Een... 'Boek van groot belang voor ondernemingen' D Het verenkleed van vogels autoradio Xïitspïsiak wet si© w©©k ion TWEEDE KERSTDAG GEOPEND Vr, Ge*e0 Geweldige A(> nde g e^°nÓ KERSTKAARTENACTIE VAN BRUNA EN SCHELDEBODE rsi O 3 C PHILIPS E L K E l/V E E K HUIS AAN HUIS 0 P V V A 1 L C H E R E N Stormvogels houdt weer school-korf- baltoernooi VAN NEDERLAND •j) CR0ENKALENDE *ali. 8e °Hjke Onvergetelijke Kerstgedachte LU LU DINSDAG 23 DECEMBER 1997 Deze week: ABA kerst-prijsvraag Matig drinken is gezonder dan helemaal geen drank Schorpioen koerst naar noorden Begin augustus heeft de Koorschool de eerste ideeën voor het kerstcon cert al op papier staan. De ze maand zijn de liederen te horen. Drie weken staat Goes en met namen de zeelandhal len in het teken van het hippische evenement In- door Zeeland. In een zeer gevarieerd programma komen alle facetten van de paardensport aan bod. Ook in Der Boede is het met kerst feest. Andrien Smeels ging een kijkje nemen bij de voorbereidingen. Hele Mooie «pretf# Spe"ere/We Q Verbaasd Gezamenlijk Eerste ALGEMENE BOVAG-AUTOBEI Win fantastische prijzen, waaronder een «.w.v. ƒ450,- CHELDEBODE Uit het grootste onderzoek allerltijden naar de gevolgen van het gebruik van alcohol op de gezondheid, is gebleken dat matige drinkers niet alleen gezonder zijn dan zware drinkers, maar ook gezonder dan geheelonthouders.Het positieve effect van alcohol is het duidelijkst bij mensen met een zwak hart. Uit 'Lijf Leven" in dagblad De Stem. MIDDELBURG - Het is wellicht algemeen bekend: de Schor pioen, het ramschip dat al sinds jaar en dag in Middelburg voor anker ligt, vertrekt. 'We varen naar het eind van het seizoen en zetten daarna koers naar het noorden, Den Helder om precies te zijn", zo staat in de nieuwjaarskaart. De Schorpioen gaat in Den Helder deel uitmaken van een mari tiem project, een themapark, waarin meerdere oudere schepen een plaatsje vinden. Velen zien ongetwijfeld met weemoed het schip vertrekken. Het behoud van het schip voor de toekomst staat evenwel voorop. Onder het motto 'wij rammen door' blijven de vrijwilligers de achterban op de hoogte houden van het reilen en zeilen van het oude ramschip. WESTKAPELLE - Maan dag 29 december houdt korfbalvereniging Stormvo gels voor de 22e keer het kerst-schoolkorfbaltoernooi in sportzaal De Belling aan de Molenwal. Het toernooi duurt van 09.00 tot 16.30 uur. De deel nemende scholen zijn: De Lichtboei Westkapelle met vijf teams; De Wegwijzer Serooskerke met 4 teams; De Lichtstraal Westkapelle met 2 teams; De Spring plank Aagtekerke met 2 teams en De Regenboog Oostkapelle met 1 team. Het eerste team van de christelijke basisschool uit Westkapelle won vorig jaar de wisselbeker. Het pro gramma boekje ver meldt dat toeters, spandoeken en aanmoe digingen wel kom zijn. Hans Verkerk Keukens heeft Tweede Kerstdag (vanaf 10.00 uur) een spec taculaire haifgetd-actie. Als u in het voorjaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de aanbevolen adviesprijs! 30.000 KEUKENS PER JAAR Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. GOES RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 Westk kor ISTICHTING HET ZEEUWSE LANDSCHAP e In deze dagen waarin iedereen zich goed aan kleed tegen de kou, moeten ook vogels be schermd zijn. Het verenkleed doet dienst als isolatie tegen de kou. Donsveren zijn veren die hierbij een be langrijke rol spelen. Veren doen ook dienst bij het vliegen. De vogel stuurt met een ander soort veren, de staartpennen. Ook heeft de kleur van de veren vaak een betekenis, zoals ca