SCHELDEBODE The PER laat opnieuw van zich horen Dierenshop De Trouwe Vriend als eerste 'erkend' Hoe denken kinderen over astma Typeschool Koetsdijk zorgt voor gedegen opleidingen Metamorfosedag bij Traa Het Klaverblad Zeeland is er voor alle Zeeuwen Bijouterie Claudette nieuw in Korte Ceere Autobedrijf De Jonge houdt Corolla introductie-show Nieuwe trend: tuinruimte heel anders bekeken Vier Linden Damtoernooi Nieuwe aanwinsten voor kunstuitleen Pet's Place deelt de zakken uit woensdag 3 september 1997 0118-652700 vakmanschap Sessies TIJDENS KROEGENTOCHT MIDDELBURG EN HET SURFEVENT DOMBURG Achtergrond Badkleding Verschijnt in een oplage van 49.511 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg, Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Inleveradressen "Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Bladmanager Kees Maas, tel.(privé): 0165-504691 Advertentieverkoop Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Peter Boelee (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0164-246733 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel: 0118-652700 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860 06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 0118-633535 Redactie Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Fotografen Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195 /06-54335459 Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Bezorging Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B V. Wonen en werken vraagt steeds meer ruimte. Grond is schaars en duur. De echte natuur wordt door veel mensen gewaardeerd. Maar het hebben van een eigen tuintje is iets wat veel mensen graag willen. Dit resulteert in een nieuw denken over de kleine tuin. Bi j het nieuwe tuindenken is de kleine tuin geen miniatuurpark waarin zoveel mogelijk grote tuinelementen op madurodam- formaat worden samengepropt, maar wordt gestreefd naar maximale benutting van de bruikbare leefruimte, een echte buitenkamer. Op het kleinste stukje grond, balkon, dakterras; overal kan zo'n verrukkelijke groene buitenkamer worden gemaakt. Als je maar weet hoe en dat is vakwerk, want er komt steeds meer techniek bij kijken. De techniek is er, het vakmanschap ook. Uitgekiende water- geef- en drainagesystemen maken het plantenonderhoud ge makkelijk. Leidingen kunnen in de wanden worden wegge werkt, net als circulatiesystemen voor speelse waterwerkjes, vijvers en fonteintjes. Electriciteitsaansluitingen zijn overal mogelijk. Zo ontstaat maximaal groen; weelderig groeiende klimplanten verschijnen langs wanden, geurende bloemen slingeren zich omhoog langs pergola's en zuilen, of hangen uit prachtig samengestelde, rijk- beplante bakken. Uit bronstenen, vijvertjes en spuwers aan de muur klinkt zacht watergeluid. In zo'n tuin kun je lekker leven, genieten van zon, weer en wind. Met mooie planten, kleuren, vormen en verruk kelijke geuren om je heen. Een eigen wereldje, de ideale plek om te relaxen, te spelen, met vrienden te praten en heerlijk te eten en te drinken. 'S-GRAVENPOLDER - De damclub PWG-Gravenpolder houdt voor de 25e achtereenvolgde keer het 'Vier Linden Damtoer nooi'. Aan dit jubileumtoernooi kan worden deelgenomen door Grootmeesters, Meesters, club- en oud-leden van PWG en huis dammers. Tevens zullen weer meerdere jeugdgroepen gefor meerd worden. De speeldatums in 'Ons Dorpsleven' zijn op de vrijdagen 5,12 en 19 september. Het toernooi kreeg gestalte in 1973 toen bekend werd dat vier fraaie lindebomen aan de Goese straatweg, dichtbij 's-Graven- polder, wegens verkeersveiligheid gerooid zouden worden. Een stukke natuurschoon dat alom bekendheid genoot zou hiermee verdwijnen. Izak op 't Hof van de damclub 's-Graven polder, die al vele jaren achtereen grote bekendheid geniet in de Zeeuwse damwereld lanceerde toen het idee om een damtoer nooi te organiseren onder de naam 'Vier Linden toernooi'. Een ode aan de vier kolossen van bomen die al zo lange tijd het streekbeeld hadden bepaald. Dat sloeg goed aan want vele 'denkers' namen plaats achter het honderdruitige bord en het damtoernooi werd dan ook een jaarlijks evenement. Ook dit keer rekent men weer op een grote deelname, zowel van