t i Man van nu: slank elegant C lil e n v o u h i c K o l o Heren casual o c k Citymode heren y m rends 97, D S KLASSIEK SPORTIEF I I Kleur belangrijk Krachtige, stralende en frisse, lichte tinten bepalen het modebeeld. Neutrale kleuren brengen rust en voorkomen overdrijving. Er is geen twijfel mogelijk, 'Olympia' is een lifestyle-thema, dat (bijna) alle kledingfabri kanten in hun nieuwe collectie voor zomer '97 brengen. Het is zeker geen revolutionair en nieuw thema en het roept automatisch herin neringen op aan de klassieke en niet-kapot-te- krijgen marinelook. Het is een trend met het lifestyle-gevoel van verzorgde sportieve kle ding, die gemakkelijk zit en tegemoetkomt aan de wens van de vrouw die goed op de hoogte is van de mode, maar die genoeg heeft van de nieuwe vrouwelijkheid met de broodmagere modellen en de voorkeur geeft aan sportieve vrouwelijkheid met haar figuurvriendelijke sil houetten. De retrostijl heeft de legen darische polo een nieuw elven ingeblazen. Zo worden niet al leen shirts en kleine truien met deze kraagvorm uitgerust, ook blouses en jurken hebben vaak een polokraag. Ruimvallende hemdblouses la ten zich vaak vergezellen van een strakke stretchpantalon. Door het thema Deauville beïnvloed is de klassieke pan talon volop aanwezig. Boven dien zullen sportieve jacks met een koord door de taille, Capri-broeken en ook bermuda's deze zomer belangrijk zijn. Actueel en trendy zijn de in de gebreide kleding sportief gemakkelijke truien met ringen en veelkleurige strepen als accentuerende contrasten. Bij 'Olympia' spelen de coratieve stiksels en bedrukkingen in de mediterrane sfeer van scheepsknopen. anker en golven krachtig mee. Voor buitenkleding gaat het er sportief en ftinctioneel aan toe: katoenen jacks, parka-achtige artikelen uit microfasekwaliteiten of leerimitaties vormen het middelpunt. De functionaliteitsge dachte wordt onderstreept door de uitneembare mouwen of voeringen. De kleuren zijn, hoe kan het ook anders, de clubkleuren ma rine en wit, opgefrist met rood en groen. Zowel uni als in combinatie met elkaar. Schoenen Meestal zijn het kleinigheden die een out fit completeren. En dat houdt niet op bij een "sieraad of een sjaal, maar ook de schoenen spelen daarbij een rol. Bij het thema Olympia horen: -sportieve mocassins -platte, makkelijke gympen -eenvoudige veterschoenen tre 03 VOORJAAR deze De tijden van de pure looks in de mode schij nen voorbij te zijn. Een nieuwe modestroming kondigt zich aan met de trend 'eenvoudige chic', voor slechts een elitaire groep vrouwen van vandaag, voor de consumente met under statement: het terugbrengen tot het werkelijk nodige, 'reality fashion' zo heet de modische leuze. Vooraanstaande ontwerpers als Jill San- der, DKNY (Donna Karan) of zelfs Yamamoto lanceerden in hun modeshows een meer dan loepzuivere mode. Voor de modemakers heet de leuze voor zomer '97: weinig is vaak meer. Met deze eenvoudige chic komt een einde aan de dwang van de puristische vrouwelijkheid. Het modische antwoord luidt: ongecompli ceerd chic, lichaamsomspelend, sluikvallend en vanzelfsprekend casual. Het zwaartepunt van 'eenvoudige chic' wordt vanzelfsprekend gelegd op zomerse edele stof fen als linnen, zonder opsmuk, zoals bij het tot het minimum gereduceerde broekpak en uiterst soepeler strikensembles. De enige op smuk is vaak het split, niet alleen in de rok, maar ook bij de halsuitsnijding. Als er toch nog versiering is, dan is het hooguit een rits sluiting of een ton-sur-ton ceintuur. We zien veel tunieken in verschillende lengtes, van tail- lekort tot heuplang, op smalle rokken of op strakke pantalons. Als hommage aan de clean chic zien we hemdvormen in combinatie met pantalons uit witte katoen, die aan het pak van de verpleging doen denken. Voor buiten con curreren klokkend vallende jassen met het on gevoerde bindjasje uit bijna struktuurloze, gladde katoen. De kleuren van 'eenvoudige chic' zijn onge twijfeld sterk begrensd: het zijn uitsluitend pure kleuren, nog witter dan zuiver wit, neu trale en zachte pasteltinten. Deze trend wordt ondersteund door ongecompliceerde vormen, gladde stoffen en soepelvallende materialen als zijdenjersey. Niet nieuw, maar wel weer nieuw geïnterpre teerd is de koloniale stijl, waaraan de interna tionale modeontwerpers steeds weer een nieuwe naam geven. Afgeleid van de Safari- look van de vorige zomer was het zelfs afge lopen winter in de show van de grote mo deontwerpers van Chanel tot Versace als* militaire stijl op de intemationele catwalk te zien. Als logische voortzetting van een com mercieel thema zetten alle kledingfabrikanten in alle genres de komende zomer zich sterk in voor de koloniale stijl. Want vorig zomer vond de Safari-stijl bij de jonge en jonggeble- ven vrouwen een