SCHELDEBODE 5 G|d Mode bij Eva Couture Gezondheids Wijzer Jeugdgezondheidszorg Bezoek aan de 'Golfbaan' is altijd feest Bijzondere keramiek bij Charlatan Chris Abrahamse sponsort 0ND0 C2 Zuinig Stoken verschuift zakenflitsjes ZUINIG STOKEN De Marskramer i i Dauwendaele Memories is meer dan een café Rijwielhuis Marco bestaat tien jaar woensdag 2 april 1997 Leesfeest Disneydag VLISSINGEN In de Scheldebode van 26 maart zocht u vergeefs naar de tabel Zuinig Stoken van week 12. Deze week halen we de schade in. Wij ontvangen de tabellen van de voorgaande week steeds op maandag. In verband met de paasdagen is het niet mogelijk de tabel van week 13 in de krant van 2 april te plaatsen. In de Scheldebode van 9 april treft u daarom de Zuinig Stokenta- bellcn van week 13 en 14 aan. Tabel voor week van: 17-03 tot 23-03-97 week 12 Btj ©en jaarverbruik van: Hoorteen streefverbruik voorde afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: Bijeen jaarverbruik van: Hoort een streefverbruik voorde afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: 800 20 565 2800 70 1978 1000 25 707 3000 75 2119 1200 30 850 3300 83 2332 1400 35 990 3600 90 2543 1600 40 1128 3900 98 2753 1800 45 1271 4200 106 2967 2000 50 1412 4500 113 3178 2200 55 1555 5000 126 3533 2400 60 1695 6000 151 4240 2600 65 1838 wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. VLISSINGEN De vaste klanten en dat zijn er nogal wat kijken er altijd naar uit: de modeshows van Eva Coutu re aan de Scheldestraat 11. En die zijn dan ook altijd de moei te waard. Op 18, 19 en 20 maart was het iveer zover. In eigen huis showden professionele mannequins, voor de meeste be zoeksters inmiddels bekende gezichten, de nieuwe voorjaars- en zomercollectie. Bij Eva Couture is een modeshow altijd een gebeurtenis die warmte uitstraalt. Dat kan natuurlijk liggen aan de nieuwe modedie maakt dat je zin krijgt in de zomer, i maar het ligt zeker ook aan de wisselwerking tussen modellen en publiek. Het is dan oók geen wonder dat de zaak altijd bom vol zit tijdens de shows. En de collectie maakte ook dit keer de verwachtingen dubbel en dwars waar: smaakvolle mode van een verrassende kwaliteit. i Deze rubriek is een uitgave van de Gezondheids- wijzer, het intormatiecentrum over gezondheid en pre ventie van de GGD Zeeland Westwal 37 te Goes, telefoon 0113-249434 Open op werkdagen van 08.30-17.00 uur Vrije toegang In het afgelopen half jaar ging het in deze rubriek over de zorg voor ouder en baby of kleuter door Thuiszorginstellingen in Zeeland. De komende serie artikelen gaat over de jeugdge zondheidszorg voor 4 - 19 jarigen, uitgevoerd door de GGD Zeeland. Ook deze jeugdgezondheidszorg is er voor kinderen (jongeren) én hun ouders. Hieronder geven wij u een beknopt overzicht van onze diensten, te beginnen met de preventieve gezondheidsonderzoeken. Preventief gezondheidsonderzoek Ontwikkeling en groei van een kind kennen belangrijke mo menten. £>a§rom worden kinderen/jpngeren op de leeftijd 5, 7 en 13 jaar onderzocht door respectievelijk de jeugdarts en dë - assistenten samen, de jeugdartsassistente en de jeugd verpleeg kundigen. De logopedist onderzoekt de Zeeuwse kinderen tus sen 4 en 5 jaar op hun spraak- en taal ontwikkeling. Door mid del van deze onderzoeken gaan we na of uw kind zich naar verwachting ontwikkelt. Eventuele lichamelijke of geestelijke afwijkingen in die ontwikkeling proberen we zo vroeg moge lijk op te sporen, omdat vooral bij jongere kinderen correctie of