Infolp 1550,- -i&r J&S* 1095- MAGAZIJNVERKOOP U vindt Multihai op Woonboulevard Poortvliet Paasdijkweg 33Poortvliet Weegschaal als vijand (0166) 612 672 Volledig team 24 uur per dag aanwezig interkerkelijke gebedsweken Durft u nog veilig over straat I San Marco ijssatonj Hulpmiddelen voor slechtzienden m- Uitvaartcentrum 'Goes' aangesloten bij Nederlandse Kwaliteitsraad Uitvaartverzorging Zefverdediging voor meisjes en vrouwen Voorlichting KBO 11988-1998i 78 78 - Warm en Koud IJskoud en Warm Vakantie- en weekendhulp gezocht! SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 JANUARI 1998 M/V PAGINA 316 LEDER BANKSTEL. Leverbaar in diverse kleuren. Nu 3 2 zits. 21/2 2 ZITS Decoratieve pitriet-accenten geven een romantisch uiterlijk 'n diverse stoffen leverbaar 3+2 ZITS Royaal bankstel. In diverse suedine stoffen leverbaar l»»rc 1 1USSMB 0 rm> J BUFFETKAST, MASSIEF GRENEN In loogkleur. iik.1 IMEUBELDISCO i J Sinds kort is het Uitvaartcentrum 'Goes' aan de Zuidvlietstraat 37 te Goes aangesloten bij de Nederland se Kwaliteitsraad Uitvaartverzor ging. Met enige trots legt de heer J.A.Roeland, bedrijfsleider van het Uitvaartcentrum, dat sinds kort de onderneming aangesloten is bij de kwaliteitsraad, wat de kwaliteits raad is: "De Stichting Nederlandse Kwaliteitsraad Uitvaartverzorging is de naam van een stichting, die in 1988 door een aantal kwaliteitsbe wuste uitvaartondernemers is opge richt als antwoord op de mede door de consumentenbond geuite kritie ken tegen de gang van zaken in de wereld van uitvaartbedrijven." "De stichting heeft tot doel het vast stellen, toetsen en handhaven van kwaliteitsnormen voor de uitvaart verzorging en tracht dit doel te ver wezenlijken door het opstellen van kwaliteitsnormen. Het voorstellen van richtlijnen aan de op het gebied van de uitvaartverzorging werkzame ondernemingen en instanties. Dit be tekent, aldus de heer Roeland, dat je niet zo maar lid kunt worden van de stichting. De stichting licht eerst je bedrijf helemaal door, zodat ze er ze ker van zijn datje aan de door hen ge stelde normen voldoet. Dit is voor mij en mijn medewerkers weer een extra stimulans je werk nog beter de doen. Door de eisen die de stichting aan het bedrijf stelt wordt je verplicht je ei gen bedrijf regelmatig door te lichten en steeds alert te zijn op zaken die be ter zouden kunnen.De stichting waar borgt bijvoorbeeld vakbekwaamheid. )it betekend dat je als uitvaartver- aldus de heer Roeland, want door een ze wijze hun verzekerden een goe Dit betekend dat je als uitvaartver zorger regelmatig bijgeschoold zult moeten worden. Afgelopen maand heeft mijn uitvaartleider het diploma "restauratieve technieken" behaald. Deze opleiding, die gegeven wordt door professionele krachten, heeft tot doel de verzorging van overledenen te verbeteren. Door deze opleiding krijgt de uitvaartleider meer kennis van het afleggen en verzorgen van overledenen en eventuele kleine ver wondingen op een professionele wijze te camoufleren. Dit is natuurlijk heel belangrijk voor de opbaring. Ook wordt door de stichting nauwlettend toegezien op het investeringsbeleid. Zij beoordelen zowel de technische voorzieningen als de staat van onder houd en inrichting van de uitvaart centra. Ook de rouwauto's moeten aan de kwaliteitskenmerken voldoen. De kwaliteitsraad volgt uiteraard de maatschappelijke ontwikkelingen en doet derhalve