m Creatief met geuren en kleuren Kerstmatinee Muziekschool Blijvende herinnering voor Tsjernobyl-kinderen Programma van in- en uitloophuis Musicalgroep van Majoraat zaterdag en zondag actief M/V woensdag 10 december 1997 KOMEND WEEKEINDE VEEL KERSTMARKTEN EN -CONCERTEN IN REGIO WALCHEREN Markten Sfeer Dauwendaele Kerstmarkt Open Samenzang Vrouwenpolder Adventsconcert Kerstkaarten 1 Jongerenwerk opnieuw verhuisd Muziek in Kloveniersdoelen Jezus de Christus: eeuwigheid in de tijd KNVV houdt lezing en excursie Vrienden Karolingische Burg Weer winter-wandeltochten Samenkomst women's Aglow Tentoonstelling straatmodeproject Trouwe Vriend 'erkend' Laatste 'beestenboel' van dit jaar Kerstbingo voor welzijn ouderen Cd-opname tijdens 'open huis' Alfalfa Zendings-kerstmarkt in kleine kerk Demonstraties, lekker tafelen en sfeer WALCHEREN - Kerstmis, een feest waaraan vrijwel in heel de wereld aandacht wordt besteed. De maand de cember straalt iets uit. November heeft dat niet, febru ari ook niet. Nee, december, de tijd van het jaar dat ie dereen als een bezige bij door de stad loopt, op zoek naar een aardigheidje voor een familielid, kennis of goede vriend. specterende stad of dorp 'doet' iets aan kerst. Het is begrijpe lijk dat het niet overal evenveel kan zijn. Een grotere winkel concentratie biedt uiteraard meer mogelijkheden om het groots aan te pakken. Zoals in Veere bijvoorbeeld. Daar staat van 10 tot en met 13 december in de Grote Kerk een Zeeuwse Kerstmarkt op het programma. Liefst vijftig deel nemers laten er cadeautjes zien, zorgen voor demonstra ties en sfeer. Er is een theater podium, een modegala en een kunstgalerie. Woensdag 10 december wordt gestart met een speciale kin dermiddag (aanvang 12.00 uur). Er is dan een schminkfes- tival, kinderen kunnen er kerstmutsen maken en er wordt voor muziek gezorgd, 's Avonds treedt het NaDa NaGa Didge- ridoo ensemble op en vanaf 19.30 uur signeert Tini Polder man haar boeken. Donderdag 11 december is de markt om 12.00 uur open. Het Souburgs Mannenkoor treedt op en rond half drie Jilles de Puut, de man van het Zeeuwse dialect en humoristische anec dotes. Hij signeert er overigens ook zijn boeken. Vrijdag begint de markt even eens om 12.00 uur. Om half acht is er een kerst-modegala en Jan de Ruyter is er om zijn boeken te signeren. Zaterdag 13 december tenslot te, is de markt al vanaf 10.00 uur open. Dwe Zeeuwse muzi kanten van Arduin zijn dan te zien en te horen. Om 17.00 uur door Ben Donkers Het is feest, en dat mag gevierd worden. Ieder doet dat op zijn of haar eigen manier. De plaat selijke winkeliers en onderne mers haken er graag op in. Ze sparen kosten noch moeite om het de kopers naar de zin te maken. Het betekent in elk geval dat de mensen met hun gedachten op één lijn zirtten: er met elkaar een gezellig feest van te maken. Dat dit bijna altijd gepaard gaat met cadeautjes is natuur lijk een aardige bijkomstig heid. Sint is nog maar goed en wel aan zijn terugkeer naar Spanje begonnen, de kerstman staat al weer te trappelen om zijn taken uit te gaan voeren. Pakjesavond hoort bij sinter klaas, maar het kan met de kerst ook heel gezellig zijn. Ei genlijk doet het tijdstip er niet toe, als de achterliggende ge dachten maar de juiste zijn. Zo denken ook de organisato ren van de diverse kerstmark ten, concerten en 8kerkdien- sten er over. Elk zichzelf re is de Grand Finale, zoals het zo mooi wordt aangekondigd. Op 13 en 20 december is het in winkelcentrum Dauwendaele volop kerst. „We zorgen voor stands met oude ambachten zoals een glas blazer en stoelematter", laat Ria van Limbergen weten. „Vorig jaar, toen de kerstmarkt voor de eerste keer in deze vorm werd gepresenteerd, was het een groot succes." De markt is beide zaterdagen van 10.00 tot 17.00 uur open. Komende vrijdag, zaterdag en zondag wordt de Kerstmarkt van Middelburg toch op de Markt gehouden. