Wintersport: ook de voorbereiding is 'fun' Kom de proeven en het Spektakel zien Inkomen kind in relatie tot kinderbijslag M/V woensdag 7 januari 1998 Schaatsdisco voor de jeugd Expo in galerie 't Haentje Walcherse spelen in Doesburgcentrum Spot the Nose in Gommert Theatervoorstelling Vrije school Libre-kampioenschap in Van Duyvenvoorde op de speciale educatieve showavond tijdens het I9e Indoor Zeeland op 14 januari 1998 in de Zeelandhallen Goes. Op deze avond worden spring-, dressuur- en westerndemonstraties gegeven door Me Hendrix, Tineke Bartels en Simone de Geus, Aanvang 19.30 uur. Kaarten zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij kantoren van de CZ groep en de Rabobank in Zeeland voor 10,- (normale prijs 20,-) Sjokkers nemen CD op Toy VLISSINGEN - Gezien het succes van vorige maand staat op de vrijdagen 9, 23 en de zaterdagen 17 en 31 januari een schaats disco bij het Sportfondsenbad op het programma. Telkens van 19.00 tot 22.00 uur. Medewertking wordt verleend door de dj's Tweety en Irvine van Remer Sound Discoshow. Entree vijf gul den. De jeugd van 10 tot 15 jaar is er welkom. MIDDELBURG - Conny Mahieu exposeert van 10 januari tot en met 12 februari met keramiek, glas en schilderijen in 't Ha- entje te Paart, Spanjaardstraat 19. De openingstijden: donder dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur en na telefoni sche afspraak. VLISSINGEN - In het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat worden 16 en 23 januari en 13 en 20 februari Walcherse Spelen gehouden. Voor alle sociëteiten voor ouderen wordt per soos gespeeld. De onderdelen: sjoelen, Walchers bie den, biljarten en bridge. Inmiddels hebben zich 140 deelnemers gemeld. Gespeeld wordt van 10.00 tot 15.45 uur met aanslui tend een verloting. Het is inmiddels voor de 23e keer dat deze spelen' op de agenda staan. VLISSINGEN - Zaterdag 10 januari treedt Spot the Nose van af 22.00 urn- op in rock-café Gommert aan de Aagje Deken straat 5. Entree 5 gulden. Zaterdag 17 januari komt The Vibra tions. MIDDELBURG - De Vrije School verzorgt rond het feest van Driekoningen een theatervoorstelling op vrijdag 9 januari van af 20.00 uur in het gebouw aan de Willem Arondeusstraat 59. De entree is gratis. Het spel wordt opgevoerd door ouders en leerkrachten. OOST-SOUBURG - Op 16,17 en 18 januari wordt in sportzaal HK van Duyvenvoorde (Donge- straat 107) het biljart-districts kampioenschap hoofdklasse li- bre klein gespeeld. Op 16 januari wordt om 19.00 uur begonnen, 17 en 18 januari om 12.30 uur. De finale staat ge pland voor zondagmiddag 18 ja nuari om 16.00 uur. De deelnemers: J. Jasperse Oost- Souburg; L. van Boven Oost- Souburg; K. Koppejan Goes; P. Traas Ovezande; J. Brandenburg Rilland; A. Traas Ovezande; C. Coomans Middelburg; P. Janse Colijnsplaat en J. Rijk Ovezande. MIDDELBURG - Donderdag 15 januari wordt in de bibliotheek aan de Kousteensedijk een le zing gehouden over de kunst collectie van stadhouder Frede- rik Hendrik en zijn gemalin Amalia van Solms, aanvang 14.00 uur. Aanleiding is de tentoonstelling Vorstelijk Verzameld die in het Koninklijk Kabinet van Schil derijen het Mauritshuis in Den Haag die tot 29 maart te zien is. Het is een van de indrukwek kendste verzamelingen uit de vaderlandse geschiedenis met werken van Rembrandt, Ru bens, Van Dijck en Honthorst. Tijdens de lezing wordt uitge breid ingegaan op de Neder landse kunst in het tweede kwart van de 17e eeuw. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk, entree 10 gulden. Kaarten kunnen bij de bieb ge reserveerd worden. 