SCHELDEBODE 'Bleij' volleybalteam Traa's schoonheidssalon enige in Zeeland A 1 Uitslag Pinksterprijsvraag Scheldebode Hartige hap bij Brood in Rood B Goedkoper bellen buitenland intratuin demonstreert Amerikaanse barbecue Fusie Philadelphia bekrachtigd Voor restauratie Jacobskerk is nog veel geld en hulp nodig in j i COLUMN woensdag 18 juni 1997 SPONSOR IN D E S Carisma-gekte 1 Brood in Rood foto harry de lange MIDDELBURG - Moe van het winkelen in Middelburg en op weg naar de parkeerplaats of zo maar trek in 'een harti ge hap'? Stap dan eens binnen bij 'Brood in Rood'. De win kel, eind mei geopend, is te vinden aan de Korte Geere 7 en is gespecialiseerd in allerhande soorten belegde broodjes en hartige snacks. Groot is de culinaire halteplaats niet, maar wel gezellig. Naast de gangbare broodjes verkoopt Brood in Rood bui tenlandse specialiteiten, zoals Broodje feta, belegde Barra's en Surinaamse en Indiase broodjes. De broodjes worden da gelijks vers afgeleverd en ter plaatse afgebakken zoals dat heet. Hetzelfde laken een pak voor de hartigheden, zoals een saucijzebroodje of een hawaïsnack. Uiteraard heeft Brood in Rood ook een uitgebreid assorti ment ijs en frisdranken. Binnenkort begint Brood in Rood een bezorgdienst. Het bellen binnen West-Europa is sinds 1 juni goedkoper geworden. Het nieuwe tarief voor internationaal telefoon verkeer geldt voor alle zestien landen van de Europese Unie, Scandinavië, Oostenrijk en Zwitserland. Het nieuwe tarief bedraagt 's avonds, 's nachts en in het weekend ƒ0,75 per minuut, overdag is dat ƒ0,90 per minuut. Informatie over de tarieven is gratis op te vragen bij PTT Telecom: 0800-0402. KOUDEKERKE - Een prachtige bolvormige barbecue. Vaak zijn ze te zien in Amerikaanse films. Het is ouderwetse kwali teit, gecombineerd met culinaire hoogstandjes. Weber brengt ze in Nederland op de markt. Ze zijn niet alleen mooi, maar ze behoren ook nog eens tot de beste barbecues. Zaterdag 21 juni is dat te zien bij Intra tuin aan de Galgenweg in Koudekerke. Er zijn diverse soor ten en maten van compact en draagbaar tot grote met twee wielen. Alle uitvoeringen zijn gemaakt van porcelein en geëmailleerd staal. Dat roest dus niet, vlekt niet en brandt niet door. De luchttoevoer wordt geregeld, de as afgevoerd. Er zijn allerlei methodes om het vlees, de rollade of andere hapjes gaar en op smaak te krijgen. De echte Weber is er al vanaf 98 gulden. Voor de bolvormi ge, one-touch houtskoolmodellen moet minimaal 259 gul den worden neergeteld. MIDDELBURG/VLISSINGEN Het fusie-voorstel tussen de Stichting Philadelhia Tehuizen Walcheren en de Stich ting Philadelhia Zorg in Nunspeet zal donderdag 19 juni in het Middelburgse provinciehuis ondertekend worden. Het definitieve besluit tot fusie wordt daarmee bekrachtigd. De Commissaris der Koningin, W.T. van Gelder, zal tijdens de bijeenkomst de Philadelphia-speld uitreiken aan scheidend voorzitter van de Stichting Walcheren, B.J.W. Schelhaas. Deze landelijke organisatie biedt hulp en begeleiding aan mensen met een handicap en hun familieleden. De Walcher- se stichting heeft twee 'moederhuizen' in Middelburg en Vlissingen. De beide stichtingen hebben al sinds 1994 een