SCI- lELDEBODE Flessenbonnenacite voor bouwproject in India En dit zijn de winnaars! 't Zand speelt thriller vol humor Kort nieuws TORENPROAT woensdag 9 april 1997 Levensles Pompoenen Aidskliniek Kroongetuige KINDERDISCO - Voor kinderen van 4 tot 12 jaar is er woensdagmiddag van 14 tot 17.00 uur een kinderdisco. Vrijdag avond organiseert 'de Schommelaer' een disco van 19 tot 22.00 uur. Entree is 1,50 gulden. Beide worden gehouden in 'de Schommelaer' aan de Irislaan 204 in Vlissingen, tel. 460819. A.M.FIVE - In Rock café 'Gommert', Aagje Dekenstraat 5, treedt zaterdag 12 april om 22.00 uur de Engelse band A.M. Fi ve op. De toegang is vijf gulden. VOORLICHTINGSAVOND AIDS - De GGD houdt op don derdag 10 april een voorlichtingsavond voor vrouwen over HIV en Aids. De bijeenkomst is in café Goudwaard, Westerzicht 191 in Vlissingen. JOS DE JONGE - In het Vestzaktheater in Vlissingen speelt Jos de Jonge zaterdag 12 april de voorstelling Paul. De voorstel ling die om 20.30 uur begint biedt een boeiend kijk- en luister spel met veel dynamiek in tekst en beweging. Kaarten kosten 7,50 gulden en zijn in de voorverkoop bij het Saxofoonhuis Bramgeene aan de Herenstraat 17 in Middelburg te verkrijgen. NIVON ZEELAND - Op zondag 6 april gaat Nivon afdeling Zeeland naar Schouwen voor een fotopuzzeltocht in Haamste de. Verzamelen bij slot Haamstede om 14.00 uur. Niet-leden be talen een kleine vergoeding. Inlichtingen (0113) 214459. TRAVESTIE - Een avondje T&T (travestie en transseksuali- teit staat op het programma op vrijdag 11 april in café Goud- waard. Vanaf 20.00 uur gaat de zaal, Westerzicht 191, open. ZWO-BAZAAR - De ZWO-groep Koudekerke houdt zater dag 12 april tussen 10 en 15.00 uur een bazaar. In de ontmoe tingsruimte in de Anthonissenstraat zijn diverse verkoopstands en spelletjes voor jong en oud. DEMENTIE - Een themamiddag over demensie is vrijdag middag 11 april bij de Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13 in Middelburg. De bezoekers krijgen een eenakter te zien. Na af loop is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. De thema middag is gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur. KLEDINGBEURS - De Unie van Vrijwilligers in Middelburg houdt donderdag 10 april van 9.30 tot 13.30 uur een beurs voor dames en heren zomerkleding. De beurs is aan de Herengracht 52. Woensdag 9 april kan van 13.30 tot 16.30 kleding worden in geleverd. DE PIEK - Donderdag 10 april treedt in De Piek, Hellebar- dierstraat 13 in Vlissingen, de Schotse folrockband The Whisky Priests op. De deuren gaan open om 21.00 uur en de entree is 15 gulden. Kaarten zijn ook in de voorverkoop verkrijgbaar bij Bar Seventy-seven in Middelburg en Music House en De Piek in Vlissingen. In het kader van 'Cirus pop' treedt vrijdag 11 april de rockband Bartales en de Britpopband Shamus op. De entree is 12,50 gulden, voor studenten. 7,50 gulden. Zaterdag 12 april is er vanaf 21.00 uur een supersessie. POLITIEK CAFE - 'Sluitingstijden horeca Vlissingen' is het onderwerp van het eerste politieke café op 10 april 20.00 uur in Vlissingen. In Grand café Arsenaal-theater, Arsenaalplein 1, gaan vertegenwoordigers van de vier grote partijen in debat met elkaar én de zaal. BRASSBAND - Brassband ONDA bestaat zeventig jaar en brengt ter ere daarvan een jubileumconcert op zaterdag 12 april in Middelburg. Na de opening door het jeugdorkest speelt de Brassband stukken 'uit de oude doos'. