SCHELDEBODE (1J SCHELDEBODE „Gastouders krijgen een beter zelfbeeld" „Wij zien wijkbewoners graag uit hun huizen" Uitgedost naar 'Zone' TORENPROAT Walchers project zorgt al tien jaar voor kinderopvang aan huis 25 jaar 'Open Hof' gevierd met dia's, demonstraties en kerkdienst Cd-presentatie Second Chance woensdag 28 mei 1997 Organiseren Toekomst Scheiding RODE KRUIS POSTZEGELS - Op dinsdag 27 mei wordt een nieuwe speciale Rode Kruis-postzegel uitgegeven. Het gaat om de elfde zegel en deze staat in het teken van 'Zorg voor elkaar'. Het ontwerp is van Lex Reitsma uit Haarlem. Op de postzegel van tachtig cent zit een toeslag van veertig cent, die ten goede komt aan het Rode Kruis. De speciale Rode Kruis-postzegels worden van 27 mei tot en met 4 juni verkocht door Rode Kruis- vrijwilligers in de hal van de Konmar. Naast losse zegels zijn er ook mapjes met vier zegels beschikbaar. INFO NIEUWE WET - Naar aanleiding van de nieuwe wet 'boeten, maatregelen, terug- en invorderingen in de ABW, WW, WAO en AOW' is in buurthuis 'Scheldebuurt', Verkuil Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen, donderdag 29 mei om 14.00 uur een infomiddag. Inlichtingen bij Nico Jonkers, 418527. NATUUREXCURSIES - Een vogelexcursie naar waterwinge bied Oranjezon start zaterdagmorgen 31 mei om 5.00 uur aan de Dunoweg in Oostkapelle. Hetzelfde gebied wordt dinsdag 3 juni in de avonduren bezocht. Vertrek is om 19.00 uur bij het parkeerterrein van Staatsbosbeheer aan de Schotsmanweg. De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging orga niseert de tochten. EXPOSITIES - In de N.H. Kerk in St. Laurens is op donder dag, vrijdag en zaterdag een expositie met werk van veertien amateurbeeldhouwers en -fotografen. Zaterdagmiddag zorgt een kindermuziekgroepje voor toepasselijke muziek. De ope ning is woensdag 28 mei om 17.00 uur, verricht door coördina tor Wijkbeheer in Middelburg Hans Vergeer. ARTEMEETING - 'Feministische economie, bestaat dat?' De ze vraag staat centraal bij de Artemeeting op vrijdagmiddag 30 mei om 15.30 uur aan de Koudekerkseweg 133 in Middel burg. Feministisch theologe Imgard Bush geeft haar visie op de huidige economie. 'ARCHITECTUUR OP WALCHEREN' - Een lezing met dia's - De na-oologse wederopbouwarchitectuur op Walcheren- is 28 mei om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Toe gang is twee gulden. BINGO- Wijkcentrum 'Scheldebuurt' heeft vrijdag 30 mei een bingo in haar gebouw aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen. De bingo start om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk AVONDVIERDAAGSE - Van 2 tot en met 5 juni houdt de Middelburgse Turnvereniging '69 zijn jaarlijkse avondvier daagse met afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. Inschrijven kan woensdag 28 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de MTV-sport- hal aan de Breeweg 94e in Middelburg. JAARVERGADERING FNV - De industriebond FNV afdeling Middelburg houdt op maandag 2 juni haar jaarvergadering. Deze begint om 19.30 uur in het Zuiderbaken, Rentmeester laan 245 in Middelburg. LANGE JAN-PROJECT - De tentoonstelling 'De Psalmen' van Anneke Kaai-Van Wijngaarden is tot en met 19 juni te bezich tigen in de Wandelkerk. De werken -geschilderd op plexiglas- worden in het kader van het Lange Jan-project geëxposeerd. Miniconcerten zijn op 29 mei en 5 juni om 15.00 uur in de Koorkerk. ROMMELMARKT - Paardrijden, schaapscheren en spelletjes zijn activiteiten rondom een rommelmarkt op zaterdag 31 mei op plein Schoutstraat 1 in Middelburg. Van 9.30 tot 15.00 uur zijn onder andere boeken, fruit, wenskaarten en speelgoed te koop. VOEDSELALLERGIE - De Nederlandse Voedselallergie