'Nog altijd verslingerd aan de racefiets' Time 2 Move bij Sandra Toeristisch Huis is open My Choice viert vijfjarig bestaan Deze week komen de Grote Club-loten! Ekomarkt in en rond De Kloek Paddestoelencursus van ivn Expositie over boeren Dorpsraad In Westkapelle herrijst Schaduwplanten In de tuin Era-makelaars komen in actie De gezelligste najaarsmarkt Koorconcert in hervormde kerk Mini-markt van Blue Spirit Praatavond in Zeeuwse bieb Dorpscomité Ritthem vergadert Expositie en demonstratiedag Najaarsbeurs Activiteiten buurtvereniging SP actief in Vlissingen M/V woensdag 8 oktober 1997 Herfstwandeltocht in en rond Vlissingen Zingen ten bate van verdrukte Christenen Multi-culturele dag voor jong en oud Ekiden op kunststofbaan Baskenburg JUBILERENDE PIET VAN DER LIJKE HIELP VELEN IN HET RIJWIELZADEL Belgisch merk Coureur vredeskoers Toppers Gerrit Schulte Jubileumversie Meer dan 40.000 prijzen in de Grote Clubactie 1997 Prijzenpakket Jaarprijs VLISSINGEN - De IVN-afdeling Walcheren verzorgt op de dinsdagen 14 oktober en 4 november een paddestoelcursus. De avonden zijn telkens vanaf 19.30 uur in het MEC aan de Koren bloemstraat 5. De excursie die er bij hoort is op 9 november. Kosten 18 gulden, inlichtingen en opgeven via telefoon 556022 (na 20.00 uur.) MIDDELBURG - Heel de maand oktober staat kinderboerderij De Klepperhoeve in het teken van de boeren. Hiervoor is de boerderijzolder ingericht met een expositie, het publiek heeft er dagelijks gratis toegang. WESTKAPELLE - Morgenavond (donderdag) om 20.00 uur in 'Westkapelle herrijst' een bijeenkomst van de Dorpsraad. De burgemeester houdt er een toespraak en er wordt uitleg gegeven over de wijkagent en diverse verkeerssituaties. Na de pauze mogen er vragen worden gesteld en treedt het monharmonica- orkest De Krekels op. SEROOSKERKE - Groei en Bloei verzorgt woensdag 15 okto ber vanaf 20.00 uur in De Zandput een lezing over het gebruik van schaduwplanten in de tuin. Leden hebben er gratis toegang (op-vertoon van hun pasje), niet-leden moeten f 2,50 betalen. VLISSINGEN - De afdeling wandelsport van VSV Marathon houdt zaterdag 11 oktober haar jaarlijkse herfstwandeling in en rond Vlissingen. Start bij het clubhuis aan de Bosweg. Tus sen 09.30 en 10.00 uur worden de 25-kilometerlopers verwacht, die van de 15 kilometer tussen 10.00 en 11.30 en de 5 of 10 kilo meterlopers vanaf 10.30 uur. Inlichtingen via telefoon 464509. ZEELAND - De Era-makelaars komen zaterdag 11 oktober in actie. Bezoekers krijgen er namelijk een bijzonder handig en handzaam boekje. Het is de 'Verkoopwijzer'. Daarin worden termen als executiewaarde, informatieplicht en dergelijke uit gelegd Het boekje is gratis. De makelaars Faasse Faasse in Goes en Bert Bimmel Vlissingen houden bovendien 'open huis'. Tussen 11.00 eh 16.00 uur is iedereen er welkom. DOMBURG - Op Hof van Domburg wordt, zoals de organisato ren zelf aangeven, 'de gezelligste najaarsmarkt gehouden' op maandag 13 oktober. Er zijn zelfgemaakte spulletjes te koop, etenswaren en tal van andere artikelen. Er wordt voor een ach tergrond-muziekje gezorgd. De markt is op het Centrumplein van vakantiepark Hof van Domburg. De entree is gratis. Be gonnen wordt er om 09.00 uur, de markt is tot 17.00 uur open. DOMBURG - In de Nederlands Hervormde kerk op de Markt wordt zaterdag 11 oktober een concert verzorgd door Capella Terra Tremens, aanvang 20.00 uur, entree 5 gulden voor vol wassenen, 1,50 voor kinderen. Op het programma staan psal men. MIDDELBURG - Zaterdag 11 oktober houdt Blue Spirit Drum Bugle Corps een mini-markt bij .verenigingsgebouw Ons Ge noegen aan de J. Huyssenstraat in Zuid. Er zijn vanaf 08.30 uur allerlei spulletjes te koop. De opbrengst gaat naar het unifor men- en instrumentenfonds. MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk