SCHELDEBODE 'Vriendschap is meer dan samen een kaartje leggen' SCHELDEBODE Nieuw bos op boomfeestdag Kampioensvogel Nadere uitwerking Streekplan Rijksweg 57 ORENPROAT woensdag 2 april 1997 Cursus leert vrouwen vriendschappen te sluiten weerbaar Tuinfeest Leven met de angst dat de kinderen het volgende slachtoffer zijn Amsterdam Vluchtverhaal KOMETENAVOND - De volkssteiTenwacht 'Philippus Lans bergen' aan de Herengracht 52 in Middelburg houdt op vrijdag 4 april vanaf 20 uur een kometenavond. Er worden dia's over ko meten vertoond en bij helder weer worden telescopen opgesteld om de Hale-Bopp komeet te bekijken. Het is aan te raden een verrekijker mee te nemen. CHINEES PENSEELSCHILDEREN - Bij galerie Hannelore Meyaard aan de Hendrikstraat 8 in Vlissingen begint op donder dag 3 april of dinsdag 8 april een cursus sumi-e, een Japanse drie-inktentechtniek, en chinees penseelschilderen. Voor inlich tingen en aanmelding: 413082. KINDERDISCO - In De Schommelaer aan de Irislaan in Vlis singen is op 9 april een kindedisco voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het begint om 14 uur en duurt tot 17 uur. Op 11 april is er van 19 tot 22 uur disco voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Entree 1,50 gulden. MEUBELKUNST - De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft een lezing over koloniale meubelkunst, die in de 17, 18e en 19e eeuw werd gemaakt in de lokale productie-centra van de VOC in Indo nesië, Sri Lanka en India. De lezing begint om 20 uur en wordt gehouden in het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat in Middel burg. Het kost 10 gulden, ZVU-leden betalen 5 gulden. WOONZORGCENTRUM - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren in Domburg een bijdrage toegekend van 25.000 gulden voor de kos ten van inrichting van de gemeenschappelijke ruimte in het Woonzorgcentrum in Amemuiden. SPEELGOEDBEURS - Peuterspeelzaal 't Speeltuintje in Oostkapelle houdt op vrijdag 4 april een voorjaarskleding-, speelgoed-, bed-, box- en buggybeurs. Er is ook verkoop van po sitiekleding. De beurs wordt gehouden in het hervormd gemeen tecentrum aan de Dorpsstraat in Oostkapelle. PRAATAVOND - Op vrijdag 4 april is er in buurthuis Alde- gonde, Westerzicht 386 een praat/dansavond voor alleenstaande 25-plussers. Aanvang 20.30 uur. ONDERWATERARCHOLOGIE - Op uitnodiging van de Ar cheologische Werkgemeenschap voor Nederland, afdeling Zee land, vertellen Fred Talie en Ad Beerens op vrijdag 4 april in de Zeeuwse Bibliotheek over het werk onder water. Er worden vi deo-opnamen vertoond van het onderzoek naar de resten van de Romeinse brug bij Cuijk. SCHARENSLIEP - De chr. gemengde zangvereniging 'Één in Geest en Sreven' geeft op vrijdag 4 april een uitvoering samen met toneelvereniging 'Serooskerke'. De zangvereniging brengt enkele liederen ten gehore van onder andere Hendrik Andriessen en Antoon Maessen. De toneelvereniging speelt de klucht 'De ge slepen scharensliep'. De avond wordt gehouden in de Zandput. Voorverkoop vanavond tussen 18.30 en 20 uur bij Bram Francke, Noordhoutstraaat 17, Serooskerke. Entree 10 gulden, kinderen 5 gulden. Op 5 april is er nog een uitvoering van de klucht met na afloop dansen met de Toutages. KOERSBAL - In Ons Huis in Meliskerke wordt op 8 april een koersbalmiddag voor 55-plussers van 14 tot 16 uur. Alle 55-plus- sers in Meliskerke zijn welkom. COC - De GGD belegt op donderdag 10 arpil een voorlich tingsavond voor vrouwen over HTV en aids in COC-café