Avondje uit begint altijd bij de vw Dynamic Joy komt er aan Oude auto's vanuit de lucht Buro voor Rechtshulp Eerste van Domburg gewild sponsorobject Konmar in de zomer ook op zondag open j? IBS M m Feest voor juf, haar man en de kinderen Beach korfbal start zaterdag Jo den Hollander werkt zelfs met schoencreme .m indrukwekkende reis Ter Welle naar Litouwen Chaos Torenpraot woensdag 2 juli 1997 Remco verdient liefst 2.000 gulden Een berg kruizen Een chaos, twee weekbladen verhuizen naar een en hetzelfde adres, de Vrijlandstraat 33d in Middelburg, en daar op diezelf de dag weer meteen functioneel zijn. Van Vlissingen en Goes vertrokken Scheldebode en Nieuws blad, maar er blijft een contactadres in beide steden achter. Waar moet dat heen met de vertrouwde gezichten achter de ba lie, de overbekende acquisiteurs die al sinds jaar en dag bij de ondernemers binnenstappen, de administratie en de redacties? Die mensen blijven hun diensten aanbieden, daar verandert ab soluut niets aan. De interne structuur is enigszins gewijzigd, de service blijft of wordt zelfs beter. Het streven is er duidelijk op gericht dat beide weekbladen spraak- en smaakmakender wor den. Kwaliteit moet op allerlei gebied, de doorslag gaan ge ven. Daar is heel het team het volledig over eens. Het is even wennen in de Vrijlandstraat. De knusse pandjes met muffe zolderkamertjes in Vlissingen en Goes zijn voor ons verleden tijd. Met weemoed wordt er door de mensen die er ja ren gewerkt hebben aan teruggedacht. Nu bestaat het onderkomen uit een modem kantoorcomplex. Op de vierde etage, boven het Kadaster, met uitzicht op het po litiebureau en op een steenworp afstand van Middelburg's cen trum, kan het niet verkeerd gaan. Op een dag twee kantoren verhuizen, op dezelfde dag al volop aan de slag voor de nieuwe uitgaven. Het is niet niks. Het oogde chaotisch, dat was het ook, maar de krant is er weer. Daar zijn we blij mee. Bladmanager Kees Maas, u kent hem vast als speaker bij vele ivielerwedstrijden, laat weten dat 'de deur van ons kantoor al tijd open staat'. ZEELAND - Een avondje uit, naar een concert of theatervoor stelling in het hele land, kan via de VW geregeld worden. Het is namelijk mogelijk om bij de VVV/ANWB Vlissingen en de VW's in Oostkapelle en Zoutelande kaartjes te reserveren. Van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 17.00 uur zijn de kantoren voor inlichtingen open. Reserveringskosten f 4,50 per persoon. Telefonisch reserveren is overigens niet mogelijk, de bestelling moet wel contant worden afgerekend. Bespreken kan voor een groot aantal voorstellingen. Bijvoor beeld in Amsterdam voor de musicals Joe en Annie, in Den Haag naar Urban Dance Squad of naar het Tropenfestival bij onze zuiderburen. DOMBURG - Het eerste elftal van voetbalvereniging Domburg blijkt een gewild sponsorobject. Op de shirts aan de voorzijde staat cafe Tramzicht, op de achterkant Kippengrill El Polio Lo co. Maar dat is nog niet alles. Dit seizoen werd ook nog de gloed nieuwe tribune in gebruik genomen. Hiervoor ivas eveneens een groot aantal sponsors bereid om financieel bij te springen. VROUWENPOLDER - Er wordt wat afgesport op het strand. Volleybal is bekend, voetbal, badminton en noem maar op. Daar is korfbal aan toegevoegd. Er staat een drietal toernooien op het programma die langs de Zeeuwse en Zuid-Hollandse kust worden gespeeld. Op 5 juli wordt hiermee gestart bij Vrouwenpolder (Breezand), op 12 juli staat Ouddorp (paal 10) op de agenda en 16 augustus Dishoek (Kaapduin). De toernooien duren telkens van 11.00 tot 16.30 uur, de entree is gratis. Wat Ouddorp betreft, daar is 12 juli het open Nederlands kam pioenschap beachkorfbal. Er komen topteams zoals Deetos Dordrecht en DKOD Heelsum in actie. De beach-titel en geld prijzen zijn er te winnen. OOST-SOUBURG - Kunstenaars zijn vaak niet te doorgron den. Maar dat niet alleen, ze zijn vindingrijk. Komen soms met de meest vreemde, doch alledaagse, dingen voor de dag en ma ken er de mooiste kunstwerken mee. Jo den Hollander uit Middelburg is zo iemand. Hij exposeert op het ogenblik bij Omroep Zeeland aan de Kanaalstraat 64 met originele cirages (schoencreme). De in Oostkapelle geboren kunstenaar tekende vroeger in zijn vrije tijd met viltstiften, toen net op de markt. Het was eigenlijk meer 'spelen met lijnen' dan echt tekenen. Het nadeel van stiften is dat de kleuren niet lang houdbaar zijn, ze vervagen. Bij toeval ontdekte Hollander dat schoencreme niet gemakke lijk uit te wissen is, daarom werkt hij er nu mee. Er ontstonden verrassende structuren, waarvan hij uitvergrote foto's heeft la ten maken. Behalve de originele cirages zijn dus ook de foto's te zien. Met bijenwas kreeg hij eveneens fraaie resultaten, ook daarvan is een deel te zien. De expo loopt tot 2 september. MIDDELBURG - De Konmar gaat in de zomermaanden ook op zondag open. Vanaf 6 juli tot en met 24 augustus is de winkel zeven dagen per week stand-by. Op alle afdelingen zijn dan el ke dag verse producten verkrijgbaar, ook op zondag dus vers brood. Konmar Middelburg draait met alle afdelingen op volle toeren. Komende zondag 6 juli, en voortaan alle zondagen, van 10.00 tot 17.00 uur. Er wordt voor de meest gezellige activiteiten ge zorgd. Dat kunnen clowns zijn voor de kinderen of live-muziek. De Konmar Superstore is verrassend compleet. Er zijn nu al 25 filialen in Nederland. Daar werken in totaal 5.000 enthousiaste mensen. Het assortiment bestaat uit meer dan 22.000 artikelen en daarnaast nog eens een uitgebreide versafdeling. Brood, banket, groente en fruit, vlees of vis het is er allemaal. Zelfs verse maaltijden van de traiteur. Alles wordt in de vroege och tenduren ambachtelijk bereid, zo niet dan komt het direct van VLISSINGEN - Dynamic Joy komt er aan. De band is nu nog tamelijk onbekend, maar daar komt duidelijk (en snel) veran dering in. Het is namelijk, vol gens de leden zelf, Zeelands eerste muziekformatie die mu ziek maakt. „Daarom zijn we uniek in Zeeland." Ernesto Koch is in feite de gees telijk vader van de band. com merciële dance- en r&b- Hij be gon er een half jaar geleden mee, samen met Erwin Tuan- kotta. Beiden hebben een eigen muziekstudio en daar wordt hun muziek gecomponeerd. De band bestaat verder uit: Petra Tahapary en Martha Tapilaha. Jerrel Biswane verzorgt de ex terne zaken en de pr. De ontwikkelingen gaan snel, daarom heeft Ernesto de groep uitgebreid met een dansteam onder leiding van Sarah Mas- sey. Zij maakt de passende dansacts bij de muzikale optre dens. Op 9 juli wordt voor dit team een auditie gehouden in de danszaal van sportschool Proff Gym aan de Van Dishoekstraat 550, overigens tevens sponsor van de groep. Alle ambitieuze meiden van 18 jaar of ouder die afkomstig uit Walcheren mo gen meedoen. Op woensdagavond zijn er gra tis lessen vanaf 20.00 uur. In lichtingen bij Sarah, telefoon 0118-612301 MIDDELBURG - Jebent einde- jaarsstudent 'techniek' aan het Zeeland College en dan blijkt dat je aan het einde van de rit tweeduizend gulden hebt ver diend met een originele, innova tieve, technische oplossing voor een praktisch probleem dat in het bedrijfsleven nog bruikbaar is ook. Remco Mol uit Yerseke over kwam dit. Het Innovatiecen trum Zeeland beloonde de stu dent. Hij kreeg niet alleen het geldbedrag, maar bovendien een kunstwerkje, gemaakt door Ineke Otte. De Zeeland MBO-Innovatie- prijs heeft als doel jonge men sen te stimuleren voor innovatie en ondernemerschap. Vier pro jecten werden uitgekozen voor de eindronde. Remco loste voor het Middelburgs bedrijf Focus Veilig een automatiserings- vraagstuk op. Hij ontwikkelde een geautomatiseerd productie proces bij het make van ruim- zichtbrillen. Mardina Willemse van het Zee land College werd tweede (1.000 gulden) met aanbevelingen om de opname van leerstof door kinderen met concentratiemoei lijkheden te bevorderen. De derde prijs (700 gulden) was voor Gabriel Coppoolse van het Delta College Zeeland., die een goed onderbouwd onderne mingsplan opzette voor een su permarkt. Voor het onderzoek naar windenergie in de land bouw ontvingen Ronald Kloet en Gert Jan de Jager van het Groen College de vierde prijs (500 gulden). 