voorstellen aan de uit vaartbedrijven ten einde de aangebo den diensten te optimaliseren. Gedragsregels. Aangezien de aange sloten uitvaartondernemingen collec tief garant staan voor het te leveren pakket kunnen nieuwe leden uitslui tend toetreden na acceptatie van de gestelde gedragsregels. Zoals uit voorgaande moge blijken is het een instelling die ons, als begrafenisondernemers, heel goed in de gaten houdt. Dat is maar goed ook, aldus de heer Roeland, want door een versoepeling van het vestigingsbeleid wordt het steeds eenvoudiger een ei gen bedrijf op te starten. Je ziet dit zo hier en daar in den lande dat een dra ger of chauffeur een bedrijfje voor zichzelf gaat beginnen met de ge dachte dat doe je even." Maar wie zijn de dupe, de mensen die van de diensten van zo'n bedrijf gebruik wil len maken. Zij ondervinden aan de lijve de onkunde van het bedrijf en krijgen, naast het verdriet om het ver lies, ook nog te maken met vaak ern stige fouten en nalatigheden. Ik kan dan ook niet genoeg benadruk ken dat het ontzettend belangrijk is om je als begrafenisondernemer op de hoogte te houden van alles wat er speelt in de uitvaartwereld. Alleen op deze manier kun je de fami lie goede hulp bieden. Het is al erg genoeg een naaste te ver liezen en als je dan ook nog door een of andere goedwillende amateur ge holpen wordt, met alle gevolgen van dien, wordt het alleen maar erger. Het is ook daarom dat ik mij sterk ge maakt heb voor het lidmaatschap van de kwaliteitsraad. Voor zover ik weet ben ik in Zeeland het enige bedrijf tot nu toe. Niet alleen vanuit de begrafenison dernemingen wordt gewerkt met de kwaliteitsraad, ook de grote landelij ke verzekeraars werken samen met de leden van de kwaliteitsraad om op de ze wijze hun verzekerden een goed verzorgde uitvaart te kunnen garan deren. Ook voor de verzekeraar is het van groot belang hun cliënten een goed product te leveren, want indien de cliënt niet tevreden is betekend dit een anti-reclame voor de maatschap pij. In samenwerking met diverse lan delijke verzekeraars is er een wilsbe- schikkings-boekje vervaardigd, wat mensen gratis bij mij kunnen aanvra gen. In dit boekje kan men alle wen sen ten aanzien van de uitvaart note ren. Dit geeft een rustig gevoel, ook bij nabestaanden.Men weet dan wat de wensen van de overledene waren en men kan op die manier echt de laatste wil uitvoeren. Ook is het mogelijk om via ons bedrijf het financiële gedeelte van de uit vaart vooraf te regelen. Dit heeft twee voordelen. Het eerste voordeel is dat men zich geen zorgen hoeft te maken over de betaling van de uit vaart en het tweede voordeel is dat in het jaar van de storting het bedrag volledig aftrekbaar is van de inkom stenbelasting. Er zijn natuurlijk nog veel meer voordelen te noemen, maar dit zijn wel de twee belangrijkste. Als begrafenisonderneming met eigen rouwkamers in Goes, Colijnsplaat en Wissenkerke kunnen wij op geheel Noord- en Zuid-Beveland alle hulp bieden die noodzakelijk is, ongeacht het tijdstip van de dag. Binnen mijn organisatie is 24 uur per dag een volledig team -aanwezig, al dus de heer Roeland, hetgeen gezien de aard van het bedrijf ook noodzake lijk is. Om er verzekerd van te zijn dat het bedrijf 24 uur per dag bereikbaar is heeft de heer Roeland een contract afgesloten met Call Centre Neder land, die buiten de kantooruren de te lefoontjes voor hem aannemen