Jubileumvaartocht op veerse Mee Ontspanningsmiddag van Zonnebloem in De Stenge Inschrijven Grote Clubactie kan alleen deze week nog Kroegentocht en Marktrock Crootkoor zeeland zingt straks met zanger Kamahl woensdag 3 september 1997 Ringrijden op ter Mantelinge Pandaloop voor Wereld Natuur Fonds Drie exposanten in 't Haentje te Paart Line-dancing op Walcheren in- en Uitloop dinsdag en donderdag Rondleiding westhove toen en nu Wandelen op Neeltje Jans Judopakkers beginnen weer Goudvinken starten winterseizoen Volksuniversiteit gaat met haar tijd mee MIEKE PETIET: OPLEIDINGSSCHOOL VOOR VISAGISTE EN DECORATIEVE MAKE-UP ledereen Eigen stijl Eén keus STRATEN VAN DOMBURG ZIJN ZATERDAG ALS BRUISEND TONEEL Gent Muziek Theater DOMBURG - Vrijdag 5 september wordt voor de vierde keer op het terrein van het verzorgingshuis Ter Mantelinge een ringrij- dag met diverse attrakties gehouden. Die duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Een van de prijzen voor de ringrijders is een beker van de bewonerscommissie Ter Mantelinge. Ook is er een prijs voor het mooist versierde paard. Er staan kraampjes met eigen gemaakte spulletjes, boterbabbelaars, kantklossen, houtsnij werk en folklore-schilderen. Uiteraard wordt er voor de inwen dige mens gezorgd met onder andere Zeeuwse specialiteiten zo als 'drie in de pan' en 'smouters'. Er is ook nog een loterij met leuke prijzen en men kan aan diverse spelletjes meedoen. VLISSINGEN - Het regioteam van het Wereld Natuur Fonds Zeeland houdt zaterdag 6 september de zogeheten 'pandaloop' in de omgeving van kasteel Westhove tussen Domburg en Oost- kapelle. Er zijn diverse mogelijkheden om mee te doen namelijk 1, 2, 3 of 4 rondjes van 2500 meter. Inschrijven vanaf 13.00 uur, (kosten 5 gulden) start 14.00 uur. De opbrengst is voor het WNF. Inlichtingen via telefoon 612401. MIDDELBURG - Van 7 september tot en met 12 oktober wordt in galerie 't Haantje te Paart aan de Spanjaardstraat geëxpo seerd door Els van Baarle met 'gedachten in textiel', Hans Keu- kelaar met schilderijen en Stefaan de Visscher met 'objecten in de tuin'. De openingstijden: donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur of op telefonische afspraak via nummer 613288. WALCHEREN - Vorige week onder 'Rondje Walcheren' aan dacht voor het line-dansen. Er ontbrak echter een telefoonnum mer, inlichtingen via 591901. VLISSINGEN - Het in- en uitloophuis Vlissingen (Vincent van Goghlaan 241a) is dinsdag en donderdag open van 09.30 tot 12.00 uur. Belangstellenden kunnen er terecht voor een kopje koffie of thee en gezellig een babbeltje maken. Er zijn ook vaste activiteiten: maandagmorgen sociaal spreek uur; dinsdagmiddag sjoelen (14.00 uur); dinsdagavond (18.00 uur) de eetgroep; woensdagmiddag sociaal spreekuur (13.30- 17.00 uur); donderdagmorgen 11 september vanaf 09.30 uur koffie en om 10.00 uur wenskaarten maken; en 25 september om 09.30 uur een bakje koffie drinken en een half uurtje later be ginnen met bloemschikken. Donderdagavond 4 september is vanaf 19.30 uur de klaverjasclub actief. OOSTKAPELLE - Woensdag 10 september houdt het Zeeuws Biologisch Museum een rondleiding 'Westhove toen en nu'. Daarbij maken de deelnemers kennis met de cultuur en natuur van gebied De Manteling. Zondag 14 september is er de wande ling 'Van zoet naar zout'. Beide rondleidingen starten om 14.00 uur bij het museum. Kosten f 2,50. Vooraf aanmelden via tele foon 582620. ZEELAND - Wandelen door de zandduinen van Neeltje Jans, de natuur ontdekken en genieten van kunst. Zondag 7 septem ber om 14.00 uur kan men er onder leiding van een gids van ge nieten, bovendien is er alle woensdagmiddagen om 14.00 uur een excursie. Vertrek