•A <r-> 'Ik kan niet genezen, wel lijden verlichten' COCKPIT: Eigentijds café in Scheldestad 'Het kan zo niet langer', 'het valt best mee' Jubilerend Elegance biedt meer She loves carrots very much Lezing over walcherse namen Bingo voor ouderen M/V woensdag 19 november Fido-Zeeland en Bitje Zeeuws samen Kouwe Müller is verhuisd Themamiddag in Bachten Reede zelf kerstkaarten maken Bazaar van De Noormannen Handwerkbazaar in De Boog Zuinigheid met stijl Tentoonstelling zeeuwsch Genootschap Sardinië, eiland in Middellandse Zee Jazz in hotel Arneville Vrolijke Tippelaars gaan op pad Concert in Burgerzaal Sint zaterdag in Zoutelande Vogelexpo in De Halve Maan WESTERSE WERELD HEEFT DE MENS ACHTER DE PATIËNT SOMS AL TE VEEL VERGETEN Geneeskunde Niet genezen Individueel Geen spijt Eigentijds Gastvrijheid Thaise dansen in Aziatisch restaurant VLISSINGEN - Zondag 23 november wordt om 15.00 uur de tentoonstelling geopend van Ronald van Dokkum in de Bellamy 19 Zaal Stedelijk Museum. Aansluitend om 17.00 uur vindt de opening plaats in de Watertoren HK met werk van Ab van Ha- negem, André Groothuizen, Marenne Weiten, Remco Boender en Jeroen Buser. MIDDELBURG - Woensdag 26 november verzorgt C. Bierens, voorzitter van de Nederlandse Genealogische Vereniging afde ling Zeeland voor de heemkundige kring Walcheren een lezing over Walcherse namen. Dat zijn behalve namen van mensen ook namen van huizen, boerderijen en dorpen. Aanvang 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. MIDDELBURG - De stichting Welzijn voor Ouderen houdt op 20 november een bingomiddag vanaf 14.00 uur in het gebouw aan de Uselstraat. VLISSINGEN - Het In- en Uitloophuis in het Middengebied van Vlissingen wordt steeds meer geconfronteerd met mensen die de eindjes niet meer aan elkaar kunnen knopen. Coördinator Ruud Heemskerk heeft daarom bij de gemeente Vlissingen aan de bel ge trokken en donderdagmorgen een eisenpakket van de in het leven geroepen werkgroep "Armoede I)oe er iets aan!" bij burgemeester J. van der Doef op tafel gelegd. Heemskerk besloot tot actie over te gaan toen hij bij het invullen van formulieren voor kwijtschelding van heffingen ontdekte dat 171 mensen in het Middengebied ver beneden het minimum zitten. Van de 6,5 tot 7 duizend inwoners heeft 25% een uitkering. door Tannie van Eek Heemskerk heeft becijferd dat van de bezoekers van hetinren Uitloophuis 68% geen finan cieel bestaansrecht meer heeft. Hij vermoedt dat dit getal aan de lage kant is want veel mensen lopen niet graag met hun ar moede te koop". Als oorzaken wijst hij aan de jaarlijks stijgende huren en ge meentelijke heffingen en belas tingen. Ook blijven uitkeringen soms veel te lang uit. Daarnaast is er het wegvallen van burenhulp en heeft de toe nemende individualisering er voor gezorgd dat gemeen schapszin voor een groot deel is verdwenen. Schrijnende geval len, voor de politiek zijn mensen tegenwoordig gevallen, die bij Heemskerk hun verhaal doen" zeggen onder meer dat wat va kantiegeld wordt genoemd voor hen wel "waterschapsgeld" mag heten. Daaraan en aan andere lasten gaat hun uitkering op. Dan is er nog het feit dat wie te lang van een uitkering moet le ven in een spiraal naar beneden terecht komt. Apparaten gaan stuk en geld voor nieuw is er niet. Tel daar bij op dat de ge dachte leeft dat de gemeente wel geld overheeft voor de materiële opknapbeurten in het Midden gebied, maar aan het sociale vraagstuk voorbij gaat. Kort samengevat in woorden van Heemskerk: Vlissingen doet niets". Met het eisenpakket van de werkgroep hoopt Heemskerk daar verandering in aan te bren gen. Een zo ruim mogelijk kwijtscheldingsbeleid is