Kattenshow in Kruitmolen Tröckener Kecks in De Piek Pizza Italia: meer dan 'n pizza-bezorger Natuur/milieuvriendelijke tuincursussen Nieuwjaarsconcert van ONDA Op vakantie met het Rode Kruis inkomen kind in relatie tot kinderbijslag Ava-Electro geeft klanten hun geld terug studieopvang en -begeleiding Study watchers Middelburg M/V woensdag 14 januari 1998 Samenkomst Women's Aglow Bingo in de woelige Werf Bingo ten bate van speeltuin Kunsteducatie start korte cursussen Klaverjassen in De Golfbaan Droom als taal van de ziel Doe-dag 'theezakjes vouwen' Zanggroep Triphonia in de Kwikstaart zwemer In Bachten Reede Oefengroep voor fibromyalgiepatiënten Muziekseptet Circus VLISSINGEN - De Belgische zangeres van levensliederen Tru dy Leman, treedt maandag 19 januari vanaf 14.00 uur op in Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42. Zij doet dat op uitnodiging van de AOV/Unie 55+ afdeling Vlissingen. Er is die middag tevens een korte vergaderind waarin de veiligheid van Vlissingse ouderen wordt besproken evenals een betere verkeerssituatie. Belangstellenden zijn wel kom. MIDDELBURG - De praktijk voor orthopedagogie psycho- liogische hulp, van waaruit al jarenlang wordt gewerkt op het grensvlak van onderwijs en (jeugd)hulpverlening, is ook gestart met studieopvang en -begeleiding. In Gouda is het concept van Studywatehers ontwikkeld, het be staat inmiddels tien jaar. Middelburg heeft sinds deze maand ook een studiebegeleiding nieuwe stijl. Middelbare scholieren kunnen er terecht voor huiswerk- en studiebegeleiding. Een vergelijking met huiswerkklassen of bijlessen is hier niet op zijn plaats. In eerste instantie wordt de taak van de 'school' de vakinhoudelijke begeleiding. Leerlingen worden, ondersteund door moderne computer-soft ware, getraind in effectieve studietechnieken en -vaardigheden. Dat kan naar keuze vier of vijf dagen per week. De zogeheten Inpac-methode leert leerlingen hun huiswerk te inventariseren, plannen, aanpakken en controleren. De metho de werkt overigens strikt individueel. Studievoortgang wordt door de begeleider gecontroleerd en op gezette tijden aan de ou ders gerapporteerd. Vanuit de unit wordt eveneens contact on derhouden met de school. De Studywatehers Unit Middelburg staat onder leiding van or- thopedagoog-onderwijskundige drs. J. Holwerda. De unit le vert verder onder andere diensten op het terrein van remediale hulp, examen-training, psychologisch onderzoek en school- en beroepskeuze testen. Een brochure of inlichtingen via telefoon 638162. OOST-SOUBURG - De interkerkelijke organisatie voor chris ten wouwen Aglow, houdt dinsdag 20 januari vanaf 09.45 uur een samenkomst in wijkcentrum De Schuur aan de Middel burgsestraat. Spreekster is mevrouw Michèle Bauermann. Er is kinderoppas aanwezig, de koffie staat klaar. MIDDELBURG - Donderdag 15 januari bingo vanaf 14.00 uur in de Woelige Werf aan de Uselstraat. Iedereen is welkom. MIDDELBURG - Ten bate van speeltuin 't Zand aan de Baars jesstraat 42 wordt donderdag 29 januari bingo gespeeld, aan vang 13.30 uur. Iedereen mag meedoen. VLISSINGEN - Vanaf 2 februari begint het Centrum voor Kunsteducatie een aantal korte cursussen Dat zijn bijvoor beeld: schilderen en tekenen, kunstbeschouwing, beeldhouwen en kindercursussen tekenen, schilderen en ruimtelijk werken. Informatie over inhoud en kosten bij het Theo van Doesburg centrum, Brouwenaarstraat 2, telefoon 414928. VLISSINGEN - Dinsdag 20 januari klaverjassen in café-res taurant De Golfbaan aan de Burg. van Woeldrenlaan. Aanvang 20.00 uur, meedoen kost f 3,50. Voortaan wordt er elke derde dinsdag van de maand geklaverjast door de Doordouwers. VLISSINGEN - In De Oorsprong aan de Boulevard Bankert vertelt droomtherapeute Lieke van Rooyen over de archetypi sche dromen. Donderdag 15 januari, aanvang 19.30 uur, entree f 12,50. Inlichtingen telefoon 410335. MIDDELBURG - Creativiteitscentrum Multi Colour (Toren- weg 4a) verzorgt zaterdag 17 januari een doe-dag theezakjes vouwen. Aanvang 10.00 uur, de dag duurt tot 16.00 uur en is vrij