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat. De toegang is tien gulden. FANCY FAIR - Sponsorloop, live muziek, het rad van avon tuur en veel kramen zijn de ingrediënten van een fancy fair. De ze is op zaterdag 12 april bij de Triangel, Sav. Lohmanlaan 58 in Vlissingen. De toegang is gratis. ORGELCONCERT - De Engelse organist Len Rawle speelt vrijdagavond 11 april het Compton theaterorgel in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Rawles repertoire omvat alle vor men van populaire muziek uit operettes, musicals en films. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar voor 12,50 gulden, kin deren tot 16 jaar krijgen gratis toegang. Voor 10 gulden zijn toegangsbewijzen te koop bij Muziekcentrum Middelburg, Lan ge Delft 80. SPOOR- EN TRAMWEGWEZEN - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen houdt vrijdag 11 april een bijeenkomst. Er zijn dia's te zien van een stoomreis in Hongarije en er is een spoorwegquiz. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. FIVE GREAT GUITARS - Het Nieuwe Muziek centrum heeft zaterdag 12 april om 21.00 uur een optreden van Five Great Guitars. In dit gitaarproject proberen de musici hun stijlen met elkaar te vermengen. Toegang is 20 gulden. BLUE SPIRIT - De Middelburgse muziekvereniging Blue Spirit heeft een professionele videoband laten vervaardigen. Daarmee heeft het drum Bugle corps een primeur. MIDGARD - Vrijdag 11 april speelt de band Belly Pot Cervin in het open jongerencentrum Midgard. Het optreden begint om 20.30 uur en de entree is 2,50 gulden. STEUN AAN ISRAËL - De Zeeuwse Stichting 'Steun aan Is raël' houdt op woensdag 16 april een verkoopdag van Israëli sche producten. Deze is van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur aan Zandput 17a in Serooskerke. THE PLEASANT COMPANIONS - In de Engelse Kerk in Middelburg speelt op vrijdag 11 april om 20.00 uur The Pleasant Companions. Deze driemansformatie -met clavecimbel, blok fluit en viola da gamba- speelt muziek van onder andere Cuper- in, Hotteterre. ROMMELMARKT - Bij P.C.school De Wissel is zaterdag 12 april een rommelmarkt. Van 9.00 tot 13.00 uur worden aan de Kleiweg in Vlissingen diverse gebruikte spullen verkocht. Er zijn tal van activiteiten. ZOMERKLEDINGBEURS - Peuterspeelzaal 't Kinderbol- werk, Nederstraat 39 houdt woensdag 16 april van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur een zomerkledingbeurs. Kleding in de maten 98 tot en met 164 kan 's morgens vanaf 8.30 uur ingeleverd worden. VERKOPING - Op dinsdag 15 april van 19.00 tot 20.00 uur is er een verkoping van allerlei creatieve werkstukken en kaarten in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. De opbrengst is bestemd voor onderwijsmateriaal ten bate van een project in Nicaragua. Na afloop van de verkoop houdt een medewerkers van ZEC Hervormde Gemeente een le zing over het Derde Wereldland. OPEN MORGEN - Dinsdag 15 april is er een Open Morgen voor christenvrouwen uit de regio. Deze morgen draagt een in terkerkelijk karakter met als thema 'Als het in je leven anders loopt'. De dag is van 9.00 tot 11.15 uur en wordt gehouden in de Morgenster, Adr. Lauwereystraat 6 in Middelburg. ZANGAVOND - Een zangavond met het thema de Schepping is zaterdag 12 april om 19.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Klein Vlaanderen 75 in Middelburg. SPEELGOEDBEURS - 'Meneer Koekepeer', de peuterspeel zaal, Buitenhove 161 in Middelburg, houdt woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur een speelgoed- en zomerkledingbeurs. 's Ochtend kan de schone kleding en compleet speelgoed ingele verd worden. Eenderde van de opbrengst is voor de speelzaal. ZANGAVOND - De Christelijk Gemengde Zangvereniging 'Halleluja' uit Grijpskerke houdt vrijdagavond om 20.00 uur een zangavond. Deze is in de Gereformeerde kerk in Grijpskerke, waar de zangvereniging ondersteuning krijgt van het Hervormd kerkkoor Souburg en Christelijk gemengd koor Schore. verschijn! in een oplage Arnemuiden, Dombu Van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten g. Mariekerke, Middelburg. Valkenisse, Veere. Vlissingen. Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen Tel nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.privé: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie ti|dens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 460594 Ad Roos, tel.: 0118-602860/06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 633535 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195/06-52665827 Piet Davidse, tel.. 0118-623594 Bezorging De voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen. 0118-442720 Jcheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. v VLISSINGEN - 'Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een ander' is de naam van een pro ject waar Sander van de Hee uit Vlissingen aan deelneemt. Van 11 juli tot 1 augustus gaat hij samen met andere Europese jongeren een school voor be roepsopleidingen bouwen in In dia. Het bouwproject staat on der leiding van de stichting 'World Servants Europe'. „Wij willen op een bescheiden wijze de leefomstandigheden daar verbeteren", meent Sander. De kosten voor het project, bijna drieduizend gulden, wor den door de deelnemers zelf betaald. Sander gaat acties or ganiseren om zijn reis en ver blijf te financieren. Bij een aantal supermarkten komen kokers te staan waar mensen hun flessenbonnetjes in kun nen leveren. Op deze manier vraagt Sander het winkelend publiek om een bijdrage in de kosten voor het project in In dia. World Servant Europe is een interkerkelijke stichting, die hulpverleningsprojecten orga niseert in landen waar de nood groot is. Elk jaar zendt de stichting vijfhonderd jongeren uit verschillende Europese lan den naar de armste gebieden van de wereld. In drie weken tijd bouwen de deelnemers kleine huizen, klinieken, scho len of kerken; samen met en voor de plaatselijke bevolking. De school voor beroepsoplei dingen -waar Sander aan gaat bouwen- komt in Bangalore, een grote stad in het zuiden van India. Veel ouders van kin deren zijn hier zo arm, dat ze het schoolgeld niet kunnen be talen. Kinderen moeten vaak op vijfjarige leeftijd gaan wer ken. Om de oudere kinderen de mogelijkheid te geven om een beroep te leren, wil de stich ting in deze stad een school voor beroepsopleidingen bou wen. Sander van de Hee is vorig jaar met een ploeg naar Mexico geweest, waar hij negen huizen in een sloppenwijk heeft ge bouwd. „Van het begin tot het einde was het een geweldige ervaring, vandaar dat ik me weer heb opgegeven." „Het bouwen van de huisjes ging gepaard met veel plezier en motivatie. Voor mij een in teressante levensles. Ik heb er de beste vrienden aan over ge houden, een andere kijk op on ze 'rijkdom' gekregen, een on vergetelijke werkvakantie ge had en veel respect voor de Mexicanen gekregen." Sander van de Hee gaat deze zomer 'bouwen voor een ander' in India Een wild feest voor een goed doel door Marcel van der Voort MIDDELBURG De eindexamenleerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap (SSGM) in Mid delburg gaan vrijdag 11 april tot in de vroege och tend feesten in de Stadsdanszaal en steunen daar mee ook nog een goed doel, een kliniek voor AIDS- patiëntjes. Binnenkort moeten de jongens en meisjes hun schoolperiode afsluiten met het examen. Daar aan vooraf gaat een spannende periode waarin ze veel moeten leren en zelfs soms slapeloze nachten hebben. Voordat ze hiermee beginnen willen ze zich eerst nog een keer flink uitleven met een wild feest. Lindie de Bont (16) en haar vriendin Marcelle Kuijpers (19) zijn twee van de SSGM-leerlin- gen die examen moeten doen. Het is traditie dat de middelba re