GOES Hulp bij invullen formulieren kwijtschelding belastingen h mum Q Z Geen tijd voor koken, wel voor lekker eten? Lente 3SfcuA-fc Eindelijk lente ZEELANDHALLEN CROENKALENDER Zeeuwse vlootdagen voor het eerst in Vlissingen LU N UI O "iS5 *4- NIEUWE 5 COLLECTIE 1 woensdag 2 april 199| 5*o ELKE WEEK H U AAN HUIS OP WALCHE E N Wanhoop SwPil '~rv> UW OUDE APPARATUUR WEGGOOIEN OF INRUILEN. Beste service, laagste prijs! Open dag KSG 't Omroeptientje ^SBBIBUOr//. ■^/OpELO^I$. TRUIEN lange en halflange TRAININGSBROEKEN TRAININGSPAKKEN ^'94-0 St. Janstraat 20A Middelburg, 0118-637137 um Kappa umbro Reebok In galerie 'Het Gouden Briefke, dat vorige week verhuisde naar de Gortstraat 32/34 is de expositie 'Eindelijk Lente' te zien van de biologe/kunstenares Marike Huddleston Slater- Offerhaus (foto). Verder exposeren Jan Wijers (vogels van ke ramiek) Edith Madon (gebruikskermaiek, Ria Vegter (kera miek) en Joke Struik 7etsen en linosnedes). Bij De Kapper aan de Korte Geere in Middelburg exposeert de beeldhouwer Joe- ke Schuurman. In De Vleeshalaan de Markt in Middelburg is tot 13 april nieuw werk te zien van Maria Roosen. Wie dan even doorloopt naar spin-Off aan de Gravenstraat 63 kan ken nismaken met het werk van Florence Paradeis. Bij Omroep Zeeland in de Kanaalstraat in Oost-Soburg zijn tot 22 april de schilderijen van Hans Keukelaar te zien. Bij notariskantoor Sauer Oonk in Vlissingen hangen tot 28 mei aquarellen van Aaf Renkema. In COC-café Goudwaard aan de lange Noord straat 52 in Middelburg" is tot 10 mei een expositie van lesbi sche cultuur. ADVERTENTIES Elke dag een andere - voortreffelijke - maaltijd. Als u geen tijd hebt om te koken, kunt u toch wel lekker eten. Dank zij ons Dagmenu. Elke dag bereidt onze kok, In "de grote pan" In de winkel, een voortreffe lijke warme maaltijd voor u. U staat er zelf bij, ziet wat erin gaat ziet wat u mee naar huis neemt En u hoeft nooit meer te puzzelen over de vraag: "Wat eten we vandaag?" De menukaart van de komende zes dagen. Woensdag 2 april: Poulet Estragon Authentiek Frans stoofgerecht met gebakken minikrieltjes. Donderdag 3 april: Capunti a la Florentini Pastagerecht in een romige champignonsaus. Vrijdag 4 april: Lamsvlees in honing - thijmsaus Lamsvleesgerecht met aardappelschijfjes in roomsaus. Zaterdag 5 april: Babi Pangang De originele, Babi Pangang met gekrulde nasi. Maandag 7 april: Beef Stroganoff Pittig rundvleesgerecht met aange- maakte witte rijst. Dinsdag 8 april: Poulet Estragon Authentiek Frans stoofgerecht met gebakken minikrieltjes. Watertanden en meenemen, vanaf 16.00 uur verkrijgbaar bij: Albert Heijn Mirocenter, Gildeweg 6, Vlissingen. mm KRAAMVERHUUR 0164-237521 INFO 0164-235916 PE GEZELLIGSTE ROMMELMARKT m NEDERLANP STICHTING HET ZEEUWSE LANDSCHAP Lente is de mooiste tijd van het jaar. Daar is iedereen het over eens op het moment dat een mooi lentezonnetje de uit bundig bloesemende sleedoorns beschijnt, terwijl in de uit bottende pereboom de grote lijster zingt. Maar de lente heeft ook een ander gezicht. Maartse buien, sneeuw in april, nachtvorst bij IJsheiligen begin mei. Het aardige van de len te is, dat het ondanks dit soort depressies toch steeds verder de goede kant uitgaat. Onweerstaanbaar. De natuur is ingespeeld op de grillen van het voorjaarsweer. Voor sommige planten en dieren is het weer zo belangrijk, dat hun ontwikkelen in sterke mate afhankelijk is van het weersverloop. Zo krijg je 'vroege' ja