samenwerkingsverband. Met de fusie legt het bestuur be wust de bestuurlijke verantwoordelijkheid in de handen van een professionel organisatie. VLISSINGEN Een bedrag van honderdduizend gulden moet in totaal op tafel komen om de restauratie van Vlis- sings oudste monument -de Sint Jacobskerk- te voltooien. Veel van het benodigde geld is inmiddels door instanties en sponsors bijeengebracht, maar nog lang niet genoeg. Het is de bedoeling dat de gerestaureerde kerk, vanaf begin 1998, ook dienst doet voor culturele activiteiten op het gebied van muziek. Er worden speciale obligaties uitgegeven met een looptijd van minimaal tien jaar. Ze zijn rentevrij en kosten 50, 100 of 1000 gulden. Vrijwilligers worden eveneens gezocht die zich willen inzetten bij de werkzaamheden. Het gaat om timmer-, schilder- en opknapwerk. Voor aanmelden als vrijwilliger: W.Anemaet, 411148. Voor informatie over obli gaties: J. Weug, 478251. VLISSINGEN De speelsters van dit bedrijfsvolleybal- team zijn zichtbaar blij met hun nieuwe sponsor. Restau rant 'Bleij' uit Vlissingen stak de dames in het nieuw. V.l.n.r. Marianne Kapelle, Inge Kloosterboer, Maria Lants- heer, Monique van Luinen, Annet Dees, Ella Witte, Bjarne Bleijenberg eigenaar Bleij), Annelies Verburg en liggend: Annemarie Peeters. Jeannette Keijzers en Lenny Caljouw ontbreken. MIDDELBURG - Drogisterij- Parfumerie Traa aan de Lange Delft 64 in Middelburg is nog maar net geopend of de eerste uitbreiding is alweer een feit: een Studio Beauté de Lancöme. Ofwel in gewone-mensentaal: een schoonheidssalon met lou ter en alleen producten van het huis Lancöme. Met schoon heidsspecialistes die alles vafi die producten afweten mogen zij met ïecht de ambassadrices van dit cosmeticahuis genoemd worden. De Studio de Beauté Lancönae is een van de in totaal tien salons die Nederland rijk: Middelburg heeft de enige in Zeeland. De salon, nog maar net geo pend, mag er zijn en als rijkdom zich kenmerkt door eenvoud is de salon boven de Drogisterij- Parfumerie de juiste omschrij ving. Maar niettemin: kwalita tief hoogstaande, moderne ap paratuur en een smaakvolle en luxueuze ambiance. Wie zich daar eenmaal aan de 'gouden handen' en platina producten van Lancöme onderwerpt, weg zakt in speciaal aangepaste mu ziek, komt gegarandeerd terug. In deze salon kan de klant uit eenlopende gezichts- en lichaamsverzorgende behande lingen ondergaan. Behalve met de bekende Lancöme-produc- ten, die uiteraard ook in de winkel te koop zijn, wordt ook gewerkt met speciale salonpro ducten zoals ampullen (met verhoogde werkstoffendoserin- gen) en massagecrèmes. De be handelingen zijn dusdanig op gebouwd dat alle stappen, pro ducten en technieken elkaar niet alleen ondersteunen, maar ook aanvullen. En wat kan er allemaal gebeu ren? Voor het lichaam zijn er di verse behandelingen die geheel worden afgestemd op de be hoefte van de klant, zoals een ontspannende verzorging of bijvoorbeeld een manicure. Op het gebied van de gezichtsbe handeling kan er worden geko zen tussen reiniging en/of ver zorging. Daarbinnen zijn er di verse variaties mogelijk. Naast de verzorgende cosmetica zijn de schoonheidsspecialistes van Lancome uiteraard zeer be kwaam in de decoratieve kant van hun métier. Dus wie er eens extra mooi en verzorgd wil uit zien...u weet de weg. Speciaal voor de bezoeksters en bezoekers van de schoonheids salon is er een klantenkaart ontwikkeld. Elke behandeling levert punten op en met die punten kunnen de luxueuze producten van Lancöme wor den verkregen. Welke artikelen dat zijn -en heus niet alleen cosmetica!