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de markt naar het Abdijplein zou verhuizen. Dit omdat verwacht werd dat begin december met de werkzaamheden voor de herinrichting van de Markt be gonnen zou worden. Dat is ech ter enkele weken uitgesteld. De Stichting Evenementen Middelburg vindt het niet leuk dat er op het laatste moment nog veranderingen kwamen. Toch verwacht men niet dat het negatieve gevolgen heeft voor de kwaliteit van het driedaagse evenement. Het wordt de derde Kerstmarkt die door de SEM en de Vereni ging voor Ambulante Handel wordt opgezet. Het concept van de beide eerste jaren is in grote lijnen niet ver anderd. De kraampjes staan buiten in de vorm van vakwerkhuisjes. Er komt een grote tent met daarin vooral plaatselijke on dernemers. De openingstijden: vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De kerstman heeft inmiddels toegezegd aanwezig te zijn. Hij deelt bonnen uit waarmee be zoekers tegen een erg aantrek kelijk prijsje een kerststaaf kunnen kopen. Er zijn manda rijnen voor de kleintjes en war me chocolademelk. Het podiumprogramma omvat diverse optredens: onder ande re de zangeressen Joy en Ramo- na en het amusementsorkest Sway. Dinsdag 16 december wordt in de kerkzaal van wijkcentrum Open Hof een kerst-samenzang gehouden. Het is inmiddels voor de derde keer dat de sa menwerkende kerken in Paau- wenburg deze avond op touw zetten. He programma, waarmee om half acht wordt begonnen en waarvoor de entree gratis is, omvat een optreden van koor Ons Boeregoed uit Yerseke en solozang van Nel van den Broe- ke-Lensen uit Serooskerke. Er worden natuurlijk diverse kerstliederen gezongen met on dersteuning van het koor. In Vrouwenpolder staat zater dag 13 december een kerst zangavond in de gereformeerde kerk aan de Schoolstraat 9 op het programma. Vanaf 20.00 uur wordt er me dewerking aan verleend door: Gereformeerd Zangkoor Wal cheren; Gereformeerd Kinder koor De Karekieten; Sandra Smit-Boeije (cornet); Rianne Stelpstra (fluit) en Jan Wattel (orgel). De toegang is gratis. Op 14 december verzorgt mu ziekvereniging Ceacilia Vliss- ingen een advents- en kerst concert vanaf 15.30 uur in de kerk op het Oranjeplein in Oost-Souburg. Een gastoptre den is er van mandolinevereni ging Con Amore. Entree 5 gul den. Donderdag 11 december houdt de creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte in Oost- Souburg een kerstmarkt. In de ochtenduren geopend van 10.00 tot 12.00 uur, 's middags van 14.00 tot 15.30 uur. De entree is gratis. De verkoop van leuke kerstartikelen wordt in de bo venzaal gehouden. Mannenkoor Ethan uit Yerseke is vrijdag 12 december te belui steren in de Nieuwe Kerk van Middelburg, aanvang 20.00 uur. Medewerking hieraan wordt verleend door jongeren koor Matthanja, het regionaal christelijk koor. De algehele leiding van de avond is in handen van evange list Joh Witte uit Merksem, de toegang is gratis. Het Zeeuws Orkest komt drie dagen lang in actie: donderdag 11 december in de Concert- en Gehoorzaal van Middelburg (20.00 uur); vrijdag 12 decem ber in de katholieke kerk aan het Stadhuis in Vlissingen (20.00 uur) en zaterdag 13 de cember opnieuw in de Concert en Gehoorzaal (eveneens 20.00 uur). De lezersactie 'Wie maakt de mooiste kerstkaart?" geldt nog immer. Deze actie van de Bruna Boek winkels in samenwerking met De Scheldebode, gaat erom wie de mooiste, leukste of meest originele kerstkaart maakt. Allerlei technieken mogen hierbij worden toegepast. Inle veren kan nog tot 13 december (17.00 uur) bij Bruna Vlissin gen en Bruna Middelburg. De kaarten worden daar in de za ken tentoongesteld. Woensdag 17 december worden de winnaars in het kantoor van De Scheldebode aan de Vrij landstraat in Middelburg ver wacht. Hiervoor krijgt men na tuurlijk een uitnodiging in de bus. VUSSINGW T§- b v MIDDELBURG - Jongerencentrum Midgard en het secretariaat Jongerenwerk zijn opnieuw verhuisd. Komende zaterdag wordt het nieuwe onderkomen officieel in gebruik genomen. Dat gebeurt met een receptie vanaf 17.00 uur in Midgard aan de Bachtenstee- ne 14. MIDDELBURG - Vrijdag 13 december in de Kloveniersdoelen het Season's Greetings Festival met een optreden van het