grote bijval. De reden: het thema is sportief, ongecompliceerd en laat zich met andere basisstijlen indi vidueel variëren. In deze stijl ziet u modisch spor tieve combinaties met jasjes met veel zakken, heel veel broeken en bermudavarianten en een veel voud aan rokvormen. Een be langrijke bijdrage leveren zeker de epauletten, zakken en de rug ceintuur. Een echte blikvanger zijn alle modieuze combinaties van handschoenzacht veloursle- der. Voor buitenkleding zien we sportieve jacks en korte manteltypes, die een beetje weghebben van het uniform. Markante details zijn wederom de strikceintuur, opgezette zakken, schou der- en rugkleppen. .Naast de genoemde details spelen de ty pische kleuren als bruinnuances van beige tot chocolade en belangrijke rol. Maar ook kaki, als kleur alleen maar ook samen met aquatinten, zien we heel veel. Voor een frisse wind zorgen camouflagedessineringen, die te gelijkertijd de vervanger zijn van het luipaardpa troon. Hawaï-bedrukkingen met tropische planten en vogels geven de koloniale stijl een nieuw gezicht De accessoires benadrukken een bepaalde modestijl. En daarbij behoort ongetwij feld ook de schoen. Sterke thema's zijn: de loafer, sportieve sandalen, sandaletten met een t-band, zo merse boots en slan genleder en geborsteld kalfsleder. De man van nu ziet er slank en elegant uit. Het kostuum word? weer een van de belangrijkste mode-items in de mannenmode. De kostuums zijn modieuzer. Ze hebben een slan kere belijning, veel colberts zijn hooggesloten met enkel rij drie- knoops, of dubbel rij vierknoops, waarbij de laatste versie vooral te zien is in kostuums met hoogge sloten vest. Schouders zijn afge rond en smal, wat nog meer de lengte en slankheid zal benadruk ken. Nieuw zijn de smalgesne- pantalons met smalle pijpen, volle zwart/wit/grijs combina- tiesten krijtstreeppakken zullen be slist aanslaan. Het smetteloze witte \?rhcmd zal hoge ogen gooien., De hoogtijdagen van de losse, iet wat slordige vijetijdsmode heeft in de mannenn^xlê^jn langste tijd gehad. Polo, golf, 'yachting' en tennis, elitesporten dus, bren gen de klassiek-sportieve mode terug. Typisch zijn comfortabel wijd gesneden pantalons, smalle puilofei en windjacks. De belangrijkste schoentypes: bootschoenen, mol met golf-ideeën, sportsandaien en spor sneakers. De kleuren: ocean, wit rood Zuid-Amerika, Cuba en Afrika zijn inspiratiebronnen voor de sportieve casual-look. Nonchalante kostuums in koele linnenkwaliteiten, met name in aardekfeuren f of als modische variant in w'rt. en daarnaast een sportieve safaristijl giet bermüda's, ruim ge sneden hemden en functionele jacks. I Semi-sportieve veterschoenen met flexibele zolen, rwxaj sins loafers en sandalen jit soft, glad leer of voor de stad, alen Stap voor stap Met maar weinig deze kledingstijl completeren - dat is de grote kunst van een modebewuste vrouw. Om eenvoudig en chic te zijn, heeft de vrouw voor de komende zomer ook schoenen nodig met -grafische helderheid, zonder overvloedige opsmuk -eenvoudige riempjessandaletten -zomerse instappers -pumps met carrévorm of een kleine ronding Brutaal, vrolijk en fris - zo komt hij in de zomer over: de Woodstock-stijl, die de tegenhanger van de 'een voudige chic' vormt. Zeker een schril modethema, dat absoluut aan de jeugd voorbehouden blijft met haar fabelachtig gevoel voor modegeintjes. 'Woodstock' doet de herinneringen aan de modestijl van de hippie en de flower-power-tijd uit de jaren zestig en zeventig weer opleven. Het Milanese modehuis Prada kreeg grote bekendheid door de modeshows van vorige zomer door het cultiveren van de slechte smaak. De modemakers hebben zich hierdoor laten inspireren en brengen voor deze zomer een jonge mode, met krachtige kleuren en patronen. 'Woodstock' biedt een groot aantal wilde mode-ideeën, waarbij de silhouetten, vormen en materialen vaststaan, maar ook de patronen, die onder elkaar en met elkaar worden gecombi neerd. Bij 'Woodstock' maakt het niet uit of kleurige strepen met bonte ruiten, bloemen of op- en pop-art prints of zelfs golvenpatronen met psychedelische dessins gecombineerd zijn. Hoofdzaak is dat alles bij elkaar wordt gedragen. In de elegante citymode is het kostuum we derom favoriet. Wijd, comfortabel en toch verzorgd, in hoogwaardige materialen en de cente kleuren. Bij jong en modisch is het sil houet smal. De stoffen zijn uni of met een duidelijke krijtstreep. Blauwen worden be langrijker. Klassieke schoentypes worden door markante zool randen en afgeronde leesten modern geïnterpreteerd. Duidelijke modellen en lij nen benadrukken de eigentijdse optiek. We zien weer vierkante neuzen en hoogglanzend leer. Steeds belangrijker worden city-boots. Kleuren: zwart, bruin en lichte natuurkleuren.

Scheldebode | 1997 | | pagina 13