Expansie Blankenburgh houdt met op „Jongeren organiseren zich steeds vaker" Garantmarkt Corbijn breidt uit SCHELDEBODE Wie wil er mee op zeilkamp EHBO-tips tegen ongemakken EHBO Vakantie Reünie van showbandmuzikanten Zomer- en Fietsbus Koor- en samenzang Fiets een rondje met 'n pontje Eerste boerderijverplaatsing „Wij behandelen klanten zoals we zelf behandeld willen word Wethouder vindt Souburg 'redelijke optie' jeugdontmoetingsplek R U B R 1 E K woensdag 25 juni 1997 Een avondje uit via de vvv Uitbreiding Trendshop Zakelijk Netwerk VROUWENPOLDER Noem het maar een flinke uitbreiding die de Garantmarkt Corbijn aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder ondergaat. Het totale winkeloppervlak wordt bijna zevenhonderd vierkante meter. Corbijn gaat de winkel overzichtelijker indelen en het assortiment wordt groter. Woensdag 2 juli is het open huis, van 20.00 tot 22.00 uur. Een opening die gepaard gaat met feestelijke aanbiedingen. GOES - Humanitas heeft nog enkele plaatsen vrij voor jonge lui die graag mee op zeilkamp willen. Het 'kamp' is speciaal bedoeld voor kinderen uit een-oudergezinnen die door finan ciële of sociale omstandigheden niet op vakantie kunnen. Het zeilkamp duurt van 19 tot en met 25 juli. Jongeren van 15 tot en met 17 jaar kunnen mee naar het kampterrein in Veere. De eigen bijdrage is 115 gulden. Tijdens de week kan men gezellig ronddobberen, leren zeilen, op de boot slapen en zelf je potje koken. Deskundige leiding is aanwezig. Inlichtingen bij Hu manitas, telefoon 0113 221440 of Hilde Baronner, telefoon 0113 220674. MAARN - Het EHBO-va kantieboekje is een nieuwe uitgave van de EHBO. Het is speciaal bedoeld om advies te geven bij kleine of grotere ongelukken. Denk bijvoor beeld aan flauwvallen door de hitte, insectenbeten of een valpartij. Snel ingrijpen is dan noodzakelijk. Maar hoe doe je dat? In het gidsje staat kort en krachtig beschreven hoe het beste hulp verleend kan worden. Bovendien worden tips ge geven voor op reis. Het boekje is gratis ver krijgbaar als men een ge frankeerde antwoordkaart naar de Kapel weg 34, 3951 AD Maam stuurt. Meer in lichtingen via telefoon 0343- 443004. Tips-bi: kleme ongelukjes. Om alti/d bii de hand te hebben Het EHBO-vakantieboekje moet je eigenlijk altijd bij de hand heb ben. MIDDELBURG Onder de titel 'The Bands Meet' is zaterdag 28 juni van 13.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse reünie van orkesten en oud-showbandmuzikanten. Op de Middelburgse markt treden de blaasorkesten J.D.'s Big Band, Beatrix Brass 85, K G 3, The Old Stars en Humoreske -van de Juliana Korpsen Middelburg- op. De groepen verzorgen een gevarieerd programma. De organisatie is in handen van de Sem en de Juliana Korpsen. Het is de bedoeling dat de orkesten aan het eind van de middag een gezamenlijk programma spelen met nummers als Blueberry Hill, The Shotv must Go on en Easy Livin. In 1992 ontmoetten de groepen elkaar al op Plein 40. De muzikanten van de Middelburgse afvaardiging zijn bijna allen lid geweest van showband Juliana. Het repertoire bestaat uit oude swingende composities, tango's, dixieland, foxtrots, licht klassiek, operettemelodieën en pittige marsmuziek. De groep onder leiding van Jaap Eversen noemt zichzelf een amuse mentsorkest. VLISSINGEN - De Zomerbus, die 29 juni weer gaat rijden, is uitgebreid met de Fietsbus. Deze is voortgekomen uit een nauwe samenwerking tussen Stichting Strandexpress en ZWN. De Fietsbus start feestelijk op vrijdag 27 juni op camping Napole onhoeve, 't Zandertje 30 in Breskens. MIDDELBURG - De commissie Zingen in Middelburg houdt za terdag 28 juni vanaf 19.30 uur een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Deze zangavond duurt ongeveer vijf kwartier. Liederen van componist/organist Jan Zwart wor den gezongen. Ds. L. Wüllschleger verzorgt de meditatie. Muzi kale medewerking