iMSEEStf rnJSEÈm ...voor niks meenemen sgsgSjnet niet! BOUMAN POTTER Hebt u onze opruimingskrant niet bel dan terstond met Poortvliet.. 0166-619100 Knoflook verandert vette maaltijd in gezondere Zuivel op z'n zuiverst Pannenkoeken in een handomdraai Nederlands Studenten Orkest op 14 januari in Concertzaal Schoenendozen voor oorlogskinderen Tienerkamer Massief grenen hoogslaper tienerkamer Beuken/blauw, linnenkast burokast ledikant bedkast. Royale Rotan Fauteuil loogkleur met komfortabel kussen en stevig metalen frame. Eiken bankstel Judith 3+2-zits Met rundlederen kuipkussen, voorzien van interieurvering. Van 3.865,- voor 2.795,-. Inruil oud bankstel 500,-. Prijs: 2.295, TWee soorten Opruiming bij Poortvliet.. Bedbank 90 x 200 cm met 2 laden en klep 475,-, bureau 295,-, 2-deurs linnenkast 395,-, ombouw los 280,-. In 3 kleurcombinaties leverbaar: beuken/blauw, beuken/? beuken/vanillegeel. KINDER EN TIENERKAMERS HALFHOOGSLAPER 90x200 cm Inclusief lattenbodem en lijn. Type Robin. u van 499,- voor 349,-. Dealer van: Flexa, Emdeka, Welle, Gramrode, Color 4 kids, Vroomshoop, Fairytale, Kids World CoUection. 90 x 200 cm 495,-, kleine boekenkast 150,-, bureau 150,-, 2-deurs linnenkast 595,-, 2-deurs commode 125,-. Leverbaar in: beuken/blauw of geheel bet Prijs: Nd kompleet van 1.365,- voor 995,- BüFFETKAST in massief grenen Kopie antiek Prijs: Van 1.995,- voor 1.445,- Méér plezier van je meubels, voor minder geld ROYAAL EIKEN WANDMEÜBEL Leverbaar in blank of donker eiken Nü VAN 3.095,- VOOR 2.095,- (INRUIL OUDE KAST 300,-) NU VOOR 1.795,-. Ook als dressoir lever- Prijs: 750,- 0ok als 2-zits bank leverbaar 1.595,- Shake-a-cake, een revolutio naire nieuwe pannenkoekmix, is nu op grote schaal verkrijg baar in de supermarkt. U ge looft pas dat deze instant pan nenkoekmixen zo lekker en zo ontzettend eenvoudig te berei den is, als u het heeft gepro beerd! Voeg water aan de fles toe, schudt de mix slechts 45 secon den en bak de pannenkoeken zoals u normaal gewend bent. Het gaat snel, gemakkelijk en u hebt geen rommel in de keuken - of op uzelf die u achteraf dient schoon te maken. Shakeacake is geweldig als u niet veel tijd heeft om te koken, als u kinderen heeft die u willen helpen met schudden, voor op vakantie wanneer u niet veel keukengerei bij u heeft, of han dig voor in de kast voor het ge val vrienden onverwacht langs komen. Maar u heeft natuurlijk geen speciaal excuus nodig om Sha keacake te proberen: zet van avond nog heerlijke pannen koeken op tafel! Shakeacake is een volwaardig alternatief voor traditionele pannenkoeken. Er zijn twee soorten Shakeaca ke verkrijgbaar: American Sty le Pannenkoekmix zijn lichte, luchtige pannenkoeken die wat dikker en zoeter zijn dan nor male pannenkoeken. Ze zijn ideaal als dessert met ijs en fruit, of probeer ze op de enige echte Amerikaanse manier, met stroop als dessert of zelfs als ontbijt. De andere variëteit is de klas sieke pannenkoekmix. Deze is ideaal voor al uw favoriete re cepten. Zoet beleg is heerlijk op deze pannenkoeken, bijvoor beeld met ijs en chocoladesaus of traditioneel met rozijnen en stroop of poedersuiker. Probeer ook eens voor de verandering hartige pannenkoeken met kaas of gerookte spekjes. Het NSO-orkest. FOTO: Maarten van Haaff. MIDDELBURG - Het NSO (Nederlands Studenten Orkest) verzorgt woensdag 14 januari vanaf 20.15 uur een optreden in de Concertzaal. Toegang f 22,50 (CJP/Pas65 en studenten f 15,-). I)e opbrengst komt ten goede aan de stichting UAF en vereniging AVO. De voorverkoop is bij de WV aan de Nieuwe Burg 52 in Middelburg en bij me vrouw H. Visch, Blauwedijk 15 (telefoon 626849). Het NSO is aan de 46e toernee bezig. Er worden optredens verzorgd in de grote concertzalen van Nederland. Na Middelburg gaat men naar