mouflage of het lokken van een partner. Hiervoor heeft een vo gel een derde soort veren, de contourveren, die het lichaam be dekken. De overeenkomst tussen de drie genoemde veersoorten is het feit dat deze beslaan uit een stijve, buigzame schacht waaruit dunne vezels steken, die baarden genoemd worden. Een vogel moet wel goed voor zijn verenpakket zorgen. Om de veren in goede conditie te houden strijkt een vogel zijn veren glad. Hij brengt hierbij meteen een waslaagje (stuitvet) over zijn veren aan, wat. hij met zijn snavel vanuit een stuitklier on deraan zijn staart vandaan haalt. Ondanks een goede verzor ging is het echter niet te voorkomen dat veren rafelen en slijten. Regelmatig vallen ze uit en worden door nieuwe vervangen; vo gels zijn dan in de rui. Bij de meeste soorten vallen per keer en kele veren uit, zodat de vogel er altijd nog genoeg overhoudt om het lichaam te kunnen bedekken en te kunnen vliegen. Omdat voor het groeien van nieuwe veren energie nodig is vindt dit plaats in en voor de vogels rustige periode; meestal in het na jaar. Als je zou willen tellen hoeveel veren een vogel heeft, ben je nog wel even bezig. Het aantal veren van een zangvogel varieert van 1100 tot 4600. Een geplukte kip leverde bij telling 8352 veren op. Watervogels, die een goede isolatie hebben, bezitten het dichtste verendek; een wilde eend heeft ongeveer 12 duizend veren en een zwaan zo'n 25 duizend. 5pO^0X,e Wc6^^S'/sc/7e Kerst '97 Verwondering over de eerste kerstboom, fototannie de jonge 'Kleurencombinatie gaf doorslag' WALCHEREN - Het was duidelijk voor de jury. Het aantal ingezonden kerstkaarten overtrof dan wel niet vorig jaar, het niveau van de creaties was wel bedui dend hoger. „Vorig jaar kon er zo een aantal kaarten aan de kant worden geschoven. Nu moesten we duidelijk meer moeite doen om er de leukste en origineelste uit te zoe ken", laat Brunaman Freek Verdoes weten. door Ben Donkers Acquisiteur Marcel Schreur van De Scheldebode had, samen met de Bruna-winkels in Middel burg en Vlissingen, de actie op touw gezet. Een geslaagde actie, dat wel. Bij Bruna Loek aan de Lange Delft in Middelburg en Bruna Boek handel Geysen in de Vlissingse Walstraat, kwamen veel kaarten binnen. De een nog mooier dan de ander. Het bleek dat iedere inzender er zijn of haar uiterste best op had gedaan. De jury stond verbaasd over de kwaliteit. Uit sommige inzen dingen bleek dat er vele creatie ve uurtjes in waren gestopt. Het was ook de bedoeling dat men sen er hun fantasie in kwijt konden. Het blijkt duidelijk dat persoon lijke wensen 'in' zijn. Steeds meer mensen ontwerpen hun ei gen kerst- of nieuwjaarskaart. De drie winnaars, vorige week te gast bij De Scheldebode, kun nen er in elk geval wat van. Eerste werd Tamara Theune uit Vlissingen, zij ontving een pa pier-snijmachine; de tweede prijs (een Shaeffer calligraphy- doos) ging naar M. Geschiere uit Grijpskerke en de derde prijs (een waardebon van 50 gulden voor hobbyboekjes) naar Jac queline Roose uit Middelburg. „Het was een gezamenlijke ac tie", zegt Verdoes. „Het is leuk om eens een keer in het kantoor van De Scheldebode te zijn. Het was ook leuk om te merken dat de ingezonden kaarten stuk voor stuk van een geweldig hoog ni veau waren. De jury heeft echt moeten puzzelen om er de aller beste uit te kiezen." 