een van de gestelde eisen. Vooral de kwijtscheldingsnorm die de ge meente Vlissingen hanteert in hem een doorn in het oog. Uit een onderzoek van de FNV over 43 gemeenten blijkt dat 40% een kwijtscheldingsnorm heeft van 100%. Vlissingen maar 95%. Waarom Niet beter lijkt ons om dat te vragen aan wethouder T. Me- ijers die onder meer Financi%on in zijn portefeuille heeft. Me- ijers: Er zijn mensen die het moeilijk hebben; over de situ atie van bijstandsgerechtigden wil ik het echter niet hebben, of hun situatie goed, slecht of uit zichtloos is, dat is een geheel an der verhaal. Het gaat nu om cij fers en feiten. Het is ook onzin dat we alleen aan de materie aandacht zouden schenken. Er is veel mogelijk in Vlissingen. Heemskerk rekent de mensen armer dan ze zijn. Als hij zegt, alle heffingen moeten volledig kunnen worden afgetrokken dan zeg ik op mijn beurt: dat kan al lang." Meijers legt uit: „De wet zegt dat wie 90% onder het bijstandsniveau komt recht heeft op volledige kwijtschel ding van alle lasten. Gemeenten kunnen hierbij een vrij beleid hanteren. Wij zijn naar 95% ge gaan. Middelburg b.v. gaat vol gend jaar naar 97. Voor de arm- sten in de samenleving is er dus volledige kwijtschelding." Meijers vraagt zich ook af als de norm 100% zou worden wat alle Vlissingers daarvan zullen vin den. Zij moeten dat met elkaar opbrengen." Vlissingen doet niks. Meijers geeft toe, het maakt hem wat moedeloos. Kan dit al weer en alleen met veel cijfers weerleg gen. Het bedoelde rapport van het FNV zegt dat als gemeenten per bijstandsgerechtigde meer uitgeven dan f 225,=, dat zij dan aan de hoge kant zitten. Vlissin gen komt op f 256,17. En ter ver gelijking: Middelburg scoort f 28,31." Nog meer cijfers. Volgens het FNV gaven gemeenten gemid deld aan de minima in 1996 per 1000 inwoners f 28.105, uit. In Vlissingen was dit per 1000 in woners f 48.703,. En het ziet er naar uit dat in 1998 van een ver drievoudiging sprake zal zijn. Dat moeten wij aan alle inwo ners proberen te verkopen." FNV-wetenschappers stellen dat 28 minima per 1000 normaal is. Vlissingen telt er 42,5. Me ijers: Dit aantal zie je bij steden met een grootte van 100 tot 500 duizend inwoners. In Vlissingen wonen er 44-duizend." Tot slot twee constateringen naast elkaar. Heemskerk: „Het kan zo niet langer." Meijers: „Het valt allemaal best mee". GOES - Medisch kuur-, sauna- en beautycentrum Elegance, geves tigd op het adres Middelburgsestraat 66, viert het tienjarig bestaan onder meer met de introductie van een gloednieuw product: Gerovi- tal van prof. dr. Asian, een verjongingspreparaat dat bet veroude ringsproces met al zijn ongemakken vertraagt. len, rimpels of littekens laten Maar dat niet alleen: het is een adequaat middel tegen stijve spieren en gewrichten, ochtend stijfheid, gebrek aan elan en concentratievermogen Bij Elegance werd de laatste ja ren steeds duidelijker dat de vraag naar speciale behandelin gen alsmaar groter wordt. Tien jaar geleden begon Jeanne Bou- dens met de Sauna Goes. Al snel dekte de naam de lading niet meer. Vandaar de naamsaan- passing aan de laatste trends: medisch kuur-, sauna- en beau tycentrum. Het allerlaatste nieuwtje is Ge- rovital. Ana Asian zag als eerste dat er een relatie bestaat tussen ouder worden en de stofwisse ling. De huidelasticiteit neemt af, de rimpeligheid toe. Het lichaam kan dat zelf niet opvangen. De Aslan-Gerovital-therapie kan dat wel. Jeanne heeft al jaren lang ervaring op het gebied van gelaat-, lichaams- en kuurbe- handelingen. Ze volgt ook regel matig cursussen om op de hoog te te blijven van de nieuwste ontwikkelingen. Lippen opvul- vervagen het kan