Zeeuwse voetbaltalenten in actie Gezondheids Wijzer weegschaal als vijand SCHELDEBODE Anti-discriminatiebureau nieuw leven ingeblazen Taizéviering in dorpskerk Heinkenszand Criticus Peters in gesprek met auteur voskuil De achternaam VLISSINGEN Renners met KNWU-licentie en trimmers aan de start Kampioenschap bandstoten Afslank-stand V Woensdag 4 februari 1998 0118-652700 De eerste Pittig DIDGERIDOO - Dinsdag 10 februari (aanvang 20,00 uur) is er een workshop didgeridoo in De Oorsprong aan de Boulevard Bankert. De basistechniek van het didgeridoo-bespelen wordt dan aangeleerd. Inlichtingen telefoon 410335. VESTZAKTHEATER - De voorstelling Kees de jongen van de Zeeuwse Komedie was binnen de kortste keren uitverkocht. Ook voor de extra voorstellingen liep het storm. Daarom wordt zondag 8 februari nog een keer een extra matinee-voorsteling verzorgd. Aanvang 15.00 uur, entree f 12,50. Reserveren bij Gr- eetje Bikker op woensdag en vrijdag tussen 12.00 en 13.30 uur (telefoon 465624) of op 8 februari vanaf 14.15 uur aan de kassa van het theater. Woensdag 18 februari isKees de jongen voor de laatste maal te zien in de Stadsschouwburg van Middelburg. NOLLECROSS - Zaterdag 7 februari wordt de Nollecross ge houden door atletiek- en duursportvereniging Dynamica. Er zijn wedstrijden voor pupillen (start 11.30 uur), meisjes, jon gens en heren veteranen en senioren. Om 14.15 uur begint de prestatieloop over maximaal vier ronden. GEHANDICAPTENBELEID - Dinsdagmiddag 10 februari wordt door de stichting Werkgroep Gehandicapten Walcheren een forummiddag gehouden in het Arion Grand Hotel aan de Boulevard Bankert. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en gaat met name over het gemeentelijk gehandicaptenbeleid. Vol gens de organisatoren heeft de gemeente Vlissingen (en dat geldt ook voor Middelburg en Veere) nog steeds niet zo'n beleid geformuleerd. ALDEGONDE - Elke eerste vrijdag van de maand vanaf 20.30 uur dans- en praatavond voor alleenstaande 25-plussers bij Al- degonde, Westerzicht 386. Toegang is gratis. EXPOSITIE - Tot 28 juni is er een aquarellenexpo in het Arion Hotel. De schilderijen zijn figuratief, rijk aan contrasten en schaduwen. Iedere dag krijgt men wel te maken met eten. Vaak wordt er voor de gezelligheid gegeten. U gaat uit eten met vrienden, u eet noot jes en chips op feestjes of u verwent zichzelf met een bakje friet in de snackbar. Eten lijkt dan ook een leuke, gezellige bezigheid. Maar is dat eigenlijk wel zo? Vooral van vrouwen en meisjes wordt vaak verwacht dat ze slank zijn. In veel vrouwenbladen wordt een beeld geschetst van de mooie, slanke vrouw. Veel vrou wen en meisjes willen aan dit beeld voldoen. Ze willen eruit zien zoals ze denken dat anderen vinden dat ze eruit moeten zien: SLANK. Al snel vinden vrouwen zichzelf te dik, of niet slank ge noeg. Dan rest er slechts één oplossing en dat is AFSLANKEN. De weegschaal wordt voor velen een vijand. Waarom afslanken? Voor u het besluit neemt om af te slanken is het goed even stil te staan bij de volgende vraag: Waarom wil ik eigenlijk afvallen? Wilt u afslanken omdat u denkt dat anderen u dan mooier of aar diger vinden of denkt u misschien dat bepaalde dingen in het le ven gemakkelijker zijn als u een paar kilo lichter bent? Probeer reëel te zijn en stel uzelf de volgende vragen: Is het wel noodza kelijk om af te slanken? Bereik ik daarmee wat ik wil bereiken? Wat vind ik wel goed of mooi aan mezelf? Slank zijn is een modeverschijnsel wat u krijgt voorgeschoteld via de