SCHELDEBODE 7 Good Times: het dansmekka van Zeeland SCHELDEBODE „Klanten profiteren van goede kwaliteit" Unieke show bij De Leeuw Schoenmode ZAKENFLITSJES HET WETEN WAARD Echte Bakker Piet Daane viert komend weekend dubbel feest 3 woensdag 9 april 1997 Be-Fit Modeshow steketee Droomauto's Schoonmakers Fomo Caldo sponsort SV Jong Ambon woensdag 9 april 1997 Niet Ellen Vriens en Vincent de Wilde zijn de exploitanten van Be- Fit maar de heren Heijboer en Verheye. Sportinstructeurs Ellen Vriens en Vincent de Wilde hebben het afgelopen jaar wel nadruk kelijk hun stempel gedrukt op het fitness-instituut. De uitstraling van Be-Fit is aanzienlijk verbeterd en het fitness-instituut is laag- drempeliger dan ooit tevoren. Bij Modehuis Steketee aan de lange Zelke 48 in Vlissingen worden op vrijdag 11 en zaterdag 12 april Open Huis Dagen gehouden. Op vrijdag zijn er bovendien modeshows om 11.00,14.30 en 16.00 uur. Professionele mannequins tonen de nieuwste lentemode. Bij de AVIA tankstations Auto Sturm in St. Laurens, Joosse in Aagtekerke en Vermeulen in Vrouwenpolder wordt op 17,18 en 19 april een bijzondere actie gehouden. Iedere klant die minimaal 25 liter brandstof tankt, krijgt een gratis droomauto, althans een re plica op maat van bijvoorbeeld een Ferrari Testarossa of een lam- borghini Diavolo. Bovendien ontvangt de klant een stempelkaart, waarmee hij kan sparen voor meer auto's van zijn dromen. Twee keer tanken en stempelen en 1,95 gulden bijbetaling is al voldoen de voor een volgende droomauto. Bij het Centrum Vakopleiding Middelburg namen vanmiddag de cursisten, die in februari en maart de opleiding Vakgeschoold Schoonmaker met goed gevolg hebben afgerond, hun diploma in ontvangst. De opleiding van vier weken in volledig dagonderwijs is verzorgd door de Stichting Scholing en Vorming Schoonmaak bedrijven en -diensten in Rotterdam. Er is steeds meer vraag naar goedopgeleide schoonmakers met verstand van modeme bouw- en inrichtingsmaterialen en welke schoonmaakmiddelen daar wel of niet voor geschikt zijn, terwijl de nadruk ook ligt op milieuhygië ne en gezondheid. VLISSINGEN Zaterdag 8 maart heeft de 6-jarige Rijan de Bruijn uit Vrouwenpolder een mountainbike ter waarde van 600 gulden in de wacht gesleept. Marca Mode aan de Walstraat 140 in Vlissingen had een kleurwedstrijd georganiseerd ter gelegenheid van de heropening van de winkel, die eerder gevestigd was aan de Gildeweg. Domino van Hecke (5 jaar) en Sylvie Jansen (10 jaar), beide uit Vlissingen, ontvingen een Nintendo Game Boy als twee de en derde prijs. Het nieuwe onderkomen van Danssportcentrum Good Times aan de Voltaweg 3-5 in Vlissingen. FOTO HARRY OE LANGE van Zuid-Nederland te wor den. De ruimte is groot genoeg en voldoet ook aan de eisen voor regionale-, nationale- en internationale wedstrijden, re gelmatig worden er toptrainers uitgenodigd en wie aan wed strijdtraining wil doen is van harte welkom. En als er een school, familie of bedrijf is wat wil dansen of leren dansen? Eén telefoontje is meer dan voldoende: (0118)- 440045/467149. MIDDELBURG De gebroeders Ben en Ronald Dhaeze, eige naars van Pizzeria Forno Caldo aan de Wagenaarstraat in Middel burg, zijn de sponsors van de eerste selectie van SV Jong Ambon. Op de achterste rij vlnr. Arie Pentury, Rivo de Fretes, Frenk Tuan- kotta, Izak Rehatta (aanvoerder), Jonah Latumeten, Hendrik Riri- hena (Verzorger, Karei van Dalen (elftalleider). Op de middelste rij vlnr. Simeon Taniwel, Michel Mual, Romano Waisapy, Wilfred Vreeke, Noes Taniwel, Ben Dhaeze (sponsorr), Ronald Dhaeze (sponsor), Frans Salawenej (trianer). Zittend vlnr. Marley Mual, Brian Turney, Dawoed Wannee, Sonny Haurissa, Chris Taniwel (pupil van de week), Jacintho Lekawaël, Mario Lawalata, Eldridge Pentury. VLISSINGEN - Waar kan ie mand die niet