allemaal. Ze kan hierbij rekenen op mede werking van een bekend esthe tisch chirurg. Wat met procaï- ne-injecties verwezenlijkt kan worden grenst aan het wonder baarlijke. De procaïne-therapie is in feite een soort vitamine-therapie. Professor Ana Asian kwam tot de ontdekking dat procaine ver jongend werkt op de weefsels. Het zorgt voor een algehele revi taliserende werking. Moeheid verdwijnt om plaats te maken voor een sterk gevoel van welbe vinden. Gerovital H3 is in am pullen en dragees verkrijgbaar en laat snelle resultaten zien. „Wij behandelen nagenoeg alle huidproblemen, onder meer vroegtijdige rimpelvorming". „Het lichaam kan best wat hulp gebruiken bij het opruimen van afvalstoffen. Maar schoonheids behandelingen zijn er voor ie dereen, jong en oud. Maandag 24 november houden we 'open huis' van 15.00 tot 21.00 uur. We verstrekken dan geheel vrijblij vend informatie over alle moge lijkheden." ZOUTELANDE - Sinds 1 november is het HCC bulletinboard Fido- Zeeland en de BBS van Bitje Zeeuws samengevoegd tot HCC Tele- soft-Zeeland. Het telefoonnummer is 0118-490345; sysop Erik Mul der. Toegang gratis voor leden/abonnees en niet-leden/abonnees. VLISSINGEN - De ANBO-afdeling Vlissingen houdt maandag 24 november in dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan een themamiddag over 'medicijnen en het ziekenfonds'. Aanvang 14.00 uur. Er is bovendien een verrassingsbingo. MIDDELBURG - Bij creativiteitscentrum Multi Colour aan de To- renweg 4a kunnen belangstellenden zaterdag 22 november kerst kaarten maken. Het is een doe-dag (van 10.00 tot 6.00 uur) die in het teken staat van het drie-dimensionale knipwerk, de entree is gratis. WESTKAPELLE - Zaterdag 22 november staat de oer-ouderwets en gezellige bazaar van voetbalvereniging De Noormannen weer op het programma in 't Koffiehuis aan de Markt 93. Om 15.00 uur gaan de deuren open, dan kan het publiek meedoen mket het Rad van Avontuur, het brugbiljarten, de grabbelton, darten of een gokje wagen op het draaibord. De bazaar duurt tot 21.00 uur. MIDDELBURG - In De Boog aan de Herengracht 52 wordt woens dag 26 november een handwerkbazaar gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN - Aannemingsbedrijf Kouwe-Müller is verhuisd en nu gevestigd op industriegebied Baskenburg. Het adres: Gildeweg 23, telefoon 412618. OOST-SOUBURG - Donderdag 20 november geven Hanneke van Veen en Rob van Eeden, bekend als het Vrekkenechtpaar, hun visie op zuinig, maar stijlvol leven. Aanvang 19.30 uur in het Aïhambra- theater, Coosje Buskenstraat 144 in Vlissingen. Bij de bibliotheken zijn gratis toegangskaarten verkrijgbaar. De avond wordt mede georganiseerd door het MicMec, het Vlissingse Ecoteam en Lets. MIDDELBURG - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen houdt 22 en 23 november een tentoonstelling en boe kenbeurs in Huize 's Hertogenbosch Vlasmarkt 49. Open op 22 no vember van 10.00 tot 17.00 uur en 23 november van 12.00 tot 16.00 uur. Entree gratis. MIDDELBURG - De Italiaanse vereniging Alighieri houdt woens dag 26 november vanaf 20.00 uur in de Heren Sociëteit De Verge noeging (Gortstraat 30) een lezing over Sardinië. MIDDELBURG - Zaterdag 22 november speelt de Willick Square Jazzband vanaf 21.00 uur in hotel Arneville. Donateurs kunnen voor 5 gulden naar binnen, anderen moeten f 12,50 betalen (CJP/Pas65 f 7,50.) VLISSINGEN - Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt zaterdag 22 november de zogenoemde sint-nicolaastocht. Vertrek bij het clublokaal van Zeeland Sport aan het Baskenburg- plein. 