ren en 'late' jaren. Maar er zijn min stens evenveel planten en dieren die veel minder af hankelijk zijn van het weertype. Men kan er bijna de klok op gelijk zetten dat de boerenzwaluw begin april arri veert van de trek tocht uit Afrika. De koekoek is een week later en de gierzwaluw verschijnt rond Koninginnedag. Er worden bijna jaarlijks wel extreem vroege waarnemingen van een enkel individu gedaan, maar de hoofdmacht van een soort zit steevast op hetzelfde mo ment. Dit jaar was er op deze regel een heel grote uitzondering. De tjiftjaf, een klein geelgroen zangertje, die overal in park en tuin te vinden is, was drie weken te vroeg. Normaal is het eind maart voordat overal in de boomtoppen het voortdu rend herhaalde tjiftjaf klinkt. Dit jaar was het al 10 maart overal te horen. Welke vogelaar je er ook over spreekt: nie mand heeft dat ooit eerder meegemaakt. Wat is er zo bijzon der aan dit voorjaar? SCHELDEBODE Nog nooit in Nederland vertoond: golfbanen met kunstgras. En café restaurant de Golfbaan heeft de primeur. Een goede vriendschap is van gro te waarde. De cursus vrouw en Vriendschap helpt vrouwen vriendschap(pen) op te bouwen en te onderhouden. Anouscka, Vova en hun twee kin deren voelen zich vrij in Neder land. Het ondergedoken Armeens gezin wacht echter met spanning op wat er komen gaat. VLISSINGEN - Bij het Akti- viteiten Centrum Vlissingen, het In- en Uitloophuis Vlissin gen en het Open Huis in Oost- Souburg is het mogelijk in de week van 14 tot en met 18 april hulp te krijgen bij het invullen van formulieren om geen ge meentelijke of waterschapsbe lastingen te hoeven betalen. Voor mensen die van een mini muminkomen moeten rondko men, zijn deze belastingen meestal niet op te brengen. Door het invullen van een spe ciaal forumulier, kan men ont heffing aanvragen. Vrijwilli gers van de vakbonden, de bi bliotheek en de kerken zijn aanwezig om de formulieren in te vullen. Deze week krijgen zij daarvoor een speciale training. Veel mensen die in aanmer king kunnen komen voor kwijtschelding van de ge meentelijke en waterschaps belasting durven er niet om niet te vragen. Dat heeft ver schillende redenen. Oudere mensen bijvoorbeeld ervaren het als een schande, zo bleek tijdens de actieweek vorig jaar. Bovendien vinden ze het invullen van de formulieren vernederend: „ze moeten je hele privé-leven weten", was vorig jaar een van de reacties. „Waar is dat voor nodig, ze weten toch dat je met een uit kering dergelijke bedragen niet kunt betalen." Ook vin den veel mensen het invullen van de formulieren erg inge wikkeld. Het zijn allemaal drempels, waardoor mensen die in aanmerking komen voor kwijtschelding, toch maar geen formulier invullen. Jam mer, want het kan een hoop zorg en ellende voorkomen, wanneer je wél zo'n formulier invult, al dan niet met hulp van een vrijwilliger. Vorig jaar was de actiedag van het Activiteiten Centrum Vlissingen en het In- en Uit loophuis een succes. Toen wa ren er vier kaderleden van de vakbond CNV aanwezig om te helpen, negen vrijwilligers en twee beroepskrachten. Uit de reacties bleek dat de hulp bij zonder gewaardeerd werd. Daarom is besloten om het dit jaar nog wat grootser aan te pakken. Deze week krijgen de vrijwilligers eerst zelf uitleg over het invullen van de for mulieren, zodat ze volgende week goed goed beslagen ten ijs komen. Ook worden de vrijwilligers voorbereid op de problematiek waar ze mee in aanraking komen. Uit