Goud- waard aan de Lange Noordstraat in Middelburg. OUDHEIDKAMER - Oudheidkamer Aldegonde belegt van avond in het sociaal cultureel centrum Het Bolwerk in Souburg een bijeenkomst met een lezing met dia's over de geschiedenis van de voormalige kerk en parochie van Wester-Souburg. Aan vang 20 uur. SPPORZOEKEN - Bij Artemis, buro voor vrouwenhulpverle ning aan de Koudekerkseweg in Middelburg, begint op maandag 14 april het project Spoorzoeken, een stimuleringsproject om vrouwem (weer) op de rails te krijgen. Spoorzoeken bestaat in eerste instantie uit drie groepen. Groep 1 een praaatgroep, groep 2 met creatieve vorming, muziek en sport en groep 3 waarin ver koopbare producten gemaakt worden. De eerste grep begint op 14 april. Voor inlichtingen: 642979. VOORJAARSMODESHOW - In Rehoboth in Oost-Souburg wordt op dinsdag 8 april een voorjaarsmodeshow gegeven m.m.v. van Corrin's Mode uit Middelburg. Aanvang 14 uur, kaarten kosten 3,50 gulden en zijn verkrijgbar bij de beheerder van Bachten Poorte en op 8 april aan de zaal. FRANS - De ZVU start op dinsdag 8 april een cursus Frans op Reis in het bureau aan de Spanjaardstraat. De cursus is bedoeld voor mensen met een basiscursus van de Franse taal, die hun kennis wat op willen frissen. Aanmelding: 634800. STREETDANCE - In het Activiteitencentrum voor uitke ringsgerechtigden aan de Bonedijkestraat start op 14 april om 13.30 uur een cursus streetdance. De tweede avond is op donder dag 17 april om 20 uur. Het kost 1,50 gulden per keer. Opgeven bij Ingrid Hamers, Bonedijkstraatl55, tel. 414660. SUPERFEEST - De Goudvinken geven een super groot feest op zaterdag 5 april m.m.v. een grote tirolerband en het rainbow trio in ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Midfdelburg. De zaal is open om 19.30 uur, De entree is 10 gul den. BOSWACHTER - Op zondag 6 april is er vanuit het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle de eerste rondleiding van het seizoen met de boswachter van Staatsbosbeheer door het bos van de Manteling. Aanvang 14 uur, deelname een rijksdaalder. Aan melden vooraf bij het museum. LIEDEREN - Cécile van de Sant (alt-mezzo) en Thom Bollen (piano) geven op uitnodiging van de Vereniging vrienden van het Lied een concert in de Kloveniersdoelen op zondag 6 april om 15 uur. Op het programma staan werken van onder meer Haydn, Barber en Montalvatge. Toegang 5 gulden voor leden en 17,50 gulden voor niet-leden. SPEELGOEDBEURS - In gebouw Irene achter de ger. kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg wordt op donderdag 10 april van 9.30 tot 11 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden van 9.30 tot 11 uur. De helft van de opbrengst gaat naar het Rode Kruishuis Mappa Mondo in Wezep, waar ernstig zieke kinderen worden verzorgd. ROMMELMARKT - Op 5 april wordt er van 9 tot 13 uur in het clubhuis van de GPC voetbalvereniging aan de Bosweg in Vlis singen een rommelmarkt met verloting gehouden. MEIDENMETAL - Op vrijdag 4 april is in de Piek in Vlissin gen de eindpresenttie van de muziekworkshop voor meiden. Op deze avond treedt ook de meidenmetal/crossoverband Beltane op. De deuren gaan open om 21 uur. Tot 21.15 uur is de entree gratis, daarna kost het 5 gulden. Op zaterdag 5 april is er een dubbeloptreden van de hardcoreformaties Fight Against Time en Uppercut. De laatste band presenteert dan de eerste cd. Van 21 tot 21.15 uur is de entree gratis, daarna betaal je 7,50 gulden. WELKOMDIENST In de Hoeksteen in Middelbur