wordt zaterdagavond een zang- en orgelavond gehouden ten bate van vervolgde en ver drukte Christenen in China. Het 115-man sterke koor Elim uit 's Gravenpolder verleent haar medewerking. Aanvang 19.30 uur, entree f 2,50. Er wordt tevens een collecte gehouden. Na af loop zijn er cd' s en mc's te koop. MIDDELBURG - Op 11 oktober houdt het Rode Kruis een mul ti-culturele dag voor jong en oud in de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren aan de Elzenlaan 4. De dag wordt om 10.00 uur officieel geopend. Iedereen is (gratis) welkom. MIDDELBURG - Vrijdag 10 oktober wordt in de Zeeuwse bi bliotheek vanaf 19.30 uur een praatavond gehouden door Har- tezorg. Bedoeling is om van gedachten te wisselen over proble men die mensen met een hartziekte kunnen ondervinden. RITTHEM - Dinsdag 14 oktober om 20.00 uur komt het dorps comité in Ons Dorpsleven bijeen. Gesproken wordt over diver se ondrwerpen zoals: naaktlopen; bouwlokatie Zandweg en fi nanciering Dorpsgids. Ook komt het beheer van het Dorpshuis ter sprake. SEROOSKERKE - De Hobbyclub houdt zaterdag 11 oktober een expositie- en demonstratiedag in de Zandput. Verzamelin gen, schilderijen en beeldhouwwerken zijn er te zien. Boven dien wordt gedemonstreerd hoe lijstjes worden gemaakt, hoe met caliigrafie wordt gewerkt, en tal van andere creatieve werkzaamheden. De zaal is tussen 10.30 en 17.00 uur open. VLISSINGEN - Atletiekvereniging Dynamica houdt voor de vijfde keer de Ekiden (Japans voor estafette). Dat gebeurt za terdagmiddag vanaf 12.00 uur op de kunststofbaan Basken burg. Wedstrijdteams, bedrijvenclubs of andere ploegen (mini maal 6 deelnemers) kunnen meedoen. Inlichtingen telefoon 418006. OOSTKAPELLE - Peuterspeelzaal 't Speelgoedtreintje'' te Oostkapelle houdt op 10 oktober de najaars kinderkleding-, speelgoed- en bed-box-buggybeurs. Deze wordt gehouden in het Hervormd Gemeentecentrum aan de Doipsstraat. Tevens- heeft er een verkoop van positiekleding plaats. De beurs duurt van 15.00 tot 16.30 uur. Voor inlichtingen 0118-583619. OOST-SOUBURG - Buurtvereniging v. Duyvenvoorde organi seert op 10 oktober een prijklaverjas in zaal "De Schuur". Aan vang 19.00 uur. Op 11 oktober is er in dezelfde zaal een mossel avond met live-muziek. Aanvang 19.30 uur. Op 15 oktober wordt er om 13.45 een kinderbingo gehouden en op 8 oktober is er om 19.30 uur een bingo-avond. Aan alle activiteiten zijn kos ten verbonden. Voor inlichtingen tel. 0118-471119 VLISSINGEN- De Vlissingsche afdeling van de Socialistische Partij staat op 2 oktober aan de poort van de Koninklijke Maatschappij De Schelde om haar bedrijvenkrant 'Solidair' uit te delen. In dit blad worden de werknemers geïnformeerd over zaken als loonmatiging, veiligheid, gezondheid (asbest) en de in de ogen van de Socialistische Partij gesubsidieerde uit buiting van werknemers via de bananpool en Melkertbanen. MIDDELBURG - In de afgelopen twintig jaar heeft fietstechnieker Piet van der Lijke heel wat mensen in het racezadel geholpen. Van der Lijke, oud-beroeps wielrenner, ging na zijn wielercarrière werken bij een groot bedrijf inVlissingen-Oost. Maar de racefiets won het van een betrekking voor het leven. Hij startte twintig jaar geleden een werkplaats voor racefietsen in de Middelburgse Blinden- hoek. Nu zit hij al weer geruime tijd in de Noordstraat waar hij een werkplaats annex racefietswin kel runt. Toen Van der Lijke als eerste op Walcheren racefietsen op maat leverde, werden er heel wat wielercriteriums in de pro vincie gereden. Hij profiteerde van de bloei van het profwielrennen. Voor een harde sport als wielrennen is de belangstelling momenteel ta nende, de jeugd laat het afwe ten. Maar Van der Lijke gelooft dat als er een talent opstaat, de belangstelling weer snel toe neemt. Of hij dit zelf zal meemaken weet