toegankelijk. De leiding is in handen van Lenie Pieper uit Lewedorp. Donderdag 15 januari start dse cursus kalligrafie voor beginners, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 7 februari wordt een creatieve mid-wintermarkt gehouden. OOST-SOUBURG - Dinsdag 20 januari in de Kwikstaart bij de stichting Welzijn Ouderen Bachten Poorte een optreden van zanggroep Triphonia, aanvang 14.00 uur. Er worden drie rond jes bingo gespeeld. Kaarten kosten f 3,50 (inclusief een bakje koffie). Ze zijn bij de beheerder te koop. VLISSINGEN - Jan Zwemer, bekend van zijn Zeeuwse anecdo tes in Walchers dialect, presenteert donderdag 22 januari van af 19.30 uur een avondje bij de stichting Welzijn Ouderen Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42. Kaarten f 3,50 (inclu sief koffie). Ze zijn bij de beheerder te koop. VLISSINGEN - De fibromyalgievereniging, voor mensen met een reumatische aandoening, gaat wekelijks een uurtje oefe nen. Belangstellenden zijn welkom in Ter Valcke aan de Valck- eslotlaan 200 in Goes op 20 januari van 14.00 tot 16.00 uur. En 22 januari van 14.00 tot 16.00 uur in de Petruskerk aan de Dr. Ottemanstraat in Vlissingen. Meer inlichtingen bij Emmy Lan- su-Hontelé, telefoon 0113-655621. i VLISSINGEN - Een echt lekke re pizza komt uit Italië. Pizza-Expres is al jaren in Mid delburg en Goes gevestigd, en met groot succes. Die lijn wordt nu doorgetrokken naar de A. Dekenstraat op de kop van het Scheldeplein, maar dan in een nog grotere vorm. „Wij hebben hier sfeervolle zit jes. Bezoekers kunnen een kopje koffie drinken een stuk pizza er bij nemen of pasta's, Italiaanse salades en een Italiaans ijsje. We hebben allerlei deeggerechten, pastakussentjes of een doodge wone basispizza. Bovendien kan elke klant zijn of haar eigen piz za samenstellen." Dagelijks is de zaak van 11.00 tot 22.00 uur open. Met de be zorging wordt om 16.00 uur be gonnen. Voor Vlissingen, Oost en West-Souburg is dat geheel gratis. „Het gaat bij ons allemaal via de computer. Als de mensen bestel len en ze noemen het nummer uit onze folder, dan kunnen we direct aflezen om welk gerecht het gaat. Dat scheelt in tijd", legt Enzo uit. Vrijwel elke maand zijn er spe ciale aanbiedingen, die overi gens niet onder de bezorging vallen. Dit keer 3 pizza's halen en maar 2 betalen. Op maandag is het 'pizza-dag'. Dan kosten alle pizza's slechts f 11,90. (uit gezonderd de Ufo en de Calzo- ne). „De mensen moeten gewoon een keertje komen kijken en een lek ker stuk pizza proeven. Ons in terieur is sfeervol ingericht, de medewerkers weten dat kwali teit hoog in het vaandel staat. Dat is toch de manier om een goede zaak op te bouwen." Enzo en Fathia heten u welkom. Een echte Italiaanse pizza be stellen kan via telefoon 430030. Alle Pizza-medewerkers van Pizza Italia Express op een rij tje. FOTO: Harry de Lange GOES/VLISSINGEN - Het Milieu Educatie Centrum (MEC) de Bevelanden in Goes en Milieu Informatie/Educatie Centrum (MICMEC) Walche ren in Vlissingen houden bin nenkort een viertal tuincur sussen. Voorop staat hoe in de tuin rekening gehouden kan worden met natuur en milieu. De cursus 'Milieuvriendelijk moestuinieren' wordt gegeven door R. Plomp van de Dienst Landbouw Voorlichting op woensdag 4, 11 en 18 maart. Tij dens de middaguren bij MIC MEC Walcheren en 's avonds bij MEC de Bevelanden. Aanmel den voor 10 februari. Aan bod komt onder meer, hoe vanaf de basis (grondbewerking, bemes ting) milieuvriendelijk kweken van groenten in zijn werk gaat, alsmede de bestrijding van in- sekten. Tevens leert men hoe een actieve bodem met voldoen de humus ontstaat. De cursus kost 50 gulden. 