vanaf de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans. KOUDEKERKE - Judovereniging 'de Judopakkers' start het seizoen op woensdag 10 september met de groepen vanaf 4 jaar. Nieuw is dit jaar de judo en jiu jitsu voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Dat is op woensdag van 16.45 tot 17.45 uur. Loka- tie: sporthal de Couburg in Koudekerke. Meer inlichtingen bij Annemarie Christiaansen, telefoon 552910. MIDDELBURG - De Goudvinken beginnen zaterdag 6 septem ber met het winterseizoen. Dan is er een dansavond met muziek van Toutages in ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrij landstraat. De zaal is om 19.30 uur open, entree 10 gulden. In lichtingen telefoon 612927. ZEE1AND - De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft het programma voor komend seizoen klaar. Cursussen die in voorgaande jaren in een bepaalde regio succesvol waren, gaan nu ook naar ande re gebieden. Voorts is er een aantal nieuwe cursussen bijgeko men evenals nieuwe docenten. Ingespeeld wordt op de huidige moderne tijd met aandacht voor Internet, Euro en beleggen. De cursussen patchwork en koken blijven evenwel gehandhaafd. Bij de ZVU aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg kan het programmaboekje gratis worden afgehaald. Ook tijdens de in formatiedagen (6 september in Middelburg en Goes en 20 sep tember in Zierikzee) kan men alle benodigde inlichtingen krij gen en kennis maken met de docenten. GOES - De Zonnebloem afdeling Goes nodigt alle Zeeuwse zie ken, gehandicapten en huisgebonden ouderen van alle gezind ten uit voor een ontspanningsmiddag op woensdag 1 oktober in De Stenge te Heinkenszand. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur en de zaal is vanaf 13.00 uur open. Er zijn optredens te verwachten van Sandra Reemer, Danny de Munck, Frank Wilson en 5 multimedianten. De toegangsprijs bedraagt 17 gul den 50 inclusief busvervoer van Goes/Kapelle naar Heinkens zand v..v. en inclusief consumptie. Wie aanwezig wil zijn moet zich voor 15 september opgeven bij mevrouw P. Priem-Hoog- strate, Langegracht 44, 4421 EZ Kapelle, telefoon (0113) 342770 of mevrouw E. Soeters-Nuijten, C. van der Lindenstraat 38, 4463 Goes, telefoon 212754. 'Van bruidje tot spice- MIDDELBURG - Mieke Petiet heeft bewezen een vak vrouw te zijn. Ze ontwikkelde zich van secretaresse tot Europees top-visagiste. Een proces van jaren, waarin ze steeds perfectie en uitdaging nastreefde. Dat heeft haar gemaakt tot wat ze nu is: wijd en zijd (van Middelburg tot ver over de grens) heeft ze een reputatie opgebouwd. Noem haar kijk op visage: feeling, ze kan door een paar accenten aan te brengen een gezicht veranderen. „Ieder een kan zich laten opmaken, maar er zijn er zoveel die de plank misslaan." door Ben Donkers Mieke is bedreven in haar werk. Zelf ziet ze er van nature al goed uit. Een interessante vrouw, die zelf de vakopleidingen in Amster dam en Middelburg (samen met haar dochter Annegien) verzorgt. Mieke Petiet „Een vakopleiding leidt bij ons tot bekwaamheid en verrassende creativiteit van de leerling zelf. Er komt theorie aan te pas, maar daarnaast heel veel praktijkerva ring. Leerlingen moeten er wel iets voor doen, veel experimente ren thuis." „Belangrijk is het evenwicht tus sen make-up, haardracht en kle ding. Dat moet op elkaar worden afgestemd. Daarom komen bij ons ook kapsters en verkoopsters uit de parfumerie-detailhandel. Je moet de mensen natuurlijk een deskundig advies kunnen geven. Maar er melden zich elk jaar ook mensen aan die een keerpunt in hun werk zoeken. Bijvoorbeeld KLM-stewardessen, meisjes en jongens van een kunstacademie of uit de administratieve- en ver