Stichting (NVAS) houdt dinsdag 3 juni een contactavond in het gebouw van de stichting Kinderopvang Middelburg, Meil- veldpad 2 te Middelburg. Gastspreker is de diëtiste Gerda Belfroid, haar onderwerp: Dieet voor kinderen met voedselal lergie en (preventief)dieet bij borstvoeding. Na het beantwoor den van vragen is er tot 22.00 uur tijd om kennis te maken en na te praten elkaar. Entree leden 3,00, niet-leden 5,00. Aanmelden via (0118) 642799 of (0118) 468294. CURSUS 'MENS, MILIEU, MOBILITEIT' - Iedereen die zich wil verdiepen in milieuvriendelijk mobiliteit, wordt uitgeno digd voor de cursus Mens, Milieu, Mobiliteit die donderdag 29 mei start in Middelburg. Het emancipatiebureau Zeeland vraagt 25 gulden deelnamekosten voor vier dagdelen. Meer in fo: 633814. LENTEWANDELINGEN - Volgens de Stichting 'Oranjezon' heeft het duingebied de natuurliefhebber heel wat te bieden. Om die reden organiseert de Stichting vijf lentewandelingen- gen in het waterwingebied 'Oranjezon' tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle. Zaterdagmiddag 31 mei om 14.00 uuur start de eerste tocht. De overige wandelingen staan gepland op dins dagavond 3, 10, 17 en 24 juni vanaf 19.15 uur. Kaartverkoop is bij de VVV in Domburg en Oostkapelle en bij 'Oranjezon', tel. 0118-581507. Kosten zijn vijf gulden. WELKOMDIENST - In 'De Morgenster'-kerk wordt zondag 1 juni om 18.45 uur een Welkomdienst gehouden. Deze wordt verzorgd door de Interkerkelijke Gospelgroep Or Tamin uit Terneuzen. VOETBALTOERNOOI - De sportieve medewerkers van de Koninklijke Schelde Groep spelen zaterdag 7 juni in het tradi tionele Schelde-voetbaltoernooi. Voor de 'matige' voetballers is de zogenaamde 'fun-poule' ingesteld. Het toernooi begint om 9.00 uur, tegen 16.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. EXPOSITIE 'JONG TALENT' - Jongeren die de teken- en schildercursus 'Jong talent' bij het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming volgden, exposeren vanaf vandaag tot 14 juni bij de Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13 in Mid delburg. CURSUS FLORA EN FAUNA - De Zeeuwse Volksuniversiteit start in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle op woensdag 4 juni een cursus flora en fauna. Vier avonden van 19.00 tot 22.00 uur krijgen cursisten theoretische kennis en gaan ze 'het veld in'. Aanmelden, 634800. BOSWANDELING - De boswachter van Staatsbosbeheer neemt natuurliefhebbers zondag 1 juni mee op pad. De rond leiding start om 14.00 uur bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oost-Kapelle. Meer informatie: 582620. EREDIENST - 'Wegen naar vrijheid' is het thema tijdens een informele Eredienst van het Soefi Centrum Middelburg. De dienst op zondag 1 juni begint om 11.00 uur in het gebouw 'De vier elementen', Breeweg 100 in de provinciehoofdstad. DANSAVOND - In wijkcentrum 'De Zwaan' in Oost-Souburg is zaterdag 31 mei om 20.30 uur een dansavond. verschijn! in een oplage van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg. Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.privé: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie Michiel Elands, tel. (privé) 013-5352087 tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Tarinie van Eek, tel. 460594 Ad Roos, tel.: 0118-602860/06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 633535 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195 06-52665827 Piet Davidse, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. CooyoM 11996 imwiraw. -■- door Marcel van der Voort. MIDDELBURG Gastouders zijn vandaag de dag een normale verschijning in onze samenleving. Veel vaders en moeders werken allebei en zoeken dan een adres waar op hun kind gepast kan worden. Maar tien jaar geleden was dat niet zo vanzelfsprekend. Toen één van de initiatiefneemsters, Erna Ramstijn-Schreuder, aan de slag ging als coördinator van het 'Gastouderproject Walcheren' (GOP) moest er veel werk verzet worden. De inzet is niet voor niets geweest, want inmiddels heeft het GOP, onderdeel van de Stichting Kinder Opvang Middelburg, honderdvijftig gastouders. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan is er zaterdag een sprookjesfeest. Twee jaar geleden ging er een ander project van start: het Thuis Opvang Project (TOP). Ook hier groeien de aan vragen gestaag. Het initiatief voor het Gastouderproject werd tien jaar geleden genomen door een groepje men sen dat werkzaam is in de zorg sector en door ouders die von den dat er iets ontbrak op het gebied van kinderopvang. Het bleek dat er vooral behoefte was aan iets anders dan het kinderdagver blijf. Onder de vlag van de Stichting Kinderopvang' Middelburg werd er subsidie aangevraagd en toen dat werd gehonoreerd kon het project echt van start. Erna Ramstijn herinnert zich dat er vanaf het begin veel pu bliciteit werd gemaakt. „Wij moesten toen echt een markt opbouwen, dus werden er veel folders ver stuurd en posters opgehangen. Dat werkte, want we hadden aan het einde van het jaar vijfe ntwintig 'koppelingen.' Zo noe men wij het samenbrengen van de gastouders en het kind waarvoor opvang wordt gezocht. Dankzij positie ve mond-tot-mondreclame ble ven wij tot vier jaar geleden flink groeien. Toen haalden we de honderdenvijftig koppelingen. Dit aantal is stabiel gebleven." Alle gastouders ontvangen een vergoeding. De mensen die hun kind bij hen onder willen bren gen moeten hiervoor een finan ciële bijdrage leveren. Er wordt re kening gehouden met het inko men van de aanvrager. Ook zijn er gastouders waarop 's nachts een beroep gedaan kan worden. Erna: „Wij verzorgen kinderop vang op maat en het kan dus ook voorkomen dat iemand nachtdienst heeft. Voor het kind zoeken wij dan gast ouders. Verder zijn wij zes jaar geleden begonnen met gast ouders in loondienst. Natuur lijk zijn hier regels voor. Het is niet de be doeling dat ze een soort dagver blijf thuis krijgen." Een gastouder is volgens de coordinator iets heel anders dan een oppas die voor een 'avondje uit' wordt ingehuurd. „Er wordt heel \vat verlangd van een gastouder. Het is niet te vergelijken met de oppas die voor de televisie zit in de hoop dat de kinderen vooral niet wakker worden", vertelt Erna Ramstijn lachend. Nieuwe gastouders kunnen re kenen op een introductie die drie avonden in beslag neemt. Daarna zijn er regelmatig the mabijeenkomsten en wisselen de gastouders onderling ook er varingen uit. Een groot deel van de gastouders is al een aantal jaren actief.Ook als er in het ge zin waarvoor ze oppassen kin deren bijkomen blijven ze meestal doorgaan. Erna: „Wij merken dat de gastouders dat juist leuk vinden. Je maakt zo'n geboorte van dichtbij mee en ziet het kindje opgroeien." Omdat er een toenemende vraag van ouders was naar ie mand die naar de kinderen toe komt om ze in hun eigen huis op te vangen en te verzorgen, werd er in 1995 gestart met het Thuis Opvang Project. Els Kranen donk is medewerker van deze vorm van kinderopvang en ze heeft gemerkt dat ook hier van een grote behoefte sprake is. „Wij zitten nu op vijftig koppe lingen. Het blijkt dat veel men sen hun kind graag in de eigen omgeving houden. Een TOPper gaat dan naar de men sen toe. Een leuke bijkomstig heid is trouwens dat de TOP- pers vaak vrouwen zijn die hun leven lang thuis hebben ge werkt en nu ze dit gaan doen, helemaal opbloeien. Ze worden weerbaarder, komen meer voor zichzelf op en krijgen een beter zelfbeeld." De komst van de Gastoudersop- vang en de Thuisopvang heeft er volgens Erna Ramstijn voor gezorgd dat het 'zwarte circuit' kleiner is geworden. „De men sen weten dat ze met een serieu ze organisatie in zee gaan, ze hoeven zelf geen advertentie te plaatsen of een selectie te hou den en als 'de oppas' ziek is, zorgen wij voor vervanging." Ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van het Gastouder project wordt er zaterdag 31 mei een sprookjesfeest gehou den voor alle kinderen. Vanaf 10.00 uur zijn er in het Middel burgse Meiveldpark verscheidene acti viteiten. Nadat wethouder J. van Dijk-Sturm het startsein heeft gegeven zullen de jongens en meisjes balonnen oplaten. Er zijn verder onder andere optre dens van het Meeleeftheater Rein Steef, poppenkastvoor stellingen, - demonstraties van de jeugdbrandweer, een sprook- jesverkleedshow, spellencircuit en voor geïnteresseerden komen er enkele informatiestands. De organisatie hoopt dat de kinderen zich zaterdag verkle den als hun favoriete sprookjes figuur. VLISSINGEN - Met onder meer een Open Huis op za terdag 31 mei van 15.00 tot 17.30 uur viert 'Open Hof' het 25-jarig bestaan van het wijk- en kerkelijk cen trum in de wijk Paauwenburg in Vlissingen. De eerste steen voor het gebouw werd gelegd door de toenmali ge wethouder Poppe op 21 juli 1971, 17 juli '72 werd het gebouw geopend. Voorzitter Tinus Dekker: „We moeten de mensen in de wijk uit hun huizen zien te krijgen. Dat valt niet mee." door Tannie van Eek „Het centrum kwam tot stand door samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en de Ge reformeerde kerk, de oorspron kelijke eigenaar," zegt de voor zitter van het bestuur van 'Open Hof', M. Dekker. In het laatst verschenen wijkblad staat dat de drie groeperingen in de achterliggende jaren naar elkaar toe gegroeid zijn en is de federatieve wijkgemeente 'Open Hof' ontstaan. „Naast de Gereformeerde kerk maken ook de Hervormde wijkgemeente en de Katholieke Emmanuel Paro chie gebruik van het kerkge bouw. De deuren tussen kerken en wijkcentrum zijn niet stevig op slot," zegt Dekker. Reden volop om op 31 mei ge past feest te vieren. Voorzitter Dekker stemt hiermee in, al ho ren we uit zijn mond toch wat kanttekeningen. „Juist waar sprake is van een gebouw opge richt voor de wijk, moeten we constateren dat de bewoners van die wijk het vaak af laten weten. Met 'Open Hof' hebben we ruimte geschapen voor acti viteiten door en voor de wijkbe woners. In eerste instantie wa ren de zalen van het gebouw niet bedoeld om te verhuren. Als we niet oppassen gaat het steeds meer die richting uit. Natuurlijk, we zijn blij met die huurders, maar we zagen als bestuur graag meer inzet van de wijkbewoners zelf. Een activiteitencommissie be hoort inmiddels tot het verle den. Het bestuur probeert nu moedig zelf meer te organise ren. Kort geleden nog de Ko ninginnedag in de wijk, een ac tiviteit hoofzakelijk voor kin deren. En goed geslaagd vindt de voorzitter. Zoekend in z'n geheugen weet de voorzitter nog de drukte in de beginjaren van 'Open Hof'. „Volle zalen trokken we, met onder andere lezingen. Maar met wie je ook spreekt, het is overal hetzelfde verhaal bij de ze gebouwen. Ik denk dat er sprake is van een verzadiging. En we zijn gebonden aan het wijk-principe. Dansavonden waren er ooit ook, dat ging zo, dat op den duur nog één paar uit Vlissingen op de dansvloer stond, de overige deelnemers kwamen vanuit heel Zeeland. Tot aan Renesse toe. Dat kost geld, dat mag, de middelen zijn er, maar het moet wel voor de wijk zijn." Bij een feest horen evenwel niet al te veel sombere