mannen als van vrouwen. Er worden groepen van vier deelne mers, van ongeveer dezelfde speelsterke geformeerd. Per avond, de aanvang is steeds 19.30 uur, speelt elke deelnemer „n partij, in een van 30 zetten in het eerste uur. Het inschrijfgeld be draagt f 7,50 voor drie avonden. Iedereen ontvangt een leuke prijs. Inschrijving tot en met 3 sep tember is mogelijk bij Eric Boogert, Havenstraat 6, 4414 AZ in Waarde, telefoon 0113-503597. MIDDELBURG - Nog tot en met zaterdag 16 september is een deel van de nieuwe aanwinsten van de Kunstuitleen Middel burg te zien in Metro S, de stichting Beeldende Kunst aan de lange Noordstraat. De aankoopcommissie van deze stichting heeft de werken gese lecteerd. Lenen kan vanaf 13 september, maar reserveren is nu al mogelijk. De werkstukken omvatten verschillende technieken: fotografie, schilderijen en aquarel, om maar eens iets te noemen. De openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. KYNOLOGENCLUB ZEELAND WINT VOOR ZES MAANDEN VOER Bij Pet's Place werden liefst 84 zakken hondenvoer aan de prijswinnaars overhandigd. FOTO: PIET DAVIDSE VLISSINGEN - Veertien leden van de Kynologen Club Zeeland hebben voor zes maanden voer gewonnen. De 84 zakken Smal- ke Balans brokken werden bij Pet's Place uitgereikt. Petperfect heeft de Natte Neuzen Show van de Tros gespon sord. Hondenclubs en -verenigingen konden in tv-uitzendingen hondenvoer winnen. Een van de winnaars was de Kynologen Club Zeeland. Veertien leden van deze vereniging wonnen voor zes maanden voer. Het zijn: Erica Schou Middelburg; Jan Schou Middelburg; H.OHvier Goes; Ruud de Munck 's Heer Abtskerke; Elly de Looff Vlissingen; S. van Belzen Vlissingen; Rico Ballus Vlissin gen; R. van der Klooster Zierikzee; S. Kluijfhout Koudekerke; Ina Wilbink Kapelle: Wollie Schipper 's Heerenhoek; Marleen Francke Kapelle; Bas Jacobs Goes; Emmy Jacobs-Stuiver Goes. (Goede Doel). Het is de tweede Zeeuwse band die daar haar op wachting maakt. Maar eerst komend weekeinde: vrijdag 5 september vanaf 22.00 uur in Miller Time aan de Mid delburgse Vlasmarkt. Zondag 7 september op strand Noordduine in Domburg, daar krijgt het publiek in de middag uren twee sessies te horen. Ook zijn daar Fabienne en Sylvana van TMF aanwezig. Het golfsurfen duurt twee da gen. Zowel 6 als 7 september ko men de deelnemers vanaf 11.00 uur in actie. Ze zijn afkomstig van Engeland, Portugal, Zuid- Afrika, Frankrijk, België en ui teraard Nederland zelf. De or ganisatie is in handen van »Richard van den Berg (basgitaar) 0John-Peter Moens sologitaar MIDDELBURG/DOMBURG The PER, een Zeeuwse band met een eigen geluid. Vrijdag te zien en te horen tijdens de Kroegentocht van Middelburg, zondagmiddag op het strand Noordduine bij Domburg tij dens de Chiemsee Classic en dat is een golfsurf-evenement. door Ben Donkers The PER, Project Emotions in a Row, treedt regelmatig op in het Zeeuwse. Goes, Dishoek, Kort- gene, Vlissingen en Domburg, om er maar eens een paar te noe men, hebben er inmiddels live kennis mee kunnen maken. De leden hebben allen muzikale achtergronden. Door de ver schillende muziekstijlen samen te voegen is een eigen sound ont staan. Teksten en muziek wor den door de leden zelf geschre ven. Hun werk wordt omschre ven als funkrock met uitstapjes naar blues en jazz. Zelf noemen ze het: dynamiekvolle rock. Unplugged komen ze eveneens goed voor de dag, dat was bij voorbeeld vorig jaar in strand paviljoen Panta Rhei te horen. Het leverde in elk geval een eer volle vermelding van de jury op. Ook tijdens de optredens van de komende dagen staan enkele unplugged nummers op het pro gramma. Bovendien wordt 2 november opgetreden buiten de Zeeuwse grenzen. Namelijk in Stairway to Heaven van Henk Westbroek Tonny Hooftman (zang) Sportshop Domburg. Wat de wedstrijden betreft zijn er drie afdelingen: longbaorden, shortboarden en bodyboarden. Zaterdagavond is er een feest avond in café Tramzicht, ook daar zijn Fabienne en Sylvana van The Music Factory bij aan wezig. Er is trouwens nog veel meer. Beide dagen showen Braziliaan se dames de nieuwste badkle ding en Nederlands grootste halfpipe komt op het strand te staan. Liefhebbers kunnen er zich uitleven met skaten, biken of