grasmaaien als een noodzakelijk kwaad. Het kost tijd en krachtsinspanning, en de machine maakt veel lawaai. Maai- machines zijn tegenwoordig zo aantrekkelijk vormgegeven, dat grasmaaien een plezierig karweitje wordt. Een gazon onderhouden betekent meer dan af en toe een maaibeurt. Om het grasveld mooi te laten uitkomen, moeten de kanten worden geknipt. Alleen dan komt een verzorgd gazon tot zijn recht. het eenvoudigste en meest ideale voor een klein tot middelgroot gazon is de handgrasschaar. hiermee zijn zelfs grashalmen langs muren en schuttingen te bereiken. kantenmaaiers of trimmers hebben meer moeite met deze moeilijk toegankelijke plekken. grasscharen met lange handvatten maken het mogelijk rechtopstaand de kanten te knippen. goede conditie te blijven. als het lange tijd niet regent, is bewatering aan te bevelen. BlJ langdurige droogte dient het grasveld minstens twee keer per week te worden besproeid. öm verlies door verdamping zoveel mogelijk tegen te gaan is 's avonds de beste tijd om te sproeien. Bovendien is dan de waterduk optimaal Wonen Tuinen Speciaal voor grote grasvelden met een oppervlakte van meer dan 400 m2 zijn er sterke maaiers ontwikkeld met een benzinemotor en zelfs wielaandrijving. De machines combineren maai- en opvangeigenschappen met rijplezier. Ze ogen sportief en dynamisch en hebben een uitstraling die is ontleend aan M yvf. de racesport. Na de succesvolle introduc- JmjjËk tie vorig jaar van de maaiscooter komt deze zomer de kart op de markt. Beide modellen hebben schakelaandrijving en een versnellingsbak. Net als een auto starten ze met een contactsleutel. Veel gazonbezitters beschouwen maken. Daarnaast bestaan er vaste beregeningsinstallaties met slangen die in het gazon worden gegraven, de sprinklersystemen. Gras heeft veel vocht nodig om te groeien en in Deze systemen kunnen worden aan gesloten op een sproeicomputer, die elke avond automatisch het juiste sproeiprogramma afwerkt. Bij het sproeien komen ze door de waterdruk automatisch omhoog en na gedane arbeid zakken ze weer terug in het gazon. Het sproeibereik en de sproeihoek kunnen naar wens worden ingesteld. Er bestaan verschillende soorten ga zonsproeiers. De meeste systemen kunnen op een draaislang worden aangesloten en verspreiden het wa ter gelijkmatig over het grasveld door ronddraaiende bewegingen te Een extra zitje bu de voordeur of op een stil plekje voegt iets toe aan de sfeer in de tuin. de rust bluft behouden door alleen een antiek bankje neer te zetten. meer in het oog vallend is een tweede zithoek bestaande uit klapstoelen en een tafel, bijvoorbeeld van hout of verweerd aandoend zilver. samen met bupassende decoraties als potten en planten fungeren ze als blikvanger. een tafelkleed en zitkussens in dezelfde stof maken een verrassend geheel van het zitje. met winduchten en oud serviesgoed wordt een romantisch effect bereikt.

Scheldebode | 1998 | | pagina 11