0 Drs. Frederike Upmeijer bij de expo Vorstelijk Verzameld in het Mauritshuis. ADVERTENTIE Per 1 oktober 1997 is er een wij ziging aangebracht met betrek king tot wat moet worden ver staan onder het inkomen van een kind. Vanaf 1 oktober 1997 telt alleen inkomen uit arbeid als het inkomen van een kind. Inkomen uit arbeid is bijvoorbeeld gelden ontvangen uit een dienstbetrek king, praktijkovereenkomst, sta ge of uit zelfstandige arbeid. U moet al het inkomen in geld, (va kantiebonnen of anderszins op geven. Daartoe behoren ook ver goedingen voor reiskosten, (be drijfskleding en dergelijke. De bijdrage voor een in het bui tenland verblijvend kind of kin deren moet worden overgemaakt aan diegene die met de verzor ging is belast. Als uw kind 16 jaar of ouder is, mag uw bijdrage aan het kind zelf worden gestort. Stortingen aan derden (dus niet diegene die daadwerkelijk met de verzorging van uw kind(eren) is belast) worden niet geaccep teerd. Deze stortingen worden niet als bijdrage in het onderhoud ge zien. Bijdragen worden slechts toegerekend aan het kwartaal waarin zij worden voldaan. Ieder kwartaal moet voldoende wor den gestort. Een eventueel 'te veel' kan niet worden doorge schoven naar een volgend kwar taal. Een tekort kan ook niet na afloop van het betreffende kwar taal worden aangevuld. In deze rubriek zijn alleen on derhoudsbijdragen behandeld en de manier waarop aan deze voor waarden moet worden voldaan. De overige voorwaarden staan in de informatiebrochures en de mailings. Deze worden regelma tig toegezonden. Als aan alle voorwaarden wordt voldaan ,kan er recht bestaan op enkelvoudige kinderbijslag (in dien kan worden aangetoond dat per kind 752,- per kwartaal wordt gestort) of op tweevoudige kinderbijslag (als wordt aange toond dat per kind per kwartaal meer dan ƒ1.997,- wordt gestort). Als uw kind 18 jaar of ouder is en onder de overgangsregeling valt, kan er recht bestaan op drievou dige kinderbijslag als wordt aan getoond dat per kwartaal mini maal 3.595,- wordt gestort. De kinderbijslag die de Sociale Verzekeringsbank rechtstreeks aan de verzorgende in het bui tenland betaalbaar stelt, geldt ook als bijdrage in het onder houd. De wijze waarop en de hoogte van de gestorte bedragen worden ieder kwartaal door de Sociale Verzekeringsbank ge controleerd. Voor overige vragen over de Al gemene Ouderdomswet (AOW), de Algemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene nabe staandenwet (Anw) kunt u te recht bij het districtskantoor van de Sociale Verzekeringsbank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het dis trictskantoor Middelburg is ge legen aan de Segeerssingel 10 in Middelburg en er worden spreekuren gehouden in Goes, St.-Maartensdijk, Terneuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor in formatie kunt u uiteraard ook bellen: tel. (0118) - 69 11 00. Het districtskantoor is op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. sfeer - A \<vterpoiis \~sJL. GROEP ZOaGVERZEKfftlNQEN VLISSINGEN - Jaarlijks trekken honderdduizenden Nederlanders naar de wintersportgebieden. Wie niet het journaal wil halen als reiziger met de gipsvlucht, bereidt zich goed voor bij Sportinstituut Smid. Want met de techniek zit het meestal nog wel goed, maar een matige conditie kan de wintersportpret behoorlijk bederven. Ieder jaar weer blesseren men sen zich tijdens hun winter sportvakantie. Dat is niet prettig voor de betrokkenen. Maar met de aangescherpte wetgeving rond ziektekosten kunnen de gevolgen wel eens verder gaan dan alleen fysiek