'Natuurvriendelijk siertuinie- ren' is een cursus die MEC de Bevelanden geeft op dinsdag avond 12, 19, 26 mei en 2 juni. De excursie is op zaterdagmor gen. Docent is D. Houthuis. Bij MICMEC Walcheren kan men terecht op maandagavond 30 maart, 6, 20 en 27 april. De excursie is op zaterdagmorgen en docent is P. Verhoef. De kos ten zijn 75 gulden inclusief het cursusboek en de excursie. De volgende onderwerpen komen aan bod: grondbewerking, ver schillende grondsoorten en de bewerking ervan, het aanbren gen van hoogteverschillen, bij zondere elementen zoals hagen, vijvers en muurtjes en wat te doen is aan gewenste en onge wenste gasten. In MICMEC worden daarnaast nog twee korte cursussen gege ven. Bij 'Gezond fruittelen' geeft R. Plomp, medewerker Dienst Landbouw Voorlichting, op maandagavond 9 februari in formatie over soorten, rassen, bemesten, snoeien en ziektebe strijding. Het praktijkgedeelte snoeien vindt plaats op zater dagochtend 14 februari. Kosten van de cursus 50 gulden. Bij 'Natuurlijk water in je eigen tuin' zal E. Odinot vertellen over de aanleg en het onderhoud van een waterpartij op natuur- basis op donderdagavond 26 maart en 2 april. De fietsexcur- sie is op zaterdag 4 april. Voor meer informatie kan men contact opnemen met MEC de Bevelanden, telefoon 0113- 252628, of bij de Mileuwinkel in Middelburg (0118-633419). RITTHEM - Zondag 18 januari verzorgt brass band ONDA in de Nederlands Hervormde kerk een nieuwjaarsconcert, aanvang 15.00 uur. Mede werking hieraan wordt eveneens verleend door de jeugd-brassband. MIDDELBURG - Voor gehandicapten of chro nisch zieken bestaan eveneens mogelijkheden om op vakantie te gaan. Het Rode Kruis verzorgt na melijk vakanties in Nederland of het butenland. Inlichtingen bij mevrouw J. Tevel, telefoon 629492 (na 18.00 uur). Per 1 oktober 1997 is er een wijziging aangebracht met be trekking tot wat moet worden verstaan onder het inkomen van een kind. Vanaf 1 oktober 1997 telt alleen inkomen uit ar beid als het inkomen van een kind. Inkomen uit arbeid is bij voorbeeld gelden ontvangen uit een dienstbetrekking, praktijk overeenkomst, stage of uit zelf standige arbeid. U moet al het inkomen in geld, (vakantiebon nen of anderszins opgeven. Daartoe behoren ook vergoe dingen voor reiskosten, (be drijfskleding en dergelijke. De bijdrage voor een in het bui tenland verblijvend kind of kinderen moet worden overge maakt aan diegene die met de verzorging is belast. Als uw kind 16 jaar of ouder is, mag uw bijdrage aan het kind zelf worden gestort. Stortingen aan derden (dus niet diegene die daadwerkelijk met de verzor ging van uw kind(eren) is be last) worden niet geaccepteerd. Deze stortingen worden niet als bijdrage in het onderhoud ge zien. Bijdragen worden slechts toegerekend aan het kwartaal waarin zij worden voldaan. Ie der kwartaal moet voldoende worden gestort. Een eventueel 'teveel' kan niet worden door geschoven naar een volgend kwartaal. Een tekort kan ook niet na afloop van het be treffende kwartaal worden aan gevuld. In deze rubriek zijn alleen on derhoudsbijdragen behandeld en de manier waarop aan deze voorwaarden moet worden vol daan. De overige voorwaarden staan in de informatiebrochures en de mailings. Deze worden regelmatig toegezonden. Als aan alle voorwaarden wordt voldaan ,kan er recht bestaan op enkelvoudige kinderbijslag (indien kan worden aangetoond dat per kind 752,- per kwar taal wordt gestort) of op twee voudige kinderbijslag (als wordt aangetoond dat per kind per kwartaal meer dan ƒ1.997,- wordt gestort). Als uw kind 18 jaar of ouder is en onder de overgangsregeling valt, kan er recht bestaan op drievoudige kinderbijslag als wordt aange toond dat per kwartaal mini maal ƒ3.595,- wordt gestort. De kinderbijslag die de Sociale Verzekeringsbank rechtstreeks aan de verzorgende in het bui tenland betaalbaar stelt, geldt ook als bijdrage in het onder houd. De wijze waarop en de hoogte van de gestorte bedra gen worden ieder kwartaal door de Sociale Verzekeringsbank gecontroleerd. Voor overige vragen over de Al gemene Ouderdomswet (AOW), de Algemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene nabe staandenwet (Anw) kunt u te recht bij het districtskantoor van de Sociale Verzekerings bank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Mid delburg is gelegen aan de Se- geerssingel 10 in Middelburg en er worden spreekuren gehouden in Goes, St.