de eva luatie van de actiedag vorig jaar bleek, dat veel mensen er enorm behoefte aan hebben om eens te praten over de wanhoop en de uitzichtloos heid waarin veel mensen le ven. „Wij zijn ervan geschrok ken", was hun reactie. „Je gaat zo'n dag slechter weg dan dat je er bent gekomen. Maar het is nodig, daarom doe je het." Wie geholpen wil wor den met het invullen van een formulier, kan op maandag 14 april en woensdag 16 april tussen 13.30 en 16.00 uur en tussen 19.00 en 22.00 uur te recht in het Aktiviteiten Cen trum Vlissingen aan de Hoge- weg 103-105. In het In- en Uitloophuis Vlis singen aan de Vincent van Goghlaan 241a zijn de vrijwil ligers aanwezig op maandag 14 april, woensdag 16 april en vrijdag 18 april van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. In Oost-Souburg zitten de vrijwilligers klaar in het Open Huis naast de kerk in Oost- Souburg op maandag 14 april en woensdag 16 april tussen 9.30 en 12.00 uur en tusser 13.30 tot 16.00 uur. Om het kwijtscheldingsfor mulier in te kunnen vullen moet u kopieeën van de vol gende gegevens bij u hebben: het sofinummer, een strookje van werkgever of uitkerende instantie of van de alimenta tie, uw laatste bank- of giro afschrift, gegevens over even tuele spaartegoeden of schul den, een brief over uw huur en huursubsidie en gegevens ovei de ziekenfondspremies. Na tuurlijk is het van belang uw aanslagbiljet waterschapsla sten en eventuele gemeentelij ke belastingen ook mee te ne men. Als u zo'n formulier nog niet heeft, zijn er ter plaatst formulieren aanwezig. De marine zoekt nieuwe zeehelden door Marcel van der Voort VLISSINGEN/DEN HELDER De Vlootdagen in ma- rinestad Den Helder zijn sinds jaar en dag een grote publiekstrekker. Voor de eerste keer wordt dit evene ment in Vlissingen gehouden. Zaterdag 12 en zondag 13 april keren de marineschepen terug naar hun ge boorteplaats. Een unieke samenwerking tussen defen sie en de Koninklijke Schelde geeft het Nederlands en Belgisch publiek de kans om een kijkje achter de schermen te nemen. De organisatoren verwachten tus sen de veertig en vijftigduizend bezoekers. De marine doet er veel aan om de Zeeuwse Vlootdagen tot een succes te maken. Op het terrein van de Konink lijke Schelde in Vlissingen worden verscheidene schepen voor het publiek opengesteld en exposities zullen het werk van de marine toelichten. Daarnaast zijn er demonstra ties. Met dit evenement wil de marine haar taken, middelen, leef- en werkomstandigheden dichter bij de bevolking bren gen. Luitenant ter zee Robin Middel laat vanuit het kantoor van de marinevoorlichting in Den Helder weten veel van de Zeeuwse Vlootdagen te ver wachten. „De Nationale Vlootdagen in Den Helder trekken nog altijd veel bezoe kers. Toch merken wij dat tachtig procent uit de regio komt en een groot deel van de bezoekers bestaat uit familie leden van het personeel. Van uit de zuidelijke regio's is minder belangstelling. Daar aan willen wij nu iets gaan doen. Wij richten ons met de Zeeuwse Vlootdagen vooral op geïnteresseerden uit Zeeland, Brabant en België. Onze doel groep is het algemene publiek. Eigenlijk willen wij dus aan iedereen laten zien wat wij op zee doen. Dus te vergelijken met een open dag van een be drijf. Verder richten wij ons op de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Met name schoolverlaters zijn voor ons een belangrijke groep." De marinevoorlichter heeft daar een reden voor. Sinds het af