zo wild wordt van house, headbangen nog 'normaal' dansen? Tot voor kort nergens. Tenminste niet diege nen die eens buiten de dans school waar ze les krijgen wil len kijken. En omdat er toch heel wat Zeeuwen zijn die ge woon eens een avondje willen dansen, gezellig willen praten of rustig iets drinken om ver volgens zonder knetterende muziek met dreunende bassen de dansvloer op willen stappen is er sinds pasen Danssportcen- tum Good Times. In ieder geval de grootste in Nederland wat dansvloeroppervlakte betreft en zeker de enige gelegenheid waar iedereen vrijelijk naar binnen kan stappen om daar te dansen of de danssport te beoe fenen. En dat er een behoefte aan is bleek al tijdens de openings avond waar het een gezellige drukte van belang was. Dans sportcentrum Good Times is een initiatief van Cees en Mar- ga Bergmans die sinds jaar en dag op allerlei manieren met dansen bezig zijn. Zij waren het ook, die ten behoeve van de Zeeuwse (top)dansers toptrai ners naar Zeeland wilden ha len om zo de dansers dure rei zen in den lande en verder te besparen. Het mocht niet ba ten: de dansparen wilden wel, maar andere krachten weer niet. Cees en Marga zijn ook de mensen die al jaren met het idee rondlopen dat er 'iets' moest komen waar iedereen die met 'bewegingsvormen op mu ziek' wat wilde doen. terecht moest kunnen. Was er ook niet in Zeeland en ook daar ontbrak het aan collegiale medewer king. „Dan ga je toch zoeken om het op de een of andere manier toch te realiseren", zegt Cees. „Nieuwbouw was niet uitvoer baar. Voor ons moest het in ie der geval op Walcheren zijn. Middelburg, Vlissingen en Goes in de buurt." Uiteindelijk werd het een bestaand pand aan de Voltaweg 3-5 in Vlissin gen. Het pand mag er wezen en Vlissingen mag er ook terecht trots op zijn. Een ruime foyer, een zaal met dansvloer van tien bij tien en eind april is de tweede fase klaar: dan is er een tweede ruimte bij met 330 vier kante meter dansvloer, zitjes en alles erbij wat een dans avond tot een plezierige en vooral gezellige avond moet maken. Waar het ene dansin stituut volstrekt ontoeganke lijk is voor rolstoelgebruikers, is het voor Cees en Marga de gewoonste zaak van de wereld dat ook die groep aan hun trekken moeten en kunnen ko men. Hetzelfde laken een pak voor ouderen, die veelal een dansmiddagje hebben in het bejaardentehuis. „Haal die mensen hierheen en maak er een leuke dag van in een gezel lige omgeving", vindt Cees. Het moge duidelijk zijn, Good Times beperkt zich niet alleen tot het geven van danslessen maar is ook een trefpunt voor alle bewegingsvormen. Of het nu stijldansen, bewegen voor ouderen, cultuurdansen, steps, of een balletgroep is. Good Ti mes is ook een oplossing voor de diverse verenigingen die zich met bewegingsvormen be zighouden. Veelal zijn die aan gewezen om gymzalen of buurthuizen. Good Times biedt hen de ruimte en heeft alles in huis om sfeerloos sfeervol te maken. Naast de verhuur van de zaal (zalen) verzorgen Cees en Marga uiteraard ook dans lessen en dan begint al bij danslessen voor kinderen van af vier jaar Voor de liefheb bers van dansen belooft Dans sportcentrum Good Times en dus ook Vlissingen het dansmekka van in ieder geval MIDDELBURG - Wel eens op gelet bij een schoenenmode show? Tien van de tien keer is het een combinatie van een 'normale' modeshow, zorgt kapper A voor de haarverzor- ging, verzorgt schoonheidsin stituut B de make-up en door alle aandacht die het model krijgt, kijkt er niemand naar de schoenen. Jammer, want daar ging het uiteindelijk om. Dat is niet alleen in Zeeland, maar volgens insiders in de rest van Nederland precies hetzelfde. De Leeuw Schoenmode aan de Lange Viele 2 in Middelburg gaat het dus eens totaal anders aanpakken en heeft daarmee ongetwijfeld de nationale pri meur. Afgelopen