-Maartensdijk, Ter- neuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor informatie kunt u uiter aard ook bellen: tel. (0118) - 69 11 00. Het districtskantoor is op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Zondag 18 ja nuari houdt Felikat een interna- De prijswinnaars op een rijtje: de dames Dieleman, Broeder en Touw, de heer Vermaat en me vrouw Van Arkel. FOTO: Harry de Lange OOST-SOUBURG - Ava-Electro levert kwaliteitsproducten tegen een zeer voordelige prijs. Ook wordt er optimaal advies gegeven. Tijdens het grote Euramco-geld-terug- festijn kregen 20 dagen lang, twintig van de klanten hun aankoopbedrag tot een maximum van 999 gulden terug. tionale kattententoonstelling in De Kruitmolen aan de Kruitmo- lenlaan 127. Het is het 130ste in ternationale kampioenschap van deze oudste Nederlandse katten vereniging. Er zijn ook zondag allerlei ras sen te zien: de indrukwekkende Perzische Langhaar, de luid ruchtige Siamees en de Britse Korthaar. Voorts zijn er Burme- zen, Abessijnen en gekrulde Rexkatten. De show wordt omlijst door stands van de diverse rasclubs, daar kunnen belangstellenden alles over een bepaald ras te we ten komen. De tentoonstelling is open van 10.00 tot 18.00 uur. Entree f 6,50 voor volwassenen en f 3,- voor kinderen tot 13 jaar en houders van een 65-plus pas. Uit op Walcheren Job Schuring. WALCHEREN - Voor de ko mende dagen staat een geva rieerd aanbod op het uitgaans- programma. Vrijdag 16 januari (20.15 uur) in het Arsenaaltheater een, optre den van Job Schuring met 'Tij delijk'. Ook vrijdag, maar dan om 22.00 uur, in De Piek aan de Hellebardierstraat, Nederlands talige rock van Tröckener Kecks. Entree 15 gulden. FOTO: Meijnard Scheers Zaterdag wordt daar het Piek- café gehouden, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 17 januari (22.00 uur) The Vibrations in rock-café Gommert in de Aagje Deken straat 5 in Vlissingen. Zaterdag 18 januari in het Arse naaltheater (15.00 uur) Green Ginger, 'Slaphead, the demon Barber of Fleetstreet'. Kaarten 15 gulden. Donderdag 22 januari houdt wijkcentrum Scheldebuurt in Vlissingen een bingo voor 55- plussers, entree gratis. Vrijdag 16 januari in de Burger zaal van het Stadhuis Middel burg (20.00 uur) Doulce Mémoi- re, een programma met Franse muziek uit de 16e eeuw. In de Stadsschouwburg (Mid delburg) vanaf 20.00 uur Piet Noordijk, deze bekende alt saxofonist brengt een hommage aan Charlie Parker in een con cert met strijkers, jazzkwintet en filmbeelden. Zaterdag 17 januari treedt in de Stadsschouwburg vanaf 20.00 uur Tineke Schouten op met haar nieuwe one-woman show '- Miles cadeau'. Er is een beperkt aantal kaarten uitsluitend op 16 januari vanaf 11.00 uur telefo nisch te reserveren via nummer 659659. Zondag 18 januari treedt in de kleine zaal van de Concertzaal Middelburg om 15.30 uur het Nederlands Blazersensemble op. In de Stadsschouwburg dinsdag 20 januari The Grand Piano Boogie Train met de drie boogie-woogie giganten Rob Hoeke, Jaap Dekker en Rob Agerbeek. Woensdag 21 januari om 13.00 en 16.00 uur het Wintercircus in de Stadsschouwburg van Mid delburg. Een circusvoorstelling voor de hele familie met acroba ten, clowns en roofdieren. Ook woensdag, maar dan in de Middelburgse Concertzaal, van af 20.00 uur het Barokorkest II Fondamento. In discotheek The Naighttrain vrijdag 16 januari: Trance Mellow Party met dj Fausto van de It in Amsterdam, de zaal is om 22.00 uur open. Zaterdag wordt er een Mexi caanse Nacht gehouden. Filmtheater 't Schuttershof Middelburg draait 16 (19.30 uur), 17 (22.00 uur), 19 en 20 ja nuari (20.30 uur) de film Four Days in September. VLISSINGEN - Vrijdag 16 janu ari treedt in De Piek aan de Hel lebardierstraat 13 de Neder landstalige rock band De Tröcke ner Kecks op. De zaal gaat om 21.00 uur open, de entree be draagt 15 gul den. Kaarten in de voorverkoop bij De Piek, Easy Entertainment cd-shop en bar Seventy Seven in Middelburg. Za terdag 17 januari is er weer een piekcafé. TröckenerKecks treedt vrijdag op in De Piek. Poezen, ze zijn zo ontzettend lief als ze klein zijn.

Scheldebode | 1998 | | pagina 12