Dynamic Joy in finale Turkse tortel Verblijf J* JB L~> 4 Gastvrij E 1 L K E W E E K H U 1 S AA N HUI S 0 P W A 1 L C H E R E N Zeeuwse lotenverkopers Grote Clubactie in de prijzen GROENKALENDER ALGEMENE BOVAG AUTOBEDRIJVEN HULDIGEN KERST-PRIJSWINNAARS VAKANTIEBOEKINGSCENTRALE ZEELAND OPNIEUW GROOTSTE VAN NEDERLAND vvv^ Belaserd IN LU WOENSDAG 21 januari 1998 M/V Uitspraak va& 'Wat er ook gebeurt' Iets te Vieren Dirksen van Boven Mistlampen alleen bij mist of sneeuw Goudvinken weer op dansvloer Stichting Dorpsraad vergadert Gehandicaptensport op Nehalennia De indoormotocross op 23 en 24 januari in de Zee landhallen in Goes, kent een sterke bezetting met onder meer Nederlands Kampioen Pedro Tragter. 'jÈ S Mm Mïïhy** Foto's in het Zeeuws Do- cumentatie-centrum van het bezoek van Beatrix aan zeeland. Deze week in de Dieren- rubriek aandacht voor Sander, de cocker spaniel van de familie Edens. Vragen Toename Samenwerken Bundeling Toekomst Scheldemond-docenten op tv Thema-middag van de anbo Expo Glazen Pui in ING-Bank O Q 'Wat er ook gebeurt, dit nemen ze me nooit meer af. Ik had de gelukkigste dag van mijn leven'. Raymond van Barneveld bij zijn aankomst op Schiphol, hij behaalde de WK-titel van de Professional Darts Corporation. Op 6 februari doet hij mee aan de Dutch Open in Delden. CHELDEBODE Zie onze advertentie op de pagina Dynamic Joy MIDDELBURG - Dynamic Joy, een band in opkomst, werd destijds in de Scheldebode geschreven. Dat hebben de jongens en meiden in elk geval waargemaakt. De groep heeft namelijk in Amsterdam de finale bereikt van een nationale talentenjacht. In november werd de voorronde gewonnen, ook de halve finale leverde geen enkel probleem op. Komende zaterdag, 24 januari, staat de finale op de agenda. „We zijn al enorm blij met dit resultaat. We hebben belangrijke contacten gelegd en daar gaat het de groep, die iets meer dan een jaar bestaat, in eerste instantie om", laat pr-man Jerrel Bis- wane weten. Meer informatie over de groep via Internet http://home.wxs.nl/~dynamicjoy. Alexandra Dekker en Daniël Koenen uit Middelburg en Lian en Anita de Pundert uit Heinkenszand hebben een prijs gewonnen in de lotenverkoperswedstrijd van de Grote Clubactie '97. Lian en Anita verkochten loten voor s.v. Orion en wonnen een draag bare radio/cd-speler. Alexandra Dekker ging de deuren langs voor de Chr. Gymn. Ver. Vledo en won een creatief pakket. Da niël Koenen, die loten verkocht voor klaverjasver. 't Verzaker- tje, hoeft zich voorlopig ook niet te vervelen, want voor hem was er een legopakket, als prijs. De winnaars krijgen hun prij zen thuisbezorgd. VLISSINGEN - Tien automobilisten hebben het niet begrepen. Mistlampen mogen alleen gebruikt worden bij mist, sneeuwval of regen die het zicht belemmert. De betreffende chauffeurs hadden ze wel aan, het kostte een boete van 120 gulden. Het on terecht voeren van mistverlichting wordt door overige wegge bruikers vaak als zeer hinderlijk ervaren. De politie blijft er scherp op toezien. MIDDELBURG - Dansvereniging De Goudvinken verzorgt za terdagavond 24 januari weer een dansavond in ontmoetings centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat (ingang winkel centrum). De zaal is om 19.30 uur open, de entree bedraagt f 7,50. Er is live-muziek aanwezig. Ook alleenstaanden zijn wel kom, inlichtingen telefoon 612927. BIGGEKERKE - Vanavond, woensdag 21 