- is te zien bij de cosmeticacounter van Drogiste rij-Parfumerie Traa. Wie wat meer wil weten over de mogelijkheden die de schoon heidssalon biedt: er is een uit gebreide brochure beschikbaar. üi 4 1 Renée Lenselink helpt de klanten in Traa's schoonheidssalon foto harry de lange ■Hl WALCHEREN - De prijzen lo gen er niet om. Topprijzen als een electrisch verstelbare lat- tenbodem, een Lock machine én een Sony tv zijn gewonnen door onze lezers, evenals een kamer volière en een jaar gratis fit nesstraining. Wekenlang stroomden de kaarten binnen bij het kantoor van De Schelde bode. Dat betekent dat onze le zers driftig naar de pinkster bloemen hebben gezocht. 52 bloemen vonden de goede puz zelaars, de optelsom was 130. De winnaars van de topprijzen staan op de foto's. De overige 'gelukkigen' volgen hieronder. S. Koole uit Middelburg wint eveneens een topprijs: een vloer lamp met dimmer t.w.v. ƒ349.- van Markies Verlichting in Vlis singen. P.M. de Bruyn-Jobse uit Vrouwenpolder verdient een handgeknoopte tafelpers t.w.v. 250.- van Sinthai Oosterse Tapij ten in Vlissingen. L. de Buck-Da- vidse uit Zoutelande krijgt een handgeknoopte tafelpers t.w.v. 250.- van Sinthai Oosterse Tapij ten in Vlissingen. L. de Koster uit Oost-Souburg wint een juwelen- cheque t.w.v. 250.- van Juwelier van Boven in Vlissingen. Hannie Peene uit Zoutelande wint een danscursus cd t.w.v. 205.- van Danssportcentrum Good Times in Vlissingen. Me vrouw A. de Moor uit Seroosker- ke wint een exclusieve Ronson pennenset t.w.v. 199.95 van De Gulle Gever in Vlissingen. T. Rie- meyer jr. uit Vlissingen wint een Motorola Buzzer t.w.v. 199.- van Telemasters in Vlissingen. B. de Rijke uit Veere krijgt een Grohe doucheset t.w.v. 172.- van Gebr. Dominicus in Westka- pelle. J.M. v.d. Akker-Kerkhove uit Middelburg wint een kitsch- lamp t.w.v. 150.- van Galerie Atelier Treasure in Trash in Mid delburg. Dhr. J.T. van Moolen- broek uit Middelburg verdient een karpet t.w.v. 89.- van Groe nendijk in Vlissingen. Fam. J. de Jong uit Vlissingen wint een Sie mens broodrooster t.w.v. 129.- van Techno Janssen in Vlissingen. Vincent Verdaasdonk uit Oost- Souburg wint een lederen Winner Diamond/Brilliant wedstrijdbal t.w.v. 105.- van Trade Way in VÜssi'ngen evenals Addi de Voogd uit Westkapelle. Fam. Verhulst uit Westkapelle, fam. van Hoorn uit Middelburg, H. Rodermond uit Oost-Souburg, B. Schou uit Middelburg en H. Brinkman- Vroegop uit Koudekerke krijgen een waardebon t.w.v. 100.- van Mega Meubel uit Vlissingen. D. van Beek uit Oost-Souburg wint een dinerbon t.w.v. 100.- van Eeterij Ietsje Anders in Mid delburg. Marja Verhage-Davidse uit Westkapelle krijgt een waar debon t.w.v. 100.- van Mabelis Design in Vlissingen. Dhr./mevr. Nijhuis uit Vlissingen een diner bon t.w.v. 100.