verleent het koor Cantate Deo uit Amersfoort onder leiding van Peter Eilander. Organist is Everhard Zwart. De toegang is vrij. MIDDELBURG - In juli en augustus onderhoudt een aantal klei ne veerboten weer de verbindingen tussen de voormalige eilanden in Zeeland en herleven de tijden van weleer. Voetgangers en fiet sers kunnen zich laten overzetten. Er komen in totaal veertien verschillende veerverbindingen. In het boekje 'de Almanak van de Zeeuwse Pontjes' is alle informatie, ook in het Duits, over de veerdiensten opgenomen. Bij tal van recreatiebedrijven en alle VW-kantoren is het boekje vanaf eind juni te koop voor één gril den. Aan het rondje-pontje is ook nog een busdienst verbonden, die passagiers en fietsen vervoert als de wind plotseling draait of toeneemt en het aantal te fietsen kilometers zwaar valt. Wel moet deze bus tenminste twee uur van tevoren worden besteld. Voor in fo: 0118-659977. GRIJPSKERKE - De eerste boerderijverplaatsing in het kader van de ruilverkaveling Walcheren is een feit. Op 25 juni wordt de nieuwe boerderij van de familie De Looff aan de Loodhol- seweg in Grijpskerke officieel in gebruik genomen. Voorzien van alle gemakken en klaar voor de toekomst. Alle gronden komen om de boerderij te liggen en worden intern ontsloten. Tussen 10.00 en 16.00 uur houdt de familie De Looff open dag. Bij de VW/ANWB Vlissin- gen, WV Oostkapelle en VW Zoutelande is het mo gelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klas siek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Annu leren is in principe niet mo gelijk. Maandag t/m zater dag tussen 9 en 17 uur infor meren wij u graag over de verschillende mogelijkhe den. De reserveringskosten be dragen 4,50 per persoon. U krijgt van ons dan direct een voucher mee, waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaarten kunt opha len. Telefonisch reserveren is niet mogelijk; uw bestel ling moet contant worden afgerekend. Hieronder ziet u alvast een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn of binnenkort gaan. Voor deze of wellicht een van de overige concerten en voorstellingen kunt u nu nog reserveren. Amsterdam t/m 23-11 Joe, the musical; 21-12-97 t/m 11-1-98 Grea se, the musical; 8-1 t/m 1-3-98 Annie, the musical; 24 en '25-1-98 Aïda; 1-2-98 Oleta Adams; 9 en 10-3-98 The Sound of Music; 2-5-98 Helmut Lotti. Den Haag nu t/m Miss Saigon (erg veel uitverkocht); okt. West Side Story; 6-12 Helmut Lotti. Diverse plaatsen 4 en 5-7 Torhout, België; 4 en 5-7 Open Tropen festival, België; 5 en 6-7 Werchter, België; 12-7 Beachpop, Re- nesse; 19-7 Axion Beach rock, België; 25 t/m 27-7 Sfinks festival, België; 8 en 9-8 Antilliaanse feesten, België (vv 21-6); aug. Cirque Plume, Den Bosch; 5 en 6-9 Schlagerfestival, Kerkrade; 18-10 Shadowlands Rave, Heërenveen; t/m 26-10 Wali- bi Flevo toegangskaartjes; 26 t/m 28-6 Lucky Strike Dutch Grand Prix, Assen; 1 en 2-8 Nature One, Huns- ruck, Duitsland 22 en 23-8 Pukkelpop, Hasselt in Bel gië; juli/aug/sept American Circus, diverse plaatsen. WV/ANWB Vlissingen, Nieuwendijk 15, 4381 BV Vlissingen, tel.: 0118- 412345/419275,fax:0118- 417426; VVV Oostkapelle, Duinweg 2a, 4356 AS Oost kapelle, tel.: 0118-582910, fax: 0118-582920; VW Zou telande, Bosweg 2, 4374 EM Zoutelande, tel.: 0118- 561364,fax: 0118-561238. MIDDELBURG - Ooit wel eens stilgestaan hoeveel zakenlieden hun 'roots' in Nieuwdorp hebben? Waar schijnlijk niet, maar het zijn er heel wat. Hoe dat komt weet niemand. Ook W. Blankenburgh heeft geen idee. Hij heeft nog maar net zijn 'jaarlijkse verbouwing' achter de rug. En samen met zoon Peter heeft hij de leiding heeft over de woninginrichtingen in Goes, Middelburg plus twee zaken in Vlissingen. Ooit was hij voorbestemd om onder de motorkap van auto's te sleutelen maar het is er nooit van gekomen. De handel trok, het geld om te investeren in een automobielbe