schaffen van de dienstplicht moet defensie op andere ma nieren mankracht zien te vin den die de gelederen wil ko men versterken. „Aan voor lichting hebben wij altijd ge daan. Niet alleen tijdens onze Nationale Vlootdagen. Zo'n vijftig keer per jaar zijn wij aanwezig tijdens de meest uit eenlopende evenementen in het land. Daarnaast voeren wij wervingscampagnes via de media. Maar nu zijn wij daar meer op aangewezen. Ik kan niet zeggen dat er een groei is in het aantal aanmeldingen. Wat dat betreft lopen wij niet over van enthousiasme. Vooral voor de technische dienstvlak- ken hebben wij dringend men sen nodig. Ik voorzie daar over drie jaar toch een tekort ont staan. Dat is vooral te wijten aan de concurrentie. Er is in het be drijfsleven veel vraag naar technische mensen op de wal. Dit betekent dat iemand niet snel meer zes tot negen maan den de zee op wil. Omdat de vloot tegenwoordig kleiner is en vooral door het ontstaan van kritische gebieden, waar de hulp van defensie hard no dig is, onstaat er een steeds grotere vaardruk. Het marine personeel is vaker van huis." De marine verzet daarom veel werk om de juiste mensen in S«y V, 4 'kits. «gÉf «e»»' -dg -r f - - m*4 t De marine doet er veel aan om de Zeeuwse vlootdagen tot net zo'n succes te maken als in Den Helder. huis te halen. Onlangs werden bijvoorbeeld uitnodigingen gestuurdnaar scholen in de re gio Zeeland en ook met de mensen uit de streek die heb ben gereageerd op de adver tentiecampagnes is contact gezocht. De genodigden zijn vrijdag 11 april welkom op het Schelde- terrein. Daar maken speciale voorlich ters de bezoekers wegwijs ma ken in de wereld van de mari ne. Voor het grote publiek is er zaterdag en zondag veel te zien. Zes schepen zullen in Vlissingen afmeren. Onder deel van deze vloot is ook de Hr. Ms. Van Amstel. Dit schip uit de Karei Doormanklasse was onlangs nog in het Duitse Wilhelmshaven en vaart via Den Helder naar Vlissingen. ADVERTENTIES Alle 65 winkels van Hans Verkerk Keukens vieren deze week een onwijs Italiaans feest!! Hans introduceert zijn Bella Italia actie. Dat betekent keukens in Italiaanse stijl voor Hollandse prijzen, want Hans verkoopt deze week zijn Bella Italia assortiment voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt krijgt u die dus voor half geld!! Kom snel naar de winkel en profiteer dan tevens van onze snelle beslisserskorting!! GOES RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 ROOSENDAAL NISPENSESTRAAT 10 - 0165-558843 Uw oude TV, video, stereo- en huishoudelijke apparatuur moet u niet weggooien. Ga altijd even langs bij Mikro-Electro. Want wie weet hoeveel Mikro-Electro u nog teruggeeft voor uw afdankertje als u besluit bii Mikro-Electro uw nieuwe apparatuur aan te schaffen. En dat is allicht mooi meegenomen. Dit M-fregat wordt zonodig ingezet voor onderzeeboot en luchtbestrijding. De Hr. Ms. Jan van Brakel was tot voor kort op oefening in het Middenlandsezee gebied. Het standaardjfregat is nu voor klein onderhoud in de thuishaven en vertrekt enkele dagen voor de vlootdagen richting Zeeland. Duikvaar- tuig de Cerberus is ook te be zichtigen. Dit schip wordt in gezet bij het ruimen van mij nen en vliegtuigbommen on der water. Ook voor de Zeeuwse kust is dit vaartuig regelmatig actief. De Hr. Ms. Buyskens is een hydrografisch vaartuig dat het hele jaar door bezig is met het in kaart brengen van de Noordzee. In het kader van de samenwerking met België