BEDRIJVEN Stuurwold gebruikt Zeeuwse tarwe Van den Berg Schadenet Hotel Piccard volop in beweging Edelweis volledig gemoderniseerd Pfauth: zeven dagen per week beschikbaar Technisch Bureau Grool: allerlei soorten werk Bakkerij JohStuurwold Pres. Rooseveltlaan 744 Wolstraat 98, Vlissingen en Kanaalstraat 27, Oost-Souburg Van den Berg Schadenet Cruquiuslaan 35, 4382 KK Vlissingen tel. (0118) 414 329 fax (0118) 416 167 Hotel Piccard Technisch Bureau Ben Grool Scheldebode van woensdag 4 maart 1998 o pslag, expeditie, transport, snel- transport en douaneformalitei ten, dat is in het kort een opsomming van de activiteiten van Pfauth Logistieke Dienstverleners. Van oorsprong een familiehedrijf, sinds '76 gevestigd in het Sloegebied. Een specia listisch bedrijf dat voor derden een belangrijke functie kan vervullen. Dat kan vervoer over de weg zijn, trans port in eigen beheer en een stukje expe ditie dat geplaatst kan worden tussen sneltransport en distributie. Pfauth is daar heel flexibel in. De overdekte op en overslagruimte beslaat 5000 m2. Een deel is ingericht voor douane-opslag, er is een koelruimte en een aparte afdeling voor chemicaliën. „Een specialiteit waar mee we ons duidelijk onderscheiden". „Als de klant dat verlangt nemen we tal van diensten over. Inklaren van goederen en de douaneformaliteiten en vervoers- papieren in orde maken, het kan alle maal. Scheepsleveringen, het ophalen van onderdelen of proviand direct afleve ren. We zijn bekend met het havenge bied. De zorgen van de opdrachtgever kunnen we aanzienlijk verlichten". Pfauth Logistieke Dienstverleners Engelandweg 1066 4389 PC Ritthem telefoon 0118-467799 Bakkerij Joh. Stuurwold in Vlissingen en Oost-Souburg bakt al zijn brood van Zeeuwse tarwe, een eerste kwaliteit geselecteerd tarwe-ras. Het vakmanschap van de akkerbouwer, de molenaar en de bakker staat borg voor die kwaliteit. Aanvankelijk dachten de wetenschap pers dat Nederlandse tarwe, gerijpt in een zeeklimaat, een eiwit-gehalte bevatte dat ongeschikt is voor het bakken van brood. Daarom heeft een aantal akker bouwers, in samenwerking met de Landbouw-Universiteit Wage- ningen, een methode ontwikkeld waarmee een bijzonder goede baktarwe geteeld kan worden. De kwaliteit van meel en bloem, en dat is zeer belangrijk, steekt met kop en schou ders uit boven andere soor ten. De resultaten zijn een gezond en smakelijk wit, bruin en volkoren brood, mals en rijk aan aroma. Bakker Stuurwold is er trots op dat hij zijn brood met deze kwaliteits-tarwe kan bakken. Hij beschouwt het hele produktieproces als hobby, stapt zelf vaak naar de boer om het zaaien en oogsten mee te maken, is regelmatig bij de molenaar te zien en bakt uiteindelijk de heerlijkste broden. In het drukke verkeer kan er altijd iets verkeerd gaan. En een aanrijding gebeurt natuurlijk altijd op een moment dat het even niet uitkomt. Het is dan van het grootste belang dat een schade uiterst vakkundig en zo snel mogelijk wordt gerepareerd. En liefst nog tegen zo laag mogelijke kosten. De vakmensen van Van den Berg Schadenet weten dit als geen ander. Zij besteden de meeste zorg aan uw auto, zodat u deze weer als nieuw én geheel schoongemaakt terugkrijgt. Met garan tie en een uitstekende service. En zo hoort het ook, want natuurlijk wilt u ook na een schade weer volledig op uw auto kunnen vertrouwen. Ondernemersechtpaar Heike en Rien van den Berg vertelt enthousiast: "Een aanrijding gaat je niet in de koude kle ren zitten. Wij proberen de mensen na een schade daarom eerst zoveel moge lijk gerust te stellen. Daarna regelen wij de complete schade-afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Daar heeft de klant geen omkijken meer naar." Voor de taxatie van de schade wordt gebruik gemaakt van het Audatexsysteem. "Dit is een reusachti ge databank, waarin alle onderdelen met hun prijzen zijn opgenomen. Zo kan het totale schadebedrag tot op de cent nauwkeurig worden berekend." Van den Berg Schadenet maakt deel uit van de landelijke Schadenet-keten, waartoe meer dan 50 bedrijven zijn aan gesloten. Deze hebben zich toegelegd op het gebruik van producten die het milieu minimaal belasten, waaronder