drijf ontbrak en omdat de vader van 'W.' in Nieuw dorp een woninginrichting bestierde ging W. Blanken burgh dezelfde kant op. „Dat was 32 jaar geleden", be cijfert Blankenburgh na enig denk- en rekenwerk. „Een win kel met een oppervlakte van dertig vierkante meter." Het Sloegebied ontwikkelde zich en de logische redenering volgend dat als er meer huizen komen dat al die woningen ook moeten worden ingericht, pikte Blan kenburgh als kien ondernemer zijn graantje in die ontwikke ling mee. De baan op, acquisitie plegen, inrichten, zorgen dat er een positieve mond-tot-mond- reclame komt en vooral alvast vooruit kijken. En omdat Nieuwdorp (met alle respect) nu niet direct op de route van menige klant ligt, richtte Blan kenburgh zijn blik op Middel burg. Hoofdstad van Zeeland, centrum van Walcheren. Een brede pijpenla aan de Lange Viele. Enkele jaren later, dat moet zo rond 1980 zijn geweest, een wo ninginrichting in Goes. De win kel in Nieuwdorp werd maga zijn en Middelburg werd het 'hoofdkantoor'. De expansie van Blankenburgh houdt niet op. In 1995 een pand in Vlissin gen aan de Aagje Dekenstraat en vorig jaar een totaal andere kant van de woninginrichting (vloerbedekking, gordijnen en bedden) zoals Blankenburgh die sinds jaar en dag uitdraagt: de vestiging van een OTAK- Trendshop aan de Schelde- straat, eveneens in Vlissingen. Houdt die uitbreiding van acti viteiten nooit op? W. Blanken burgh weet het niet. „Het hangt af van de tijd en de omstandig heden. Als we nu alleen Middel burg nemen. Het pand zat inge sloten en dus ben je beperkt in je uitbreidingsmogelijkheden. De panden ernaast kwamen vrij, we hebben ze gekocht en sinds kort is deze zaak dus to taal vernieuwd en uitgebreid. Hadden we dat niet gedaan dan kun je een markt niet voldoende bedienen omdat je domweg geen presentatie hebt. Mensen moeten kunnen kijken, kiezen en kopen. Veel van onze klanten komen uit Vlissingen. Er was een pand vrij aan de Coosje Buskenstraat. Dan maak je een keuze. Gaan wij naar de klan ten toe of laten wij ze naar hier komen? Wij gaan naar de klan ten toe. Willen in de buurt zit ten en 'dus' ga je daar zitten. Doen wij het niet, dan wel een ander. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de OTAK-Trendshop aan de Scheldestraat." „Het oude pand van Albert Heyn stond al tijden leeg. Ge zien de oppervlakte is het ge schikt voor bepaalde branches. In onze branche heb je ruimte nodig en dan is het een kwestie van plussen en minnen. In de OTAK-Trendshop zijn voor een betaalbare prijs meubelen en interieuraccessoires te koop. Op een verkoopoppervlakte van ruim 700 vierkante meter staan allerhande meubels, meubeltjes en accessoires opgesteld, die de klant -na betaling uiteraard- mee kan nemen. Thuis in elkaar zetten en klaar is Kees. „Zelf kiezen bespaart verkoopkosten, contant betalen bespaart admi nistratiekosten, zelf meenemen en monteren bespaart trans- port- en administratiekosten. Die besparingen worden naar de klant doorgespeeld, dus van daar." In de Otak Trendshop zijn voor een betaalbare prijs meubelen en interieuraccessoires te koop. Op een verkoopoppervlakte van ruim 700 vierkante meter staan allerhande meubels, meubeltjes en accessoires opgesteld, die de klant -na betaling uiteraard- mee kan nemen. Thuis in elkaar zetten en klaar is Kees. Dat al les zo schappelijk is geprijsd Blankenburgh heeft net de 'jaarlijkse' verbouwing achter de rug komt volgens eigenaar W. Blan kenburgh door de formule die Otak Trendshop hanteert: „Zelf kiezen bespaart verkoopkosten, contant betalen bespaart admi nistratiekosten, zelf meenemen en monteren bespaart trans- port- en administratiekosten. Die besparingen worden naar de klant doorgespeeld, dus van daar." Het aantrekkelijke van de Otak collectie is dat in de vormgeving consequent wordt uitgegaan van drie belangrijke sfeergroepen: sportief, roman