zorgingssector, verpleging en der gelijke." De beroepsopleiding duurt een jaar, ook zijn er vierdaagse oplei dingen. Hierin worden de basis beginselen behandeld en komt er een stuk specialisatie aan te pas. In principe kan iedereen visa- gistte) worden. „Wij motiveren de deelnemers, maar ze moeten er zelf wel wat voor doen. Werk kunnen we niet garanderen. Er staat bij onze cursus echter wel tegenover dat cursisten uitgezon den kunnen worden naar bepaal de projecten." „Ze moeten ervaring opdoen. Dat gebeurt bij modeshows en grotere opdrachten waarbij soms veertig man aan werkt. Hiervoor hebben wc het zogeheten agency-sys- teem. Daar komen opdrachten binnen die door leerlingen uitge werkt kunnen worden. Dat kan in de audio-visuele branche zijn, voor open dagen of beurzen, foto sessies, kunst- en filmacademies. Alle centrale contacten lopen via ons hoofdkantoor in Middelburg (telefoon 613649)." Veel visagisten werken door mid del van deze opdrachten bij tele visie en shows. Uiteindelijk ontwikkelt de visa- giste een eigen stijl en moet ze zelf naam gaan maken, wedstrijden winnen en in de picture zien te komen. Overigens blijven we met veel oud-cursisten contact hou den. Ze vragen wel eens om ad vies of komen naar de opleiding in de Gruppo Select. Een begrip in Nederland en daarbuiten. Een opleiding bij Mieke Petiet is een heel goede stap op weg naar een visagiste-toekomst. Je leert er een aparte make-up aanbrengen voor brildragers, of hoe iemand voor een televisie-optreden opge maakt moet worden en op welke effectieve manier wenkbrauw correcties worden aangebracht. Uitgegaan wordt van de lijn van het gezicht, de lijn van het li chaam. Door geraffineerd ge bruik van kleuren en materiaal worden kleine veranderingen aangebracht. Zo kan voor elk mo ment het eigen gezicht een andere uitstraling krijgen. Een beroepsopleiding kost 2.500 gulden (in termijnbetaling moge lijk). Er kleeft nog een minpuntje aan: de opleiding is niet gemak kelijk, maar wie het echt wil leren heeft eigenlijk maar één keus. Er zijn honderden manieren om een opleiding te volgen, ze vacé ren van goedbedoelde raad tot in gewikkelde dure opleidingen die vaak teleurstellend werken. Mieke Petiet heeft een andere school, een 'haute école'. Daar kunnen mensen terecht die al van make-up, mode en styling houden en daar him beroep van willen maken. Make-up en styling De Enge Buren komen natuurlijk ook DOMBURG - Het anders zo toeristische, schilderachtige en vol vertier zijn dorp Domburg, wordt zaterdag 6 sep tember veranderd in een plaats met allerlei optredens, acts, muziek, cabaret, mime en straattheater. Tussen 13.00 en 19.00 uur zijn de straten het bruisend toneel voor de artiesten. Bob, Bep en Bram vormen bij voorbeeld het muzikale trio De Enge Buren. Vorig jaar een groot succes, vandaar hun te rugkeer. Er worden 'foute' hits uit het verleden vertolkt, maar muzikaal wel degelijk gestoeld op klasse. Er zijn acts bij die in smoking worden uitgevoerd, maar er komen ook leggings aan te pas. Teater Exces komt uit Gent naar het Zeeuwse met de act Hybride Verte. Het zijn myste rieuze cocons, verstopt op de meest verrassende en vreemde plaatsen. Organismen die tot leven komen, ademen en na enige tijd openen. Voorts komen er drie gemas kerde en gekostumeerde stelt lopers. Peter de Bie is terug met Gonnie Greveraars, zij brengen pantomime-acts. Een komische jongleershow wordt gebracht door Malabari- sta. Het gebeurt allemaal op stelten of een eenwieler. Dia bolo's, ballen, kegels en vuur, het komt allemaal aan de orde. Een straattheater kan uiter aard niet zonder muziek. The bright side of life uit Zwolle zorgt er onder andere voor met bluegrass, Ierse