schooltijd wordt uitgeluid met een groot feest. Daarvoor waren de meisjes wel te porren. Vandaar dat ze een eindexa mencommissie in het leven rie pen. Inmiddels is het groepje drie maanden bezig met het or- De interkerkelijke organisatie voor Christen vrouwen houdt dinsdagochtend 15 april vanaf 9.30 uur een samenkomst in wijkcentrum De Schuur in Oost-Souburg. •Edelsmid Inge van der Kooij exposeert tot 31 mei in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De opening door Ineke Sinke is vrijdag 11 april om 17.00 uur. •Swipe houdt een presentatie en klantenavond op woensdag 16 april in de Zandput in Seroos kerke om 20.00 uur. Producten voor reiniging en lichaamsver zorging worden gepresenteerd. •De Middelburgse rockband Man met Schaap treedt vrijdag 11 april om 22.00 uur op in café Stout, Van Dishoeckstraat in Vlissingen. De toegang is gratis. •De Zeeuwse Muziekschool houdt van 9.30 tot 12.30 uur een Open Dag in het muziekschool gebouw, Kuiperspoort 21 in Middelburg. ganiseren van verschillende festiviteiten. Er is vrijdag voor de hele school een sporttoer nooi, dat vooraf wordt gegaan met een champagne-ont bijt.Maar het hoogtepunt moet de Hallow eenparty worden in de Middelburgse Stadsdans zaal. Dit feest is bedoeld voor iedereen die eens echt wil fees ten. Daarvoor wordt voldoende de gelegenheid gegeven. Vrij dagavond gaan om tien uur de deuren open en het is de bedoe ling dat hot feest tot zaterdag ochtend vijf uur duurt. Als pu bliekstrekker is de Engelse DJ Joël Westwood ingehuurd die momenteel furore maakt in het Londense clubcircuit. Hij komt naar Zeeland om de nieuwste muzikale trends aan de dans liefhebbers te laten horen. Hij wordt bijgestaan door drie an dere Middelburgse dj's en twee muzikale leerlingen van de SSGM. De Stadsdanszaal krijgt een Amerikaans tintje. Grote pom poenen moeten het Halloween- feest meer accent geven en de bezoekers worden gevraagd zich passend te kleden. „Het maakt niet uit wat ze aantrek ken. Hoewel wij niemand kun nen verplichten hebben wij ie dereen toch vooral aangeraden iets geks aan te trekken. Dat maakt het feest alleen maar leuker. Verder hebben wij geen speciale dingen bedacht. Het moet vrijdag allemaal vanzelf gaan. Er wordt lekkere 'uit je dak muziek' gedraaid, dus het feest kan haast niet meer mis lukken", laat Marcelle enthou siast weten.Ze gokken op zo'n achthonderdvijftig bezoekers. Een groot deel van de kaartjes is inmiddels verkocht. De rest wordt donderdag om 11.00 en 13.00 tijdens de pauze in de schoolkantine aan de man ge bracht. Ook zijn de kaarten vrijdag aan de deur van de Stadsjdanszaal voor 12,50 gul den te koop. Ook niet-leerlin- gen van de SSGM zijn welkom. De eindexamencommissie hoopt na aftrek van de kosten een aanzienjlijk bedrag over te houden. Dat wordt op de re kening van de Stichting 'Hulp voor Dobrogea' gestort. Initia tiefneemster Joke Belderok kreeg enige tijd geleden van de Roemeense ambassade in Den Haag het verzoek hulp te bieden aan Baltesti, een dorp bestaande uit dertig buurt schappen dat was verwoest door een windhoos. „De men sen hadden toen vrijwel niets meer. Ik ben daar toen samen met ondernemer Bert Kole gaan kijken om te kunnen be palen waar het meeste gebrek aan was. Het werd snel duide lijk dat er veel moest gebeu ren. De leden van de Stichting Zeeuwse Scouts uit Middel burg hebben er voor gezorgd dat er een dubbele vrachtwa gen met goederen naar de ge dupeerde Roemenen kon." Een ander project dat Joke Belde rok in Roemenië steunt is de AIDS-kliniek voor kinderen in Odobesti. Het is de bedoe ling dat het geld dat het eind- examenfeest vrijdag opbrengt onder andere ten goede komt aan de zieke jongens en meis jes die daar verblijjven. Bel