10.00 uur 25 km; overige afstanden tussen 10.00 en 13.00 uur. Inschrijfgeld f 4,50. MIDDELBURG - Vrijdag 21 november houdt de werkgroep Mu ziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen een concert in de Burgerzaal van het stadhuis. Er wordt opge treden door het kwartet Quadro Corydon, aanvang 20.00 uur, en tree 15 gulden. Plaatsbespreken kan via telefoon 628500. ZOUTELANDE - Zaterdag 22 november brengt sinterklaas om half twee een bezoek aan Zoutelande. Hij komt bij de Langendam aan en maakt vervolgens, begeleid door de nodige muziek, een rondrit door het dorp. Ter afsluiting wordt het Spaanse gezelschap ontvangen in zaal Middendorp. De plaatselijke ondernemers zorgen tot en met 6 december voor een speciale winkelactie waarmee tientallen prijzen te winnen zijn. De organisatie is in handen van de Zomid, de Zoutelandse Mid denstandsvereniging. OOSTKAPELLE - Vogelvereniging De Nachtegaal uit Domburg houdt in samenwerking met de vogelverenigingen uit Amemuiden, Kortgene, Oost-Souburg en Vlissingen een regionale tentoonstelling in De Halve Maan aan de Schoolstraat 2 in Oostkapelle. De openingstijden zijn: Donderdag 20 november 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Cocky M.J. Nijstad-Langeveld, Acupunctuur, Acumoxa, Fytotherapie staat op haar visitekaartje. Naast lid van de Nederlandse Vereniging voor Acupunc tuur". 'Groot pleitbezorgster van de Traditionele Chinese Geneeskunde' zou er ook op mogen staan. Want dat is ze. En dan niet "alleen maar", nee, de Westerse en de Oosterse Geneeskunde naast elkaar. „Alle technologische ontwikkelingen zijn van grote waarde, maar de Westerse wereld heeft de mens achter de patiënt soms al te veel vergeten", zegt ze gedecideerd. door Tannie van Eek Cocky Nijstad-Langeveld werk te jaren in de reguliere gezond heidszorg. Raakte in conflict met zichzelf, want: „Ik heb ethiek hoog in het vaandel staan." Ze vond te weinig aandacht voor de mens achter de patiënt. Een man met een tumor, heeft ook een vrouw, kinderen, een heel leven vol zorg naast zijn ziekte." Ze raakte gefascineerd door de Oosterse geneeskunde, zó zelfs dat ze Chinese geneeskunde ging studeren, te weten acupunctuur en Chinese kruidengeneeskunde (fytotherapie). Na zeven jaar stu die werkte ze in 1991 enkele maanden in een ziekenhuis in Peking. Daarnaast studeerde ze filosofie. „Je moet Oosters leren denken. Dat was het moeilijkst van al. De Chinese arts bekijkt de zieke als één geheel, kijkt macro en niet zoals wij Westerlingen micro, ziet lichaam én geest. Vraagt zich af waarom juist deze mens die ziekte heeft gekregen en geeft dan een behandeling afgestemd op zijn gehele persoonlijkheid." „Kijken, kijken", zegt ze. „En luisteren. Luisteren naar wat mensen mij op het tweede niveau vertellen. Dus luisteren naar dat wat ze aanvankelijk verzwij gen." Verwacht van Cocky geen hocus- pocus. Hoofdzakelijk behandelt ze mensen met psychische klach ten. Er is veel depressiviteit, dat behandel ik met kruiden. „Kankerpatiënten bezoeken mij. Nee, ik kan ze niet genezen, maar hun lijden wel verlichten. Wan neer ze chemokuren ondergaan komen ze vóór de behandeling bij mij. Die kuren vreten energie. Mensen hebben dan warmte no dig." „Ik geef een moxabehandeüng. Moxa is een andere naam voor bijvoetkruid (artemisia vulgaris) en wordt gebruikt om acupunc- tuurpunten te verwarmen. De warmte dringt diep door, met name op plaatsen waar de ener giestroming heel zwak is. Ook bij gewrichtsklachten is dit een pri ma behandelingsmethode." Natuurlijk weet ze van de scepti sche houding die er heerst ten aanzien van deze geneeskunde. Waarom neemt men zo makke lijk aan dat al die synthetische "troep" wel helpt „De Chinese geneeskunde is meer dan 4000 jaar oud, heeft steeds