bijsturing vaak goed mogelijk is. Tijdens de onderzoeken wordt ook gelet op mogelijke problemen in de leefwereld van het kind. Hoewel de preventieve gezondheidsonderzoeken door bezuinigingen onder druk staan, worden ze nog steeds uitgevoerd. Wel zijn in de afgelopen jaren de onderzoeken voor 9-,en 11-jarigen vervallen. Dit betekent dat ouders minder ge legenheid hebben aan arts of verpleegkundige vragen te stel- l len. Ouders die zich zorgen maken over de ontwikkeling van hun kind kunnen echter een 'onderzoek op indicatie' aanvra gen. Voor dit onderzoek moet wel een duidelijke aanleiding of klacht zijn. Andere activiteiten. De jeugdgezondheidszorg voert ook andere activiteiten uit, die in het belang zijn van een gezonde ontwikkeling van het kind. Zo hebben de jeugdartsen zitting in sociaal-medische teams (voortgezet onderwijs) en in buurtnetwerken. De jeugdver- pleegkundigen voeren het project schoolgezondheidsbeleid uit op de basisscholen (waaronder een veiligheid- en hygiëneon- derzoek op de school) en gaan zonodig op huisbezoek bijvoor beeld voor de begeleiding van een bedplasprobleem. Informatie en advies, j Tijdens de onderzoeken geven onze medewerkers ook voor lichting over onderwerpen als voedingsgewoonte, lichaamsbe weging of roken. Veel ouders komen dan zelf ook met vragen over o.a. voeding, duimen, hygiëne, goed schoeisel, sport. U hoeft overigens niet te wachten op het onderzoek, wanneer u een vraag heeft. Het secretariaat van de afdeling is m.u.v. de vrijdagmiddag op alle werkdagen bereikbaar voor informatie of het maken van afspraken: telefoonnummer 0113- 249420. j In de Gezondheidswijzer te Goes (0113) 249434 en VlisSingen (0118) 412947 is een folder over de jeugdgezondheidszorg ver krijgbaar. L.Jansen Hoofd Jeugdgezondheidszorg GGD Zeeland. Gemeenschappelijke Zeeland VLISSINGEN - Wie er inmiddels is langsgereden en met de ogen heeft geknipperd weet tenminste waar het eerstkomende uitstapje naar toe gaat: naar de 'Golfbaan' aan de Burg. Van Woelderenlaan 5 in Vlissingen. En niet alleen met het gezin, nee met de hele fami lie, de hele vereniging of met de collega's van het werk. Niet nieuw wat daar allemaal is opgebouwd, maar een Nederlandse primeur op midgetgolf gebied. Een compleet nieuw opgezet terrein, hele maal ingericht in de Western-stijl, golfbanen met kunstgras (nog nooit in Nederland vertoond) rotspartijen, vijvers en een waterval, echte golfvlaggen op de banen als knipoog naar het echte golf, ge zellige wandelpaden, picknicktafels, cactussen, wigwams, een bank, een saloon en zitjes om van al dat moois bij te komen. Is dat alles? Nee. Voor de dierenliefhebbers is er de rodeostier en scherp schutters kunnen in de bank schieten met een buks of kruisboog. Deze drie activiteiten zijn overigens onder begeleiding van ervaren mensen. En dat er de afgelopen weken hard aan is gewerkt, moge dui delijk zijn. Op de kop af 800 kuub zand was er nodig om de heuvels te laten verrijzen. Maar wat er nu staat mogen eigenaar Jerry van Zuilen en de gemeen te Vlissingen best trots op zijn. De mogelijkheden van de nieu we midgetgolfbaan zijn natuur lijk legio. Een kinderfeestje? Laat ze maar dollen en Jerry zorgt dat ieder kind cowboy kan spelen. Een personeels feest: sla je chef eens figuurlijk om de oren met de golfclub of kruisboog. Laat de chef eens op de stier zitten. Dolle pret na tuurlijk. Het kan natuurlijk al lemaal nog gezelliger en nog plezieriger zijn als een en ander wordt gekoppeld aan een culi naire