januari, houdt de Stichting Dorpsraad een openbare vergadering in het Dorps huis, aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG - In samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en het CIOS Goes wordt op de Stedelijke Scholengemeenschap Nehallennia door leerlingen van de vierde klassen VBO kennis gemaakt met bijvoorbeeld rolstoelbasketbal of sport voor slechtzienden. Het project duurt vier weken, de lessen worden gegeven in het gebouw aan de Kruisweg. jSTICHTING HET ZEEUWSE LANDSCHAP Waarschijnlijk heeft u hem ook wel eens in het echt gezien; de Turkse tortel, een sierlijke duif, herkenbaar aan een wit omrande, zwarte hals band. Hij komt oor spronkelijk uit Zuid- Oost Europa, maar sinds eind jaren 40 komt hij hier in steeds grotere ge tale voor. Het is een duif van het agrarisch land schap die z'n maaltje daar dan ook opzoekt. Vandaar dat je hem, naast parken en woonplaatsen, veel aantreft bij een graan- opslag of daar waar kippen buiten gevoerd worden. Zijn soort genoot de Houtduif, die zich kenmerkt door de witte vlek in zijn zijhals en zijn paarsrode borst, komt vooral voor in bosrijke landbouwgebieden. In tegenstelling tot de Turkse tortel, die het hele jaar in ons land verblijft, overwintert een deel van de hout duiven in Zuid-West Europa. Vrijwel alle duiven leggen twee glanzend witte eieren. Het vrouwtje maakt het eenvoudige nest van materiaal dat het mannetje, de doffer, aanlevert. Zodra de duiven gaan broeden, wat zowel mannetje als vrouwtje afwisse lend doen, verwijdt de slokdarm zich tot een krop. Aan de bin nenwand ontstaan plooien, die door de grotere toevoer van bloed in die tijd een melkachtige stof afscheiden. Dat is het eer ste voedsel van de jonge duiven, de duivenmelk. Deze 'melk' is zeer rijk aan eiwit. De Latijnse naam van de Turkse tortel is Streptopelia decaocto. Deca-octo is achttien. Het geluid wat hij voortbrengt klinkt als 'deca-octo' en daarmee roept hij de le gende van zijn eigen naam: Lang geleden moest een dienstmeis je de hele dag hard werken. Daar verdiende ze slechts 18 pen ningen mee. Zij beklaagde zich daarover bij Oppergod Zeus. Hij kwam haar tegemoet door een duif te creëren, die de hele dag roept hoe weinig zij verdient, waarmee de bazin van het dienstmeisje voor iederee ten schande stond. 1 f*-- wf 'We kregen veel respons' MIDDELBURG - De ABA-kerstprijsvraag, me dio december geplaatst in de weekkranten Nieuws blad en Scheldebode, heeft veel respons opgele verd. ABA-voorzitter Jo- han Murre was er in elk geval heel tevreden mee. Eind vorige week werden de (hoofdprijs) winnaars gehuldigd in het kantoor van Scheldebode en Nieuwsblad in Middel burg. door Ben Donkers De eerste prijs: een Philips auto radio/cassettespeler met af neembaar front, ging in Walche ren naar A. Aerts uit Middel burg en voor de regio Noord- en Zuid Beveland naar P. Ars uit Heinkenszand. „Vier jaar geleden zijn we met onze kerstprijsvraag gestart. De eerste keer met beduidend min der inzendingen. Nu hebben we in beide weekkranten een prima formule gevonden: vragen stel len die betrekking hebben op de ABA-zaken en dat zijn Algeme ne Bovag-Autobedrijven die aan allerlei kwaliteitsnormen moeten voldoen." Er zijn 54 van dergelijke profes sionele zaken in Midden-Zee land en Walcheren, die directe, persoonlijke en vakbekwame topservice leveren.. Ze deden ook allemaal mee aan de