- van Belgische Loodsen Sociëteit in Vlissingen en Karin de Rijke uit Middelburg wint een pyjama t.w.v. 80.- van Cotton Country in Middelburg. F. van den Bosse uit Middelburg wint een waardebon t.w.v. 75.- van Tilroe Optiek in Vlissingen. Anne-Marie Tanis uit Oost-Sou burg wint een waardebon t.w.v. 75.- van Tilroe Optiek in Vlissin gen. D. Lorier uit Middelburg wint een barbecue buffetbon voor 2 personen t.w.v. 70.- van Hotel Picard in Vlissingen. Mevr. Stof fels uit Middelburg krijgt een Donders lekker-eten-bon voor 2 personen t.w.v. ƒ35.- van Hotel Picard in Vlissingen. J.E. Polder dijk uit Middelburg wint een di nerbon voor 2 personen t.w.v. 75.- van Restaurant Delphi in Vlissingen. E. Izeboud uit Koude kerke verdient een fietscomputer t.w.v. 60.- van Rijwielhandel Marco in Middelburg. M. Brasser uit Koudekerke wint een Dalmatiërs hondenmand piepbeestje t.w.v. 55.- van Traas Dierenspeciaalzaak in Middel burg. Mevr. J. Braam uit Sint Laurens wint een coupe knippen a la Toni Guy t.w.v. 50.- van Kapsalon Christine in Vlissingen. R. Verstraate uit Biggekerke wint een waardebon t.w.v. 50.- van Hans Knuyt in Vlissingen. G. van Voor de winkel kreeg de fam. Laarman uit Vlissingen midden de Sony tv met afstandbediening teletekst van AVA electro in Oost-Souburg. Angelo (links) en Jesse (rechts) van AVA electro reikten de topprijs uit. Mocht Ella Maljaars uit Middelburg nog geen vogels hebben, zal ze die zeker aanschaffen. Van Pet's Place uit Middelburg kreeg ze deze ruime kamervolière t.w.v. bijna vijfhonderd gulden. Peter Zuidijk van Pet's place stelde de prijs beschikbaar de Voorde wint een waardebon t.w.v. 50.- van Van Kampen in Vlissingen. Adriana Houmes uit Sint Laurens krijgt een waarde bon t.w.v. 50.- van Rijwielcen trale in Vlissingen. Mw. F. Anakotta uit Middelburg heeft een waardebon t.w.v. 50.- van Radio Ton in Vlissingen ge wonnen. F. de Kam uit Westka pelle wint een waardebon t.w.v. 50 - van Schoenmakerij Gouds waard in Middelburg. R.J. Tange uit Vlissingen wint een waarde bon t.w.v. 50.- van SG De vrije Pomp in Serooskerke. J. Poort vliet uit Amemuiden wint een waardebon t.w.v. 50.- van Van Fraassen Reisburo in Vlissingen. J.P. van Loo uit Middelburg ver dient een waardebon t.w.v. 50.- van Aquarama Waterbedden in Vlissingen. Voor mej. A. Dijkstra uit Vlissin gen wacht een waardebon t.w.v. 50.- van De Bezige Hand in Oost- Souburg. Leonie Wouters uit Rit- them wint een waardebon t.w.v. 50.- van Traas dierenspeciaal zaak in Vlissingen. Joyce Mallie uit Vlissingen wint een waarde bon voor huidverzorgingsartike len t.w.v. 50.- van De Rode Pila ren in Middelburg. R. Pool uit Middelburg krijgt een waardebon t.w.v. 50.- van Henk de Bruyne in Middelburg. Mevr. L. Leydek- kers uit Aagtekerke wint een waardebon t.w.v. 50.- van Ste- ketee Damesmode in Vlissingen. Kim de Smit uit Serooskerke wint een waardebon t.w.v. 50.- van Forty Five Degrees in Vlissin gen. Corry Allaart in Serooskerke krijgt een waardebon t.w.v. 50.- van Warenhuis Dekker in Koude kerke. T.M. Schutijser uit Oost- Souburg wint een waardebon t.w.v. 50.- van ABC Decor in Vlissingen. J. Smolders-Mom- mers uit Koudekerke wint een waardebon t.w.v. 50.