bijvoorbeeld milieuvriendelijke lakken op waterbasis. Daarnaast heeft deze schadeherstelketen onder de naam 'Schadenet Facilities' een aantal moderne herstelmethodes ontwikkeld, waarbij de schade extra snel en tegen zeer lage prijzen kan worden gerepareerd. Van den Berg Schadenet beschikt over een hypermodern werk plaats, die volledig is ingericht voor het herstellen van alle soorten schade aan personen- en bedrijfsauto's. Voor het spuiten van herstelde auto's beschikt het bedrijf over een moderne spuitcabine. Tevens maakt men gebruik van speciale HVLP-spuittechnieken. Hierbij wordt gewerkt met speciale verfspuiten, waar bij vrijwel geen restlakken kunnen vrij komen. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van geavanceerde high-tech richtapparatuur voor het herstellen van zware schade. Hiermee kunnen de auto's tot op de millimeter nauwkeurig worden hersteld. Van den Berg Schadenet geeft maar liefst 2 jaar garan tie op elke schadereparatie. Daarmee staat de kwaliteit onomstotelijk vast. Verder biedt men een zeer uitgebreid servicepakket. Zo is het bedrijf 24 uur per dag bereikbaar voor noodgevallen. En mocht uw auto na een schade niet meer kunnen of mogen rijden, dan beschikt men over een eigen afsleepser- vice voor transport naar het bedrijf. Bovendien is er voor klanten, wiens auto in reparatie is, gratis vervangend ver voer beschikbaar. Vanwege het hoge kwaliteitsniveau, de hoge servicegraad en het milieubewustzijn is Van den Berg Schadenet uitstekend gekwalificeerd. Het autoschadeherstelbedrijf is een FOCWA Garantiebedrijf met Eurogarant-erkenning. Hiermee voldoet men aan de zwaarste Europese normen, die gelden voor autoschadeherstelbe- drijven. Tevens is men in het bezit van een KZS-certificaat, wat betekent dat men voldoet aan zeer strenge milieu- en kwaliteitseisen. Dat is toch het beste bewijs dat wij uw auto geheel volgens de strengste normen herstellen. Het is dan ook niet voor niets dat Van den Berg Schadenet werkt voor alle verzekerings maatschappijen, zodat het niet uitmaakt bij welke maatschappij u uw auto heeft verzekerd. Bij Van den Berg Schadenet kunt u ook terecht voor autobelettering, gevelreclame en spuitwerk van meube len. Daarnaast heeft men een eigen winkel, waar u terecht kunt voor alle soorten verf. Elke gewenste kleur kan in de juiste hoeveelheid worden gemaakt met behulp van een gecomputeriseerde verfmengmachine, Eventueel kan de verf zelfs in spuitbussen worden gele- v e r d Nieuwsgierig? Kom gerust eens kijken! Het Vlissingse Hotel Piccard is volop in beweging. In één jaar tijd worden alle kamers grondig gerenoveerd en gaan daardoor nog meer voldoen aan de wensen en eisen van deze tijd. De gast merkt overigens weinig van de verbouwing, want alle vertrekken worden in fases onder han den genomen. Daarnaast wordt ook een zaal omge bouwd tot lounge, compleet met zithoek en televisie. Mede-eigenaar A. Langeveld merkt dat de gast behoefte heeft aan een ruimte waar men in een ontspannen sfeer naar de televisie kan kijken of waar men in gezelschap een kaartje kan leggen. Bovendien kan de lounge gebruikt worden voor verjaar dagsfeestjes, kleine bruiloften en partij en. Maar er is meer dat de aandacht trekt. Ooit begon Hotel Piccard op zondag met live-muziek. Dat sloeg aan en van daar dat dit uitgroeide tot een Frans Buffet op zaterdag en een barbeque buffet op zondag. Uiteraard omlijst door live-muziek. Bovendien wordt er onder de deelnemers van het barbeque- buffet een hotelbon verloot die recht geeft op drie gratis overnachtingen. Het hele jaar door is er donderdags van 17.00 tot 19.00 uur 'happy hour' aan de bar en vanaf 19.00 uur 'donders lekker eten' voor slechts fl 17,50 per persoon. De eerste donderdag van de maand kan men bij Piccard tijdens de 'Donderse Donderdagen' spareribs eten, de twee de donderdag is dat Italiaans, de derde saté en de vierde donderdag kan men genieten van de Mexicaanse keuken. Ook een succes van vorig jaar staat wederom op het programma, op 19 en 26 april en op 3, 10 en 17 mei zijn de voorrondes van de grote talentenjacht, ledereen die zich muzikaal of vocaal wil presenteren kan zich inschrijven en