derok zegt aangenaam verrast te zijn met de actie van de Middelburgse scholieren. „Dit vind ik geweldig, zelfs een beetje aandoenlijk. Vooral omdat dit gebaar vanuit de schooljeugd komt." Lindie en Marcelle zijn zich ervan be wust dat een project voor kin deren met AIDS een ernstige kwestie is. Lindie: „Maar daarom willen wij het juist steunen. Vaak wordt er geko zen voor grote en bekende goede doelen, zoals het Ronald Mc Donaldhuis. De Stichting 'Hulp voor Dobrogea' is min der bekend, maar heeft het geld ook hard nodig. Boven dien gaat het om een organisa tie uit Zeeland en blijft er ook na afloop contact. Zodat we precies weten wat er met onze centen gebeurt." FOTO PIET DAVIOSE Even een momentje rust voor de eindexamencommissie van de SSGM. WESTKAPELLE Het was prachtig weer vorige week woensdag, dus de stemming zat er goed in, zeker bij de winnende meisjes op de foto. Nadat een week eerder op 26 maart de jongens had den uitgemaakt wie de beste voetballers van de dorpen op Walcheren waren, was het op 2 april de beurt aan de meisjes. De winnaars bij de meisjes werden het zevental van De Wegwijzer in Seroos kerke (groep 5-6) en het tweede zevental van De Lichtboei uit Westkapelle. Bij de jongens won nen het elftal van Het Baken uit Amemuiden, het zevental van de willibrordusschool uit Zoute- lande groep 5-6)en het zevental van de Valeriusschool in Veere (groep 7/8). De jonge kampioenen kregen ter herinnering een beker mee naar huis, aangeboden door De Scheldebode. MIDDELBURG - Toneelvere niging 't Zand speelt in vereni gingsgebouw 'De Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat in Middelburg op zaterdag 12 april om 20.00 uur de première van de komische thriller 'De be moeial.' Het stuk van de Engel se toneelschrijver Jack Popple- well, vertaald door Alfred Plei- ser, bevat veel spanning en een grote dosis humor. Vanaf september zijn de spe lers van 't Zand wekelijks 'en thousiast en serieus' aan het repeteren. Regisseur Johan Bodrij is tevreden over het eindresultaat. In 1980 heeft hij zelf meegespeeld in een uitvoe ring van het Middelburgs thea ter. „In 17 jaar is er veel veran derd, maar het blijft een span nend en leuk stuk." Het decor is een kantoorruimte waar het hele verhaal zich in drie be drijven afspeelt. „Het is een ty pische Engelse locatie in de ja ren '70." 'De Bemoeial' speelt zich af in het kantoor van Marshalls Ex ploitatiemaatschappij in Lon den. Op het oog verloopt alles rustig, totdat er plotseling een lijk gevonden wordt. Wanneer blijkt dat de vermoorde per soon de grote baas zelf is, be gint de ellende pas goed. Scot land Yard moet er aan de pas te komen en bijna iedereen is ver- De acteurs van dacht. Omdat Richard Mars hall niet bepaald geliefd was bij zijn personeel -iedereen haatte hem- en omdat hij een slecht huwelijk had, doen de wildste geruchten de ronde. De kroongetuige, de schoon maakster mrs. Piper, die het lijk gevonden heeft, krijgt het zwaar te verduren, want ook zij kan niet alles verklaren wat er is gebeurd. Zij kent de poli tiecommissaris nog van vroe ger en 'helpt' hem bij zijn on derzoek, waarbij zij hem regel- t Zand. FOTO GER SARINK matig voor de voeten loopt. Af en toe slaan de stoppen door en wordt mrs. Piper uitgemaakt voor lelijke bemoeial. Omdat er van alles kwijt raakt duurt het even voordat de moord is opgelost. Toch komt de waar heid aan het licht. Na de première speelt 't Zand nog op zaterdag 26 april en 6 mei in het Minitheater aan de Verwerijstraat 53 in Middel burg. Kaarten voor alle voor stellingen zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorver koop bij Bruna-Loeks Boek handel, Lange Delft 39 in Mid delburg. I

Scheldebode | 1997 | | pagina 15