tisch en strak, ofwel design. „De formule van de OTAK- Trendshop kon eigenlijk niet worden geïntegreerd in onze bestaande vestigingen. En zo is het simpel gezegd al die jaren gegaan. Goed kijken wat de mogelijkheden zijn en daarop inspelen. Niet als een wilde stier overal inspringen, maar rustig overwegen. Daarom zijn we in totaal zo'n 25 keer ver bouwd. Rustig aan en langzaam uitbreiden. Het succes van de Blanken- burghs is volgens 'W'. simpel te verklaren. „Wij behandelen klanten zoals we zelf behandeld willen worden. Ik weet nog goed dat ik eens een auto kocht. Gewoon binnengestapt in vrije- tijdskleding. De verkoper zag met niet eens staan. Arrogant ten voeten uit. Zo moet het dus niet. Wat voor de een 'zakgeld' is, is voor de ander het resultaat van een tijd lang sparen. Iedere klant wordt dan ook door ons hetzelfde behandeld. Als méns." W. Blankenburgh heeft inmid dels een leeftijd bereikt, waar een ander fluitend in de VUT zou stappen. Hij denkt er voor lopig nog niet aan. „Veel te leuk, al zou ik graag wat meer tijd steken in tuinieren en zin gen." Hij is ook nog steeds niet te beroerd om bij een klant gor dijnen of vloerbedekking op te meten. Maar niettemin heeft de jongere generatie zich aange diend. Zoon Peter (27) is in de voetsporen van zijn vader ge treden en draait volop mee, zij het op een andere manier dan toen zijn vader de basis legde voor het huidige 'imperium'. „Nog steeds gaan we de baan op zoals dat zo mooi heet, maar daar hebben we natuurlijk niet altijd evenveel tijd voor. Het is vergeleken met vroeger veel meer een bedrijf geworden. Elk filiaal heeft en bedrijfsleider. We vergaderen op een plezieri ge manier en praten veel met het personeel. Als er iets dwars zit, dan moet dat besproken FOTO HARRY DE LANGE kunnen worden. Je hebt een heel andere logistiek dan vroe ger. Alles wordt centraal vanuit Middelburg geregeld. Je bent meer aan het managen. Het is eigenlijk allemaal een beetje zakelijker geworden. Maar dat is natuurlijk met alles zo." In tegenstelling tot zijn vader koos Peter bewust voor de wo ninginrichting. „Vroeger ging ik al met grootvader mee. Dat was gewoon leuk. Dus dat ik la ter in de woninginrichting zou gaan was gewoon een logisch vervolg." Het is aardig om te zien hoe de 'Blankenburgh van toen' (voornamelijk gordijnen en vloerbedekking) door de ja ren heen is uitgegroeid tot com plete woniginrichting. De for mule is al die jaren hetzelfde gebleven: kopen kun je overal, maar geef de mensen een reden om speciaal bij jou te kopen. 1 door Marcel van der Voort VLISSINGEN - De nota 'De Ganse dag' en twee jeugddebatten die vrijdag worden gehouden, moe ten duidelijk maken of het jeugdbeleid in Vlis singen veranderd dient te worden. Wethouder me vrouw L.C. Poppe-De Loof wil het huidige be leid kritisch bekijken en is voorstander van een blijvend jeugdplatform waardoor de jongeren een woordje mee kunnen pra ten. Dat er een nota over het Vlissingse jeugdbeleid is verschenen, wil volgens de wethouder niet zeggen dat de gemeente het tot nu toe verkeerd heeft gedaan. „In het hele land verschijnen er jeugdnota's. Er verandert veel in de samenleving. Dat houdt niet in dat al het voor gaande werk voor de jeugd voorbij moet zijn. Wel is in middels bekend dat zo'n vijf tien procent van de jeugd op een verkeerd spoor komt. Die cijfers zijn landelijk, maar ko men overeen met het percen tage in onze gemeente. Nog niet zo lang geleden werd er in onze stad gestart met een jeugdontmoetingsplek aan de Adriaen Coortelaan. Ik ben geschrokken van en verbaasd over het grote aantal jongeren dat hier gebruik van maakt." „Momenteel bekijken we of er een tweede plek voor hen kan komen. Souburg is voor mij een redelijke optie", vindt de wethouder. Ze merkt dat er bij samenscholende jongeren het gevaar bestaat dat ze op het verkeerde spoor terecht ko men. „Het valt op dat