op het podium presenteren aan het publiek. Vooraf kan er geoefend wor den met het geluid. Voor iedere deel nemer is er een hotelbon. Vorig jaar won de formatie 'Into the groove' de finale en kreeg hierdoor meer regionale bekendheid. De win naars van de te houden voorrondes strijden 24 mei tijdens de Grande Finale tegen elkaar. De winnaar mag de studio in om een master-cd op te nemen. Tijdens dit spektakel wordt er ook opge treden door het Internationaal vermaar de zangduo Grant and Forsyth. Badhuisstraat 178, Vlissingen tel. 0118)413551 fax (0118) 412 865 Bij Technisch Bureau Grool worden werkzaamheden verricht die enige specialisme vereisen. In de garage aan de Hermesweg in Vlissingen hebben allerlei soorten werkzaamheden plaats. Zo worden losse motoren, compres soren gerepareerd en wordt het onder houd van aggregaten en verschillende machines uitgevoerd. Tevens kan men bij het bedrijf terecht voor klein constructiewerk. Géén doorsnee garagebedrijf. En dat is juist de bedoeling van eigenaar Ben Grool. „Vroeger wilde ik auto monteur wor den. Daarvoor ben ik opgeleid. Maar ik kwam in de scheepsmoto ren terecht. Vanwege dat werk kreeg ik de nodige ervaring in het onderhoud van grote machines. Ik wilde op een gegeven moment voor mezelf gaan beginnen, maar zag dat het werk in de reguliere autogarages terugliep. Daarom koos voor het specialisme. Bijzondere werkzaam heden aan voornamelijk bedrijfswagens. Voorheen moest men vaak Zeeland uit om dergelijke aanpassingen en reparaties te laten verrichten", legt Ben Grool uit. Voor de meest uiteenlopende werkzaam heden kan de klant bij Ben Grool terecht. Bijvoorbeeld het betimmeren van een bestelwagen, het installeren van een glasrek, het maken van een dubbele cabine of het veranderen van een interi eur. „Onze kracht is volgens mij dat er een breed pakket aan mogelijkheden wordt geboden. Je kan het niet zo gek beden ken of wij kunnen het uitvoeren. Eén van de leukste opdrachten die ik kreeg is bij voorbeeld het aanpassen van de bestel auto van groenteboer Johan de Visser. Deze man leurt nog langs de deuren en de bak van zijn wagen moest hoognodig aangepast worden. Ik begreep dat hij ver der nergens anders terecht kon. Ik heb dat werk toen met veel plezier uitge voerd", aldus Ben Grool. Hermesweg 17a VLISSINGEN Tel.: 0118 - 412402 Wasserij-stomerij Edelweis werd in 1947 door de vader van huidige eigenaar D. van der Linden opgericht. Op het terrein aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen was daar voor vanaf 1886 wasserij De Volharding. Het is dus aannemelijk dat vrijwel iede re Vlissinger het bedrijf kent. Wie anno 1998 binnen een kijkje neemt ziet dat Edelweis volledig gemoderni seerd is en aan alle eisen voldoet. Wij wassen vooral voor bedrijven en zijn gespecialiseerd in het werken voor de horeca. Daarmee hebben wij een goede naam opgebouwd. Zesentwintig perso neelsleden in binnen- en buitendienst zorgen er dag in, dag uit voor dat aan alle wensen van de klant wordt voldaan. "Die zijn uiteenlopend. Vooral in de horeca werkt men zeer verschillend. Het ene hotel wil de servet anders gevouwen dan het andere. Daar moeten wij reke ning mee houden. Bovendien moet al ons werk er tot in de puntjes goed uit zien. In het pand van Edelweis is tevens een stomerij gevestigd. "Wij heb ben een machine dat de kleding reinigt met een speciale reinigingsvloeistof, daar komt dus verder geen water en zeep bij. leder stukje wordt eerst goed bekeken of het gestoomd kan worden en stuk voor stuk uitgeborsteld. De vlekken krijgen een voorbehandeling en dan pas gaat de kleding in de machine. Vijf jaar geleden hebben wij alles aangepast aan de gel dende milieu-eisen. Het gehele jaar door stomen wij ondermeer jas sen, broeken en kostuums. In de winter komen daar veel partijen dekens, gordij nen en dek bedden van de bungalowpar ken bij", zegt de heer Van der Linden. Particulieren kunnen hun kleding via de 24-uurs service aanleve ren bij de depots op Walcheren of direct bij Wasserij-stomerij Edelweis. Wasserij - Stomerij Edelweis Paul Krugerstraat 312, Vlissingen tel. (0118) 412 589 fax (0118) 418 440 i

Scheldebode | 1998 | | pagina 25