- van Shop 54 in Vlissingen. Fam. Kruis uit Middelburg wint een ligfiets proefarrangement t.w.v. 50.- van De Rijwielshop in Vlissingen. A.D.M. Schutte uit Middelburg wint een cadeaubon t.w.v. 50.- van De Drie Tonnetjes in Vlissin gen. Truus de Kok uit Vlissingen wint een 10 rittenkaart steps t.w.v. 50.- van Rocky Gym in Vlissingen. M. Hoogesteger uit Vlissingen wint een shoppertas t.w.v. 47.50 van Roose Tweewieler in Vlissin gen. G.P. Netten uit Vlissingen wint een waardebon t.w.v. 40.- van Carlife Autoshop in Vlissin gen. M. van Belzen uit Vlissingen krijgt een waardebon t.w.v. 40.- van Radio 't Westen in Middel burg. Mevr. C.M. Nelemans uit Oost-Souburg wint een cap t.w.v. Een hele stevige handdruk van Eric Sinke voor mevrouw van 't Westende uit Vlissingen. Na haar jaar gratis trainen -die ze met de Pinksterprijsvraag won- geeft ze de eigenaar van Fit for All in Mid delburg een flinke handdruk terug f 39.95 van Sport Shop '94 in Middelburg. Els Francke uit Koudekerke verdient dameszolen hakken vernieuwen t.w.v. 39.75 van Koets in Vlissingen. L. Luiten uit Middelburg heeft een waardebon t.w.v. 35.- van Modehuis Janny in Amemuiden gewonnen. Jacco Riemens uit Oostkapelle wint een lunchmenu voor 2 personen t.w.v. 35.- van Pardoes in Middelburg. Martijn van der Hoek uit Vlissingen krijgt een viskom met toebehoren t.w.v. ƒ35.- van P.C. Poppe Dierenspe ciaalzaak in Vlissingen. Mevr. v.d. Heuvel uit Vlissingen wint een barbecue of gourmet t.w.v. 35.- van Slagerij Verboom en Zn. in Vlissingen. J. Sicilia uit Vlis singen wint een visschotel voor 2 personen t.w.v. 35.- van Visspe cialist Heydens in Vlissingen. L.H. van Hees uit Middelburg wint een benzinebon t.w.v. 35.- van Garage Jph. Murre in Vlissin gen. Merien Geluk uit Vlissingen wint een luxe stereo hoofdtele foon t.w.v. ƒ30.- van Tissink Elektoniea Service in Vlissingen. Mevr. C. van Ditten uit Oost-Sou burg krijgt een waardebon t.w.v. f 25.- van Hardy Optiek in Vlis singen. Leo de Graaff uit Vlissin gen wint een waardebon t.w.v. 25.- van Hardy Optiek in Vlissin gen. A. Stroo uit Vlissingen wint een Lekker-smullenbon t.w.v. 16.- van Café-afhaalcentrum De Pauw in Vlissingen. J. van Nop pen uit Vlissingen wint een Lek ker-smullenbon t.w.v. 16.- van Café-afhaalcentrum De Pauw in Vlissingen. J. van Belzen uit Mid delburg wint een Schaeffer vul pen balpenset t.w.v. 19.95 van Van der Hoeven in Vlissingen. L. Vader uit Vlissingen wint een Schaeffer vulpen balpenset t.w.v. 19.95 van Van der Hoeven in Vlissingen. M. Goedbloed uit Gapinge, A. Sorgedrager uit Vlis singen, J. Crucq uit Vlissingen, Mevr. Kox uit Vlissingen en B. v.d. Sluijs uit Vlissingen winnen een vlaai t.w.v. 11.- van Piet Daane in Vlissingen. Foutieve vermeldingen voorbe houden, winnaars krijgen ko mende week bericht. Nel Zijl uit Gapinge stond 'Pfaff' toen ze hoorde dat ze de lock machine van negenhonderd gulden van Louis Hemelaar in ont vangst mocht nemen. Hemelaar van Pfaff Vlissingen reikte de prijs uit. Hij is electrisch verstelbaar, de lattenbodem van C C House Style in Oost-Souburg. Winnares Kitty van de Gruiter uit Amemuiden ligt op het technische toonder van bijna duizend gulden. Chris Hanraads zorgde voor de grootste prijs van de Pinksterprijsvraag. Vertegen