pianoduo Frederic Rzewski en Tomoko Mukaiyama. Aanvang 20.30 uur. VLISSINGEN - Jezus de Christus: eeuwigheid in de tijd. Dat is de titel van de lezing die donderdagavond vanaf 20.00 uur in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2 wordt gehou den. De toegang bedraagt 5 gulden. OOSTKAPELLE - De KNW afdeling Walcheren (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) houdt donderdag 11 december een lezing over vogels. Aanvang 20.00 uur in het Zeeuws Biologisch Museum. Zaterdag 13 december staat een excursie op het programma naar de inlagen van Schouwen. Verzamelen om 10.00 uur bij het parkeerterrein van station Middelburg (kanaal zijde). OOST-SOUBURG - Donderdag 11 december is er een openbare bijeenkomst van vereniging 'Vrienden van de Karolingische Burg', aanvang 20.00 uur in wijkcentrum De Zwaan aan de Kromwege- singel la. De bijeenkomst staat in het teken van het 5-jarig be staan. VLISSINGEN - Willen is Kunnen, dat is de naam van de wandel sportvereniging die 13 december weer een tocht op het program ma heeft staan. Deelnemers aan de 25 en 40 kilometer vertrekken tussen 09.00 en 10.00 uur bij het clublokaal aan de Adr. Coorte- laan. Wandelaars van de 5,10 en 15 kilometer kunnen tussen 10.30 en 13.30 uur starten. Inlichtingen via telefoon 416295. Op 10 januari en 7 en 28 februari staan opnieuw tochten op de agenda. OOST-SOUBURG - De interkerkelijke organisatie voor christen vrouwen Women's Aglow houdt dinsdagochtend 16 december vanaf 09.45 uur een samenkomst in wijkcentrum De Schuur (Mid delburgsestraat 113). Spreekster is dan Marilyn Hill. Er is kinder oppas aanwezig, de koffie staat klaar. MIDDELBURG - Bij Brooymans Van de Gruiter Diezijn aan de Langeviele 29 is deze en volgende maand de tentoonstelling 'Dres- smode bekend' te zien. Het is een expositie met foto's en interviews over straatmode. De openingstijden: maandag 13.30 - 18.00 uur, alle andere dagen 09.30 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur. ARNEMUIDEN - Nederland heeft zijn eerst erkende dieren speciaalzaak en trimsalon. Begin deze maand zijn de officiële erkenningen uitgereikt in Leeuwarden en aan trimsalon De Trouwe Vriend in Amemuiden. Deze erkenning is een initiatief van de stichting Dierbaar. OOSTKAPELLE - Woensdag 17 december wordt de laatste 'bees tenboel' van dit jaar gehouden in het Zeeuws Biologisch Museum. Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen er van twee tot vier aan mee doen. Begonnen wordt met een boswandeling, daarna worden kerststukjes gemaakt. Vooraf opgeven is nodig via telefoon 582620. Kosten f 6,50 inclusief museumbezoek, een drankje en knutselmateriaal. MIDDELBURG - Op 11 december wordt in de Woelige Werf in de IJselstraat een kerstbingo gehouden voor het welzijn van ou deren, aanvang 14.00 uur. MIDDELBURG - Tijdens optredens van leerlingen van Alfal fa's Muziek en Dans wordt donderdag 11 december een cd op genomen. Dat gebeurt in La Pampa aan de Vlasmarkt 13 waar de december-party wordt gehouden. De avond begint om 19.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Bedoeling is dat de cd nog voor de kerst verkrijgbaar is. VEERE - Zaterdag 13 december wordt van 10.00 tot 17.00 uur in de kleine kerk een grote zendings-kerstmarkt gehouden. Er zijn allerlei zelfgemaakte kado-artikelen te koop, jam en chut neys, kerstkaarten en kaarsen en Max Havelaar-produkten. In het kerstcafé wordt koffie en Glüwein geschonken, er is zelfge bakken koek en cake. Aan de zendingsmarkt doen mee: Wereld winkel Serooskerke; Vereniging Vrienden van Tinca; Derde Wereldgroep; ZWO-groep en Amnesty International. Met geuren en kleuren vlat heel wat te doen. FOTO: Peter Toornstra gecombineerd. Versierde kaar sen zijn 'in', leuk ook om als ca deautje te geven. Een kaars past in elk interieur omdat ze in al lerlei geuren en kleuren ver krijgbaar zijn. D.G. Trading verzorgt bijvoorbeeld ook 'geur- party's aan huis. Kaarsen zijn er van 2,5 centimeter tot 1 me ter. MIDDELBURG - De samen werking tussen hobby- en cre ativiteitscentrum De Wolboog