hij niet. Feit is dat heel wat mensen rijden op een Plum Vainqueur, het Belgische merk dat hij in zijn beginjaren ver kocht. Naast de Belgische race fiets verkocht hij het exclusieve Italiaanse merk Paganini. De kopers van toen zijn nu he ren van middelbare leeftijd, die doorgaans hun racekarretje zijn trouw gebleven. Dat geeft Piet van der Lijke voldoening. Hij kan nog steeds genieten van de ze ranke fietsen waarop zijn trouwe clientèle rijdt. Van der Lijke bekent wars te zijn van moderne snuisterijen en tierlantijnen. Zo zegt hij altijd nog moeite te hebben met een ossekopstuur of dichte wielen die in een tijdrit worden ge bruikt. Over mountainbikes in het vlakke Zeeland wil hij niets horen. In 1948 staat hij met zijn vader in de straten van IJzendijke. Voor de ogen van Piet van der Lijke rijdt een kleurrijk lint door de straten. Piet is gepakt door de suizende bandjes, de ho ge snelheid en de veelkleurige shirts In Groede haalt hij met de koers in IJzendijke in zijn achterhoofd de spatborden van zijn fiets. Hij waant zich coureur. In 1953 staat een tenger ventje voor zijn eerste officiële wedstrijd aan de start. De kasseien in België lig gen hem goed. De Gazet schrijft in die tijd dat het schriele Ollanderke een gro te kracht heeft in zijn benen. In De Klinge, Zomergem, Brugge, Bredene, Assenede, Moerbeke en Wachtebeke en Sint Pi eters laat hij zien dat hij fietsen kan. Hij fietst zich met een prachtig moreel in de galerij der béloften. Als amateur rijdt hij Gent-Ie- per. Deze koers was in die tijd examenstof voor jonge renners. Een jonge Zeeuw, klein van ge stalte, maar dartelend van over moed, werd derde in deze wed strijd. Als amateur rijdt Van der Lijke de Vredeskoers, de communisti sche tegenhanger van de Tour de France Het is 1954. Het rennersveld rijdt door de overvolle straten in Praag, de toeschouwers staan rijen dik. Piet met zijn ontembare strijd lust is steeds in de voorste gele deren te vinden. Bij een van de verplaatsingen blesseert Van der Lijke zich door een val uit de bus. Een hoge klassering gaat de mist in. Als prof start hij met 150 anderen in de Omloop Het Volk. Daar wint hij een premiespurt van de toen bijna onverslaanba re Rik van Looy. De Zeeuws-Vlaamse coureur blijkt ook te kunnen klimmen. Langs de flanken van de Alpen wordt er gereden in de Daup- hiné Libéré. Van der Lijke kan zich goed staande houden. Hij wordt bijna geselecteerd voor de fameuze Tour de France ploeg waar Wagtmans en Jan Nolten deel van uit maken. Van der Lijke wordt als reserve aangewezen. Hij maakt wel de criteriums na afloop van de Tour mee zoals het St.Pietersberg criterium in Maastricht. Vlak achter de gro te toppers werd Piet tiende. Er deed zich nog een incident voor. De Zwitser Kübler stapt na een paar rondjes af. Door de microfoon biedt hij zijn excuses aan aan het massaal opgekomen publiek, dat zich bij de neus ge nomen voelt. Datzelfde jaar wordt ook de ronde van Tosca ne gereden. In de ploeg zitten kleppers als Hein van Breenen en Adrie Voorting. Allemaal vergeelde herinneringen die opgeborgen zijn in een plakbloek. De oude Locomotief-fiets waar deze successen mee worden ge haald staat nog altijd als relik wie in de Middelburgse winkel. Aan materiaalpech had en heeft Van der Lijke nog steeds een broertje dood. Hij zag ploegge noot Wim van Est de strijd sta ken wegens een gebroken pe daal, al het knechtenwerk van Van der Lijke was voor niets ge weest. In 1956 neemt Piet deel aan de wereldkampioenschappen in Kopenhagen. De ploeg is opge bouwd rond de renners Gerrit Schulte, Wim van Est en Gerrit Voorting. Door materiaalpech moet Van der Lijke het strijdto neel verlaten. Rik van Steenbergen werd we reldkampioen in een wedstrijd waar Van der Lijke wilde vlam men tussen mannen als Fausto Coppi en Jacques Anquetil. Ma