EINDEJAARS van LEEGVERKOOP showmodellen GRENEN Nog enkele Ledikanten, incl. nachtkastjes voor te gekke prijzen Grenen en Blank eiken EIKEN Nog enkele Bankstellen met 500,-inruilkorting Eethoeken compleet 4 stoelen tafel tegen scherpe prijzen Hoofdveld w GOES blijft onbespeelbaar BAKKER BOER DE BESTE BOLUSBAKKER! 'De Schatkist' viert derde lustrum La Promesse in 't Beest De vierde generatie Golf Alleen de naam zegt het al! Legioen regenwormen kan problemen van Goese voetbalveld oplossen Wandkast 37*0^ nu: 1798,- Wandkast J139Sr nu: 1098,- Eethoek Wandkast Jt498r nu: 998,- Eethoek Glaskast 3058^ nu: 1295,- Eethoek Glaskast Jt525^ nu: 1295,- 1596," nu: 1098,' 1798^ nu: 1198,' 1598,- nu: 1098,' Wandkast Wandkast Wandkast nu: nu: nu: 998,- 1298,- 1198,- Vitrine Patiné 3680^ Meidenkast Patiné Vitrine Patiné -3998^ nu: nu: nu: 1798, 1345, 1998, Fauteuil stof Fauteuil stof 1840,- nu: 798,- 1795," nu: 898,- Draaifauteuils leder v.a. 750,- 998,- ƒ1198, Donderdag koopavond Maandag gesloten Goes, Jacob Valckestraat 5 (bij stenenbrug), tel. 0113-250212 Bergen op Zoom, Halsterseweg 256, tel. 0164-242205 Ben. Leeuwen, v. Heemstraweg 46, tel. 0487-594849 Veel uit voorraad leverbaar Geen lange levertijden OP OP Reserveer gratis (6 mnd.) VERS PASSAGE Volkswagendealer Autobedrijf van Strien presenteert... SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 december 1997 M PAGINA 320 -2498^ 4898^ m de Meubelgigant GOES - Een flink aantal supporters van de voetbalvereniging GOES en dan vooral de genen die de thuiswedstrijden van de hoofd macht willen bijwonen, zijn in hun wiek ge schoten over het feit dat het hoofdveld op 'Het Schenge' telkenmale wordt afgekeurd. Zelfs wanneer er een klein regenbuitje valt in de voorafgaande dagen van de geplande wedstrijd is het hommeles, wat het hoofd veld betreft en moeten de voetballers en hun supporters uitwijken naar het tweede veld. Dat is voor de betrokkenen bepaald geen pretje. Het tweede veld heeft evenmin een ideale grasmat, maar goed er kan de meeste keren op gespeeld worden. Dat is tot daar aan toe, maar voor de toeschouwers is het zeker geen ideale situatie. Zij kunnen daar immers geen gebruik maken van een over dekte tribune, zoals op het hoofdveld en dat schept problemen. Er zijn dan ook nogal wat supporters van GOES die het de laatste tijd laten afweten. Sommigen die toch gehoopt hadden dat er deze keer op het hoofdveld gespeeld zou worden druipen alsnog teleur gesteld af, wanneer blijkt dat dit niet het ge val is. Sommigen kunnen het vanwege ge zondheidsredenen niet opbrengen om staan de toe te kijken. Uiteraard betekent dit ook een flinke schadepost (recette) voor de voet- halvereniging GOES. door Rien de Jonge Ook de gemeente Goes, die het terrein op 'Het Schenge' onder haar beheer heeft, zit wel wat met de handen in het haar. Maar kan de gere zen problemen niet een-twee-drie oplossen. "Al komt op den duur alles wel op zijn pootjes terecht", meent Tom Kapoen, opzichter Groenbeheer bij de gemeeente Goes. Glas Het al eerder gerenoveerde hoofdveld van GOES (dat er daarna keurig bij lag) moest de ze zomer opnieuw op de schop toen gebleken was dat dit maar schijn was. Glasscherven en andere gevaarlijke voorwerpen vertoonden zich steeds meer aan de oppervlakte. Dat pakte dit voorjaar fataal uit toen de Goese speler Ron Brusket ern stig aan een knie werd gebles seerd nadat hij in een glasscherf was gevallen. Operatief ingrij pen was noodzakelijk en het zette Brusket geruime tijd op non-actief. De gemeente nam toen geen halve maatregelen. Er mochten geen wedstrijden meer worden gespeeld op het terrein, alvorens dit opnieuw was ge renoveerd. Het karwei werd uitgevoerd door Traas en Ovaa in Lewedorp, in overleg met de gemeente. Er werd onder ande re een laag grond van 30 centi meter afgevoerd en vervangen door andere grond, waarna het terrein weer kon worden inge zaaid. Hoewel de werkzaamhe den door de regenval in juni en juli zes weken vertraging had den opgelopen zag het er aan vankelijk behoorlijk uit wat be treft het 'speelklaar' zijn van het veld. De 'droge' maanden augustus en sep tember waren funest voor