O BEDRIJVEN 1 Schiboo levert professioneel schilderwerk Conversions: vakwerk in plakwerk Simons BV maakt specialistisch schoon Uitmuntende behandeling voor het haar Van Westen: ouderwetse service en kennis van zaken f Meulenberg: 'n hypermoderne drukkerij Middelburg - "Het publiek Schoon maakbedrijf Simons BV Cosmo Hairstyling VAN WESTEN Bouwmaterialen Meulenberg Drukkers Vormgevers De Drukwerkwinkel Schiboo w Conversions letterstudio, autozonnedaken autobekleding. Scheldebode van woensdag 4 maart 1998 sil. komt er langzaam achter dat schoonmaken niet iets is 'dat iedereen wel kan'/' zegt L. van Overbeeke van Schoonmaakbedrijf Simons in Middelburg. "Het is een vak geworden waar steeds meer specialisti sche zaken bij komen kijken." Zijn bedrijf, waarvan hij mededirecteur is, heeft zich in de loop van de'jaren ontwik keld tot een all-round schoonmaakbedrijf. "Wij kunnen altijd meteen inspringen waar dat van ons gevraagd wordt. We hebben het schoonmaakonderhoud van gebouwen in ons pakket, schoorsteenve gen, glasbewassing, oplevering van nieu we gebouwen en we zijn gespecialiseerd in het verwijderen van graffiti. Voor die graffiti-jacht heeft Simons zelfs èen speci- 'aal uitgeruste hogedrukwagen rondrij den." Simons BV houdt zich verder bezig met het reinigen en impregneren van gevels, het schoonspuiten en behandelen van daken tegen algengroei, het schoon maken van kunststof en hef reinigen van tapijten. Schoonmaakbedrijf Simons treedt ook op als adviseur voor het opzetten van een eigen schoonmaakdienst of bij het opzet- ten van een hccp-systeem. Bij Simons BV aan de Oostperkweg kun nen particulieren en bedrijven ook terecht voor allerhande schoonmaakmiddelen en schoonmaakmaterialen. Van sponzen en .zemen tot mopsystemen en schoonmaak- machines. Simons is ook dealer van Kroonint, Diversey Lever en Vendor. "Verder werken we samen met de Arbeidsvoorziening- Zeeland voor het opzetten, van'Domestic services' Dit pro ject staat bekend als 'de witte werksters'. Bestaande bedrijven en gebouwen wor den door Simons uiteraard ook schoonge maakt. "Daar-conserveren en onderhou den we onder meer vloeren, maar we doen ook het 'reguliere onderhoud. Kantoren, gangen, sanitair, noem maar op. En dat doen we heel goed, mag ik wel 'zeggen. Niet voor niets behaalden we het JSO 9002 certificaat. We zijn ook lid van de OS.B, de landelijke bond voor schoon maakbedrijven. En om de kwaliteit van ons schoonmaak- werk nog meer té waarborgen hebben we eigen kwaliteitsinspecteurs in dienst,-die aan de hand van het VSR meetsysteem controleren of het werk goed wordt uitge voerd. Alles wat dageljjks, wekelijks of maandelijks gedaan moet worden, staat beschreven. Die controle gaat echt wel verder dan met een witte handschoen aan de plintjes controleren. Maar ons personeel vindt die controle helemaal niet erg. Het- zijn stuk voor stuk goed opgeleide schoonmaaksters, die-een diploma haalden op het SVS schoonmaak opleidingsinstituut.. Ik ben'zelf docent bij die opleiding, dus ik sta daar vierkant ach ter. 'Werkster' is allang geen denigrerende benaming meer. Dé tijd Ls voorbij dat je werkster o'f-werker werd, omdat je niets anders- kunt. En ons personeel heeft ook plezier in het werk. Dat valt af te lezen uit het bijzonder lage ziekteverzuim. Dat. is minder dan vier procent. Als je dan weet dat dit ver onder het landelijk gemiddelde ligt, dan zegt dat 'wel iets over de sfeer in ons bedrijf. En over de inzet van ons per soneel. Het zijn stuk voor stuk mensen die staan voor hun werk. Alle honderd dertig. En ik ben trots op ze." Oostperkweg 13 4332 SB Middelburg tel. (0118) 625 