prijsvraag. Zeventien vragen werden er ge steld, van: wat is het adres van de internet-site van Autobedrijf Dekker tot waar is je auto toe aan een winterbeurt? Beide winnaars vonden de ant woorden niet zo moeilijk. „Een kwestie van goed lezen en de ad vertenties napluizen." Natuurlijk is december een uit gelezen maand voor de puzze laars. Dat blijkt uit de honder den goede inzendingen. De prijswinnaars uit Walche ren: 1. A. Aerts Middelburg; 2. M. Bruggeman Middelburg; 3. G. Blomme Vlissingen; 4. W. Peene Westkapelle; 5. C. van Dijke Arnemuiden; 6. J. Melis Oost-Souburg. Johan Murre overhandigt de hoofdprijs aan A. Aerts uit Mid delburg. Rechts Scheldebode- acquisiteur Marcel Schreur. Foto: Ben Donkers Aandacht van miljoenenpubliek ZEELAND - De vakantieboekingscentrale Zeeland, kortweg VBC genoemd, is één van de bedrijfsonderde len van het Bureau voor Toerisme Zeeland. Niet zo maar een onderdeel, zo blijkt uit de cijfers. Vorig jaar werd namelijk de recordomzet van 1996, en dat was toen bijna 6-miljoen gulden, opgekrikt naar 6.250.000 gulden. Die stijging komt vooral door de toename van het aantal wederverkoop-boekingen. landse vakantie. Met de uitgave van de brochure Zeeland Vakanties gaat de VBC verder met het stimuleren van rechtstreekse reserveringen door de consument. Overigens wordt de extra omzet geïnves teerd in 'upgrading' van het be middelingsaanbod, de eigen or ganisatie en een nog betere dienstverlening aan de consu ment. door Ben Donkers De VCB is daar natuurlijk erg blij mee. De omzetgrens van zes miljoen overschrijden is niet niks. Met die recordomzet staat de 'centrale' op de eerste plaats van de negen samenwerkende VW-boekingscentrales. Hier mee is deze bedrijfstak opnieuw de grootste van Nederland. De omzetstijging is vooral te wijten aan de toename van het aantal boekingen via zogeheten wederverkopers zoals VVV, ANWB, ANVR-Reisbureaus en banken. De landelijke samenwerking van de negen VBC's in Neder land, maken VW's steeds meer hèt reisbureau voor de binnen- De samenwerkende VBC's pre senteren zich met ingang van dit jaar met een nieuwe merknaam en logo: 'VW Vakanties'. Doel stelling is om een hoog kwaliteit A-merk op de markt te brengen en de wederverkoop te stimule ren. Ook de VBC Zeeland parti cipeert in deze gidsen met een ruim aanbod. Nieuw zijn de speciale Gastvrij edities voor de Duitse en Vlaam se markt. Vooral uitbreiding van het verhuuraanbod is dringend nodig om een succesvolle be- middelingssei'vice, een goede dienstverlening en verbetering van de bezettingsgraad te waar borgen. „Bundeling van regionale De Vakantieboekingscentrale Zeeland verbeterde haar recordomzet van 6-miljoen naar 6.250.000 gulden. VAKANTIES Bungalowvakamies Appar temen ten vakanties Kam Vaarvakanties krachten is nodig om de alsmaar toenemende concurrentie voor te zijn. Het Zeeuwse marktaan deel moet behouden blijven en zelfs vergroot worden", vindt Rudy H. ter Heide, directeur van het Bureau voor Toerisme Zee land. VBC-activiteiten hebben een uitstraling voor de gehele toeris- tisch-recreatieve sector in Zee land. „Denk bijvoorbeeld naast de landelijke reisgidsen ook naar het effect van campagnes die in landelijke media gevoerd wor den zoals de ANWB-Kampioen, Gastvrij Verblijf, keuze uit tal van prettige VVV-vakanties. Libelle of Margriet en aan de di rect-marketing en direct-mail acties. Zeeland komt hiermee onder