de groei van de gras zode. Sporen "Dat was overigens het ergste niet", zegt Tom Kapoen. "Andere oorzaken bleken funest uit te pakken. Omdat er zwaar materiaal was ge bruikt tijdens de werkzaamheden waren er vaste sporen en banen gereden op het terrein en dat bevorderde de drainage niet. Tussen de oude en de nieuwe laag grond zit een stukje dat regenwater moeilijk doorlaat. Wij noemen dat verdichting. Het was de bedoeling om deze laag te breken met een machine, maar zo'n prikker moet dan wel veertig centimeter diep gaan en is alleen te gebruiken bij gunstig weer. Het moet niet te droog, maar zeker ook niet te nat zijn. Voorlopig zijn we dan ook niet toe ge komen aan het gebruik van een dergelijke ma chine en moeten dus roeien met de riemen die we hebben. In het andere geval zou de natuur ons een handje kunnen toesteken. Bijvoorbeeld strenge vorst kan de grond breken en dat be vordert de drainage aanzienlijk. Ook wormen in de grond kunnen daartoe bijdragen. Voor de directe toekomst ziet het er nog niet zo floris sant uit, maar niettemin heb ik gegronde hoop dat deze zaak klaar komt. De gemeente blijft in ieder geval attent en zal alle pogingen in het werk stellen om het hoofdveld weer speelklaar te krijgen, ook bij een klein regenbuitje. We moeten alleen wat geduld kunnen opbrengen. Ik weet dat dit moeilijk is voor het bestuur van de betrokken voetbalclub, de spelers en hun supporters, maar het is gewoon niet anders." Lange Viele 12-14 Middelburg (0118) 4 20 92 KAPELLE - De speel-o-theek 'De Schatkist' aan de Biezelingseweg 10 in Kapel- Ie bestaat deze week 15 jaar. Tegen een geringe vergoeding kan er speelgoed en spelen worden geleend. De wachtlijst maakt duidelijk dat de speel-o-theek in een behoefte voorziet. "Er zijn nu ongeveer 350 gezinnen lid van onze speel-o-theek", vertelt Annie Ruissen, die het secretariaat onder haar hoede heeft. "Wie lid wil worden moet ongeveer een jaar geduld hebben voordat er gebruik kan worden gemaakt van het materiaal dat De Schatkist in huis heeft." Wie de uitleenruimte binnenstapt waant zich in de magazijnen van de Sint. Niet minder dan 2500 stuks speelgoed heeft men in huis en zo'n 800 kinderen kunnen er gebruik van maken. Men streeft er naar om maximaal een derde van het ma teriaal uit te lenen, zodat er altijd nog voldoende op voorraad is. Computerspel letjes, puzzels, de duurdere gezelschapsspelen als Triviant met diverse aanvuldo- zen, Brainstorm, Dictionary, het kinderspeelgoed dat varieert van poppenwa gens, voetbalspelen, Lego en ander bouw- en constructiemateriaal tot een collec tie poppenkastpoppen, te veel op op ten noemen. "Met de feestdagen in zich wordt er driftig geleend", volgens Annie Ruissen, "het is nu de tijd van de gezelschapsspelen en de puzzels, in de zomer is ons rijdend materiaal zoals skelters, fietsjes, steppen en karren en ook glijbanen het meest in trek. De skeelers blijven in deze maanden ook op de plank liggen maar in de zo mer is het dringen om een paar te pakken te krijgen." De speel-o-theek draait volledig op vrijwilligers en maakt deel uit van de Stich ting Jeugdwerk Kapelle. Trots is De Schatkist op de collectie Vlaamse en oud-Hollandse spelen. Die vin den vooral hun weg naar scholen maar worden soms ook uitgeleend voor een per- soneelsfeestje of verjaardagspartijtje. De Schatkist is er overigens niet alleen voor inwoners van de gemeente Kapelle. Ook mensen uit Goes, Reimerswaal en Borsele zijn welkom, al zal men een wachttijd voor lief moeten nemen. Aan materiaal komt de Schatkist niets tekort, maar extra hulp bij het uitlenen zijn op dit moment zeer welkom. Per dagdeel zijn er vier mensen nodig om de speel-o-theek draaiende te houden. Inlichtingen over speel-o-theek 'De Schatkist' zijn te verkrijgen bij Annie Ruissen, telefoon 343241. De openingstijden zijn woensdag van 13.30 tot 15.