zaterdag heb ben heel wat bezoekers dat kunnen aanschouwen. Voor wie nog niet is geweest: de volgende schoenenmodeshow staat ge pland op zaterdag 12 april en de laatste is op zaterdag 26 april. Wat is er zo uniek aan die show? Op de eerste plaats wordt er een podium (cakewalk) geplaatst, waarbij alles op ooghoogte is. De modellen lopen dus zo'n ander halve meter boven de grond. Dan is er een stuk niets en vervolgens De modellen die de schoenen uit de collectie van De Leeuw Schoenmode tonen van achter een scherm, even helemaal in beeld. FOTO PIET DAVIDSE een afgeschermd gedeelte. Sim pel gezegd: een soort grote brie venbus, waardoor alleen maar de schoenen (en een stuk been) kun nen worden gezien. Wie er in de schoen zit en hoe het model eruit zit ziet niemand. Het grote voor deel is natuurlijk dat de volledi ge aandacht naar de schoenen uitgaat en daar is het tenslotte om te doen. De show, vier keer per dag, wordt onderverdeeld in twee sessies: Basic en Trendy. Basic is de schoen zoals we die allemaal kennen. Bij Trendy ko men de schoenen aan bod die momenteel of morgen 'in' zijn. Sprekende kleuren, andere mo dellen en vooral leuk om te zien. Voor jong en oud en zeker voor diegenen die medebepalend wil len zijn voor het komende mode beeld. Uiteraard is er een pas sende muziek voor beide shows. Dat De Leeuw garant staat voor kwaliteitsschoenen wist natuur lijk iedereen al. Maar voor diege nen die graag willen weten welke klassemerken er onder meer worden geshowd: Van Liere, Greve, Clarks, Mags, Mephisto, Palladium en Dr. Martin. Met name de laatste twee zijn op het ogenblik 'cool'. Op beide dagen zijn de aan vangstijden van de shows: basic 11 en 14 uur, trendy om 12.30 en 15.30 uur. Gemiddeld worden er zo'n tachtig paar dames- en he renschoenen geshowd. HUISARTSEN Vlissingen - Za. P. Crama, Ho- geweg 107, tel. 413459. Zo. J. Roebroeck en E. van Russen Groen, Singel 11 tel. 412225. Spreekuren 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg Za. F. Heere, J.H. Huyssenstraat 15. Zo. A. Bruyn- zeel, Herengracht 68. Centraal doorschakelnr. 639933. Spreek uren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. C. Wattel, Amstelstraat 55 Oost-Souburg, téi. 461630. Zo. J. Bergen, Ka naalstraat 89 Oost-Souburg, tel. 461500. Spreekuren 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder Za. en zo. Domburg, Aagtekerke, West- kapelle, Koudekerke, Melisker- ke, Biggekerke en Zoutelande Za. en zo. Midden-Walcheren Za. en zo. A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 561760. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr 9.00 t/m ma 9.00 uur. H. Klompe. Centraal tel.nr. 471140. TANDARTSEN Za. en zo. J. Jansen, J. van Hooftkwartier 90, tei.615595. Van Mailand (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr. L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Vlissingen - Vr. tot vr. De Singel, Singel 9, tel. 412730. DIERENARTSEN C. Brink, Meanderlaan 326, Mid delburg, tel. 01180-11011. Die renartspraktijk Oostkapelle, Oude Domburgsestraat 33a, Oostka pelle. VOGELOPVANG MID DEN-ZEELAND tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 112. Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Ziekenhuis Walcheren 10 uur Pastor F. Buysse. Rooms-katholieke kerk Der Boede 2e, 4e en 5e za 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk za 10 uur, zo 9.30 uur. Open Hof 11.15 uur. Souburg Martinuskerk 10 uur, Zoute Viever 1e en 3e za 11.30 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e za. 17 uur, zo 10 uur. Hoeksteen 11.30 uur. Sint Willi- brord vr 9.45 uur. Dishoek Em- mauskerk uur. Domburg St Willibrordkapel vr 15 uur, za 19 uur. Vrouwenpolder Fort de Haakweg uur. Zoutelande Bosweg za 9 uur. Samen-Op-Wegkerk Veere Kaai 10 uur, Nieuw Sandenburgh 16.30 uur. Vlissingen Petruskerk 9.30 uur. Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Nederland Hervormde kerk Aagtekerke 10 en 19 uur. Dom burg 10 uur. Gapinge 10 uur. Grijpskerke 10 en 19 uur. Kle- verskerke 9.30 uur. Koudekerke 9.30 uur. Middelburg Koorkerk 10 uur. Ontmoetingskerk (bond) 10 en 18.30 uur. Nieuwe Kerk 10 uur. Hofpleinkerk 9.30 en 16 uur. Concert Gehoorzaai/Oostkerk 10 uur. De Morgenster 9.30 uur. De Hoeksteenuur. Koorkerk 10 uur. Engelse Kerk 19 uur. Evan- gelisch-Lutherse Gemeente 10 uur Swerf-Rust 9.45 uur. St. Willi- brord 11 uur. Nieuwland 11 uur. Ritthem 10 uur. Oostkapelle vr 19 uur, zo 6, 10 en 19 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwenpolder uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur. Gereformeerde kerk Gapinge uur. Grijpskerke uur. Koude kerke wo, do en vr 19.30 uur, 9 en 10.30 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oostkapelle 10 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Seroos kerke 10 uur. Vrouwenpolder 10 en 19 uur. Chr. Gereformeerde kerk Vlis singen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde Gemeente Vlis singen zo 9.30 uur. Middelburg 9.30 en 16 uur. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen vr 19.30 uur, zo 9.30 en 14.30 uur. Ned. Gereformeerde Kerk Mid delburg 9.30 uur. Zevendedags Adventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg uur. Vlissingen 10 uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg 10 uur. Koudeker ke 12 uur. Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost uur. Pink stergemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pink stergemeente Sjaloom Souburg zo 14.30 uur. Bethel Pinkster kerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middelburg 9.30 uur Oost-Sou burg 10 uur. Eglise Wallone uur. Christengemeenschap, Lange Noordstraat 62, Middel burg ma 10 uur. Volle Evange liegemeente Arnemuiden 10 uur. Serooskerke uur. West-Sou burg 10 uur. Middelburg Thomas kapel 10 en 14 uur (cutiei en Frangais). Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evan gelische Gemeente Westkapelle 9.30 uur. Rafaël Gemeenschap Eleos Olmenlaan Middelburg 9.30uur.Leger des Heils Midder- burg 10 en 19 uur, Vlissingen uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Centrum do 19 uur, zo 10 uur. Souburg di. 19 uur, zo 10 uur. Bossenburgh di. 19 uur, za 18 uur. wtlinoaa VLISSINGEN - De zon ziet hij alleen maar in de va kanties opkomen. De zon onder zien gaan: van het zelfde laken een pak. Op vakanties staat op het lijstje van te bezoeken culturele evenementen steevast een bezoek aan een lokale bakkerij. Dan is hij ook niet te beroerd om bij de plaatselijke bakker waar dan ook ter wereld even wat bolussen in elkaar te draaien. En hij heeft handen als kolenschoppen. De echte Bakker Piet Daane. Volgend jaar ziet hij Abraham. Dit jaar bestaat zijn bakkerij 25 jaar en zijn huwelijk met Di- nie eveneens. Dubbel feest dus dat bij huize Van Daane en de bakkerijen aan de St.Jacobspassage en de Pauwenburgweg in Vlissingen. De klanten zullen het merken: een feestje zoals alleen een echte bakker dat kan. Het is een gezellige vent, die Piet Daane. 'Glimmende pret oogjes van achter een bril. Elke dag uit de veren op een tijd dat een ander er pas instapt. Iedere dag, weer of geen weer, de bak- }Piet en Rinie Daane FOTO HARRY DE LANGE kerij opstarten. Waar een ander er zo langzamerhand genoeg van zou moeten krijgen, geniet Piet elke dag van zijn vak. Het ambacht dat hij al die jaren met veel plezier bedrijft. Overigens Piet niet alleen: het team dat achter de broden, taarten, koek jes, gebak en bolussen staat heeft dezelfde instelling, dus wat dat betreft is het een 'gou den bakkerij'. Zeven jaar lang heeft Daane ge werkt bij bakkerij Van de Lin den, daarna is hij overgestapt naar de bakkerij van