haar praktische waarde behouden en heeft zich voortdu rend vernieuwd. In Westerse kli nieken zijn de methoden onder zocht en vele ervan worden nu in de moderne geneeskunst toege past." Even onterecht als het absoluut afwijzen van acupunctuur en an dere toepassingen van de Chine se geneeskunde, is het geloof in wonderen. Cocky: „Nemen we acupunc tuur, dat is een hoogst individule behandeling. Geen twee mensen zijn gelijk. Verslavingen worden behandeld met acupunctuur. Voor alle verslavingen, alcohol, roken, gokken, drugs, worden naalden in het oor geplaatst. Maar als hier een man komt met de mededeling dat zijn vriendin wil dat hij door middel van acu punctuur van het roken wordt afgeholpen, dan stuur ik hem li- nea recta terug. Het gaat om de eigen wil." De Westerse mens is knap ziek, vooral psychisch, gaat ten onder aan stress, denkt Nijstad. „We communiceren niet meer met el kaar. En dan liefst zonder woor den. Het oergevoel is weg." Zeer nadrukkelijk geeft ze onge vraagd wat adviezen: „Kijk en luister goed naar jezelf. En vind het niet vreemd wanneer je als zestigjarige twee uur achtereen sport, dat je dan uitgeteld bent. We willen te veel. Mensen moe ten meer ontspannen, rustig zit ten en wat voor je uit staren." En dan Het Dieet, met hoofdlet ters. Ze lacht: Weet je wat ze in het Oosten zeggen „Ontbijt als een keizer, lunch als een prins en dineer als een bede laar." „Dat heeft alles te maken Cocky Nijstad heeft zich gespecialiseerd in Chinese geneeskunde. met de energiestroom in ons li chaam, met het ritme van de dag." Oosterse of Westerse ge neeskunst, liefst naast elkaar en elkaar aanvullend, geldt toch nog steeds dat voorkomen beter is dan genezen. Cocky Nijstad- Langeveld zegt hierover: „Yin en Yang, of wel geest en lichaam in harmonie, is een eerste voor waarde voor een goede gezond heid." Wie belangstelling heeft voor de Chinese Geneeskunde kan bellen met mevrouw C.M.J. FOTO: Piet Davidse Nijstad-Langeveld. Haar tele foonnummer is 0118 478155. (Een toenemend aantal zorgver zekeraars vergoedt de behande lingenen die gegeven worden door acupuncturisten die lid zijn van de N.V.A.) FOTO: Piet Davidse VLISSINGEN - Alweer een kwart eeuw geleden vertrok Vlissinger Ruud Wijnen naar Eindhoven en bouwde in het Brabantse land een eigen leven op. Na vijfentwintig jaar vond hij het welletjes en be sloot deze Zeeuw terug te keren. Bovendien vond hij het de hoogste tijd om een langgekoesterde wens in vervulling te laten gaan. On langs opende hij in de Walstraat zijn café Cockpit. door Marcel van der Voort Trots heeft Ruud Wijnen de laatste twee weken alle compli menten tot zich laten komen. Veel mensen feliciteerden hem met de opening van zijn zaak in het centrum van Vlissingen. Evenveel riepen hem toe het moedig te vinden dat hij naar ei gen inzicht een horeca-bedrijf opzet. Maar er zijn ook mensen die komen kijken omdat een ou de bekende weer terug op het nest is. Daarom wordt Ruud door de oudere Zeeuwen stee vast Rudie genoemd, alsof de jonge Zeeuw van toen nooit weg geweest is. Toch is er heel wat gebeurd de afgelopen vijfentwintig jaar. Ruud vertrok naar Eindhoven om bij Philips in de automatise ring te werken. Later stapte hij over naar de Rabobank in de lichtstad waar hij tot voor kort werkte. „Hoewel ik altijd op kantoor be zig was, stond ik in mijn vrije tijd meestal achter de bar. De mensen die mij uit die tijd ken nen weten dat ik altijd al een ei gen zaakje wilde. Dat heb ik steeds geroepen." Eerder dit jaar vond Ruud het de hoogste tijd om van zijn droom werkelijkheid te maken. Zijn keus viel op Vlissingen. Een echte duidelijke reden kan Ruud hiervoor