wordt op zondag 6 april om 18.45 uur een bijzondere welkomdienst gehou den. RHYTHM AND BLUES - De rythm and blues-formatie Rodi Dean treedt op zaterdag 6 april opin zaal Schuttersjof in Middel burg. Het begint om 17 uur. COLLECTE - Deze week houdt de internationale organisatie ZOA-vluchtelingenzorg een collecte voor vluchtelingen in Azië en Afrika. GASTGEZINNEN - Europa Kinderhulp is nog op zoek naar gastgezinnen voor kinderen uit Londen, Berlijn, Hannover, Pa rijs en Nederland. Het is de bedoeling dat de kinderen drie we ken in de zomervakantie komen logeren. Voor informatie: Ma rion Schnijder, tel. 616839. door Tannie van Eek MIDDELBURG In een tijd waarin relaties regelmatig worden verbroken of op z'n minst tijdelijk haperen, waarin familiebanden steeds losser worden en famieleden niet meer zoals vroeger in de zelfde omgeving blijven wonen, blijkt het hebben van een vrien denkring steeds belangrijker. Wanneer we om wat voor reden dan ook alleen komen te staan is een goede vriendschap van grote waarde. Educatief Centrum Walcheren heeft vooral bij alleen staande, vaak oudere vrouwen, de behoefte aan vriendschap on derkend en biedt daarom al enkele jaren vrouwen de mogelijkheid een cursus te volgen die 'Vrouw en Vriendschap' heet. In een prettige sfeer leert cur susleidster Ans Leek in twaalf bijeenkomsten op woensdag middag hoe nieuwe vrienden gemaakt kunnen worden en - meer nog - hoe die vriend schappen voor lange tijd te on derhouden. Een leven lang kan men daar voordeel van hebben, maar zoals met alles er moet aan gewerkt worden. In een van de eerste lessen wordt de cur sisten heel duidelijk gewezen op het belang van 'werken aan jezelf', want wie positief is, wie zichzelf waardeert zal onder vinden dat vrienden makkelij ker worden gemaakt. 'Eerst vriendschap sluiten met jezelf' is dan ook de belangrijkste raad die Ans Leek de cursisten mee geeft. De cursus omvat dan ook meer dan het leren aanknopen van vriendschappen; vrouwen wordt daarnaast geleerd zich weerbaar op te stellen, op te ko men voor zichzelf. Nog te vaak blijkt ook in vriendschappen dat de een te veel geeft en de ander hoofdzakelijk neemt. Voor een goede vriendschap moet tijd nemen. foto ine bloemen Hierin moet een evenwicht worden bereikt. Het bewaken van eigen grenzen is een cursus onderdeel. Van belang zijn meerdere vriendschappen, om dat het nu eenmaal niet moge lijk is bij één persoon alles te vinden wat men zoekt. Wie uit het leven wil halen wat er in zit zal dus meerdere vrienden moe ten hebben. In een cursusmid dag wordt hierover gepraat. 'Het konvooi van relaties' heet dit deel. Kennissen, daar ontbreekt het ons vaak niet aan. Helaas haken ze vaak af als we ze nodig heb ben. Het leven is nu eenmaal wat gecompliceerder dan sa men een borrel drinken en een tuinfeest houden. De cursus leert vrouwen hoe zij van ken nis naar vriendin kunnen gaan, hoe van oppervlakkig tot dieper contact te komen. In vriend schappen blijven ons ook te leurstellingen niet bespaard. Dit wordt ook besproken in een van de lessen. Bij elke les hoort een kleine huiswerkopdracht, waarbij de docente steeds aan geeft dat niets hoeft en alles mag. De twaalf bijeenkomsten zijn eenmaal per week op woens dagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur en starten eind april begin mei. De cursus kost 45 gulden en wordt gegeven in Middel burg, Latijnse Schoolstraat 10. Telefoonnummer: 0118 616278. Wie belangstelling heeft voor deze cursus kan vragen naar