uit Middelburg en kaarsen groothandel D.G. Trading uit Vrouwenpolder heeft tot fasci nerende creaties geleid. Donderdag 11 en zaterdag 13 december worden in de winkel van De Wolboog aan de Lange viele 63 demonstraties verzorgd met diverse materialen. Kaarsen kunnen met verschil lende stoffen motieven worden Donderdag duurt de demonstra tie in De Wolboog van 10.00 tot 16.30 uur, zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. VLISSINGEN - Het program ma van het in- en uitloophuis, Vincent van Goghlaan 241a. Dinsdag en donderdag koffie- contactochtend vanaf 09.30 uur. Sociaal spreekuur op maandagmorgen en woensdag middag. De eetgroep komt dins dag vanaf 18.00 uur bij elkaar. Donderdag 11 december wor den er vanaf 10.00 uur kerst kaarten gemaakt, dinsdagmid dag kan er gesjoeld worden en vrijdag is er een spelletjesmid dag. Donderdagavond komt el ke week de klaverjasclub bij- MIDDELBURG - Zaterdag 13 december wordt in de concert- en gehoorzaal een kerstmatinee ver zorgd door de Zeeuwse Muziek school van de regio Walcheren. Met matinee begint om half drie. Medewerking wordt er verleend door het kinderkoor onder lei ding van Lenie Stokman; het blokfluitensemble met Anne-Ma- rie de Beer; het klarinetensemble van Rien Hillebrand; het saxo foonensemble van Moreno Bever- ini; het harpensemble met Ineke de Vente en de gemengde ensem bles onder leiding van Harrie Schroevers. De entreeprijs bedraagt 5 gulden voor volwassenen en f 2,50 voor kinderen tot en met 16 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Muziekschool in het Kuiperspoortgebouw en op de concertdag aan de zaal. VLISSINGEN - De musical- groep van de Stichting Majo raat heeft een nieuwe musical 'Hoezo Anders' ingestudeerd. De try-out is zaterdag om 14.00 uur in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg 58a. Kosten f 3,50 inclusief koffie of thee. Zondag 14 december is de première om 15.00 uur. Dan be draagt de entree 5 gulden (in clusief koffie of thee). Kaartjes reserveren via telefoon 471103. Hoe Anders? speelt zich twee honderd jaar geleden af. Te zien is hoe het er aan toe gaat als er hoog bezoek (in dit geval Napo leon) wordt verwacht. Majoraat probeert met het spel duidelijk te maken dat de we reld erg veranderd is, maar de reacties van de mensen veelal hetzelfde zijn. Majoraat bezig met de repti- tie van Hoezo...Anders De kinderen van Tsjemobyl genoten zichtbaar. MIDDELBURG - Als er iets is geslaagd is het wel het sinter klaasfeest voor de dertig kinde ren uit Tjsernobyl geweest. Niet alleen kregen de kinderen afge lopen woensdag elk een leuk ca deautje, ook kregen ze van de enige echte sinterklaas een groepsfoto mee, die nog maar net daarvoor was gemaakt. Een blijvende herinnering dus. Het sinterklaasfeest was een idee van mevrouw C. Gorter, de vestigingsmanager van V D in Middelburg. In plaats van geld voor een goed doel te geven op perde ze het idee om de kinde ren een complete sinterklaasmi- dag te geven. Met pepernoten, limonade, Pie ten en natuurlijk Sinterklaas. Sint op zijn beurt leek het wel een aardig idee om de kinderen een groepsfoto mee te geven. Niet een paar dagen na het sin terklaasfeest, maar pakweg bin nen een uur. En toen begonnen de molens te werken. De Vlis- singse fotograaf Frank Vierge ver was direct bereid om belan geloos foto's te maken, ze af te laten drukken en ze kant en klaar in een leuke verpakking aan de Sint te overhandigen. Al leen, hoe krijg je dat zo snel voor FOTO: Piet Davidse elkaar? Foto Verschoore in Middelburg was eveneens direct enthousiast toen ze hoorden waarover het ging en op het moment dat Frank Viergever zijn rolletje in leverde, zette medewerkster Nathalie alles op alles om het binnen drie kwartier voor el kaar te krijgen. Dertig blije en vooral verbaasde kindergezich ten spreken dan boekdelen. „Het was ook enorm leuk om al die blije gezichten te zien, want ze kennen Sinterklaas natuur lijk helemaal niet", vond ook mevrouw Gorter. Geslaagd sin terklaasfeest? Zeker weten".

Scheldebode | 1997 | | pagina 13