media. Als we al de bladen moeten geloven, dan zouden we het hele jaar niets anders moeten dan aan de lijn te denken. De balden staan vol met allerhande diëten, maar gaat u eens na of u wel af wilt vallen en waarom u dat wilt. Verantwoord afslanken Indien u besluit om af te slanken is het verstandig om eerst na te gaan wat uw streefdoel is: Hoeveel kilo wilt u afvallen en in hoe veel tijd? Stel niet te hoge eisen aan uzelf en uw lichaam, maar probeer geleidelijk aan gewicht kwijt te raken. Vaak is een regel matig en gezond eetpatroon al een hele stap in de goede richting. U kunt natuurlijk ook altijd voor deskundig advies over afslan ken terecht bij uw huisarts of bij een diëtist. De huisarts kan u hiernaar verwijzen. Waar kunt u terecht voor informatie? Heeft u nog vragen over dit of andere onderwerpen met betrek king tot gezondheid, ziekte en gezondheidszorg? Bel of komt u eens langs bij de Gezondheidswijzer in Goes (GGD-gebouw, tel. 0113-249434), of Vlissingen (bibliotheek, tel. 0118-412947). Verschijnt in een oplage van 49.511 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemu'den, Oomburg, Mariekerke. Middelburg, Valkenisse. Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Inleveradressen Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg I telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Peter Boelee (vertegenwoordiger) tel.(prtvé): 0164-246733 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel: 0118-652700 Afsluittljd advertenties: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Afsluittild redactie: maandag 12.00 uur Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 0118-430086 Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B V. SOUBURG - Zeeuwse voetbal talenten die dromen van een glanzende carrière als Oranje international, worden woens dag 22 april in de gelegenheid gesteld om een belangrijke stap in die richting te zetten. Die dag wordt namelijk bij voetbalvereniging RCS in Sou burg de voorronde gespeeld van het Snickers Mini-WK dat van 25 tot 27 juni in Parijs wordt ge houden. Via regionale voorron den en de landelijke finale op 17 mei kan de voetbaljeugd (11 tot 14 jaar) zich kwalificeren voor deze wereld-titelstrijd. Neder land doet hieraan met twee teams mee. Op 4 maart is de eerste van de tien voetbalontmoetingen in Zundert. Daarna volgen Eind hoven 11 maart; Groningen 18 maart; Zwolle 25 maart; Utrecht 1 april; Rotterdam 8 april; Maastricht 15 april; Souburg 22 april; Amsterdam 29 april en Apeldoorn 6 mei. Op tal van plaatsen (supermark ten, scholen, voetbalclubs en cafétaria's) zijn in de weken voorafgaand aan de voorronde inschrijfformulieren verkrijg baar. Van degenen die zich hebben aangemeld, krijgen tachtig voetballers een uitnodiging om mee te doen aan de voorronde. Er zijn eerst zes trainingen van tien minuten, daarna volgen de wedstrijden in toemooivorm. Bij elke voorronde zijn lokale spelers uit het betaalde voetbal betrokken. In het Waalwijkse RKC-stadion gaan de deelnemers uitmaken wie Nederland vertegenwoor digt in Parijs. De kandidaten doorlopen een pittig programma en worden op de voet gevolgd door een select gezelschap voetbalkenners: Jaap Stam (PSV) en Jean-Paul- van Gastel (Feyenoord) hebben inmiddels hun medewerking aan deze dag toegezegd. Er worden zestien voetballers geselecteerd voor twee teams. Na de finaledag bereidt deze groep zich voor op het WK, waarvoor zich overigens twintig landen hebben gemeld. SBS-6 besteedt regelmatig aan dacht aan het evenement. In een speciaal programma wordt van af 18 april wekelijks verslag ge daan. Uiteraard worden ook de verrichtingen van het toernooi in Parijs op de voet gevolgd. 