en de ze direct doorgeven aan de dienst doende uitvaartleider. Was het in het verleden zo dat de partner van de dienstdoende uitvaartleider thuis moest blijven om, bij afwezigheid van de uitvaartleider, de telefooN aan te nemen is dit nu niet meer nodig. Het Call Centre roept de betreffende man op en geeft hem de boodschappen door. Ik heb dit voornamelijk gedaan voor een stukje rust in het bedrijf Door de aard van de werkzaamheden wordt er toch behoorlijk beslag ge legd op je privé-leven en op deze wij ze wordt het toch wat rustiger en kan de vrouw rustig haar boodschappen doen, ook als is haar man niet thuis. Het is van het grootste belang dat de onderneming zo efficiënt mogelijk werkt. Dit is niet alleen in het belang van de werknemers, maar zeker ook in het belang van de mensen waar voor je werkt. Alles moet rustig en op tijd. Een eis die hoog bij mij in het vaandel staat. Voor informatie over de mogelijkhe den tot verzekeren of het aanvragen van een wilsbeschikkingsboekje kunt u altijd bellen (0113) 21 63 63. U kunt natuurlijk ook even langskomen bij het Uitvaartcentrum aan de Zuid vlietstraat 37 te Goes. GOES - Samen vieren en bidden blijkt geweldig verrijkend te kunnen zijn. Vanuit verschillende kerken en gemeenten kunnen christenen geloof, hoop en liefde met elkaar delen. Daarom worden ieder jaar in januari twee inter kerkelijke gebedsweken gehouden in Goes. Van maandag 12 tot en met za terdag 17 januari gaat de gebedsweek uit van de Evangelische Alliantie. De plaats van samenkomst is in het gebouw van het Leger des Heils, aan het Ra velijn de Groene Jager. Het gebedsuur wordt iedere avond gehouden van 18.45 tot 19.45 uur. Het thema is dit jaar 'Jezus, het Licht der wereld'. De Raad van Kerken houdt haar gebedsweek van zaterdag 17 januari tot en met zaterdag 24 januari, met als thema 'De Geest komt onze zwakheid te hulp'. Iedere dag (behalve op zondag) is er 's middags van 12.00 tot 12.30 uur een korte middagpauzedienst, met telkens een voorganger van een andere kerk. De grote oecumenische dienst van Schrift en Tafel wordt gehouden op zondag 25 januari in de Rooms-Katholieke Kerk van de H. Magdalena, aan vang 10.30 uur. Voorgangers zijn pastor R. Bronswijk en ds M. Grashoff. Het jeugdkoor 1' Esprit van de RK kerk verleent haar medewerking. GOES - Bij High Five starten dinsdag 13 januari (16.00-17.00) en woensdag 14 januari (19.00 t/m 20.00) de cursussen zelfverdediging voor meisjes (12 t/m 15 jaar) en dames. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan het maken van een signalement van de dader, gebruik leren maken van je stem en kennis over zwakke plekken van het lichaam. Verder wor den verschillende stoot- en traptechnieken geleerd, polsbevrijdingen en bevrijdingen uit andere grepen, oplossingen tegen achtervolgingen, theore tische achtergronden van sexuele delicten en conditietraining. De cursus be staat uit 10 lessen met een theoretisch en een praktisch examen. Tevens ont vangen de deelnemers na de cursus een diploma. Voor opgave of meer infor- matie:High Five Lifestyle Center; telefoon (01 13) '223505. GOES - De Katholieke Bond van Ouderen in Goes houdt een voorlichtings middag over hulpmiddelen voor slechtzienden op maandag 12 januari in de Magdalenazaal aan de Singelstraat (naast de RK kerk). De bijeenkomst be gint om 14.00 uur en is gratis toegankelijk voor iedereen die voor dit