uitstap of een spetterende barbecue. Een van die zaken waar De Golfbaan om bekend staat.. Een botermalse biefstuk voor een schappelijke prijs? Een ge zellige ambiance? Bediening door gastvrouwen die weten MIDDELBURG 'Cumulunanimbus' ofwel donderwolk. Dat is de naam van een keramiek-atelier in Middelburg, waar veelzijdige artikelen gemaakt worden. Ze worden verkocht bij De Charlatan in de Geere Passage. De naam van het atelier verwijst naar een donderwolk, die zich plotseling ontlaadt in een regenbui. Zo ont staan de ideeën die de keramist aanzetten tot het maken van een veelheid aan artikelen: van kunstobjecten tot prachtige vazen, bij zondere theeserviezen, grappige dieren, mooie appels en niet te vergeten de 'duck-lampjes'De voorwerpen worden en kleine op lagen gemaakt, en zijn daardoor uniek. Een bijzondere collectie, die bij Charlatan te koop is. Savanna Luchtmeijer uit Vlis singen heeft de hoofdprijs ge wonnen in het Libris Lees Feet 1997. Zij krijgt vandaag de Li bris Lees Trofee en een boeken pakket van lOOgulden. Bij het ANWB-reisbureau aan de Lange Geere in Middelburg is op 5 april een feestelijke Dis neydag in verband met het vijf jarig bestaan van Euro Disney. Er zijn allerlei leuke Disney- acitviteiten en jubileumaanbie dingen. Speciaal voor verenigingen, bedrijfsfeesten of elk soort an dere partijen berekent Jerry van Zuilen een 'all in' prijs. Dat is voor iedereen makkelijk en iedereen weet precies waar hij aan toe is. Naast dit alles is het natuurlijk ook mogelijk om er gewoon een bakje koffie te drinken of een al dan niet uitge breide lunch te laten serveren. De Golfbaan heeft mogelijkhe den zat voor zij die van genieten houden. Gewoon eens proberen. Even midgetgolfen en daarna vanuit het restaurant kijken hoe anderen het er vanaf bren gen. Een bezoek aan De Golf baan is hoe dan ook altijd een 'hole in one'. 1 De nieuwe midgetgolfbaan bij café-restaurant 'de Golfbaan' is een primeur voor Nederland foto harry de lange wat gastvrijheid is? Een gezellig feestje? Zomaar lekker genieten op een al dan niet overdekt ter ras? Zin in een dansje? Eigenlijk kan daar echt alles. Van een ge zellig intiem diner tot en met een personeelsfeest, receptie of trouwerij. Een goede keuken, tegen een aantrekkelijke prijs in een omgeving waar het moei te kost om weg te gaan. MIDDELBURG - Op zoek naar inline-skates, een 9-delig theeservies, een insekten vang- set Of misschien een stofzui ger, een droogrek of een multi functionele gereedschaps-/vis- gereikoffer met inzetvakje? Even tot morgen wachten. Of de twee dagen daarna. Tenminste, wie een financieel voordeel wil behalen. Morgen, donderdag 3 april en de twee dagen daarna, is er prijzenfeest bij de nieuwe Marskramer aan de Vrijland straat 53 in Middelburg. En niet alleen een prijzenfeest, maar ook een feestje in andere bete kenis, want het winkelcentrum Dauwendaele is met de komst van de Marskramer nu echt een compleet winkelcentrum geworden. Wat de klanten zullen missen is de woninginrichting A&A. Die is er niet meer omdat André Martijn, de eigenaar, meer brood zag in een Franchise overeenkomst met Marskramer (en dus een totaal ander assorti ment) dan de strijd in een totaal verzadigde markt. Vandaar dus. Overigens is Marskramer geen grootwinkelbedrijf, maar een winkelketen van zelfstandi ge ondernemers. Momenteel zijn er zo'n 200 vestigingen in Nederland en Middelburg is een van de eersten met de nieuwe huisstijl: fris, vrolijk en gezel lig. Voor André was het een