Verhage. Hij heeft de zaak overgenomen, kwam in dezelfde bakkerij zijn vrouw tegen, breidde de zaak uit met een croissanterie en het resultaat is de jubilerende on derneming. In al die jaren dat Daane zich over de diverse degen heeft ge bogen en de ovens aan het werk heeft gezet, is er veel veranderd. „Vroeger was het buffelen en beulen", blikt Daane terug. „Keihard werken. Machines waren er wel, maar natuurlijk niet zo geavanceerd als vandaag de dag. Ook de eisen zijn bedui dend anders en aangescherpt. Was het vroeger een plezier om lopend langs een bakkerij de geur van vers gebakken brood op te snuiven, nu ruikt (buiten althans) niemand meer iets. Van het uitgebreide assortiment brood, dat toen bestond uit bruin, wit en melkwit, hebben we nu weet ik hoeveel soorten." Moe wordt Daane niet van al die 'luxe' uitbreidingen. „Je kunt je wel eens afvragen of die over daad aan keuze wel nodig is, maar aan de andere kant kun nen mensen intens genieten van een lekker ontbijtje met ver schillende soorten broodjes en brood." De enorme vlucht die het assortiment heeft genomen vraagt ook een totaal andere aanpak dan vroeger. Nu werkt Daane met een planbord. Het personeel, elf man/vrouw, heeft vaste werktij den en hoeft niet zoals Piet om een uur of drie in de bakkerij te zijn. Maar als het een enkele keer nodig is, is er niemand die mort. De bakkerij zelf is er een Het team achter de taarten, broden, koekjes en bolussen. van de toekomstige tijd. Het hout heeft plaats gemaakt voor roestvrij staal. Machines heb ben een groot deel van de voor namelijk voorbereidende werk zaamheden overgenomen en de computer heeft een bakke rij-softwarepakket. Er is fors geïnvesteerd in machines en za ken die de arbeid moeten ver aangenamen. Wat er ook is bij gekomen is een enorm deel ad ministratie ten behoeve van de warenwet. Hoeveel meel is er binnengekomen en wanneer? Hoe zat het verpakt? Wanneer heeft u het gebruikt en hoeveel? Vragen, Vragen, vragen die alle maal beantwoord moeten wor den. Zoiets als een mineralen- boekhouding van de boer. Bin nenkort verplicht en dus is Piet er maar vast aan begonnen. Het hoort erbij. Liever besteedt Piet zijn tijd aan het gilde der echte bakkers. Er zijn er maar zes in Zeeland. Een kieskeurig volkje dat met de regelmaat van de klok el- kaars producten aan een uiter mate kritisch onderzoek onder werpt. Daar waar gebakjes en broden tot op de korst worden uit- en losgepeuterd om te kij ken, voelen en te proeven. Al leen maar om de beste kwaliteit te kunnen blijven voeren. Ei genlijk ook alleen maar bestemd voor bakkers die 'prettig ge stoord' zijn van hun werk. „Mijn vak is een hobby die eigenlijk uit de hand is gelopen. Je bent bakker en je wilt het beste. Het is een stimulans om steeds maar te verbeteren. Steeds zoeken naar iets nieuws. Beter willen zijn dan de 'au thentieke Limburgse vlaaien bakkers', om zo maar iets te noemen. Als die 'topbakkers' zeggen dat je vlaai uitmuntend is dan is dat een compliment. Je FOTOVERSCHOORE klanten profiteren daarvan, want uiteindelijk doe je het voor hen." Als Daane er ooit mee gaat stoppen is het voortbestaan yan de bakkerij gelukkig goed verzekerd. Zoon Peter heeft de zelfde instelling als z'n pa, dochter Karjna werkt eveneens in het 'bedrijf' en is uit hetzelfde hout gesneden en de vriend van Karina, Leonard, bakt een pri ma partij. Het feest dat de klanten staat te wachten is een feest om van te smullen. Op 10, 11 en 12 april: spetterende aanbiedingen. Brood, dat in houten bakjes is gebakken. De houten bakjes krijgt u mee. Op zaterdag 12 april loopt in beide winkels om het half uur de wekker af. Wie dan toevallig aan de beurt is bij de kassa mag een jammiejam mie vlaai meenemen. Wat een jammiejammievlaai is? Moet u maar eens proeven... I

Scheldebode | 1997 | | pagina 7