Van tijd tot tijd kennen we het allemaal: we raken een beetje uitgeke ken op ons interieur en hebben behoefte aan veranderingOp woon ge bied wisselen trends in vormen en kleuren elkaar regelmatig af. Dit geldt voor meubels, maar evengoed voor vloeren, wandkleding en ac cessoires. winter. De korte, donkere dagen komen er weer aan, wat betekent dat we veel binnen zitten en de avonden in huiselijke kring doorbrengen. Daarom is het van belang dat we ons thuis voelen in een behaaglijke en sveervolle omge ving. de keuken is steeds meer een verlengstuk van de woonkamer. Om de culinaire hoek wat meer bij het woongedeelte te betrekken, is het noodzakelijk de inrichting van de keuken af te stemmen op het interieur van de woonkamer. De kleuren en materialen die in beide vertrek ken gebruikt worden, dienen goed bij elkaar passen. De bassis voor samenvoegen van keu ken en de woonkamer wordt gelegd in het type vloerbedekking, dat in beide vertrekken van het zelfde materiaal of in ieder geval van dezelfde tint moet zijn om er een geheel van te laten lij ken. vloeren bepalen immers voor een groot deel het karakter van het huis. Natuurlijke ma terialen als hout, kokos en sisal zijn populair, alsmede tapijten van katoen of wol. De ecostijl zet zich ook door in de slaapkamer, waarin al les zo sober en strak mogelijk wordt gehoud. Wie van wat meer kleur houdt, kan kiezen voor een Mexicaanse gestileerde slaapkamer in felle kleuren als geel, oranje turquoise, i Een slaapkamer in oriëntaalse stijl doet warm aan en bevordert wellicht I het dromen over verre oosterse bestem mingen. in de badkamer zien we veel hout, glas en metaal, wat is toegepast in Me functionele opbergsystemen. Alle zake- ijjÈ lijke benodigdheden dienen een plekje te m krijgen in de beperkte ruimte, waarin het sanitair de hoofdmoot vormt. Badkamer- meubelen krijgen dankzij het ge bruik van combinaties van verschillende ma- r terialen een fraaie uitstraling. Naast trendy meubelen van opvallende ontwer pen en verrassende materialen als plastic en an dere kunststoffen, blijft de klassieke stijl van de Britse high society het goed doen in de woon kamer. Gezelligheid, sfeer en warmte zijn belangrijke pijlers voor het najaar lisp 3r - en de SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 M/V PAGINA 313

Scheldebode | 1997 | | pagina 13