Merendeel huisdieren heeft het zo slecht nog Dierenshop xDe Trouwe Vriend 10 TOT 40% KORTING 00 NATUURLIJK DE BESTE IN WINKELCENTRUM DAUWENDAELE GAAT VERBOUWEN! WIJ GEVEN OP ONS GEHELE ASSORTIMENT Sheba 49 Cesar 'Discus Luxe katten- krabmeubel 199j rg?295 95 Doko 1 00 100 Munchy kauwstaafjes 5 00 Een gezond hondenleven Dieetvoedsel voor gevoelige honden Houd uw kat gezond VOOR VELEN MAC HET ELKE DAG EEN DIERENDAG ZIJN Dit doen wij om u als klant nog beter van dienst te kunnen zijn. Vanaf medio november vindt u bij ons de laatste snufjes op het gebied van hondensport, kattenliefhebberij, vogelsport, knaagdierverzorging en last but nog least aquaria en vissen. Met name deze afdeling zal drastisch worden uitgebreid. Om zoveel mogelijk ruimte te hebben tijdens deze verbouwing gaan wij onze voorraad uitverkopen. Mooi meegenomen, zeker met het oog op Wereld dierendag 4 oktober. Wij geven op ons gehele assortiment 10 tot 40% korting, voeders, medicijnen, levende have en folderartike len uitgezonderd. V- alle smaken V- alle smaken V- krokante [hondenbrokken V-1 V- croquettes V- Luxe vogelhuis A.' V- EN NOG VEEL MEER M/V woensdag 1 oktober 1997 Helpt Advies Oorsprong VOEDERS, MEDICIJNEN, LEVENDE HAVE EN FOLDERARTIKELEN UITGEZONDERD 112,5 kg lL 1 kg op voet, le zware kwaliteit foierenshop t)e 'Trouwe Vriend9 liet assortiment Pedigree Pal droog- en blikvoedingea is uitgebreid met een aantal nieuwe producten. Voor de oudere hond werd Pe digree Pal Senior Brokken geïntroduceerd, voor grotere rassen de Pedigree Pal Maxi Brok. Maar ook aan de kleinsten is gedacht. De receptuur van Pedigree Pal Puppy Brokjes werd verbeterd. Het formaat van liet puppyvoer is aangepast. De brokjes zijn nu wat kleiner, zodat iedere pup ze gemakkelijk kan eten en de voe ding nog beter wordt geaccepteerd. Daarnaast zijn de puppybrok jes door het optimale eiwit- en vetgehalte beter afgestemd op de snelle groei van pups. De aangepaste fosfor- en vitamine D-ver- houdingen in het product staan garant voor een goede ontwikkeling van tanden en botten. De puppybrokjes vallen uitstekend te combi neren met de Pedigree Pal Juniorvoedingen in blik. Ze zorgen sa men, of apart, voor de beste start van een gezond hondenleven. Pe digree Pal Puppy Brokjes zijn verkrijgbaar in verpakkingen van 1,5 en 5 kg. Net als alle andere Pedigree Palproducten is ook de Puppy Brok ontwikkeld en uitgebreid getest door voedingsdeskundigen en dierenartsen van het Waltham Onderzoekscentrum in Engeland. Huidaandoeningen en maag- en darmklachten komen regelmatig voor bij honden. In veel gevallen gaat u dan met uw dier naar de dierenarts. Die adviseert vaak speciale dieetvoeding als deel van de behande ling. Goede dieetvoeding die bij de dierenarts verkrijgbaar is, is Pe digree Canine Selected Protein Droog" Dieet. Het assortiment bevat onder meer een dieet met vis en rijst. De pedigree-dieetlijn bestaat uit twaalf verschillende dieetvoedingen, uitsluitend verkrijgbaar bij uw dierenarts. Wat is Pedigree Canine Selected Protein Droog Dieet nu precies? Dit hondenvoer is speciaal ontwikkeld voor de be handeling van voedingsallergieën en -intoleranties. Doordat het voornamelijk uit witte vis en rijst bestaat, is het licht verteerbaar. Door de zorgvuldig geselecteerde ingredinten is dit speciale dieet voedsel geschikt voor honden met diverse huidaandoeningen of maag- en darmproblemen. Het licht verteerbare hondenvoer is ook heel geschikt voor dieren die net geopereerd zijn en kan langdurig aan puppies worden gegeven. Behalve de droogvoeding is van Pe digree Selected Protein ook een hypo-attergene dieetvoeding in blik verkrijgbaar, met kip en rijst. U kunt nu dus voortaan kiezen uit twee verschillende eiwitbronnen (kip of vis) en uit twee soorten voeding (drongen blik voeding). Daardoor is de kans op een succes volle behandeling alleen maar groter geworden. Het Pedigree Canine Selected Protein Droogdieet is, net als alle an dere Pedigree-dieetvoedingen, ontwikkeld door de voedingsdes kundigen en dierenartsen van Waltham. Omdat het zo lekker smaakt eet de hond er goed van. ook langere tijd, en is de kans op een succesvolle behandeling optimaal. Het Pedigree Canine Selec ted Protein droog dieet met vis en rijst is verkrijgbaar bij de die renarts in zakken van 4 of 10 kilo. Heeft uw hond last van huidpro blemen, maag- of darmklachten? Vraag er dan eens naar bij uw die renarts. Urineproblemen komen regelmatig voor bij de kat. Vaak kan de juiste voeding deze problemen helpen