de jon geren zich steeds vaker orga niseren. Dat is duidelijk meer dan vroeger. Ik wil niet zeggen dat al die groepen vervelend Walcherse jongeren spelen een potje pool in het jeugontmoetingscentrum aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen gedrag vertonen, maar ze zit ten er wel tussen. Dan kan je jezelf afvragen waar dat aan ligt, misschien aan de situatie thuis, maar het kan ook zijn dat bijvoorbeeld het buurt werk hen niet voldoende te bieden heeft." Volgens de nota kan de vijf tien procent minder fortuinlij ke jongeren snel in een scala van problemen verzeild raken. Veel problematieken zouden samenhangen met onder ande re een tekort aan opvoedings deskundigheid thuis, gebrek kige taalverwerving in de ge zinssituatie, het onvoldoende nauwlettend in de gaten hou den van geestelijke en licha melijke ontwikkeling, afwij kend waarden en normenbesef en weinig kans op de arbeids markt. Toch wil dat volgens wethouder Poppe-De Loof niet zeggen dat de schuld bij de ouders of verzorgers ge zocht moet worden. „Ook de school speelt een belangrijke rol bij de opvoeding. Toch blijft een stabiele thuissituatie van groot belang." „Het gaat mij er niet om dat er zowel een vader en een moeder thuis moet zijn. Helaas blijkt het dat steeds meer jongeren het moeten ontberen. Natuur lijk kan een gemeente zich niet direct met het gezin gaan bemoeijen, maar je kan wel bepaalde zaken sturen." Veel extra geld om het jeugdbeleid te veranderen of uit te breiden is er niet in Vlissingen. Daar om wordt er gekeken of er iets met de bestaande voorzienin gen gedaan kan worden. De wethouder: „In de stad zijn nu drie speeltuinen. Dat mag er besteentje minder zijn. Als die aan de Bloemenlaan dicht FOTO PIET DAVIDSE gaat, komt er geld vrij voor andere dingen. Wij willen de komende tijd meer zaken goed gaan bekijken. Uiteraard moeten wij hier zorgvuldig mee omgaan. In het werk voor de jeugd zit veel traditie en ik zou niet graag iets om zeep helpen dat juist goed draait. Mocht er extra geld nodig zijn kunnen wij dat jaarlijks bij de begrotingsbehandeling naar voren brengen." De wethouder is ook voorstan der van een 'sociaal pedago gisch netwerk'. In het Vlis singse Middengebied werken het sociaal cultureel werk, de GGD, Het onderwijs, het maatschappelijk werk en de wijkpolitie samen om de scho lieren en hun ouders te helpen bij het wegnemen van factoren die ontwikkeling en ont plooiing belemmeren. „Con crete cijfers over het bestaan de netwerk heb ik nog niet, maar ik heb wel signalen op gevangen dat het aanslaat. Het voorziet in een behoefte. Er wordt bovendien gezegd: 'we hadden hier jaren geleden aan moeten beginnen.' Het is inderdaad helaas zo dat er door veel instanties langs el kaar heen wordt gewerkt. Met een netwerk wordt een en an der strakker. Volgend jaar willen wij in Groot Lamme- renburg starten en misschien ook in Oost-Souburg", aldus mevrouw Poppe-De Loof. Voor zes tot twaalf jarigen is er vrijdag om 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis een jong er endebat. Vanaf 19.00 uur mag de jeugd van dertien tot achttien jaar in De Zwaan in Oost-Souburg een woordje meespreken. „Reken maar dat ik goed naar de jongeren zal luisteren. Ze worden serieus genomen. Anders zouden wij geen nota's schrijven en de batten organiseren. Alle reac ties zullen wij bezien en kij ken of er direct iets mee ge daan kan worden binnen het bestaande beleid. Het zou kunnen dat met extreme kwesties later iets gedaan moet worden. Dat er een dia loog ontstaat tussen de jonge ren en het gemeentebestuur is volgens mij van groot belang. Ik ben er zelfs een voorstander van dat er een jongerenplat form komt. Daar kan je in be paalde situaties als bestuur der op terugvallen. Het spreekt voor zich dat het plat form bestaat uit jeugdigen", stelt de Vlissingse wethouder voor.

Scheldebode | 1997 | | pagina 5