0Zestien Nederlandse voetbaltalenten doen mee aan het Snickers Mini-WK in Parijs. GOES - Dankzij het van de grond gekomen plan Breedte sport Zeeland hebben diverse wielerwedstrijden in onze pro vincie nieuwe impulsen gekre gen. Het samenwerkingsver band tussen de KNWU en de twee trimbonden in Zeeland houdt onder meer in dat de cy- closportieven (KNWU-licentie- houders) en A-trimmers nu ge zamenlijk mogen uitkomen in bepaalde wedstrijden. Vorig jaar heeft dat reeds vrucht afgeworpen en ook voor het komend seizoen wil men ge stalte geven aan deze combina tie. Voor het algemeen belang van de Zeeuwse wielersport lijkt dat een goeie zaak. De bezetting van de koersen is er in ieder ge- val zeker mee gediend. Als KNWU-wedstrijden voor cyclosportieven en A-trimmers staan op de kalender: Oud Vos- semeer (21 maart); Kwaden- damme (3 mei); Wemeldinge (21 mei); Nieuwdorp (27 juni); Hei kant (11 juli); Bruinisse (16 ju li); Sint Maartensdijk (18 juli); Clinge (21 juli); Kortgene (25 ju li); Oost Souburg (22 augustus) een Tholen (28 augustus). Onder de vlag van de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland worden 16 wedstrijden verre den, waaronder de klassiekers EPZ-Borssele (13 juni), Ronde van Noord Beveland (26 juni) en de 24 uurs van 's-Heerenhoek op 25 en 26 juli. Verder de volgende criteriums: Lewedorp (18 april); Kapelle (9 mei); Goes (5juni); Ovezande (7 juni); Oudelande (20 juni); Kruiningen (3 juli); 's- Heer Arendskerke (4 juli); Hein- kenszand (10 juli); Westkapelle (29 juli); Biggekerke (21 augus tus); Hansweert (5 september); Borssele (26 september) en de sluitingskoers in Kruiningen op 3 oktober. In de periode van 29 april tot en met 1 juli houdt Trimbelangen Midden-Zeeland tevens een tiental zogenaamde Avondcrite riums voor renners uit alle cate gorieën. Een competitie met een algemeen klassement dat des tijds plaats vond in Goes. Het parcours waarop gereden wordt ligt in Eindewege, bij 's-Heer Arendskerke. TMZ start het seizoen met vier trainingsritten, te beginnen op 14 maart, in Kruiningen. Daar wordt op 11 april ook gestreden om het TMZ-kampioenschap. Het Zeeuws kampioenschap voor trimmers wordt op 1 juni in 's-Heer Abtskerke gehouden, waar op dezelfde dag ook KN- WU-renners strijden om de pro vinciale titels. HEINKENSZAND - De chris telijke jongerenvereniging in Heinkenszand houdt een Taizéviering in de dorpskerk op zondag 8 februari, aanvang 18.30 uur. Medewerking wordt verleend door pastoor Van Bronswijk en dominee Dams- tra-Schreuder. De viering duurt een uur. Daarna is er ge legenheid om koffie te drin ken. Taizé is een klein dorpje in Frankrijk, dat een grote broe dergemeenschap heeft. Deze is gesticht door broeder Roger, aan het beging van de tweede wereldoorlog. Tegenwoordig wonen er in Taizé broeders uit 25 verschillende landen. Het is een bedevaartsplaats gewor den waar ieder jaar grote aan tallen jongeren naar toe gaan. Week in week uit nemen ze deel aan de ontmoetingen en gebedsvieringen, die drie keer per dag gehouden worden. De jongerenvereniging uit Hein kenszand is al een paar keer afgereisd naar Taizé, en dat liet zo'n grote indruk achter dat men besloot om de eigen dorpsgenoten en andere be langstellenden kennis te laten maken met zo'n gebedsviering. MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek wordt dinsdag 10 februari vanaf 20.00 uur