overschakeling, van de woning inrichting naar onder meer de huishoudelijke artikelen. „Ik heb in diverse Marskramers stage gelopen en mijn ogen en oren goed de kost gegeven en alles bij elkaar is dit een goed omschakeling geweest. De wij ken in Middelburg-Zuid kun nen nu echt alles in dit winkel centrum kopen wat ze nodig hebben." Het assortiment van de Marskramer is zoals menig een dat al gewend is, uitge breid. Alle denkbare artikelen die iedereen voortdurend nodig heeft. Van spons en zeem tot aan een magnetron, een stofzui ger en tuinmeubelen. En: de Middelburgse Marskramer heeft alleen voor het speelgoed ruim 50 vierkante meter gere serveerd. Natuurlijk heeft Marskramer ook een ruime keuze aan kado-artikelen die passen in een eigentijds interi eur. Nog meer moois in de nieu we Marskramer Ja. Het perso neel is uniform gekleed zodat iedereen weet met wie hij of zij te maken heeft, er kan worden gepind, er vallen airmiles te sparen en de prijzen rijzen niet de pan uit maar zakken door de bodem. Hoe laag? Dat kunt u regelmatig in de huis-aan-huis kleurenfolder zien. En dan nog de laatste pluspunten van de Marskramer in het winkelcen trum Dauwendaele: er kan nog steeds gratis worden gepar keerd, er is ruimte zat en de 'grotere spullen' worden even tueel door de Marskramer thuis bezorgd. Mooi toch De nieuwe vestiging van de Marskramer in winkelcentrum Dau wendaele in Middelburg is een van de eerste filialen in de nieuwe huisstijl. Op de foto vlnr Bianca Daane, Angela Uiterwijk, André Martijn. foto harry de lange SINT LAURENS Korfbalbloeg O.N.D.O. C2 speelt dit jaar in sponsorshirts, beschikbaar gesteld door Zuivel handel/Win kelwagen Chris Abrahamse. Öp de foto saand vlnr IIja Mos- tert, Jolien van Oosten, Hannah Dekker, Danielle de Bree en trainer/coach hvan de Pagter. Op de hurken vlnr trai ner/coach Robin Wisse, Cora de Visser, Mirte Nieuwenhuize, Doenja Koppejan en Christel van Woensel. 1 Marco van Maurik al tien jaar in het zadel. foto harry de lange MIDDELBURG - Een fiets ko pen is altijd leuk. Of het nu een mountainbike, een hybride, een boodschappen- of een kinderf iets is. Het is gezond, milieu vriendelijk en vergeleken met jaren geleden is de fiets relatief nauwelijks in prijs gestegen. Nog leuker wordt het natuur lijk wanneer de rijwielhande laar feest viert. En dat is precies wat Rijwielhuis Marco aan het Kuiper Rietbergkwartier in Middelburg doet: feestvieren. De zaak, met als eigenaar/di recteur/rijwielhersteller Marco van Maurik bestaat dit jaar op de kop af tien jaar. Iedere week is er een aantrekkelijke aanbie ding en wie een nieuwe fiets koopt krijgt een dinerbon ter waarde van vijftig gulden. Wie twee fietsen koopt krijgt na tuurlijk twee bonnen. Negen tien jaar was Marco toen hij zijn rijwielhandel op redelijk bescheiden schaal startte. De Middelburger stamt uit een oud fietsengeslacht. Zijn ouders dreven de fietsenstalling van het Middelburgse station en al doende kreeg Marco, die oor spronkelijk kok wilde worden, het fietsenmétier met de paple pel ingegoten. In de afgelopen tien jaren is er heel; wat veran derd, weet Marco. Moest ooit de drieversnellingsnaaf het veld ruimen voor de derailleur, nu komt de versnellingsnaaf weer terug. „Met veertien versnellin gen", promoot Marco het nieuwtje, dat-ie onlangs op de fiets-RAI zag. De voordelen: een derailleur vraagt veel on derhoud en bij een versnellings naaf zit alles binnenin. Dus geen omkijken naar. „Een goed en vooral eerlijk advies is be