inline-skaten. Zondagavond worden de prijzen van het surfen uitgereikt, aan sluitend wordt een barbecue feestje gehouden. •De jeugd-surfkampioen van vorig jaar uit Portugal. •Peter Zuidijk in zijn dierenshop in winkelcentrum Dauwendaele. FOTO: BEN DONKERS MIDDELBURG - Al zes jaar 'runt' Peter Zuidijk zijn dierens hop De Trouwe Vriend in win kelcentrum Dauwendaele. Als eerste dierenspeciaalzaak van Nederland ontving hij vorige week van de Stichting Dierbaar een erkenning van vakman schap. „Dierbaar is ontstaan uit de Di- bevo", vertelt Zuidijk. „Die or- ganisatié komt dierenspeciaal zaken bekijken, beoordelen en jureren. Je moet vandaag de dag aan hele hoge eisen voldoen, wij doen dat, zo is gebleken." Rita Zuidijk begon veertien jaar geleden met een hondentrimsa lon in Arnemuiden. Er was ook een dierenzaakje bij. Die trim salon is er nog steeds, Peter ver huisde naar Dauwendaele in Middelburg. Daar heeft hij een uitgebreide shop die is aange sloten bij de Discusorganisatie. „Dat betekent: kwaliteit tegen scherpe prijzen. We hebben een breed en uitgebreid assortiment en zijn gediplomeerd op velerlei gebied. In feite hebben we een regionale functie, dat is wel be grijpelijk. Hier hebben we volop parkeergelegenheid voor de deur." De degelijkheid van De Trouwe Vriend komt vooral tot uiting in de samenwerking met een plaat selijk dierenarts. Die zorgt dat alle dieren die verkocht worden al zijn ingeënt, er wordt advies gegeven en begeleiding. „Bij ons kan iedereen voor in formatie binnenlopen. Wij zijn ervoor. Zelf ben ik hondenlief hebber, mijn vrouw is er ook in gespecialiseerd, daarom willen we graag adviseren." De dierenshop is all-round te noemen. Aquaria worden zono dig bij de mensen thuis inge richt, er is een wekelijkse be zorgdienst en service staat hoog in het vaandel. „Door aansluiting bij de Discus organisatie, die de grotere die renspeciaalzaken in Nederland bevoorraadt, kunnen we garan deren dat continu de beste pro- dukten worden aangeleverd." ZEELAND - Typeschool Koets- dijk is met het hoofdkantoor ge vestigd in Oudenbosch, maar de cursussen blijven niet tot dat gebied beperkt. Ook in deze re gio staan regelmatig cursussen op het programma. „In deze tijd van computers is het uiteraard belangrijk dat het toetsenbord goed bediend kan worden. Goed leren typen is een belangrijke stap, wij kunnen daar voor zorgen", laat direc teur Anne Reijenga weten. ..Wij geven lessen in de eigen vertrouwde omgeving van de cursisten, er wordt voor schrijf machines gezorgd en voor thuis gebruik kan op de eigen schrijf machine of computer geoefend worden". Behalve machineschrijven wor- MIDDELBURG - Donderdag 4 september wordt bij Parfume rie-Drogisterij Traa aan de Lan ge Delft 64 een zogeheten meta morfosedag gehouden. Tussen 10.00 en 17.00 uur wordt een haarkleur-demon stratie van Henna Plus ver den ook computercursussen ge geven. „We zijn actief van Wal cheren tot aan Breda, van Go- rinchem tot Rotterdam. We heb ben een cursusgarantie: er wordt één keer lesgeld betaald, ongeacht het aantal lessen. De mensen zijn tevreden, we krij gen tal van bedankbriefjes." Op 8 september wordt in Krab- bendijke en Yerseke met een nieuwe cursus gestart. In Krab- bendijke is dat in De Meiboom om 16.00 uur. In Yerseke in her vormd verenigingsgebouw de Haven, aanvang 18.30 uur. „Vooraf aanmelden is niet di rect nodig. Gewoon naar de eer ste les komen is voldoende. Mocht men toch meer inlichtin gen willen dan kan er altijd ge beld worden, ons telefoonnum mer: 0165-511488." zorgd. Met 'piek 'n colour' (uit wasbaar) wordt het haar snel gekleurd. Belangstellenden die hun haar gratis van een kleurtje willen laten voorzien betalen al leen de materiaalkosten. Een deskundige legt uit hoe men er thuis zelf mee aan de slag kan. De komende weken zal in deze rubriek aandacht besteed wor den aan de belangen van de Zeeuwse consument van zorg en dienstverlening. Gebruiker van zorg- en dienstverlening zijn we op een moment in ons le ven vrijwel allemaal. Iedereen gaat immers wel eens naar de huisarts of het ziekenhuis. Mis schien bent u lichamelijk ge handicapt of kent u in uw omge ving mensen met een lichamelij ke of verstandelijk handicap. Misschien