Dit jaar nieuwbouw Zwartepoorte Goes B. VJ Auto Ventura B. V. BEDRIJVEN Stap eens wat vaker bij notaris Van Erkel binnen Woninginrichting Meulenberg bestaat tien jaar Warmte Centrum Zeeland bestaat al 40 jaar Notaris Van Erkel Woninginrichting Meulenberg Warmte Centrum Zeeland Zwartepoorte Goes B. V De nieuwbouwplannen van Zwartepoorte zijn er geruime tijd. Veel mensen vragen zich af waarom er nog steeds niets is gebeurd. Aan het woord John Zwartepoorte, BMW-dealer in Vlissingen, Goes, Roosendaal en Rover/Land Roverdealer in Goes. Naast hem staat Piet Boonman, de drijvende kracht achter vele zaken en zeker achter het bijna twee jaar bestaan de Auto Ventura b.v, het Rover Land Roverbedrijf. Zwartepoorte b.v. bestaat bijna negen jaar en is voortgekomen uit de overname van Rijk b.v., die 27 jaar BMW-dealer was. John Zwartepoorte:"De stappen die sinds 1989 zijn genomen zijn groot; 1991 start nieuw BMWdealerschap in Bergen op Zoom, 1995 overname van de BMW-dealer Roosendaal en in 1996 de oprichting van Auto Ventura b.v.. Tussentijds is er nieuw gebouwd langs de A17 bij Roosendaal waar de vestigingen Bergen op Zoom en Roosendaal zijn ondergebracht. Als je dit zo op een rijtje ziet dan is het logisch dat de nieuw bouwplannen voor Goes een paar keer zijn uitgesteld. De grond is sinds 1995 in bezit van Zwartepoorte b.v. Achteraf is het niet zo erg dat de plannen niet eerder ten uitvoer zijn gebracht want in het kader van sanering in de autobranche heeft deze beschikbare tijd het mogelijk gemaakt dat de plannen op papier dieper uitgewerkt konden worden. Zodra de nieuwbouw klaar is gaan we met nog meer aktiviteiten en merken onder een dak. De onderhandelingen met verschillende importeurs zijn gevoerd en het wordt eigenlijk een uniek project voor Europa. Het zal duidelijk zijn dat een dergelijke investering goed moet worden bekeken en nu er meerdere aktiviteiten kunnen worden samengevoegd hebben we het volste vertrouwen in de toekomst." Welke aktiviteiten er uiteindelijk worden ondergebracht mag Zwartepoorte nog niet bekend maken omdat dit officieel nog niet naar buiten mag. Piet Boonman geeft toe dat dit best lastig is omdat zeer veel klanten graag willen weten wat er nu van al die verhalen waar is. "We scheldebode van woensdag 4 maart 1998 Notaris Van Erkel (Dam 37 in Middelburg) is er heel duidelijk in: "Notaris is geen stoffig beroep, we hebben geen rechterlijke macht, maar zijn in feite een bemid delende factor met een maatschappe lijke functie." Het komt er op neer dat de notaris meer doet dan een akte ondertekenen, hij onderhoudt graag contact met de mensen. Kent derhalve hele families van haver tot gort. Straks, met ingang van 1 april, gaan de notariskantoren van R. Vegter en Chr. van Erkel samen werken in het statige pand aan de Dam 37. Het betekent dat er meer kennis in huis komt. "De meeste mensen kennen beide kantoren. Twee individuele notarissen gaan nu samen verder. Mensen die gewoon zijn om bij mijn collega binnen te stappen kunnen dat altijd blijven doen. 'Nieuwelingen' kunnen zelf een keuze maken." Overigens blijft de functie van beiden onveranderd: een vraagbaak op veler lei gebied. "Wij hebben daar een belangrijke taak in. Mensen met vra gen op het gebied van familierecht, nalatenschap, de aankoop van een huis of het afsluiten van een hypotheek kun nen hier altijd terecht met hun proble men. Het is beter om vooraf vragen te stellen, dan later met problemen opge zadeld te worden. Dan is het voor ons ook moeilijker om ze op te lossen." "Ik zou zeggen: 'loop eens wat vaker bij de notaris binnen'. Wij zijn er niet alleen om een notariële akte te onder tekenen. Onze drempel is duidelijk verlaagd, hier in dit gebouw zijn er trouwens helemaal geen. Advies over een testament, het opzetten van een bedrijf of het huren van een huis kan beter vooraf gevraagd worden. Aan sommige zaken kunnen op d'n duur nare gevolgen kleven. Daar moet je rekening mee houden, wij kunnen hierin adviseren." De beide notarissen en hun dertien medewerkers kunnen voor elkaar als klankbord dienen. "Wij moeten veel cursussen volgen, de wet geving verandert voortdurend. Nu kunnen we onze bijscholing op elkaar afstemmen, dat heeft voor mensen die ons bezoeken veel voordelen." Dam 37 4331 GG Middelburg tel. (0118) 629155 Woninginrichting Meulenberg begon tien jaar geleden in Wissenkerke, zij het op bescheiden schaal wat de afdeling woninginrichting betreft. Dik drie jaar geleden verhuisde het