de aandacht van een mil joenenpubliek. Ook in Duits land en België worden met de nieuwe gidsen en intensieve promotie-acties grote doelgroe pen benaderd." In de nabije toekomst treden de samenwerkende VBC's toe tot de stichting Garantiefonds Reis gelden en de ANVR. Hiermee krijgt de organisatie een vol waardige positie in de reiswe reld en het leidt tot versterking van de kwaliteitsgarantie voor de consument. Ook de reisbemiddeling via In ternet, waarin de VBC Zeeland al ver gevorderd is, en uitbrei ding van landelijke wederver kooptrajecten, moeten impulsen geven aan de bemiddelingsacti viteiten van de VCB's in Neder land en die in Zeeland in het bij zonder. „Via deze bemiddeling houdt het Bureau voor Toerisme Zee land voeling met de markt. Die kennis is nodig om voortdurend vast te kunnen stellen hoe het toerisme er voor staat en hoe de ontwikkelingen zijn." VLISSINGEN - Dinsdag 27 januari komen twee Scheldemond- docenten op tv: Arie Kammeraat en Hans van Slooten doen na melijk mee aan het spelletje Lingo. De opnamedag was al op 10 november. Leerlingenvereniging Flesj was er bij om de docenten aan te moedigen. Of ze de fina le hebben gehaald laten we nog even in het midden. Het resul taat is dinsdagavond vanaf 19.00 uur op Nederland 3 te zien. VLISSINGEN - De Algemene Nederlandse Bond voor 50-plus- sers houdt maandag 26 januari een thema-middag vanaf 14.00 uur in Bachten Reede. Er zijn dan onder meer dia's over een rondreis in Turkeije te zien. Ook wordt er bingo gespeeld. VLISSINGEN - De Glazen Pui houdt in de ING-Bank aan de Aagje Dekenstraat 1 een expositie met werken van: Corrie Schout, Martha Branten, Piet Dekker en Tilly van Oosterhout. LU Bij de Zeeuwse politie gaat binnenkort een proefproject van start met een nieuw instrument om snelheid te me ten, de lasergun. Het is zo nieuw, dat er nog even ge wacht moet worden op de officie%ole vergunning om de laser als meetapparaat te gebruiken. Het geheel kost vijftienduizend gulden en wordt betaald door het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Voor dat geld is de laser tot op dertienhonderd meter nauwkeu rig en registreert feilloos de snelheid van motorvoertui gen. Het werkt alle uren van de dag, dus ook 's nachts. Het kan stilstaand gebruikt worden en vanuit een rij dende auto. Ik zie het tafereel al voor me. In de stille ochtenduren op de A58 denkt de automobilist "Niks en niemand te zien, dat kan wel effe" en duwt het gaspe daal in. Onder de motorkap komen de 65, 90, 120 of misschien wel 200 paardenkrachten tot leven. Weken lang zaten zij daar opgesloten en nu worden zij door een krachtige trap op het gaspedaal plotseling tot leven gewekt. Briesend breken zij uit, exploderen in de motor en jagen de snelheidsmeter op tot ver boven de twee honderd kilometer per uur. Ter hoogte van de Sloedam flitsen ze door de laserstraal en nog voor Lewedorp volgt de aanhouding door de politie. Of neem een hete zomerdag, temperatuur 34 graden en je stikt zowat van de hitte in die auto. Geen airco aan boord, dus je besluit met de raampjes open eens lekker gas te geven, 150 per uur, dat is pas koel man!! In de koelte van een schadu wrijke boom staat de politiewagen met de lasergun en ook jij bent de pineut. Wegpiraten of brave burgers, wie via deze nieuwe snelheidscontrole een prent krijgt voelt zich knap belaserd. Cameleon

Scheldebode | 1998 | | pagina 1