1 Dynamic Joy een band om in de gaten te houden. - v»' «w mm. I Da's weer eens wat anders, oude auto's bekijken vanuit de lucht. Peter Buteijn (luchtfotografie close-up, deed dit het afgelopen weekeinde. De auto's zijn duidelijk in beeld, dat de belangstelling op dat moment niet groot was, is eveneens te zien. Franssen werkt meer dan tien jaar in de haven en krijgt te ho ren dat zijn werkgever een eind aan het contract wil maken we gens gebrek aan werk. Hij nam contact op met het Buro vóór Rechtshulp om te informeren naar zijn mogelijkheden nadat de werkgever een ontbindings- verzoek van de arbeidsovereen komst bij de kantonrechter had ingediend. De werknemer krijgt hierna al tijd de kans om zich te verwe ren. Dat kan door het indienen van een verweerschrift, veelal gevolgd door een mondelinge KRABBENDIJKE - Het was feest voor de Julianaschool. Juf Henny (Sinke) trad namelijk in het huwelijk met Willem Stoutjesdijk. De kinderen uit groep 4 hadden voor een feestelijke entourage gezorgd. behandeling. Eerst werd met Franssen beke ken of de aangevoerde reden wel juist was. Dat leek inder daad het geval, daar een grote opdrachtgever was weggeval len. Verder werd nagegaan of Franssen de eerst aangewezen persoon was voor ontslag, of dat er wellicht collega's waren die een korter dienstverband in de zelfde functie hadden. De ar beidsovereenkomst bleek niet te redden, er waren ook geen rele vante zaken om ontbinding van de arbeidsovereenkomst te voorkomen. Daarom werd geke ken naar een afvloeiingsrege ling. De gezamenlijke kantonrech ters in Nederland hebben een aanbeveling vastgesteld over de hoogte van de vergoeding bij ontbindingsprocedure ingaand 1 januari 1997. Wanneer de rechter het verzoek tot ontbinding inwilligt wegens verandering van omstandighe den en het hem redelijk lijkt aan een der partijen te laste van de wederpartij een vergoeding toe te kennen, wordt de hoogte van de vergoeding op de volgende manier vastgesteld (de kanton rechters formule): vergoeding axb x c A= aantal gewogen dienstjaren, B= beloning, C= correctiefactor. Voor de berekening van A wordt de diensttijd afgerond op hele jaren. Vervolgens worden de dienstjaren op de volgende wij ze gewogen: dienstjaren voor het veertigste levensjaar tellen voor 1; van het veertigste tot het vijftigste voor 1,5 en elk dienst jaar vanaf het vijftigste voor 2. Bij de berekening van B wordt uitgegaan van het bruto- maandsalaris, in ieder geval vermeerder met vaste en over eengekomen looncomponenten zoals vakantietoeslag, een vaste dertiende maand, een structure le overwerk-vergoeding en een vaste ploegentoeslag. Behoudens zeer uitzonderlijke gevallen worden niet tot de be loning gerekend: het werkge versaandeel pensioenpremie, de auto van de zaak, onkostenver goeding, tantième, werkgevers aandeel in de ziektekostenver zekering en een niet-structurele winstdeling.. Daar Franssen 39 jaar is en een salaris van 3.000 gulden ont vangt, tien dienstjaren heeft en er geen bijzondere omstandig heden zijn is de verwachting dat de kantonrechter een vergoe ding hanteert van 10 x 3.000 8% 32.000 gulden. Het is natuurlijk maar een voor beeldje. Met vragen hierover of van juridische aard zijn er gra tis spreekuren: In Middelburg: Vlasmarkt 