woorden. Plannen voor de toekomst zijn er volop. Ook met het oog op de aanstaande vakantietijd komen binnenkort politie en brand weer voor de wijkbewoners een voorlichtingsavond geven over veiligheid in en om het huis. Voor het winterseizoen gaat het bestuur zich richten op jonge ren van 12 tot en met 14 jaar. „We hebben ontdekt dat er be hoefte is aan ontspanning voor deze groep op zaterdagavond. Te jong nog om in de stad hun vertier te zoeken. In samenwer king met het buurthuiswerk 'De Paraplu', dat gebruik maakt van de kelderruimte van 'Open Hof', Stichting Majoraat en wijkvereniging en wijkcomité starten het komend wintersei zoen met een wijkdag. Hoe die er uit gaan zien is nog niet be kend. Zaterdag 31 mei staan de deu ren van 'Open Hof' van 15.00 tot 17.30 uur open voor wijkbe woners en andere belangstel lenden. De Hobby Computer Club geeft informatie, er is een doorlopende diavertoning door Diaporama, de Sea Sound Sin gers treden op, balletschool Isa- belle Zwaan geeft een demon stratie, zo ook Hwarangdo met zelfverdedigingstechnieken. Tandarts Cappenberg houdt open huis. Zonder pijn kunnen bezoekers deze keer een kijkje nemen in zijn spreekkamer, 's Avonds zeven uur is er een gezamenlijke kerkdienst waar- 1 Klaverjassen is een van de activiteiten van 'Open Hof' (Voorzitter M. Dekker staat derde van rechts) in dank wordt uitgebracht voor het jubileum. Na afloop is er ge legenheid elkaar te feliciteren in het wijkcentrum. Vanaf drie uur is het kerkgebouw open en kan iedereen de tentoonstelling die hier is ingericht bezichti gen. 'Open Hof' 25 jaar en de huidige activiteiten worden belicht. De tijd is geweest", legt voor zitter Dekker uit,,, dat 'Open Hof' in een woord werd ge noemd met kerkcentrum. Dat is niet meer zo. Het zou sommige mensen misschien kunnen weerhouden het gebouw binnen te stappen. Kerkelijk werk en wijkactiviteiten zijn in de loop der jaren duidelijk gescheiden." Bij een jubileum hoort een bloe metje of een cadeau. Wie het ju bilerend wijkcentrum blij wil maken kan dit doen met een gift ten bate van 'Doe een Wens Stichting Nederland'. Deze stichting vervult een droom wens van kinderen die door een levensbedreigende ziekte niet veel tijd meer hebben hun lief ste wens in vervulling te zien gaan. Tijdens de Open Dag is deze stichting met een kraam aanwezig en kan men een kind aanmelden of zich opgeven als donateur. De wijkkrant van Paauwenburg, keurig verzorgd door vrijwilligers en met 'Open Hof'-beheerder Arno Wouters mee in de redactie, spreekt van - 'Open Hof' het kloppende hart in de wijk-'. Voorzitter Dekker: „We moeten de mensen in de FOTO PIET DAVIDSE wijk uit hun huizen zien te krij gen. Dat valt niet mee. Wie zaalruimte wil huren voor een activiteit is welkom. Wij op on ze beurt als bestuur, wij blijven denken en we proberen voor de toekomst steeds iets nieuws te verzinnen". 0 Second Chance VLISSINGEN - Kick in the butt' is de titel van de eerste cd van de Zeeuwse rockband Se cond Chance. De presentatie is zaterdag 31 mei in De Piek, Hellebardierstraat 13 in Vlis singen. De entree is 7,50 gulden en de deuren van De Piek gaan om 21.00 uur open. Nadat ze enkele demo's uit brachten vond de band het wel tijd om een cd te maken. In stu dio 66 werd het album gemaakt met zes eigen nummers. De pro ductie was in handen van André Szachnovsky. DONDERDAG 29 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met actu aliteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 Een uurtje Bert, gevarieerd program ma. 12.05-13.00 Middageditie. 13.03 De agenda. 13.35 De Passage met concertagenda en filmoverzicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zee land over Zeeuwse muziek. Vandaag: Rinie Leendertse, de Zeeuwse jodel- koningin. 