIB) staan de maanden april en mei in het teken van de politiek en de jonge ren. Jongeren kunnen stemmen bij onder meer school-, club-, ge meenteraad- en landelijke verkiezingen. Door hun stem te ge bruiken kunnen jongeren van zowel boven als beneden de 18 jaar opkomen voor zaken die voor hen belangrijk zijn. Op 6 mei worden de landelijke verkiezingen gehouden. Door te gaan stemmen kunnen jongeren invloed uitoefenen op zaken als criminaliteit, onderwijs, banen, inkomens, ontspannings mogelijkheden voor jongeren, e.d. Welke jongeren mogen bij de landelijke verkiezingen gaan stemmen? Jongeren die: a. 18 jaar en ouder zijn b. die de Nederlandse nationaliteit hebben Verder kunnen jongeren ook iemand machtigen om voor hen te stemmen als zij dit zelf niet kunnen. Voor meer informatie over de politiek kunnen jongeren terecht bij het JAIB. Op het JAIB liggen ook politieke partijprogram ma's ter inzage. Jongeren kunnen ook met andere vragen en/of problemen bij het JAIB terecht. Het JAIB is te vinden aan de Hoogstraat 5 te Middelburg en is te bereiken via telefoonnum mer 0118-638471. VIDEO PREMIERE MIERE f NAAM: ADRES:.... LEEFTIJD: MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - De milieuwinkel start met de verkoop van producten van het Wereld Natuur Fonds. Zowel in de Reigerstraat (Mid delburg) als de Korenbloem laan (Vlissingen) zijn bijvoor beeld Panda-logo's te koop en andere originele cadeau-arti kelen. Dat kunnen knuffels zijn, een springtouw, t-shirts of schrijfmappen. De openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. MIDDELBURG - Vrijdag 17 april vanaf 20.00 uur wordt het Compton theaterorgel in de concert- en gehoorzaal be speeld door de Engelse organist Peter Lish. Dit optreden wordt afgewis seld met muziek van amuse mentsorkest Humoreske. Kaarten kosten f 12,50 en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Kin deren tot 16 jaar mogen, mits onder begeleiding, mogen gra tis naar binnen. In de voorver koop zijn kaarten verkrijgbaar bij Muziekcentrum Middel burg, Lange Delft 80. Dan kos ten ze 10 gulden. VLISSINGEN - Maandag 20 april begint in het Sport fondsenbad de vierentwin tigste zwemvierdaagse. Kinderen kunnen bijvoor beeld geld bijeen zwemmen en daarmee kinderen uit ont wikkelingslanden helpen. De opbrengst gaat namelijk dit keer naar het project 'wees kinderen'. Vorig jaar werd bijna 12.000 gulden opgehaald. In de week van 20 tot en met 24 april kan per dag vijfhon derd meter worden gezwom men. Daarna krijgt men een medaille. De Niro VLISSINGEN - Zondag 19 april treedt The Niro op in strandpa viljoen Panta Rhei. Het voor programma wordt verzorgd door J.P. Wireless, aanvang 17.00 uur. Foto: Bert van Leerdam De Niro is een Zeeuwse band die eind 1995 werd opgericht. De muziek is Amerikaans georiën teerd met gespierde gitaarrock. De arrangementen zijn vier stemmig.

Scheldebode | 1998 | | pagina 19