leed. Werkgevers houden namelijk niet erg van gips. Daarom is een goede voorbereiding juist dit jaar meer dan noodzake lijk. Bij Sportinstituut Smid kunt u de conditie opbouwen. De specifieke bewegingen voor snowboarden, skiën of langlaufen oefenen en de spie ren wat krachtiger 8maken. Het zorgt er allemaal voor dat de sneeuwvakantie blessure- vrij verloopt. En niet alleen blessurevrij. De wintersport vakantie wordt ook een stuk leuker. Wie fysiek in vorm is, wordt minder snel moe en kan dus langer en intenser genie ten van de vakantie. Genieten kan ook tijdens de voorbereiding bij Sportinsti tuut Smid. Want Snow Aero bics (cardio) Fitness is een heel gevarieerde training. Al le conditie- en krachtelemen ten, die zorgen voor een fysiek prettige sneeuwvakantie, zit ten in het programma. Smid heeft ook als eerste de crosstrainer in huis. Een ap paraat dat spieren goed voor bereidt op winteractiviteiten. Snow Aerobics (cardio) Fit ness kan gezellig in een groep worden gedaan. Maar voor mensen die niet kunnen op de tijden dat het groepsprogramma wordt be geleid door de instructor, is er ook een individuele variant. Net zo prettig, net zo veilig, net zo effectief. Dat de cursus Snow Aerobics (cardio) Fitness effectief is, blijkt wel uit de GipsGarantie die Sportinstituut Smid geeft. Wie na het volgen van Snow Aerobics (cardio) Fitness op de piste zodanig geblesseerd raakt, dat een vervroegde te rugkeer van vakantie noodza kelijk is, krijgt het volledige cursusgeld terug. Wie interesse heeft en meer wilt weten kan gewoon zonder verdere verplichtingen naar Sportinstituut Smid, Wester- zicht 388, VLISSINGEN (0118) 471001 of (06) 53940538. GOES - Op zondag 18 janudri houdt de dweilband s.c.h. De jokkers haar jaarlijkse nieuw jaarsreceptie. Naast de geluk wensen die kunnen worden uit gewisseld, staat deze dag meer op het programma: s.c.h. De Sjokkers zijn al ruim één jaar bezig om hun eerste 'Best Of' CD voor te bereiden, die aanko mende zomer wordt gelanceerd. Voor deze CD worden tijdens de nieuwjaarsreceptie live opna men worden gemaakt. Iedereen die deze opnamen wil bijwonen is vanaf 12.30 uur van harte welkom, om onder het genot van een hapje en een drankje de bekende deuntjes mee te zingen of te lallen in Café Baarends, Voorstad 17 te Goes. Kwaliteitscaravan voor 'n vriendelijk prijsje Als fabrikant van kwalieitscaravans kreeg Knaus vaak de vraag te horen: 'wanneer ko men jullie nou eens met een betaalbare ca ravan?'. Toegegeven, de crème de la crème op caravangebied was niet voor een spot prijs te koop. Om haar klanten tegemoet te komen, heeft Knaus daarom nu twee nieuwe modellen op de markt gebracht. De ontwerpers hebben er alles aan gedaan om de prijs zoveel moge lijk te drukken. Ter wijl u de kwali teit en het comfort krijgt, die u van het topmerk mag verwachten. De twee nieu we caravans luisteren naar de namen Toy en Mustang. De Toy, 'het leukste speel tje ter wereld', kost nog geen elfduizend gulden. Dit model laat zich het best om schrijven als klein, maar fijn. Compact, maar compleet. Een leuke caravan waarmee u heel plezierig kunt kamperen. Een pracht- wagen ook, voor de beginnende kampeer der. De andere nieuwe caravansensatie van Knaus is de Mustang. Een iets groter model met voldoende keuze voor iedereen. Want de Mustang is in vijf typen verkrijgbaar. De prijs van dit 'wilde paard' onder de cara vans varieert tussen de f 16.000 en f 20.000. En daar heeft u een luxe, heel com fortabele gezinscaravan voor. 0 De nieuwe 'u 3 lpF:.g #1- f

Scheldebode | 1998 | | pagina 23