woordiger Yolanda Krijger -die volgende week afscheid neemt bij de Scheldebode- wilde het heuglijke moment niet missen, foto's piet davidse WALCHEREN Van het dorpsplein in Aagtekerke tot de boulevard in Vlissingen, tot Ga pinge en Koudekerke toe: overal hingen die hardrode posters met Carisme erop. Geplukt uit de brievenbus of geknipt uit de krant. Massaal begon Walche ren posters te plakken, erger dan tijdens verkiezingenstijd, fanatieker dan de nachtelijke il legale 'plakkers'. Want iedereen droomde van een blinkende wa gen, en iedereen werd wakker uit de Carisma-gekte. Zonder auto. Éen op de drie Nederlandse ge zinnen zag de nieuwe auto al voor de deur staan, en allemaal dachten ze kans te maken op één van die tachtig auto's. Nou die tachtig werden er 24 om precies te zijn, want de auto-fa brikant had vantevoren de adressen geselecteerd, ver voor dat iemand gehoord had van een Carisma. De kans dat u een auto zou win nen was 1:60.000, tenminste met een poster voor de raam. Vol gens mij zijn er inderdaad wel zestigduizend mensen op Wal cheren aan het plakken ge weest, maar niemand, niemand heeft een Carisma gewonnen. Het was donderdagochtend vroeg, in de stoptrein van Goes naar Vlissingen waar een jonge vrouw dol enthousiast vertelde dat zij kans maakte op een gra tis auto. Ik spitste mijn oren: „Het enige wat je hoefde te doen is een poster ophangen, te vinden in de landelijke en regio nale kranten. Ik ga die auto winnen," zei ze al met één been in haar nieuwe auto. Ik lachte. „Met zo'n reclamecampagne doet toch niemand aan mee," dacht ik terwijl ik naar buiten keek, en mij een rode poster op viel. „Ja, hoor ze heeft een mede stander," zei ik iets te hard in de drukke coupé. „En nog een", dacht ik in sex~ene stilte, „en nog één, en..." Ik begon danig aan mezelf te twijfelen. Het lijkt wel of heel Walcheren behangen is, boekentassen van geslaagden vallen niet meer op, rode pos ters hangen overal. Ik scheurde stiekem de poster uit mijn krant en frommelde hem onopvallend in mijn broek zak. Met mezelf in dilemma reisde ik terug naar huis. „Zal ik hem ophangen? Mooi niet: een beetje reclame maken voor een automerk", overtuigde ik mezelf. „Maar ja, als ik een auto win?" Nee hoor ik doe niet mee! Ik trap er niet in! „Ik las over Carisma in de krant, ik ging naar bed met Ca risma, ik keek de tv-spot van Carisma en ik liep twee keer per uur naar het raam om te kijken of ik een notaris kon bespeuren. (En dan had ik nog net genoeg tijd om de poster op te han gen!)" Nee hoor, principieel als ik ben, heb ik geen poster opge hangen. Want lieve lezers, hoeveel van u hebben een blinkende Mitsubis hi voor de deur staan: „nie mand." En waarom hingen al die posters voor de ramen: „om gratis reclame te maken voor het automerk." Dat noem ik nog eens voor het karretje gespan nen worden, of liever gezegd voor de Carisma. Ik deed niet mee aan de Caris ma-gekte. Ik lach iedereen uit die schuw de poster van caris ma voor het raam weghaald. Ik knipoog naar mijn collega die baalt dat ze er geen heeft ge wonnen. Ik smikkel bij elk arti kel over de campagne. Ik schrijf zelfs over Carisma. Ik ben Carisma-gek! Micky

Scheldebode | 1997 | | pagina 5