voorkomen. Daarom heeft Whiskas de receptuur van haar cocktail-brokjes volledig ver nieuwd. Door de speciale samenstelling helpt de nieuwe Whiskas Cocktail de urinewegen van uw dier gezond te houden. Een belangrijke factor bij het voorkomen is een goede vochtopna- me. Daardoor wordt de blaas als het ware goed 'doorgespoeld'. Ook de verteerbaarheid van de voeding is hierop van invloed. Daarnaast kunnen, afhankelijk van de aandoening, de zuurgraad van de urine en het gehalte aan bepaalde mineralen in de voeding een rol spelen. Door het gebruik van zorgvuldig geselecteerde grondstoffen zorgt Whiskas Cocktail voor een voldoende zure urine en een goede vochtopname door de kat. Daarnaast bevat het product een beperkt magnesiumgehalte en is het uitstekend verteerbaar. De nieuwe re ceptuur zorgt ook voor meer variatie. Er zitten nu maar liefst vier verschillende soorten brokjes in een pak, waardoor uw kat er nog smakelijker van zal eten. De vernieuwde Whiskas Cocktail is ver krijgbaar in verpakkingen van 300 gram, 1 en 5 kg. In drie smaken (vlees, gevogelte en vis) voor de 300 gram, en in.twee smaken (vlees en vis) voor de overige verpakkingen. Je zou ze de kost moeten geen, de huisdieren die bij menig dierenliefhebber 'midden in bed liggen'. Dat zijn er heel wat. Het merendeel houdt echt van hun huisdier, of dat nu een kanarie is een rashond of een doodgewoon mislukt katje. Ze zijn zo lief te maken als je zelf wilt. 0 Bij kinderboerderijen zijn tal van dieren in hun natuurlijke om geving te zien. Een ideale plek om er kennis mee te maken. door Ben Donkers Toch zijn er uitzonderingen, an ders zouden er geen dieren-op- vangcentra of een Dierenbe scherming nodig zijn. Zelfs een goudvis die men beu is wordt wel eens door de wc gespoeld. De Dierenbescherming springt al jaren op de bres voor een dier- waardig bestaan. „Mishandeling, verwaarlozing en uitbuiting, dat schreeuwt om bescherming", laat deze organi satie weten. De Dierenbescherming helpt: dieren die in het asiel terecht komen; die lijden in de bio-in- dustrie; die mishandeld worden tijdens veetransporten; waarop gejaagd wordt; die gebruikt worden als proefdier. Misstan den worden opgespoord en aan gepakt. Op dierendag, als iedereen z'n eigen speeltje in de watten legt mag daar best eens een keer aan gedacht worden. Het aantal asielhonden neemt steeds grotere vormen aan. Goedbedoeld wordt een hondje gekocht, maar dan blijkt dat zo'n beestje meer aandacht vraagt dan men gedacht had. Het resultaat: opruimen die handel. Er wordt heel gemakke lijk afstand van gedaan. Zo ga je niet met dieren om. Daarom is het zinvol om nog voor de aanschaf eens goed in lichtingen in te winnen. Dat kan tegenwoordig al bij dierenspeci aalzaken. Dat zijn kundige mensen die al lerlei studies volgen om toch maar het juiste advies te kunnen 1 Kinderen en dieren gaan goed samen. Het is een kwestie van opvoeden, dat geldt voor mens en dier. 1 Konijntjes zijn 'in' bij de kinderen. Ze hebben er alles voor over, zelfs hun eigen flesje. geven. Vaak wordt ook samen gewerkt met dierenartsen, zodat bijvoorbeeld konijntjes, of kat ten al bij voorbaat ingeënt zijn voordat ze de winkel verlaten. De nieuwe eigenaar weet dan zeker dat hij geen 'kat in de zak' koopt. Bij diezelfde dierenzaken zijn allerlei middeltjes te koop tegen kwaaltjes. Ook op voedselgebied weet men er van wanten. Eenmaal thuis moet er aan el- kaars gedrag gewend worden. Dat is bij een goudvis natuurlijk heel wat eenvoudiger dan bij een uit de kluiten gewassen hond. Een hond is eigenlijk van oor sprong een groepsdier. De men sen nemen eigenlijk de plaats vande andere dieren in. De hond erkent een leider of treedt zelf als zodanig op. Wil men echt de baas zijn: zorg dan dat de hpnd u daadwerke lijk als leider erkent. Sommige honden blaffen als ze alleen thuis zijn: ze verdedigen het huis en verdienen daarvoor beloond te worden. Honden die ook blaffen als de baas thuis is, voelen zich onzeker. Moet de hond gecorrigeerd wor den, doe dat dan vooral metde stem en zeker niet door te slaan. Beloon daarentegen elke goede daad. 0 Natuurlijk hartstikke lief zo'n poes. Op dergelijke momenten heb je er gen dol mee, wel als ze per se naar buiten willen, nergens te vinden zijn of met een dood vogeltje naar binnen willen. Er zijn van die momenten, en die moet men ook goed in acht nemen alvo rens besloten wordt om een dier in huis te nemen. Winkelcentrum Dauwendaele Middelburg 0118-640118 natuurlijk de beste

Scheldebode | 1997 | | pagina 11