onder werp belangstelling heeft. Spreker is de heer Dingemanse van de Stichting VISIO, die zich bezig houdt met hulpverlening aan- en revalidatie van visu eel gehandicapten van alle leeftijden. Deze middag zal speciaal in het teken staan van hulp aan ouderen. Iedere dag krijgt men wel te maken met eten. Vaak wordt er voor de gezel ligheid gegeten. U gaat uit eten met vrienden, u eet nootjes en chips op feestjes of u verwent zichzelf met een bakje friet in de snackbar. Eten lijkt dan ook een leuke, gezellige bezigheid. Maar is dat eigenlijk wel zo? Vooral van vrouwen en meisjes wordt vaak verwacht dat ze slank zijn. In veel vrouwenbladen wordt een beeld geschetst van de mooie, slanke vrouw. Veel vrouwen en meisjes willen aan dit beeld voldoen. Ze willen eruit zien zoals ze denken dat anderen vinden dat ze eruit moeten zien: SLANK. Al snel vinden vrouwen zichzelf te dik, of niet slank genoeg. Dan rest er slechts één oplossing en dat is AFSLANKEN. De weegschaal wordt voor velen een vij and. Waarom afslanken? Voor u het besluit neemt om af te slanken is het goed even stil te staan bij de volgende vraag: Waarom wil ik eigenlijk afvallen? Wilt u afslanken om dat u denkt dat anderen u dan mooier of aardiger vinden of denkt u mis schien dat bepaalde dingen in het leven gemakkelijker zijn als u een paar kilo lichter bent? Probeer reëel te zijn en stel uzelf de volgende vragen: Is het wel noodzakelijk om af te slanken? Bereik ik daarmee wat ik wil berei ken? Wat vind ik wel goed of mooi aan mezelf? Slank zijn is een modeverschijnsel wat u krijgt voorgeschoteld via de me dia. Als we al de bladen moeten geloven, dan zouden we het hele jaar niets anders moeten dan aan de lijn te denken. De balden staan vol met allerhan de diëten, maar gaat u eens na of u wel af wilt vallen en waarom u dat wilt. Verantwoord afslanken Indien u besluit om af te slanken is het verstandig om eerst na te gaan wat uw streefdoel is: Hoeveel kilo wilt u afvallen en in hoeveel tijd? Stel niet te hoge eisen aan uzelf en uw lichaam, maar probeer geleidelijk aan gewicht kwijt te raken. Vaak is een regelmatig en gezond eetpatroon al een hele stap in de goede richting. U kunt natuurlijk ook altijd voor deskundig ad vies over afslanken terecht bij uw huisarts of bij een diëtist. De huisarts kan u hiernaar verwijzen. Waar kunt u terecht voor informatie? Heeft u nog vragen over dit of andere onderwerpen met betrekking tot ge zondheid, ziekte en gezondheidszorg? Bel of komt u eens langs bij de Gezondheidswijzer in Goes (GGD-gebouw, tel. 0113-249434), of Vlissingen (bibliotheek, tel. 0118-412947). warm en koud - warm en koud - warm en koud - warm en koud - warm en koud - warm en koud sin9en oil*41 88*1 Koffie - Thee —-^Cappuccino - Espresso - Gebak Tiramisu warme chocolade Vanille-ijs met kersen Warme frambozen of warme bosvruchten slagroomsoesjes warm appelgebak met ijs en slagroom* diverse Tosti's Voor alle werkzaamheden. Alleen jongens of meisjes die niet op vakantie gaan. Telefoon: 0118-418811 Ook iemand gezocht die al in het examenjaar zit en eerder vrij is. Over 40 soorten ijs vers bereid Diabetici-ijs 0ol Suikervrij-ijs Y\a*' eW per bol 1,50 Maand januari iedere vrijdag, zaterdag en zondag open Vanaf februari iedere dag geopend Dnok u« ujjbm - pno* us uue« - pno>| ue uubm - pno>| ua uubm - pnon us uubm - pno>i us uuem

Scheldebode | 1998 | | pagina 16