19 BEDRIJVEN Industrial Park Vlissingen B.V.: technische en facilitaire diensten en energieën vanaf het voormalige Hoechst terrein Thermphos International legt laatste hand aan milieujaarverslag Schatgraven met de Beyerland-caravan Industrial Park Vlissingen B. V. Caravancentrum Poelzicht Thermphos International BV, scheldebode van woensdag 4 maart 1998 Industrial Park Vlissingen B.V. (IPV) is in 1997 ontstaan bij de ontvlechting van Hoechst Holland N.V. In IPV zijn producten en dien sten ondergebracht die öf niet te ontvlechten waren, öf te specialistisch waren, öf om econo mische redenen beter gecombineerd konden blijven. De onderneming is in groepen onderverdeeld: Laboratorium (Secundaire) energieën zoals stoom, gassen, perslucht en diverse soorten water Specialistische technische diensten waaronder elektro- meet- en regeltechniek en hoog spanning Algemene diensten: beheer en onderhoud van infrastructuur, bedrijfsrestaurant, bewaking, transport, magazijn voor opslag van techni sche artikelen en een informatie- en automati seringsafdeling e.d. De organisatie van IPV staat garant voor hoge efficiency door korte communicatielijnen. De belangrijkste klanten van IPV zijn tot op heden de bedrijven, die uit Hoechst Holland N.V. zijn voortgekomen en op het voormalige Hoechst ter rein gevestigd zijn. IPV heeft als doelstelling haar diensten te verbre den door intensieve samenwerking met leveran ciers en door het uitbreiden van haar klanten kring in en rondom het Sloe-gebied. Bedrijven die zich op het vroegere industrieterrein van Hoechst willen vestigen, hoeven niet te investe ren in installaties die buiten hun kernaktiviteiten vallen. Installaties zijn beschikbaar en IPV kan deze zo nodig uitbreiden. Postbus 409, 4380 A K Vlissingen Europaweg Zuid, Haven 9890, 4389 PD Vlissingen-Oost tel. (0113) 689 200 fax. (0113)689 201 Thermphos International B.V. is op 1 juli 1997 opgericht en omvat alle fosforactiviteiten van Hoechst AG. In Vlissingen waar zo'n 420 men sen werken - produceert het bedrijf fos for, fosforzuur en NTPP (natriumtripoly- fosfaat). Deze producten worden gebruikt bij de productie van o.a. was- en schoonmaakmiddelen, frisdranken, levensmiddelen, medicijnen en gewas beschermingsmiddelen. Momenteel legt Thermphos International de laatste hand aan haar milieu- en vei ligheidsjaarverslag. Hierin geeft het bedrijf informatie over zijn milieu- en veiligheidsprestaties in 1997. Daarnaast omvat het verslag plannen en doelstellin gen voor de komende jaren. „Het verslag maakt onderdeel uit van ons milieuzorgsysteem, waarin maatregelen zijn opgenomen om de milieubelasting Izoveel mogelijk te beperken. Een middel jom deze maatregelen waar te maken is het opstellen van een milieuplan. Hierin leggen 'we per jaar vast wat we gaan doen en welke resultaten we daarmee willen bereiken. Aan het eind van elk jaar maken we een verslag, waarin staat hoe goed of hoe slecht we het hebben gedaan. Dit milieu-en veiligheidsverslag is een soort schoolrapport. Het is bedoeld voor anderen. Daarmee willen van hen juist prikkels ontvangen om onze milieuprestaties te verbeteren', aldus Joop van den Bremen, manager milieu en veiligheid bij Thermphos International. Naast alle emissie-gegevens, staan er ook een aantal bijzondere ontwikkelin gen in het verslag. Zo levert Thermphos International vanaf oktober 1996 fosfor- ovengas aan de kolencentrale van de EPZ. Dat gas ontstaat bij de bereiding van fosfor. Het bestaat hoofdzakelijk uit koolmonoxyde en werd altijd voor zo'n 60% als brandstof ingezet in eigen fabrieken. Het restant werd afgefakkeld. Nu gebruikt de kolencen trale het gas voor de opwekking van ener gie. Dit project levert een energiebesparing op van 20.700 ton steenkool per jaar. Daarnaast daalt de uit stoot van koolmonoxy de met zo'n 900 ton per jaar. Ook de emis sie van zwaveldioxyde is door dit project gere duceerd. De lozing van fosfaten is in 1997 met eender de verminderd dankzij de defosfateringsinstal- latie, die Thermphos International in 1997 in gebruik heeft genomen. Van den Bremen: „Helaas hebben we ook minder leuke din gen in ons verslag staan. Zo hebben we enige tijd met een te hoge cadmium-emissie te kampen gehad. Het grootste deel van de milieu investeringen is dan ook besteed aan het oplossen van dit probleem. Gelukkig ziet het er nu naar uit dat deze emissie terug is op een niveau, dat binnen onze vergunningsvoorwaarden past'. Het milieujaarverslag kunt u gratis opvragen bij Annemieke Kats, Public Relations Officer (tel. 0113 - 689603). Kamperen is en blijft de meest ideale manier om vakantie te vie ren. Het zorgeloze leven in de bui tenlucht doet u de sores van alledag snel vergeten. Wie er met een caravan op uittrekt profiteert bovendien van alle comfort. Heerlijke bedden, een wasbak en een koelkast bij de hand, wat wilt u nog meer? Een Beyerland-caravan natuurlijk! Met de vakantie voor de deur wrijven veel kampeerliefhebbers zich vol voor pret in de handen. Een aantal van hen droomt er misschien van om nu eindelijk eens met zo'n mooie caravan op pad te gaan. Anderen, die al een caravan bezit ten, realiseren zich misschien dat hun goeie ouwe 'vakantiehuis op wielen' aan vervanging toe is. Al deze mensen moe ten nu toeslaan. Want bij de dealer van Beyerland-caravans is het schatgraven geblazen. Als u in de periode van 9 tot en met 15 maart een Beyerland-caravan koopt, is het altijd prijs. De Schatgraafactie geeft u dan namelijk recht op één van de twee fantastische aanbiedingen. Neemt u de gratis Al-Ko AKS 1300 stabilisator en de Al-Ko Safety Lock, samen met een waarde van ƒ724,00? Of gaat u voor een uitstel van betaling zonder rente? De keus is aan u. Welk voordeel u ook kiest, met Beyerland zit u altijd goed. Het merk staat garant voor mooie designs en geavanceerde techniek. Kortom: opti maal kampeergenot in stijl. Alle Beyerland-modellen zijn gebouwd vol gens het bekende sandwichsysteem, wat garant staat voor uitstekende isolatie en geluiddichtheid. Desondanks is ook de ventilatie prima in orde. De wegligging van de Beyerlands is optimaal en binnen zijn de caravans voorzien van ruime bed den. Het is eigenlijk niet verwonderlijk dat Beyerland in 1997 overall-winnaar was bij de 'Caravan van het Jaar' verkie zingen. Verrijn Stuartweg 4, Goes tel. 0113)223 277 Havennummer 9890, Vlissingen-Oost, Postbus 406, 4380 AK Vlissingen telefoon 0/13-689500; fax:0113-689501 i

Scheldebode | 1998 | | pagina 19