188, fax (0118) 624 320 Het is wel degelijk zondag als de slopershamer door hef nog rede lijke. interieur van de kapsalon vliegt. Er moet toch ook eens wat anders komen. Die dag heeft kapper Roland de Wit zijn kappersjas -verruild voor andere werkkle ding en ontpopt hij zich als een bouw vakker die die dag met nog wat vrienden e.n wat familie het interieur van de totale salon dan ook volledig afbreken. Na een zondagse, noeste werkdag ligt de hele puinhoop klaar voor de afvoer op maan dagmorgen. Die middag arriveert op de parkeerplaats, van' het pand een geheel nieuw ingerichte nood- kapsalon, een soort stacaravan waar dg klan ten toch zittend hun haarverzorging kunnen ondergaan. Wat onwen nig en zoekend doen de kapsters hierin hun werk voor de komende veer tien dagen, terwijl bin nen de verschillende •geplande 'werkzaamhe den doorgaan. De ver nieuwde' zwartwitte blokvormige tegelvloer geeft het beeld weer van een vergrote ruimte van de kapsalon. Boven het verlaagde plafond zijn mon teurs dagen bezig met het plaatsen van de airconditioning, een volautomatisch klimaatbeheersingssysteem. Electriciens, loodgieters en schilders lopen elkaar her haaldelijk'ergens in de weg. Zestien ver moeiende en intensieve werkdagen behoren tot het verleden aJs de eerste klanten hun bewondering voor deze salon duidelijk kenbaar maken. Een salon, waarin het voor de klanten van Cosmo Hairstyling goed verblijven is en waar hun haarverzorging die uitmunten de behandeling kan ondergaan. Gerund door goed opgeleide kapsters en geleid door eigenaar Roland de Wit. Tot ziens bij Cosmo Hairstyling. Tot dan. Zusterstraat 29 4331 KG Middelburg tel: 0118 614142 MIDDELBURG - Bouwen, verbou wen of klussen? Geheid dat dè materialen die daar voor nodig zijn bij Vait Wésten Bouwmaterialen zijn te vinden. .Vanaf de fundering tot en met. de nok van het dak en alles wat daar tus sen zit. Met uitzondering dan van het sanitair en keuken, maar verder heeft Van Westen alles in huis. In de monumentale panden is sinds men senheugenis (zo'n 150 jaar) een bouwma- terialerihandél gevestigd. Na het faillisse ment van de vorige-eigenaar zijn Dick.en Lieske van Westen samen met medewerker Izak Joosse '12,5 jaar geleden opnieuw gestart. In de loop der' jaren is het perso neelsbestand uitgebreid biet drie mensen. "We proberen met' ouderwetse .service, kennis van 2aken en een flexibele opstel ling onze klanten te bedienen. De panden •mogen dan vanwege de ouder dom uit hoeken en gaten bestaan, voorraad heeft Van Westen vol doende. Een buitenterrein en opslagloods aan de Oostperkweg in' Middelburg, waar de duikmate rialen staan opgeslagen, betekent dat er snel kan worden geleverd. Twee vrachtwagens die dagelijks door het Zeeuwse land rijden zorgen voor een vlotte aflevering van de goederen. Naar een ander, groter en 'efficiënter pand verhuizen is iets waar de Van Westens niet eens over denken. Dan verliezen we onze identiteit. Op deze plek met parkeerplaats 'en los- en laadzone voor de deur, het eigen karakter van de panden en de aparte sfeer maakt dat de klanten geen drempelvrees hebben. Bovendien kunnen we een aan nemer die in de binnenstad een verbou wing heeft waar-moeilijk met de vrachtwa- Foto: Saks Heijmans gen te komen is, met de heftruck bevoorra den. .Van Westen Bouwmaterialenis erkend HIBIN handelaar en nog een van de weinige zelfstandigen in deze branche. Korendijk 2428 4331 HP Middelburg tel0118-633511 fax: 0118-612169. C:Tl\ l 'I Als drukwerk voor u een puzzel wordt, maken wij hem passend. Een passende uitspraak die alles te maken heeft met het vakmanschap van drukkerij Meulenberg