'X Krenten Poortje Prioriteiten Select Een rondje winkelen Lange Viele en Geeregebied We beginnen gewoon in de Lan ge Viele, komend vanaf de Markt. Een straat waarvan je er geen tweede vindt. Een straat ook waar het grootwinkelbedrijf schittert door afwezigheid en de winkels bemand of bevrouwd worden door zelfstandige on dernemers. In ieder geval geen straat met eenheidsworst gezien het aanbod: kleding, hobby, speelgoed, lederwaren, sport, restaurants, een dierenspeciaal zaak en nog veel meer. We halen een paar krenten uit de rijk bekrente pap. Omdat we het rondje Lange Viele/Geere te voet doen en goede schoenen be langrijk zijn, stoppen we even bij De Leeuw Schoenmode. Dat De Leeuw garant staat voor kwaliteitsschoenen wist natuur lijk iedereen al. Maar voor die genen die graag willen weten welke klassemerken deze speci aalzaak onder meer voert: Van Lier, Greve, Clarks, Mags, Me- phisto, Palladium en Dr. Martin. Met name de laatste twee zijn op het ogenblik 'cool'. Een straat waar ook direct de verspassage opvalt. Met onder meer de kaasspeciaalzaak van Erik Bolle. Evenals zijn collega ondernemers in de verspassage is dat voor Bolle een bewuste keuze geweest. "De mensen hebben nu nog tijd om van winkel A naar winkel B te gaan. In de toekomst zullen de mensen steeds minder tijd heb ben en zal de voorkeur uitgaan naar "one shop shopping', ofwel in gewonen mensen taal: alles- onder-een-dak. Maar dan wel speciaalzaken", vindt Bolle. Wie van kaas en speciale kaas soorten houdt, is bij Bolle aan het goede adres. Het is even tel len, maar met het risico iets te vergeten, verkoopt Bolle zestig soorten Hollandse kaas en pak weg veertig verschillende soor ten buitenlandse kaas. Daar naast uiteraard een uitgebreid Jan en Marleen Verweij aan het assortiment noten, uitgelezen roer, staat bekend om zijn ein- wijnen en sinds hij in de vers- deloze variaties met kip en kal- passage zit is zijn winkel in de koen en is gespecialiseerd in winkel uitgebreid met een cho colaterie. "Bovendien passen de exclusieve bonbons van Albèrt prima bij ons bestaande assorti ment". Daar schuin tegenover zit Poeliershuis Schrauwen, om nog maar even bij de inwendige mens te blijven. Poeliershuis Schrauwen, met kant en klare gerechten en ge grilde kip en kipdelen. Dat is vooral praktisch al je niet veel tijd hebt om uitgebreid eten te koken, zegt Jan. Speciaal voor de ovenmagnetron verpakt, ie dere week extra scherp geprijs de aanbiedingen, alles kakelvers en voor een koud of warm buffet aan huis voor 200 personen draaien Jan en Marleen hun hand niet om. Redenen genoeg om eens bij Poeliershuis Schrauwen binnen te stappen dus. het seizoen eenmaal daar, dan krijgt wild extra aandacht. Poeliershuis Schrauwen biedt dan ook volop keuze met haas, konijn, fazant, ree, hert, maar ook struisvogel of wild zwijn. Voor al deze wildsoorten zijn er in de winkel gratis recepten ver krijgbaar om thuis lekker te kokkerellen. Kiest men voor het gemak, dan bieden Jan en Mar leen heerlijke kant en klare wildgerechten, wildsoep, haze- peper met of zonder bot, en jachtschotel. Of we stappen even bij Sofi de France binnen. Even een van die vele lekkere broodjes naar binnen werken, bakje koffie en de dag is weer goed. We kunnen kiezen welke route we willen lopen. Gaan we door het poortje via de Lammeren- steeg naar het Geeregebied of lopen we rechtdoor en slaan linksaf de Lange Geere in? We kiezen voor het eerste, doen een paar stappen terug en lopen door het poortje. Opnieuw zitten we in een hoek met heerlijkhe den. Dustoch en Brassery de Kluizenaer. Op een plek waar het lijkt of de tijd heeft stilge staan, op een plek waar je er geen benul van hebt dat je mid den in het centrum zit. Ambian ce is er volop in 'De Kluizenaer'. Het eten is navenant. O0k iets aparts omdat er zoveel mogelijk Zeeuwse producten worden ge bruikt. Wandel even mee door de menu kaart: kokkels. Kalfslever met rillette van duinkonijn met ap peltjes en een dressing van bes senwijn uit Borssele, Visemsem- ble met een soepje van Zierik- zeese mosterd. Tournedoremi met Zeeuws spek aan 't spit Veerse meer paling en zo is er nog veel