langrijk", is de stelling van Marco. En dat betekent ook dat hij geen voorstander is van het kopen van een kinderfiets 'op de groei', dus te groot. De ma ten van die fietsen zijn aange past op de maten van een kind, zodat die er goed op kan fietsen. Vergelijk het maar met schoe nen of kleding. Het moet pas sen. Past het niet, dan fietst het niet lekker en je wilt natuurlijk wel plezier van je fiets hebben. Per slot van rekening koop je ook geen schoenen die enkele maten te groot zijn in de weten schap dat je er over pakweg drie jaar wèl in zult passen. In de vijf jaren dat Rijwiel huis Marco bestaat hebben de vakkennis en het enthousiasme voor het rijwiel hun vaste afne mers en dat het nieuwste van het nieuwste binnen een mum van tijd in de Middelburgse showroom staat is niet zo ver wonderlijk. Regelmatig gaat Marco de binnen- en buiten landse beurzen af op te kijken wat de trends zijn en wat voor nieuwigheden de fietsenmarkt heeft te bieden. Eén ding heeft hij in die afgelopen tien jaren wel geleerd: de kenners -en dat zijn er heel wat- vragen top kwaliteit en vakkennis van de gene die ze verkoopt. En nog een nieuwtje op de valreep: een fiets uitzoeken mag best wat tijd kosten. Speciaal voor de kleinsten is er een speciale kinderhoek ingericht. Kunnen vader en/of moeder op hun ge mak een fiets uitzoeken... MIDDELBURG - Weet u het nog? Gisteren, precies een jaar geleden opende 'Memories' aan de Vlasmarkt 39 haar deuren. Een puik nostalgisch café voor oudere jongeren en jongere ouderen die daar in de gezeilige ambiance van 'muziek van toen' een plezierige avond kunnen hebben. Inmiddels is er in dat jaar het een en ander veran derd. Of beter gezegd: Aleid Hersman en Gaby Stouthandel hebben er vanaf de eerste dag langzaam aan naar toe gewerkt. Een café dat meer is dan een café. Een plaats waar je met mensen kunt afspreken en ge zellig kunt dineren. Een plaats ook waar je gewoon jezelf kunt zijn. Gaby en Aleid kozen voor de weg van de geleidelijkheid. Met succes overigens, want sinds het eetcafé is geopend loopt het als een trein.- „Je kunt nu ge woon wat eten en je hoeft Me mories niet meer uit", weet een bezoeker te vertellen. De ruimte die Memories voor haarklanten heeft gereserveerd, mag er zijn. Plaats voor vijftig man/vrouw/kinderen in een sfeer die direct 'alles kan' uit straalt. In het bargedeelte: ruimte genoeg aan de bar, op het podium en aan de (hoge) ta feltjes, waar met plezier staan de kan worden gegeten. En de menukaart? Om te zuigen. Als een van de weinigen in het Zeeuwse voert Memories nog Fondue Bourgignonne. Gewoon een lekkere vleesfondue en maar prikken met z'n allen. Of Hoppelpoppel. Nog nooit van gehoord? Geeft niet, het smaakt uitmuntend. Of zomaar een soepje tussendoor? Alles kan, alles mag en alles wordt vers bereid, dus niet uit pakjes of blik. Uw persoonlijke kok Luck staat garant voor een gezellig diner en gezellig begint bij hem dan ook bij 'vers'. Maar er is meer veranderd bij Memories. De bar is nieuw er is veel gewerkt met baksteen en de gehele entourage laat duide lijk zien dat het ëeh eetcafé is waar gezelligheid troef is. Ge woon eens proberen dus. Reserveren moet niet, maar wie lekker wil eten en zeker wil zijn van een tafel kan toch maar be ter even reserveren. Memories is geopend (behalve dinsdag) vanaf 16 uur. De keuken is geo pend van 17.30 tot 21.30 uur. Memories: het nostalgische (eet)café van Aleid Hermsen en Gaby Stouthandel. foto piet davidse

Scheldebode | 1997 | | pagina 5