niet aangeven. „De mensen vragen mij dat wel eens. Is het mijn roots, de zee, of toch mijn familie die ik nu weer dichtbij heb. Ik weet het niet precies. Wel heb ik geen seconde spijt van mijn beslissing. Zoiets is wel een flinke sprong in het diepe. Ik had immers een goed bestaan opgebouwd in Brabant. Nu heb ik alles achter mij gela ten. Ik moest ontslag nemen, verkocht mijn huis en mijn vrienden bleven achter." Ruud weet dat hij een behoorlij ke gok heeft genomen. Het pand waarin voorheen café De Sloep was gevestigd moest grondig worden verbouwd. „Ik wilde geen donker bruine kroeg, maar een eigentijdse, een beetje trendy zaak. De naam Cockpit stond al heel lang vast. Met dat gegeven wilde ik iets doen. Daarom heb ik een archi tect een in het oog springende bar laten ontwerpen." „Vervolgens ben ik de rest van het café gaan invullen. De posi tieve reacties die ik nu krijg be zorgen mij uiteraard voldoe ning. Het blijft een gok als je al les aan het voorbereiden bent." „De Cockpi- t heeft nu precies de uitstraling die ik voor ogen had. Dat heeft effect op het publiek dat binnen komt. De opstelling van het bar- personeel en de uitstraling van de zaak zorgen ervoor dat de mensen die de Cockpit bezoeken zichzelf selecteren." Ruud mikt op een breed publiek. Hij weet dat de Cockpit in trek zal zijn bij homosexuelen. Maar hij wil van zijn café vooral een gezellige zaak maken, waar ei genlijk iedereen zich thuis voelt zonder dat er een etiket wordt opgeplakt. De eerste twee we ken waren daarom een prima graadmeter. Ruud verwelkomde een brede groep mensen die zich bij de Cockpit op hun gemak voelde. Samen met barkeeper Cor Boer wil hij het de gasten naar hun zin maken. Vriendelijkheid en gastvrijheid staat bij de Cockpit hoog in het vaandel. „Daar hoef ik persoonlijk wei nig moeite voor te doen, omdat dit in mijn karakter zit. Ook Cor heeft dat in zich. Dat vind ik be langrijk. Het klikt goed tussen ons en dat heeft ook zijn uitwer king op de gasten. Je moet het de mensen naar hun zin maken. Ze moeten na afloop van een avondje stappen echt het gevoel hebben dat ze een avondje zijn uitgeweest", aldus Ruud. Voorlopig is De Cockpit (met uitzondering van dinsdag) dage lijks geopend vanaf 21.00 uur. Ruud is van plan de openingstij den in de toekomst aanzienlijk te verruimen. Bovendien is het de bedoeling dat het café ook op zondagmiddag open gaat. KOUDEKERKE - Zaterdag en zondag 22 en 23 november treedt de Thaise dansgroep Chiangmai op in Aziatisch spe cialiteiten-restaurant Oriental Garden aan de Schuttestraat. Het gezelschap bestaat uit vijf Thaise dames die niet alleen dansen, maar ook helpen bij de bediening en in de keuken. Bo vendien worden enkele aardige wetenswaardigheden gepresen teerd over de Thaise cultuur en de uitgevoerde dansen. De groep was onder meer al te zien op de Pasar Asean in Mid delburg. Toen is ook het idee ontstaan om ze naar Koudeker- ke te halen. Op beide Thaise avonden staan twaalf nieuwe (Thaise) gerechten op de kaart. In februari van dit jaar was er een Chinees gezelschap te gast. Toen was het restaurant, met meer dan honderd zitplaatsen, zes dagen achtereen volledig uitverkocht. Specialiteit en kwaliteit staan hoog in het vaandel, door evene menten als de Thaise avonden wil Oriental Garden zich van vergelijkbare restaurants on derscheiden. Zo is er ook meegewerkt aan de hygiënecode. Een inspecteur van de voormalige Keurings dienst van Waren heeft enkele dagen in de keuken stage gelo pen om meer te begrijpen van de werkwijze in de Chinese keu ken. Thaise dansgroep Chiangmai in Oriental Garden. FOTO: ANDA VAN RIET I

Scheldebode | 1997 | | pagina 27