gevestigd aan de Rotterdamsekaai 61 te Een grafisch bedrijf, dat inmiddels 75 jaar bestaat en volledig is meegegaan met de ontwikkelingen van de huidige tijd. Zo is de apparatuur veelal computergestuurd, wordt er goed ingespeeld op het digitale traject en ruim voldaan aan de gestelde hoge kwaliteitsnormen. Een mooi voorbeeld is de nieuwe 2-kleu- rendrukpers die volledig computerge stuurd is waardoor men verzekerd blijft van een constante topkwaliteit. De bij behorende infrarood droging maakt een supersnelle verwerking en levering van het drukwerk mogelijk. Als klap op de vuurpijl maakt de gloed nieuwe drukpers het ook nog eens moge lijk om de voor- en achterzijde van een drukvel in een keer te bedrukken. "Dit heeft veel voordelen, niet in de laat ste plaats voor de opdrachtgever" laat John Joossens weten. Samen met zijn vader runt hij het bedrijf. "We drukken voornamelijk handelsdruk werk maar daarnaast drukken en kopië ren we ook voor verenigingen en stich tingen, ontwerpen we bedrijfsbrochures en houden het volledige proces voor de afwerking van alle opdrachten in eigen hand". Duidelijk wordt wel dat voor het volledi ge grafische proces, van ontwerp tot afwerking er voldoende deskundigheid in huis is. Dat alles zorgt ervoor dat iede re drukwerkopdracht hier in vertrouwde handen is. Naast dit alles is er ook een filiaal in Vlissingen (De Drukwerkwinkel) om zodoende de bedrijven die daar gevestigd zijn makkelijker te kunnen bedienen. Bovendien is dit filiaal gespecialiseerd in familiedrukwerk, zodat men voor de diverse soorten drukwerk hier altijd aan het goede adres is. Rotterdamsekaai 61, 4331 GN, Middelburg, telefoon 635126, fax: 623201. Spuistraat 86, 4381 HT Vlissingen, telefoon 413355, fax 412274. Schiboo staat voor Schildersbedrijf Boogaard. J. Boogaard is de stuwende kracht achter deze twintig medewerkers tel lende zaak. Een vaste ploeg is dage lijks in Veere actief, ook Vlissingen heeft z'n eigen vaklui, evenals Middelburg. Dertien jaar geleden werd het bedrijf opgestart, de laatste vier jaar staat Boogaard alleen aan het roer. Hij is al van jongsaf 'gek van schilderen'. „Ik had'destijds, ik was veertien, een goede leermeester. Mijn passie is het monumentenwerk, het is prachtig, heel wat anders en een stuk creatiever dan nieuwbouw." Schiboo schildert en behangt voor par ticulieren en bedrijven. Het is een erkend opleidingsbedrijf dat degelijk werk aflevert. Dat moet ook wel als er drie jaar garantie wordt gegeven. De groothandel in Vlissingen, ook van Boogaard, levert de materialen, boven dien wordt er deskundig advies gege ven. „Het kwaliteitsbehang dat wij leveren nodigt uit om professioneel 'geplakt' te worden. Dat doen wij ook. Alles natuurlijk in goed overleg. Maar voor al ons werk geldt dat we het goed af willen leveren." Molenwater 69 Middelburg telefoon 0118-62709 fax 0118-640096 f het nu om bedrijfswagens gaat, gevels, lichtbakken, reclame borden of bewegwijzering; bij Conversions kunnen bedrijven terecht voor de uitvoering van alle ontwerpen op het gebied van belettering en logo's. Zowel plakken, schilderen, spuiten als de moderne full colour-technieken behoren daarbij tot de mogelijkheden. Conversions zorgt voor snel en vakkun dig werk. Dat is belangrijk omdat bij voorbeeld bedrijfswagens niet lang gemist kunnen worden. Maar ook pro jectborden kunnen in de regel binnen twee dagen worden geleverd. „Wij hebben een naam hoog te houden. Daarom spreekt het vanzelf dat we garantie geven op het geleverde werk." Gildeweg 27b 4383 NJ Vlissingen, telefoon 0118-417170; telefax 0118-417776. i

Scheldebode | 1998 | | pagina 21