zal de BNS Narcis getoond wor den tijdens de vlootdagen. De ze mijnenjager zoekt onder andere de mijnen op die in de netten van vissers verstrikt raken en ruimt deze op. Vol gens de marinevoorlichter zal de Belgische marine vaker op Nederlandse bodem van zich laten horen. Sinds juni 1995 bestaat er een nauwe band met de Belgische zeemacht in de vorm van het samenwer kingsverband 'Admiraal Be nelux', waarin beide landen een groot aantal taken ge meenschap jpelijk uitvoeren. Op de valreep is er een extra schip aangemeld. De Franse marine komt met de Fs. Cyb/le, eveneens een mijnen jager. Verder wordt er aan de Zeeuwse Vlootdagen deelge nomen door een Orion mari tiem patrouillevliegtuig van de Marineluchtvaartdienst, twee Lynxhelikopters, de Groep Operationele Eenheden mariniers, de Bootgroep van het Korps Mariniers en de Duik- en Demonteergroep van de Koninklijke Marine. Zij verzorgen verschillende de monstraties verzorgen. De Koninklijke Schelde Groep houdt zaterdag 12 april een open dag en zal zich geduren de het weekeinde presenteren door middel van een tentoon stelling. Volgens marinevoorlichter Robin Middel is de gezamen lijke presentatie een haast voor de hand liggende keus. „De vraag naar maritieme FOTO PIET DAVIDSf eenheden die ingezet kunner worden bij de crisisbeheer singsoperaties is groter dar. ooit. De Koninklijke Schelde Groep speelt hierin een grote rol, want zij verzorgt de nieuwbouw, het garantieon- derhoud en de aanpassingen aan de meeste schepen van de marine. Wij hebben in de loop van de jaren een hele goede re latie opgebouwd. Het is daar om niet voor niets dat wij onze Zeeuwse Vlootdagen presente ren vanaf het terrein van de Konink'/Jijke Schelde." UI Binnenkort mogen we allemaal een tientje meer luis ter- en kijkgeld gaan betalen. Nou ja, mogen, moeten en wel voor regionale televisie uitzendingen. Er was eerst nog wat onvrede onder het kijkerspubliek over het betalen van dat tientje in april, terwijl je er in ok tober pas wat voor terug zag. Er is nu geen ontkomen meer aan, we komen in beeld. Op 14 maart gingen de Zeeuwse Staten akkoord met het voorstel en bij die gelegenheid snorden de camera's voor de eerste keer. Dat gaf bij een aantal Statenleden toch aanleiding tot ander gedrag. Spreken in het openbaar dat zijn ze wel gewend, maar ja, als je op de televisie komt, dat is toch wel even wat anders. Al die trouwe kiezers kunnen je zo maar zien staan. Zeeuwse televisie, dat wordt best leuk, want is het toch zo, als er iets uit je eigen omgeving op de buis komt, dan wil je dat zien. Ook al ben je dat plekje al duizend keer gepasseerd, je zit kijken van 'dat is daar en o ja, dat ken ik ook'. In die streekuitzendingen schuilt ook een gevaar want het oog van de camera registreert wat voor de lens komt. Mevrouw gaat een middagje gezellig naar het strand en zont daar topless. De cameraploeg schiet een sfeerplaatje voor het mooie zomerweer en 's avonds komt zij in volle glorie op het scherm. Of meneer permitteert zich op zo'n dag een jeugdige vriendin en dartelt daarmee in het Zeeuwse streek- nieuws zijn eigen huiskamer binnen. In de vaart der volkeren en de snelle ontwikkelingen in de audio/vi- suele communicatie zijn we zó gewend aan Zeeland TV. Ook de Zeeuwse taele wordt verrijkt. Na 'tekje (het hekje), turgel (het orgel) komt nu tomroeptien- tje. En het kanaal van Sport 7 is nog vrij. Véé kiek- plezier. Cameleon.

Scheldebode | 1997 | | pagina 1