bedrijf naar de Ruyterplaatweg in Kamperland. Vele soorten vloerbedekking van de meest bekende merken, overgordijnen, zon wering, rolluiken, bedden, matrassen en meubels. Meulenberg kan zorgen voor een complete woninginrichting. Dat is gunstig, alles kan op elkaar worden afgestemd. Er zijn senioren-meubelen, grenen kastjes of rotan stoeltjes, diverse soorten wandbekleding zoals houten- of kunststof panelen. Belangrijk is dat de zaak over een eigen atelier beschikt. „Dat scheelt enorm in levertijd, gordij nen en stofferingen worden in betrekke lijk korte tijd op maat gemaakt." Hel na Meulenberg vertelt met trots over het 10-jarig bestaan dat straks met aller lei aantrekkelijke acties wordt gevierd. „Hoe we een en ander in het vat gieten is nog niet bekend, wel staat vast dat de jeugd er nauw bij wordt betrokken." Ruyterplaatweg 2a, Kamperland telefoon 0113-371588 Warmte Centrum Zeeland (WCZ) bestaat al veertig jaar en is een begrip in Zeeland en ver daarbuiten en behoort tot de top 7 van Nederland op het gebied van lokale en sfeerverwarming. Het erkende instal latiebedrijf wordt gerund door Rinus en Sophie Steenhard en hun beide zonen Gerwin en André. "Nadat we in 1972 met de kachelzaak begonnen zijn er dui zenden kachels en c.v.-installaties geplaatst", zegt Rinus Steenhard, "We draaien ook goed mee met sanitair en witgoed. Sinds tien jaar zijn onze zonen actief in de zaak. Gerwin doet de in- en verkoop, vooral het technische gedeelte. Net als ik is André monteur en hij is veel onderweg om installaties uit te Voeren. Haarden inbouwen, ook gasvuren, houtkachels plaatsen, schoorsteenkanalen maken, wij doen alle voorkomende werkzaamheden. De kachels zijn in opmars en dat komt door de sfeer en gezelligheid die dat met zich meebrengt. In de kachelbranche staat de techniek niet stil en ontwikkelingen volgen wij op de voet. Verbeteringen worden met de fabrikant doorgesproken om nog meer rendement uit een kachel te halen. Betere verbran dingstechnieken zijn een Nmust" voor ons. Alle nieuwe kachels worden eerst door ons getest voordat ze in de verkoop komen en zo kun nen wij onze klan ten op de juiste manier voorlich ten. Door product kennis kunnen wij zelf bij een even tuele storing cor rect optreden. Want verkoop en service staat zeer hoog in het vaan del bij WCZ." Buiten dat WCZ in woon- en vakan tiehuizen, cara vans of plezier vaartuig verwarming kan realiseren, levert het bedrijf brandstoffen als antraciet, bri ketten, vlamkolen, propaan en butaangas, Westhavendijk 3, Goes tel. (01/3) 228052 laten het een verrassing worden en reken er maar op dat het iets moois wordt," aldus Boonman. De BMW-vestigingen Vlissingen en Goes plus Auto Ventura komen in een pand en dat betekent dat de oude vestigingen worden gesloten. "Bij zo'n innovatieve vestiging hoort natuurlijk een uitstekende aftersales. In Roosendaal beschikken we over een zeer moderne werkplaats. Door tal van slimme voorzieningen ligt de produktiviteit per monteur vele malen hoger dan in andere bedrijven. Dat bete kent korte onderhoudstijden. De klant kan dit straks ook in Goes verwachten. Wij beseffen heel goed dat het voor klan ten van BMW-Vlissingen een iets grotere afstand is, maar dat hoeft geen bezwaar te zijn. De auto heeft immers steeds minder onderhoud nodig. We zullen vooraf bij de klanten inventariseren wat hun wensen zijn en uiteraard hier op inspelen." geeft Piet Boonman aan. Het nieuwe pand komt langs de A58 bij de afslag-Goes N256, een duidelijke zicht- lokatie. Net als in Roosendaal krijgt het M. de Ruyterlaan 8-16 4461 GE Goes tel.: (0113) 228 545 pand een dubbele bouwlaag; op de ver dieping zijn de gebruikte auto's te bewonderen. Deze jonge gebruikte auto's worden met een vol jaar garantie verkocht. Bij BMW heet dit Huisselectie en bij Rover/Land Rover een Roveroriginal. John Zwartepoorte: "Onze bedrijven zijn zeer aktief in jonge gebruikte auto's en hebben altijd een ruim assortiment op voorraad. Eind april wordt de nieuwe BMW3 serie geïntrodu ceerd en daar verwachten we veel van. De huidige BMW3 serie is zeker nog niet oud te noemen, ondanks de acht jaar dat deze auto op de weg te zien is. Het geeft maar weer eens aan hoe een merk als BMW sterk is." Piet Boonman en John Zwartepoorte en alle medewerkers uit de verschillende vestigingen zien uit naar het moment dat de eerste paal voor de nieuwbouw de grond in gaat. "Ja, geheid zal er moeten worden, dat is duidelijk.

Scheldebode | 1998 | | pagina 18