teriaalpech vindt de fietstech nieker uit den boze en komt in zijn woordenboek niet voor. Hij vergelijkt zich graag met een mecanicien, die weet wat per fectie inhoudt. Met kennis en er varing probeert hij een racefra me aan te kle6den. Van jonge renners die zich een fiets laten aanmeten zou hij het liefst een kampioen maken. Eerst bouwt hij de fiets op maat. Gemeten wordt de lichaams lengte en de armlengte. Vervol gens wordt de lengte van het binnenbeen gemeten, van voet zool tot waar de benen samen komen. Van der Lijke houdt niet van confectiefietsen. Op de werkbank laat het frame van een Mirage (Van der Lijke's eigen merk) zich aankleden. Piet geeft de koper uitleg over bracket, crankstel, derailleur, remmen en de aërodynamische wielen. De onderdelen zijn van aluminium terwijl het Colom- bus-buisframe van chroommo- lybdeen is. Speciaal vanwege het feit dat hij 20 jaar in het vak zit brengt hij een jubileum versie Mirage uit. Dit wordt de Mirage Jubilee Compact. Deze nerveus gesneden fiets van Italiaanse snit zal in een be perkte oplage worden gebouwd. Van der Lijke doet dit om zich zelf te inspireren, maar het al lerbelangrijkste is de klant een bijzondere racefiets te verschaf fen. Over ophouden wil hij nog niet weten. Racefietsen bouwen en praten over vroeger toen er nog stalen mannen in het race zadel zaten is nog zijn lust en leven. Hij hoopt nog eens een frame te leveren aan een jonge kerel die met succes van het wielrennen zijn beroep maakt. ARNEMUIDEN - Kleding winkel My Choice heeft donderdag 2 oktober zijn vijfjarig bestaan luister bij gezet met een modeshow in de Merelhoeve. "Wij probe ren iets anders te brengen dan de winkels in de stad." Met succes blijkbaar, want uit heel Zeeland weet men My Choice te vinden. „Bij de huidige collectie hebben we het gevoel: dit vinden we mooi, hier willen we mee doorgaan", zegt eigenares se Janny Boer. My Choice begon vijf jaar geleden als speciaalzaak voor de grotere maten. Na een paar jaar verdwenen de buitenmaten uit de collectie en gingen ze over op de ge bruikelijke maten heren-, dames, en babykleding, van merken als Bandolera en Lecomte. De nadruk ligt volgens Jan ny Boer op kleurigheid. Er werken nu zes mensen bij My Choice. De winkel is te vinden aan de Langstraat 7 in Arnemuiden VLISSINGEN - Bij Sandra's Aerobics (Hogeweg 114-116) is de Heavy Workout terug op de vrijdagavond. Een pittige training, ook voor mannen. Het is een combinatie van aerobics, steps en spierversterkende oefeningen. Meer inlichtin gen via telefoon 411108. Dat geldt ook voor de Time 2 Move voor scholieren en stu denten. Tijdens het weekein de een uurtje sportief uit je dak gaan. Dat kan op de za terdagmiddag vanaf 13.00 uur. 0Duidelijk wordt bij Sandra's Aerobics getoond hoe 'Time 2 Move' werkt. GOES - In heel Nederland zijn er weer meer clubs dan vorig jaar die met z'n allen ook weer meer groteclub-actie loten heb ben besteld. Die moeten de ko mende weken allemaal worden verkocht. Van het grote publiek wordt verwacht dat ze de loten- verkopers niet in de kou laten staan. Tenslotte is er een heel regiment van fraaie prijzen mee te winnen, maar vooral wordt de vereniging die de loten ver koopt een financieel hart onder de riem gestoken. Want daar is het de Grote Clubactie nou een maal om te doen. Vanaf dinsdag 7 oktober zijn de loten van de Grote Clubactie 1997 te koop. De afgelopen we ken zijn al duizenden leden van verenigingen actief geweest met de voorverkoop, maar nu is het echt zover: de loten zijn er! Ook in Midden-Zeeland doen er ruim vijfenzeventig clubs mee uit allerlei takken van sport: voetbalverenigingen, korfbal verenigingen, atletiekverenigin gen, viclubs maar ook een bil jartvereniging en diverse cultu rele verenigiingen. Over de hele regio doen er zelfs honderden clubs