Utrecht, Enschede, Leiden, Groningen en Amsterdam. WALCHEREN - Voor degenen die het nog niet weten: er loopt al heel lang een zo geheten actie 'schoenendozen voor oorlogskinderen'. Niet dat die kinderen om der gelijke dozen verlegen zitten, het gaat natuurlijk om de inhoud. Verhuisbedrijf Wim Vogel (Middelburg, Goes en Vlissingen) zamelt op Walcheren deze dozen in. De actie 'Schoenendoos' maakt deel uit van een wereldwijd evene ment. Hierdoor worden meer dan 1.4 miljoen dozen aan kinderen in nood uitge reikt. Kinderen in vluchtelingenkampen, ziekenhuizen en scholen worden er mee getrakteerd. Met name via scholen wordt veel bekendheid aan de actie gegeven. Folders en bijbehorende enveloppen zijn ook te bestellen via telefoon 033-4655553. De 'kinderfolder' werkt als handleiding voor ouders en kinderen thuis om schoe nendozen, sticker en envelop in te vullen. Pallets (volle) schoenendozen staan er opgeslagen bij verhuisbedrijf Wim Vogel. FOTO: Piet Davidse De laatste decennia is ons voed- selpatroon enorm veranderd. We eten meer suikers en dierlijke ei witten en steeds meer producten bevatten geur-, kleur- en smaak stoffen. Daarom is het belang rijk onze darmflora gezond te houden en een goede spijsverte ring is daarbij van belang. Bo vendien willen we graag een goed figuur houden. Gelukkig kunnen we daar zelf iets aan doen. In Zwitserland wordt van melk- wei, volgens een speciaal Ter- schellinger recept, een veelzij dig natuurproduct gemaakt. Molkewei. Het bevat geen con serveringsmiddelen of andere synthetische hulpstoffen. Mol kewei is puur ingedikte kaas wei, vooraf verduurzaamd met natuurlijk rechtsdraaiend melkzuur. De heilzame werking van Molkewei voor het lichaam is al lange tijd bekend. Wie Molkewei drinkt bij het eten, kan daar veel baat bij heb ben. Vooral diegenen die pro blemen met de spijsvertering hebben, zoals een opgeblazen gevoel, winderigheid en ophoe ren, voelen verlichting door het drinken van Molkewei. Het is niet vet en daardoor licht verteerbaar. Door Molkewei wordt de spijsvertering beter geregeld en vindt een vollediger verbranding van ons voedsel plaats. U kunt Molkewei gebruiken bij de bereiding van uw maaltijd, als gezonde vervanger van azijn en citroensap. Gebruik het bij voorbeeld in sausen, salades en marinades. Of maak er een dorstlessende frisdrank van, door een eetlepel Molkewei in een glas mineraal water of appelsap te verdunnen. Molkewei is verkrijgbaar bij apotheker en drogist in verpak kingen van 200 en 500 ml. Iedereen weet het: te veel vet is slecht voor onze gezondheid. Minder bekend is, dat knoflook een vette maaltijd in een gezondere kan veranderen. Dit bleek uit een onder zoek van de Universiteit van Leipzig. Twee groepen hongerige vrijwilligers aten zes weken lang iedere dag een ty pisch Engels ontbijt, rijk aan boter en vet. De ene groep slikte daarbij knof- looktabletten, de andere een placebo. En wat bleek? De groep die knoflook- tabletten had genomen, had een lager gehalte van een bepaald type vet in het bloed dan de andere groep. Dit is be langrijk nieuws voor iedereen die graag eens gebakken of gefrituurd voedsel eet. Zeker zij, die aan diabetes lijden of die graag een glaasje drinken. Mits zij daar geen gewoonte van maken, na tuurlijk! Knoflook zorgt er niet voor dat u ge wicht verliest. Wel helpt het uw hart te beschermen en kransslagader-ziekten Knoflook mag eigenlijk in de keuken niet ontbreken. FOTO: TANNIE DE JONGE te voorkomen. De knoflooktabletten die in het Duitse onderzoek werden ge bruikt, waren van Kwai. Kwai wordt gemaakt van de beste Chinese knof look en bevat daardoor zeer veel allii- ne. Deze stof helpt het cholesterolge halte te verlagen. U kunt de Kwai knoflookdragees kopen bij apotheek, drogisterij en reformzaak.

Scheldebode | 1998 | | pagina 18