uit het land waar het leven goed is. Voor een goed di ner, een uitgekiende (zaken)lun- ch of zomaar een kopje koffie met een appelflap uit eigen Voor de volledigheid: het res taurantgedeelte biedt plaats aan 50 personen en buiten op het o zo serene terras is nog plaats voor 60 eetlustigen. En nog even een 'nadenkertje' van De Klui zenaer: 'geniet van deze dag, ge niet van dit moment en laat ons u verwennen'. Bijzonder aardig is trouwens het krantje of zo u wilt de menukaart. De kroniek van de Kluizenaer. Met aardige verhaaltjes, wetenswaardighe den en uiteraard de menu's. Leuk om te lezen, leuk om mee te nemen. Op de hoek zit "De Kapper". Het interieur van "De Kapper" aan de Korte Geere 10 in Middel burg is hetzelfde gebleven en het personeel is onveranderd. Nieuw is de eigenares: Margriet van de Bijl, die eind vorig jaar de zaak overnam en in een klap een goed lopende dames- en he renzaak overnam. Margriet zwaait de scepter over zeven vrouwen en één man. We slaan linksaf en op het hoek je zit dan Lavooy, dames en he renmode. Een begrip in het Zeeuwse. Al 97 jaar lang. Vier generaties geleden begonnen als kleermakerij en tot op heden een zaak waar service nummer een, twee en drie op de prioriteiten lijst staat. De collectie die La vooy voert is niet eenvoudig te omschrijven. Of toch wel: kle ding voor iedereen die er ge woon netjes uit wil zien of lek ker losjes maar dan wel van goe de kwaliteit. Sportief, casual, klassiek of gewoon netjes. Maar kleding kan natuurlijk ook kapot. Een winkelhaakje, een rits, een jaszak die is uitge scheurd, noem het maar op. Schuin tegenover Lavooy zit dan 'Zipper", met als eigenares Anna van de Hout. Een speci- voren afgesproken en eer Anna aan de reparatie begint kijkt ze goed of het nog wel de moeite waard is. aalzaak in het herstellen, ver maken en aanpassen van kle ding. Klaar terwijl u wacht is er bij Zipper niet bij. Dat kan ook niet", stelt Anna resoluut vast. "Het moet goed gebeuren en dat kost even tijd. Bovendien is alles niet even simpel". De prijzen die Zipper hanteert, worden van te FOTO'S HARRY DE LANGE Deurtje verder. De Kurk- en Parket specialist. We lopen dooi de passage en komen uit bij De- corette. Niet voor niets heeft Decorette de naam een 'zes wandenwinkel" te zijn. Het as sortiment dat Decorette op een oppervlakte van 225 vierkante meter in een bijzonder plezie rige sfeer biedt bestaat uit vrij wel alles wat maar nodig is om zowel vloer als plafond als de resterende vier muren aan te kleden en de inhoud van de ka mer van allerlei accessoires te voorzien. "En dat alles in een goede prijs/kwaliteitsverhou ding", zegt Wim Engels, die de dagelijkse leiding van de woon winkel heeft. Heeft iemand verf nodig? Geen probleem. De rek ken staan vol met de talloze kleuren. "En wie een kleurtje heeft dat toevallig niet in het be staande assortiment zit, laat het gewoon even dank zij onze verf- computer bij ons maken", zegt Engels. Voor wie wanhopig naar vier kale muren zit te staren en echt niet weet hoe en met wat die moeten worden aangekleed kan eveneens een beroep op De corette doen. We keren en gaan via Mieke Pe tiet door de Lange Geere weer naar de Lange Viele. Mieke Petiet hèt Internationale Opleidingsinstituut voor Visa- giste en decoratieve makeup valt precies in de categorie 'goe de wijn behoeft geen krans". Een dikke twintig jaar geleden maakte Mieke Petiet de overstap van schoonheidsspecialiste naar een opleidingsinstituut met in middels deelnemers uit heel de wereld. Een opleiding, die overi gens klinkt als een klok en de (geslaagde) cursisten van Mieke Petiet kunnen zich rekenen tot een selecte groep deskundigen op hun vakgebied. We staan weer in de Lange Viele en stappen staan vrijwel voor de deur van Woninginrichting Blankenburgh. Stap er eens bin nen en kijk wat de mogelijkhe den er allemaal zijn om uw huis te verfraaien. We zijn bijna aan het eind van de route. Nog even een 'bakkie doen' met Frans ge bak bij Sofi de France en het zit erop. Sporthuis Jan Jongepier, specialist in vele sporten MIDDELBURG - Sporthuis Jan Jongepier aan de Lange Viele 33/37 in Middelburg is ongetwijfeld