en Keltische muziek. Voor de kinderen begint om 17.45 uur in de Ooststraat het kinder-meeleeftheater. Dom burg wil deze dag iedereen die dat wil op laten treden. Het is weer eens wat anders dan 'tussen de schuifdeuren'. De evenementencommissie Domburg Aktief zoekt daarom aanstormend talent, belang stellenden kunnen bij de VVV in Domburg terecht, telefoon 581342. Schitterende acts kan men zaterdag in Domburg verwachten. MIDDELBURG - Zaterdag 6 september houden de water sportverenigingen De Arne, Arnemuiden, Kamperland en De Schelde in samenwerking met de Stichting Arduin een jubileum-vaartocht op het Veerse meer. Het is namelijk voor de vijfen twintigste keer dat deze tocht wordt gevaren. Ongeveer 150 mensen van Arduin en hun be geleiders vertrekken om 13.30 uur met de boten vanuit de landbouwhaven in Kamper land. De 46 plezierjachten worden muzikaal begeleid door Vlijt en Volharding uit Oost-Sou burg. De Veerse Meer-vaartocht van vorig jaar. FOTO: GEORGE TAAL ZEELAND - Voor het Grootkoor Zeeland hebben zich tot nu toe meer dan tweehonderd zangers en zangeressen gemeld bij diri gent/zanger Nan van Groeningen. De eerste repetitie is donderdag 11 september in kerkcentrum de Hoeksteen in wijk Dauwendaele te Middelburg. Gewerkt wordt naar het kerstoptreden. Daarom worden kerstwer- ken en christmascarols vierstemmig ingestudeerd. Het koor gaat ook zingen met de Australische zanger Kamahl, bekend van the elephant-song. Mochten er nog belangstellenden zijn die mee wil len doen, even een kaartje sturen naar Grootkoor Zeeland, Postbus 145, 4330 AC Middelburg. ZEELAND - Het wordt weer rustig op de Zeeuwse stranden. Peter Buteijn ging 'de lucht in' om eens van bovenaf een kijkje te nemen. Toen was het op sommige stranddelen nog lekker druk. Aangezien de vakanties inmiddels afgelopen zijn, is het al een stuk minder ge worden. Overigens kunnen liefhebbers de foto bij hem bestellen, te lefoon 464146. LUCHTFOTO: PETER BUTEIJN. ZEELAND - Verenigingen die nog mee willen doen met de Grote Clubactie, kunnen zich deze week nog aanmelden. Dan kunnen ze namelijk nog mee doen aan de voorverkoop, krij gen ze op tijd de loten thuis en kunnen ze op deze manier heel veel geld verdienen. Want daar is het de Grote Clubactie om te doen: het ver enigingsleven een flinke finan ciële steun in de rug geven. Alle clubs mogen meedoen. Dat kunnen sportverenigingen zijn, maar ook personeelsver enigingen, zangkoren en der gelijke. Ze kopen loten voor 1 gulden per stuk en verkopen dat voor 5 gulden. Dat is pure winst voor elke club. De lotenkopers maken kans op fraaie prijzen, wat te denken van twee weken Carribean. In lichtingen bij de Stichting Grote Clubactie in Tilburg, te lefoon 013-4635370. Powerplay treedt op tijdens de Kroegentocht. MIDDELBURG - Op 5 en 6 september een muzikale Kroegen tocht en Marktrock, dat betekent muzikaal geweld in Middel burg. Vrijdag om 19.30 uur treedt Jumping Jacks op, om 21.00 uur de Kees Meerman Band. Zaterdag om 16.00 uur Sound Circus; om 20.00 uur kan Neder land - België op groot scherm in de tent worden gevolgd en van af 22.00 uur speelt Powerplay. De Kroegentocht bestaat uit de volgende optredens: Bij Memo ries speelt Hard to Handl; bij Miller Time the PER; in The Du ke speelt Dragline; in 't Hoekje Toutages; in de Herberg de Bel gische Blues Band; Nuff Said in Rock Desert; Champagne Char- liein Desafinado; Groove Ability in Schuttershof en Carmen Ja cobs in Hotclub Samois speelt bij De Mug. Aanvang 21.30 uur. Vanaf de Pottenmarkt. via de Vlasmarkt naar het Damplein kan de muziekliefhebber aan zijn of haar trekken komen. Er zijn diverse muziekstijlen te horen.

Scheldebode | 1997 | | pagina 11