een gesprek gevoerd door Arjan Peters met J. Voskuil. Peters is literatuurcriticus van De Volkskrant. Voskuil is au teur van de spraakmakende cy clus Het Bureau. Entree f 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy aan de Nieu we Burg 28 en de Zeeuse Biblio theek. J. Voskuil FOTO: Bert Nienhuis Op ons spreekuur in Vlissingen kwam mevrouw Z. met een vraag over de keuze van de achternaam. Zij had gehoord dat per 1 janu ari 1998 de regels voor wat betreft de vaststelling van de achter naam zouden zijn veranderd en zij wilde precies weten hoe een en ander in elkaar stak. Voorheen bepaalde de wet dat hel kind de achternaam van de va der, of als die niet bekend was of het kind niet erkend had, de naam van de moeder kreeg. Vanaf 1 januari 1998 geeft de wet een keuzemogelijkheid. De ouders kunnen samen de achternaam van hun eerste kind kie zen: die van de moeder of die van de vader. Deze keuze is eenmalig en geldt ook voor alle volgende kinderen in het gezin. Als de ouders gehuwd zijn en zij willen dat hun kind de ach ternaam van de moeder draagt, dienen beide ouders naar de amb tenaar van de burgerlijke stand te gaan (dit kan niet schriftelijk) om hun keuze voor de achternaam van de moeder kenbaar te ma ken. Het is verstandig om dit tijdens de zwangerschap te doen. aangezien beide ouders bij de ambtenaar van de burgerlijke stand moeten verschijnen. Als men kiest voor de achternaam van de vader hoeft slechts één van beide ouders aangifte te doen van de geboorte. Ook ouders die niet getrouwd zijn kunnen kiezen voor de ach ternaam van de moeder of de vader. Deze keuze vindt plaats bij de zogenaamde erkenning van het kind. Kiezen de ouders voor de achternaam van de vader, dan leggen zij hierover samen een ver klaring af voor de burgerlijke stand. Zonder deze verklaring krijgt het kind de achternaam van de moeder. De erkenning kan ook vóór de geboorte plaatsvinden. Naamskeuze vindt dan op dat moment en op dezelfde manier plaats. Ouders met kinderen die vóór 1 januari 1998 zijn geboren hebben onder een aantal voorwaarden ook een keuzemogelijkheid. Kinde ren die dezelfde vader en moeder hebben, kunnen alsnog allemaal tegelijk de achternaam van de moeder krijgen. De ouders leggen hiervoor samen een verklaring af bij de burgerlij ke stand. Er moet bovendien aan de volgende voorwaarden zijn voldaan: het oudste kind is nog geen 12 jaar op het moment dat de ouders de verklaring afleggen; alle kinderen hebben op dat moment de achternaam van de vader; het gaat in de verklaring om alle kinderen van dezelfde ouders; het oudste kind is niet geboren na 1 januari 1998. Ook alle volgende kinderen van deze ouders krijgen de achter naam van de moeder. Deze tijdelijke regeling gaat in op 1 januari 1998 en duurt twee jaar, dus tot 1 januari 2000. Een kind dat meerderjarig wordt kan de keuze van zijn of haar ou ders herzien. Het kind kan hiertoe een verzoek indienen tot drie jaar na het bereiken van de meerderjarigheid. De achternaam van het kind kan worden gewijzigd in die van de ouder wiens naam het kind niet heeft of in die van de verzorger: na een scheiding of het verbreken van de samenleving kan het kind de naam krijgen van de ouder die het kind verzorgt en op voedt. als een ouder het kind samen met een partner (niet ouder) opvoedt, kan het kind de naam krijgen van de partner; als een kind wordt opgevoed en verzorgd door pleegou ders, kan het kind de naam krijgen van één van de pleegouders. Degene om wiens naam wordt gevraagd, moet het kind gedurende een bepaalde aaneengesloten periode hebben verzorgd en opge voed. Dat moet zijn gebeurd onmiddellijk voorafgaand aan het verzoek. Als het kind jonger is dan twaalf jaar is deze periode vijf jaar. Als het kind ouder is dan twaalf jaar, is deze verzorgingster mijn drie jaar. Dit is een verslechtering t.o.v. de vroegere situatie waarin de ver zorgingstermijn in alle gevallen 3 jaar bedroeg. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Vlissingen"Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00 - 11.00 uur In Goes, Zonnebloemstraat 53, iedere maandag 09.00 - 11.00 uur De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer0118-637120 Uit op Walcheren In bar 'Walk Inn' wordt gestre den om het kampioenschap 4e klas bandstoten klein van het district Walcheren - de Beve- landen. De speeldagen zijn: 7, 8, 14 en 15 februari. De wedstrij den beginnen alle dagen om 12.30 uur. De finale, op zondag 15 februari wordt verwacht om 16.00 uur. In volgorde hebben zich voor de titelstrijd geplaatst: S. Eckel van OHGL (Kwadendamme) 1.51 prom. J.I. Marijs Dampoort (Middelburg) 1.47; W. de Pun- der OHGL (Kwadendamme) 1.43; K. Bouman Delta (Colijns- plaat) 1.411; M. Hoogerland REHAWE (vlissingen) 1.410; C. Westdorp ALM (Goes) 1.40; R, Verduijn VEGABV (Oost Sou burg) 1.35; A. Goozen De 4 Lin den ('s-Gravenpolder) 1.26. Reserves zijn: R. Boudens Avon tuur (Goes); A> Menheere OHGL (Kwadendamme) en A. Eckhardt De Sportvisser ((Yer- seke). ...Zelf woog ze honderd kilo gram. Binnen vijf maanden viel ze er dertig af. Hoe Jolanda Gij- bels dat deed wil ze graag aan anderen vertellen. Dat doet ze momenteel in Vlissingen op dinsdag in Lammerenburg, Zuidbeekseweg 4a in Vlissin gen. De Scheldebode houdt de kilo gram-stand bij. Hoeveel vallen de deelnemers in totaal af? Jolanda heeft van 44 deelne mers het gewicht bij elkaar op geteld. Het totaal was 3887,9 ki logram. Na twee weken was er 107,9 kilo af. Daarna 161,9 af gevallen kilo's, vervolgens 221,2 daarna 293,5 en nu in to taal 486 kilogram en 1 ons. „De koploopster is na 21 weken 31 kilo kwijt." Inlichtingen over deze cursus, waarvoor de belangstelling ove rigens behoorlijk is toegeno men, via telefoon 0181-322475. slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen; voorkomen dat slachtoffers opnieuw de du pe worden van onjuiste bejege ning. Daarnaast wordt steeds vaker voorlichting gegeven. De afgelopen maanden is geble ken dat het ADB en de SSZ tot een stevige basis hebben geleid. Het bureau is gevestigd aan de Segeerssingel 138 in Middel burg, telefoon 636108. Extra voorstellingen op 5 en 6 februari in de Stadsschouwburg van Middelburg. FOTO: Roy Beusker WALCHEREN - Het program ma van de komende dagen: ARSENAALTHEATER zondag 8 februari 15.00 uur: Kathryn Tickell 'Cauld wind Pipes'. 12 februari 20.15 uur: Youp van 't Hek. VESTZAKTHEATER zondag 15.00 uur: Kees de Jongen door toneelgroep de Zeeuwse Kome die. SCHELDEBUURT woensdag 11 februari 14.00 uur: kinder bingo voor de jeugd van 4 tot en met 9 jaar. STADSSCHOUWBURG don derdag 5 en vrijdag 6 februari 20.00 uur: extra voorstelling Grease. ZEELAND - Het ADB (Anti Discriminatie Bureau) heeft een paar jaar niet meer bestaan, maar vorig jaar is het bureau, zij het onder de hoede van de Stichting Slachtofferhulp Zee land, nieuw leven ingeblazen en kunnen voorvallen van discri minatie weer gemeld worden. De doelstelling is: opvang bie den aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen; belangenbehartiging van

Scheldebode | 1998 | | pagina 6