heeft u ervaring met de WAO. Of ervaart u als oudere dat er vrijwel geen woningen zijn waar u kunt blijven wonen wanneer het lopen niet goed meer gaat. MIDDELBURG - Bijouterie Claudette is een nieuwe sie- radenzaak op het adres Korte Geere 17. Donderdag 4 septem ber is de officiële opening. Die dag, en ook vrijdag en zaterdag, krijgen bezoekers 10% ope ningskorting op de volledige collectie. Claudette verkoopt oorbellen, kettingen en ringen en allerhan de andere sieraden. Geen goud, maar wel veel echt zilver. Met name voor kinderen heeft men tal van zilveren spulletjes in huis. Bovendien worden er sjaals ver kocht, tassen, riemen en sokken. De zaak is sfeervol ingericht, ie dereen kan er rustig binnenlo pen en een kijkje nemen. De duurdere artikelen zijn in vitri nekasten uitgestald. Tot voor kort was het zo dat de instellingen die zorg- en dienst verlening bieden, samen met de ziektekostenverzekeraars en overheid bepaalden wat er op welke manier werd aangeboden. De mensen waar het eigenlijk allemaal voor bedoeld was had den hier slechts een beperkte stem in. De overheid heeft nu bepaald dat naast deze twee partijen van 'aanbieders' en 'be talers' ook de 'gebruikers', de zogenaamde 'derde partij' in vloed moeten kunnen hebben op wat er in welke vorm aan zorg en dienstverlening wordt gebo den. In Zeeland waren altijd al tal van organisaties actief op het terrein van belangenbeharti ging van gebruikers van zorg en dienstverlening. Klaverblad Zeeland bundelt sinds 1 januari zes van deze or ganisaties: Federatie van Oudervereni gingen. Landelijke Organisatie Be wonerscommissies Bejaarden huizen. VLISSINGEN - Van 4 tot en met 13 september heeft Autobe drijf De Jonge aan de Industrie weg 23 een Corolla-introduktie- show op het programma staan. Toyota is met de nieuwe Corolla overgestapt naar het 'voor elk wat wils-niveau'. Er zijn name lijk drie nieuwe modellen op de markt gebracht. Niet alleen een ander uiterlijk, maar ook de smaak is aangepast aan de be Provinciaal Overleg- en Sa menwerkingsverband Ouderen- organisaties in Zeeland. Patiënten/Consumenten Platform Zeeland. WAO-platform Zeeland. Zeeuwse Stichting voor Ge- handicaptenbleid (ZSG). Daarmee is het Klaverblad dè, organisatie die krachten bun delt en opkomt voor de belangen van gebruikers van zorg- en dienstverlening in Zeeland. Om duidelijk te maken hoe dat ge beurt zal een aantal van onze activiteiten de komende weken in de schijnwerpers gezet wor den. Onderwerpen zijn: onder steuning van belangenorganisa ties rondom handicaps, in spraak mogelijkheden binnen instellingen, belangenbeharti ging van WAO-ers, klachten in de gezondheidszorg en wat ou deren mogen verwachten van het Klaverblad. Voor vragen en informatie kunt u steeds bellen of schrijven naar Klaverblad Zeeland, Postbus 2054, 4460 MB Goes (teksttele foon 0113-249425. hoefte van de Europeaan. Corolla biedt een aansprekende auto, uiteraard staat kwaliteit hoog in het vaandel. In het aanbod zijn vier carrosse- rievormen opgenomen, vijf uit voeringen en drie motorversies. Bovendien kan een opvallend aantal frisse kleuren worden ge leverd. Bij De Jonge kan het Europese Toyota-design van dichtbij be keken worden. •De prijsuitreiking aan afgevaardigden van de Souburgse school. Ze wonnen de tweede en derde prijs met schilderijen die betrekking hebben op astma. FOTO: GIJSBERT KOS SOUBURG - Zaterdag staan er twee kramen van het Astma Fonds op de Karolingenmarkt in Sou burg. Daar kunnen belangstellenden informatie krijgen over cara. Maar dat niet alleen: men krijgt tevens de kans om de billboards te bekijken die landelijk in de prijzen zijn gevallen. Groep 7 en 8 van de Souburgse school hebben enthousiast meegewerkt aan het project 'kinderen schilderen over ast ma'. Hiermee wonnen ze de tweede en derde prijs. Op de billboards is vanuit kinderogen te zien hoe ze over astma denken. Het Astmafonds Walcheren heeft heel veel activiteiten voor haar doelgroep op het programma staan. Er zijn cursussen astma training voor kinderen, zwemmen en sporten, een eigen blad 'nie van da benauwde' en veel voor- lichtng. Voor meer informatie kan men zaterdag bij de kramen in Souburg terecht. I

Scheldebode | 1997 | | pagina 13