mee met de Grote Clubac tie, Een heel lot kost slechts vijf gul den. Daarmee maakt men kans op één van de veertigduizend prijzen die de Grote Clubactie jaarlijks uitloot. De clubs heb ben tot begin november de tijd om hun loten te verkopen. Daar na wordt het spannend, want dan staat de trekking op het programma, namelijk op don derdag 13 november aanstaan de. De volledige uitslagenlijst zal daarna zo spoedig mogelijk in deze krant worden gepubli- ceer le prijs: 100.000 gulden belas tingvrij; 2e prijs: 25.000 gulden belastingvrij; 3e prijs: 7.500 gulden belastingvrij; 4e prijs: compleet verzorgde 8-daagse cruise in het Caraïbisch gebied voor twee personen, gevolgd door een 5-daagse strandvakan- tie in Florida; 5e t/m 9e prijs: 5- daagse vliegreis voor twee per sonen naar Istanboel, inclusief vier hotelovernachtingen met ontbijt; 10e t/m 34ste prijs: weekendarrangement Parijs voor twee personen, bestaande uit een treinreis per hogesnel- heids-trein Thalys, twee hotelo vernachtingen inclusief ontbijt. Overige prijzen: laatste 2 cij fers: 25,-; laatste 3 cijfers: 100,-; laatste 4 cijfers: 500,-; laatste 5 cijfers: 750,-; laatste 6 cijfers: 5.000,-. De extra prijs, 25.000,- belas tingvrij is de Grote Clubactie Jaarprijs, (voor ieder jaar dat de Grote Clubactie bestaat wordt 1000,- in deze pot gestopt). Meer informatie over de Grote Clubactie is verkrijgbaar per te lefoon: (013) 463 53 70 of per fax (013) 463 66 62. De Grote Club actie is ook op Internet te vin den: http://www.clubactie.nl. MIDDELBURG - Het Toeris tisch Huis aan de Nieuwe Burg in Middelburg, waarin de ANWB de VVV-winkel, de ZWN, de vakanticboekingscen- trale, de Recron, het Breed Overleg Deltawateren en het re creatieschap Veerse Meer hun onderkomen hebben, is sinds vorige week woensdag officieel geopend. Mevrouw A. van Dokvan Weele, de staatssecretaris van het mi nisterie van economische zaken verrichte de officiële openings handeling. Wat er allemaal in dat Toeristisch Huis Zeeland is te vinden weet inmiddels ieder een al, die ooit gebruik heeft ge maakt van de diensten van de VWwinkel, de ANWB of de ZWN. Nieuw is in ieder geval het Zeeland Verbeeld Paviljoen, een promotiepaviljoen, waar mee iedereen op zij het beschei den wijze kennis kan maken en nemen van toeristisch Zeeland. Wandelend door een gang komt de bezoeker ettelijke vitrines te gen, waarin diverse toeristische produkten worden gepresen teerd. Zo is er bijvoorbeeld een alleraardigste vitrine van het Zeeuws Biologisch Museum met daarin een vogel op een strand(je). Verder wandelend belandt de bezoeker op een gla zen vloer waarin een maquette van Zeeland. De maquette is te activeren door een bedieningspaneel, waarbij lampjes beginnen te knipperen en op een draaibare wand pro jecties verschijnen. In de kelder staat een "bluebox', waar ieder een lekker interactief kan zijn en een vogelobservatiehut. VLISSINGEN - Zaterdag 11 oktober wordt in en rond educa tiecentrum De Kloek aan de Ko renbloemlaan 5 een ekomarkt gehouden. Dat gebeurt in het kader van milieubesparende activiteiten waaraan iedereen een steentje kan bijdragen. Het MicMec (Mi lieu Informatie- en educatief- centrum) heeft deze maand tal van activiteiten op het pro gramma staan. Bijvoorbeeld komende zaterdag om 10.30 uur als er een excursie door de natuurtuin van het MEC wordt gehouden. Ook om 14.00 uur kunnen be langstellenden mee. Om 11.00 uur is er een demonstratie over het opzetten van composthopen (ook om 14.30 uur) en vanaf 10.30 uur zijn er video's van on der andere: duurzaam bouwen (10.30 en 13.30 uur); voedsel en milieu (12.00 en 15.00 uur); Minder vlees, waarom? (12.30 en 15.30 uur) en ecologische sier- tuin (13.00 en 16.00 uur). Voorts is er om 11.00 en 14.00 uur een lezing over duurzaam bouwen.

Scheldebode | 1997 | | pagina 9