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur; donderdag van 9.30 tot 10.30 uur; vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur. De derde speelfilm van de gebroeders Dardenne 'La Promesse' draait donderdag 4 en vrijdag 5 december in 't Beest te Goes, aanvang 20.30 uur. De film wordt ge kenmerkt door rauwheid en verfijning. Mede door invloed van zijn vader ont wikkeld de 15-jarige Igor zich tot een volledig crimineel. Diefstal, smokkel van illegale buitenlanders en uitbuiting zijn standaard. De ommekeer komt als een illegale bouwvakker een ongeluk krijgt. La Promesse is een aangrijpende film, het vertelt veel over de achtergronden van het huidige België. De film werd in België als beste film van 1996 gekozen en op het filmfes tival van Rotterdam was het één van de publieksfavorieten. De film duurt 93 mi nuten. Naar aanleiding van de presentatie van de nieuwe generatie Golf hadden we een gesprek over deze Golf met de heer Jos Smits, directeur van Autobedrijf Van Strien. "Toen ik in 1974 vanuit de Kever voor het eerst in de Golf stapte, kon ik niet ver moeden wat een enorm succes dit zou worden. Wereldwijd zijn er sindsdien 17 miljoen verkocht. De Golf is uitgegroeid tot een echte allemans vriend; dat zie je ook hier in Goes en omgeving. Intussen staat de vierde generatie Golf bij ons in de showroom, een schitterende auto en geloof me, de Golf is een echte Golf ge bleven. Kom gerust kijken". Met een gastvrij gebaar wijst Jos Smits naar de showroom, waarin de Golf het stralend middelpunt vormt. Wie de nieuwe Golf aan een nadere beschouwing onderwerpt ziet het direct: hij is langer, breder en ruimer dan zijn voorganger. Jos Smits licht dat nader toe: "Ja, het is onmiskenbaar een Golf gebleven. Toch is hij compleet vernieuwd. Klaar om zijn vooraanstaande positie voort te zetten. Bovendien heeft de nieu we Golf een ongekend hoog standaard uitrustingsniveau op het gebied van vei ligheid, duurzaamheid en comfort. De kwaliteit van de Golf staat op hoog ni veau. Bijvoorbeeld de volledig verminkte carrosserie, waarop wij twaalf jaar ga rantie geven. Zo is alles aan de auto stevig en doordacht. Een auto dus waarbij degelijkheid en sierlijkheid hand in hand gaan, zonder super modieus te worden. De klant wil immers over vijf jaar niet in een gedateerde ouderwetse auto rijden. Nee, de Golf heeft iets tijdloos. Kijk maar naar de vorige modellen, die drie ge neraties blijven gewoon populair bij jong en oud!" Zoals gezegd is de standaarduitrusting al vanaf de basisversie zeer rijk. Bijvoor beeld airbags voor bestuurder en voorpassagier, ABS, rondom schijfremmen en een in lengte en hoogte verstelbaar stuurwiel. Jos Smits: "En omdat iedere klant toch weer eigen wensen heeft kan men uit vier verschillende uitvoeringen kiezen: de luxe Comfortline, de sportieve Trendline, de exclusieve Highline en natuurlijk de enige echte GTI.I". Er is al een Golf voor 32.395,- inclusief BTW en BPM. Daarnaast zijn er nog talloze nuttige meer-uitvoeringen leverbaar, zoals een radionavigatiesysteem, airconditioning, elektrisch schuif/kanteldak, regensensor en zij-airbags. Maar allemaal hebben ze dat mooie dashboard. Het mooiste is nog de regelbare blau we instrumentenverlichting en het is niet alleen mooi, het zachte blauwe licht zorgt er ook voor dat je alles in een oogopslag kunt overzien, is rustig voor de ogen en komt zo de veiligheid ten goede. Ook op het gebied van de motoren kan de Golfrijder vele kanten uit. "Er is keu ze uit vijf verschillende benzinemotoren. Van de nieuwe 1.4 liter 16 klepper met 75 pk tot de 150 pk sterke 2.3 liter vijfcilinder V5. Stuk voor stuk flitsend, flexi bel en zuinig. En de Golf zou de Golf niet zijn, als hij ook niet met moderne die selmotoren zou komen. Drie diesels, namelijk de zuinige 1.9 SDI met 68 pk, de robuuste 1.9 TDI met 90 pk, en de snelle 1.9 TDI met maar liefst 110 pk. Alle drie een genot om in te rijden!" zegt Jos Smits enthousiast. Zeker in het jaar dat Volkswagen 50 jaar in Nederland bestaat is de introductie van de vierde generatie Golf een ware mijlpaal, voor de dealer én de consument. De komende dagen staat de hele showroom van Van Strien dan ook in het teken van de nieuwe Golf en nodigt Autobedrijf Van Strien iedereen uit persoonlijk kennis te komen maken met deze nieuweling. Autobedrijf Van Strien, Van der Spiegelstraat 92, Goes, telefoon 21 48 40.

Scheldebode | 1997 | | pagina 20