17.03-18.00 Avondeditie met o.a.zegt u 't maar. 18.03 De agen da. VRIJDAG 30 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie.8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met actu aliteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, programma over de Zeeuwse taal. 11.05 Een uur tje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.03 De agenda. 13.35 De Passage met culturele weekendactiviteiten. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Zeeuw se Kringen, politiek café, vanuit Desa- finado in Middelburg. 17.05 Avondedi tie. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, discus sieprogramma. Vandaag: het journa listenforum 18.03 De agenda. ZATERDAG 31 MEI 8.03 Zeeuwse Streken. 9.03-12.00 Dag-Week!, gevarieerd familiepro gramma. 12.05 Theo's Web. 13.34 Sportpark Souburg. Een gesprek met een gast uit de Zeeuwse sportwereld. 14.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. ZONDAG 1 JUNI 8.03 'Oor je't'. Gesprekken met gewo ne Zeeuwen. Vandaag: De heer Ko de Korte uit Meliskerke 9.03 De Zeeuwse r Lucht. Muziekprogramma. Vandaag: Fanfare 'De Echo' uit Wilhelminadorp 10.02-13.00 't Paviljoen, programma over schone zaken in Zeeland vanuit Pantha Rei in Vlissingen. 13.32 - 17.05 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 2 JUNI 7.05-8.12 Ochtendeditie. Vandaag: paaseditie met tips om er opuit te gaan. 8.10 De agenda. 8.32 Ochtend editie met o.a. Actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de Week 10.05 Met Aly de Boer op. Vandaag: De dialoog en agrarisch natuurbeheer. Gast: Ward de Meulmeester. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05 Middageditie met o.a. Wegwies. 13.03 De agenda. 13.12 Actualiteiten. 13.35 De Passage met overzicht ten toonstellingen. 14.05 - 16.00 Muziek in bedrijf 16.03 Klasse! Vandaag: School voor speciaal voortgezet on derwijs 'De Schans' in Terneuzen 17.05-18.00 uur. Avondeditie met o.a. zegt u het maar. 18.03 De agenda. 18.05 - 18.30 Landelijke en internatio nale actualiteiten. DINSDAG 3 JUNI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oogappels en muilperen. Vandaag: Anorexia en Bolimia. 11.05 een uurtje Bert. 12.05-13.00 Middag editie. 13.03 De agenda. 13.35 De Passage met: deze week in de thea ters. 14.05 Muziek in bedrijf 16.03 Ge feliciteerd!. 17.05-18.00 Avondeditie met Zegt u 't maar. 18.03 De agenda WOENSDAG 4 JUNI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 18.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week 10.05 Bomen met de Boswach ter. 11.05 Een uurtje Bert 12.05-13.00 Middageditie. 13.03 De agenda. 13.35 De Passage met overzicht exposities. 14.05 Muziek in Bedrijf 16.03 De Tijd machine. Vandaag: De natuur van Zeeland. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. 18.03 De agenda. MIDDELBURG - Als laatste evenement in het kader van het maandthema 'Age of Reason' (de tijd van de verlichting) orga niseert de Stadsdanszaal, Beddewijkstraat 15 in Middelburg op zaterdag 31 mei The Zodiac Zone. Ruim twintig artiesten, dansers en buitenaardse wezens werken mee aan deze avond die om 23.00 uur begint. Tijdens deze paranormale avond ko men astrologie, sterrenbeelden, koffiedikkijken, rituele zonne dansen op controversiële drum base, levende schilderijen en tarotkaarten aan de orde. De Stadsdanszaal verandert voor dit feest in een melkwegstelsel met optredens en verkleedpartijen. Aangeraden wordt om in het thema van de avond uitgedost te komen. (Drag)-Queens en Super-Stars mogen gratis binnen. Voor info: Stadsdanszaal, Connie de Lange telefoon 0118- 640402.

Scheldebode | 1997 | | pagina 11