1 De prijswinnaars en de winnende kerstkaarten. Mevrouw Van de Vijver was een van die juryleden. Een 'expert' op het gebied van kaarten ma ken. Ze gaf uitleg waarom juist deze drie kaarten een prijs had den gekregen. Die van Jacqueline had een bij zondere vorm, een leuk ontwerp en een aparte techniek. De kaart die goed was voor de tweede prijs (mevrouw Geschiere) werd meteen herkend. „U heeft vorig jaar ook meege daan, we herkenden de techniek aan het stofje. Het ontwerp was heel keuk, vooral met de duifjes als vredesteken". Winnares Tamara Tehune was er zelf niet. Ze stuurde haar zus, die overigens vorig jaar tweede werd. Een creatieve familie dus. De kaart werd als 'bijzonder FOTO: Ben Donkers mooi' bestempeld. „Vooral kleur en de voortreffelijke afwerking gaven de doorslag. Heel mooi", zei de deskundige. MIDDELBURG - Het eerste handboek 'CE-mar- kering voor handelsondernemingen' is door ir. A. Maljaars, directeur van het Innovatiecentrum Zeeland overhandigd aan drs. W. van Gelder, commissaris van de Koningin in Zeeland. Het handboek, uitgebracht op initiatief van het Innovatiecentrum in samenwerking met het mi nisterie van Economische Zaken, is van groot be lang voor ondernemingen die zonder omwegen snel en op zeer belangrijke wijze willen voldoen aan de wettelijke eisen voor CE-markering. Die 'markering' is niet alleen van toepassing op bedrijven die in Europa produceren, maar ook voor handelsondernemingen die de producten importeren uit landen buiten de EER of de pro ducten aanpassen aan de wensen van de gebrui kers. De CE-markering heeft als doel de technische handelsbe- Dirksen EINDEJAARSAANBIEDINGEN zie onze advertentie in deze krant Marco en Marjon Dirksen Walstraat 197 Vlissingen lemmeringen binnen de Eu ropese Unie weg te nemen en de gebrui ker van deze producten een veilig gebruik te garanderen. Het eerste exemplaar van Handboek CE-Markering voor handelsondernemingen wordt door ir. A. Maljaars (rechts), directeur van het Innovatiecentrum Zeeland, over handigd aan drs. W. van Gelder, commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. Ui Zo aan het einde van het jaar heeft men de neiging om het voorbije jaar te bespiegelen. Kerstavond, zittend bij de stal, de ballen in de boom en kerstkaarten geschre ven aan je dierbaren. Kerstmis blijft een aparte, plech tige dag in het jaar. Het is het feest van het nieuwe le ven, het nieuwe licht. Misschien is dat in een ver verle den bepaald, omdat de zon vanaf 21 december weer langzaam onze kant opkomt. In de westerse wereld is het vieren van Kerstmis opgebouwd rond de geboorte van een jongetje in Bethlehem, nu bijna tweeduizend jaar geleden. Zoals ons eeuwenlang doorgegeven is ge beurde dat onder heel primitieve omstandigheden in een stalletje. Zijn ouders waren van eenvoudige komaf. Maar toen het Kind geboren was gebeurde er van alles. De hele wereld kwam naar Hem kijken. Gewone schaapherders die met hun kudde in de buurt vertoef den waren de eersten om naar de nieuwgeborene te kij ken. Later kwamen uit het verre oosten drie wijze en rijke koningen. Geleid door een nieuwe ster aan de he mel kwamen zij naar Bethlehem hun kerstgave bren gen. Alles ademde pais en vree en zo is het met Kerst mis door de eeuwen heen gebleven. Zelfs tijdens de eer ste wereldoorlog legden soldaten de wapens neer en speelden tussen de loopgraven een partijtje voetbal te gen elkaar. Het geheim van die vredelievende gedachte schuilt in de geboorte van een kind. Pas zag ik op de te levisie een geboorte en als je dat ziet, dan sta je toch weer even stil bij het wonder van het leven zelf. Het is zo'n vertederend, lieflijk moment dat ons allen bindt. Goede lezers en lezeressen, 'er is een kindeke geboren op aard', ik wens U allen vredig Kerstmis. .Cameleon

Scheldebode | 1997 | | pagina 1