28, elke maandagmiddag en don derdagavond uitsluitend vol gens afspraak Een afspraak maken kan elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoon 637120. In Vlissingen: Open Hof, A. Go- gelweg 59, elke Dinsdag van 09,.00 tot 11.00 uur; in Goes: Zonnebloemstraat 53, elke Maandag van 09.00 tot 11.00 uur; In Zierikzee: De Huybert- straat 35, elke Dinsdag van 14.15 tot 16.15 uur. In Oostburg: Tragelweg 2, elke Donderdag van 10.00 tot 12.00 uur; In Hulst: Tabakstraat 5, el ke Donderdag van 13.30 tot 15.30 uur en in Temeuzen: Nieuwstraat 2-4, elke Vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. De hoofdvestiging in Middel burg is de hele week telefonisch bereikbaar via nummer 0118- INTERNATIONAAL - Deze week is Rose Lemeer, La Leche League-leidster in Serooskerke, aanwezig bij de internationale conferentie van La Leche in Washington. Daar zijn deelne mers uit de hele wereld bijeen. Er worden lezingen gehouden over elke fase van het borstvoe ding geven en het ouderschap. Rose helpt ouders als leidster, maandelijks heeft ze bijeen komsten om de lichamelijke, psychologische, praktische en medische aspecten van borst voeding te bespreken. Inlichtin gen telefoon 0118-593156. KLOPPERS EN VINDEVOGEL - Flexibele fiberkunst en mar meren en bronzen tuinbeelden, het is allemaal vanaf 6 juli te zien in galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaardstraat 19 in Middelburg. Elise Kloppers en Etienne Vin- devogel zijn er de creatieve breinen van. De expo is don derdag, zaterdag en zondag middag open. GOES - Begin mei brachten 45 studenten en tien docenten van scholengemeenschap Ter Welle, een onderdeel van ROC Zee land, een bezoek aan Panevezys in Litouwen. Het was de twee de keer dat de school de stad bezocht. "Voor de tweede keer naar zo'n land reizen geeft een aantal verrassende punten", vindt docent Theo van Teylin- gen, die ook vorig jaar van de partij was. "Je merkt dat er veel meer openheid is. Je ont dekt ook weer meer over het land zelf, de uitzichtloosheid, de verborgen armoe en werk loosheid, maar ook weer de lichtpuntjes." Het doel van de reis is onder meer het geleerde van de oplei ding in praktijk brengen, kennis nemen van werkwijzen en in zichten van Litouwers en actief helpen. Volgens Van Teylingen was de reis voor de leerlingen een hele belevenis. "Sommigen gaven aan de ze meer zijn gaan nadenken over recht en onrecht, rijk en arm en leven en dood. Dat zijn leerdoelen die je op school nooit zo levendig kan la ten ervaren." De docenten en leerlingen heb ben hun ervaringen gebundeld in een boekje. Dat is toege stuurd aan onder meer de spon sors van de reis. Het verhaalt van Koninginnedag in Litou wen, compleet met een glas oranjebitter voor de burgemees ter, van het werk met verstan delijk gehandicapten en in het verpleeghuis, het bezoek aan een medische school en het be zoek aan De Kruisberg, een hei lige plaats waar de Litouwse bevolking kruizen en rozen kransen naar toe brengt om God te danken of om steun te vragen. Over dat laatste schreef een van de deelnemers dit gedicht. een berg kruizen neergelegd, neergezet, opgehangen, tekenen van hoop dwars tegen alles in tegen de verdrukking tegen de onmenselijking tegen de leegheid tegen een totalitair denken tekenen van vrijheid van geloof van opoffering van gebed er stond een man Hij zei: zie je mij nog? Of ben ik tussen de kruizen door niet meer te herkennen Ben ik het bos ingestuurd van nationalisme vaderlandsliefde of een ander 'isme?' Hij zei: Kom, dan gaan we samen verder Ik wil er zijn voor jou jij mag er zijn voor mij in deze wereld op weg naar Mijn wereld en onderweg...? Laten we zien dat het LEVEN de moeite waard is mag jij een teken zijn van hoop, vrijheid eigenlijk een kruisberg je in het klein... I

Scheldebode | 1997 | | pagina 7