de oudste sport zaak in Middelburg en mis schien daarbuiten ook nog. Ooit begonnen als rijwielzaak in 1914 en langzaam omge bouwd tot een sportzaak met specialisaties in onder meer tennis en wintersport en dan met name het skigebeuren. De winter ligt al bijna achter ons, maar toch nog wat nuttige zaken die duidelijk maken waarom iemand die de ski's wil onderbinden er goed aan doet bij Jan Jongepier binnen te stappen. Jongepier verhuurt ski's, pre pareert ski's, heeft het nieuw ste van het nieuwste in huis, heeft verder alles wat voor het skiën nodig is in huis en het personeel weet meer dan de hoed en de rand, want het zijn skileraren en/of leraressen. En dat kom je in sportzaken echt niet overal tegen! Een van de andere specialisaties van Jan Jongepier is het tennis. Welk racket, wat voor bespanning, geoefend, beginneling? Vragen en antwoorden daarop bepalen wat voor wie geschikt is en ook daar onderscheidt Jan Jonge pier zich in. Geen kwestie van zomaar een racket pakken, nee, met een goed op uw capa citeiten aangepast racket de deur verlaten. Dat is het ver schil. Natuurlijk heeft Jongepier meer in huis als het over sport en sportartikelen gaat. Of er nu wordt gevoetbald, gejudo't of welke sport dan ook. Verder voert Jongepier een compleet assortiment preventiemidde len. Met de tijd meegaan, bete kent ook de markt goed in de gaten houden. En juist daarom zien we de grenzen tussen sport en vrijetijdskleding meer en meer vervagen. Hetzelfde geldt uiteraard voor het schoeisel. Jan Jongepier heeft daar goed op ingespeeld. Los van de puur functionele sport - kleding, voert Jan Jongepier een eigentijdse collectie in vrijetijdskleding van Coco- nutplucker en is Jan Jongepier een van de weinigen die Tens- on in de collectie heeft. Wie het heeft over Tenson hoeft eigenlijk niets meer uit te leggen. Sportief, gekleed en bovenal kwalitatief hoog staand. Vanaf een zomers jack tot en met poolkleding bij wij ze van spreken. Toch eens aan denken als u eens aan een jack of andere sportieve kleding toe bent. Sofi de France stilt de lekkere trek MIDDELBURG Lekker ge winkeld, trek in iets hartigs? Of niet gewinkeld maar ge woon zin in een broodje of iets dergelijks? Of een lekkere kop koffie met Frans gebak? Als u toch bezig bent met het "rondje Lange Viele/Geere stap dan eens binnen bij "Sofi de Fran ce". Een gezellige croissanterie waar de broodjes en baguettes ovenvers worden klaarge maakt en voor uw ogen rijke lijk worden belegd. Trouwens, ook het Franse gebak is er niet te versmaden. De zaak is sinds december vo rig jaar geopend en sinds die tijd hebben Monique Kolden- hof en Peter Proos het alleen maar druk gehad. En dat is dus een goed teken. Veel vaste klanten en veel bedrijven die de weg naar Sofi de France hebben weten te vinden. Een andere reden om er eens bin nen te stappen is de inrichting en de sfeer die het uitstraalt. Gezellig en vooral vrolijk. En de menukaart? Die meldt ui teraard alles wat er op het ge bied van belegde broodjes, ba guettes, soepen, salades valt te beleven en wat er niet opstaat wordt gewoon gemaakt. Een broodje pindakaas is bij wijze van spreken ook mogelijk. Ver der heeft Sofi de France elke maand "iets anders" en zijn er speciale akties met moederdag, Pasen en meer van dat soort dagen. Bedrijven die bijvoorbeeld in verband met overwerk snel even een broodje willen heb ben kunnen gebruik maken van de "Sandwich Expresse'. Even een faxje of een telefoon tje en binnen de kortste keren staat de bestelling op tafel. Binnenkort wordt het assorti ment van Sofi de France uitge breid met zelf gemaakte Fran se bollen met eigengemaakte ragout, ijs en ijstaartjes, pan nenkoeken met speciale pan nenkoeken voor de "kids' en poffertjes. En bij mooi weer wordt er natuurlijk buiten op het terras gegeten of gedron ken. En voor de volledigheid: Sofi de France is op koopavonden geopend. En wie nog nooit bij Sofi de France is binnenge stapt: probeer het Middelburgs kwartet eens! •Sporthuis Jan Jongepier aan de Lange Viele 33/37 is de oudste sportzaak van Middelburg. FOTO HARRY DE LANGE FOTO'S HARRY DE LANGE

Scheldebode | 1998 | | pagina 13