begeleidster Ans Leek. Een fol der met aanmeldingsbon wordt op aanvraag toegestuurd; tele fonisch aanmelden kan ook. Elke cursusmiddag wordt afge sloten met een kort gedicht of verhaal. Ida Vos dichtte het vol gende: je hoeft niet/in woor den/te praten/met mij/je hoeft niets /in woorden/te zeggen/je hoeft alleen maar/en dat is ge noeg/je arm om mijn schou ders/te leggen. Regels die hel der zeggen dat vriendschap veel meer is dan samen wandelen, fietsen, een kaartje leggen en uitgaan. Ook elkaar steunen en troosten als dat nodig is hoort erbij. „In dit land voelen wij ons vrij" ZEELAND - Met het oog op een toekomst is er voor veel mensen in deze wereld maar één uitweg: vluchten. Dat geldt ook voor Anouscka en Vova en hun zonen Haik en David. Vluchten met achterlating van alles wat hun lief was uit Armenië. Ze moesten weg. Weg uit hun eigen land, waar hun leven niet langer zeker was. Omdat hun godsdienst niet werd toegestaan, om dat Vova met een pistool tegen zijn hoofd gedwongen werd te tekenen voor militaire dienst. Gevlucht uit angst opgepakt en gevangen gezet te worden. Leven met de gedachte dat hun kinderen de volgende slacht offers zullen zijn. Via Moskou kwam het gezin in Nederland terecht. Twee maal werd negatief beschikt op hun asielaanvraag. Het spookbeeld van uitgewezen worden doemde op, maar INLIA-Zeeland (Inter kerkelijk Netwerk van Lokale Initiatieven t.b.v. Asielzoekers) schoot te hulp en probeert nu een basis te leggen voor een nieuwe toekomst. In afwachting van een positieve beslissing is aan de vier asielzoekers onderdak verschaft. Ze leven als onderduikers in de illegaliteit; hun gezichten zijn getekend, in hun ogen de blik van leven tussen hoop en vrees. In een klein huis, dat inderhaast is ingericht, wonen Vova, An ouscka, Haik en David. Ze zitten in de met gebruikte meubels in gerichte huiskamers en zijn in gesprek met Gommert Burger coördinator van de Stichting IN LIA-Zeeland die uitgeproce deerde asielzoekers helpt. Is er al goed nieuws? Vova, van beroep electrotechnisch ingenieur, spreekt net als de andere gezins leden, redelijk Nederlands: „Wij woonden in een stad in Abgazie en ik zal vertellen waarom wij gevlucht zijn. Ons geloof is Jeho va Getuige, dat werd niet geac cepteerd, daar kregen wij pro blemen mee. Een andere reden was dat wij tot de Armeense be volkingsgroep behoorden. Door dat de Sovjet Unie uiteen viel gingen vele landen hun eigen koers varen, de situatie werd on houdbaar. De uiteindelijke reden was het begin van de oorlog. Ik werd opgeroepen voor militaire dienst maar van uit mijn geloofs overtuiging kan ik niet op ande re mensen schieten, andere men sen doodmaken. Ik zal alles doen, rustig werken, maar geen mensen doden. Toch moest ik komen en werd gedwongen om een papier te ondertekenen dat ik in het leger zou gaan. Met een pistool tegen mijn hoofd werd ik daartoe gedwongen. Diezelfde nacht ben ik gevlucht, naar Mos kou. Na vier weken kwamen An ouscka en de jongens mij achter na en werden wij herenigd. Ze hadden een goede manier ge zocht om er te komen, zodat ze niet opgepakt zouden worden." Vova beleeft de hele situatie op nieuw en de emoties worden hem bijna te veel. In Moskou moest hij geld zien te verdienen om naar het Westen te kunnen rei- 1 Berooid, heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. zen. Opnieuw problemen. An ouscka legt uit wat er speelt: „Vova moest werk zoeken, maar als je je niet kunt legitimeren dat je in Moskou mag zijn dan wordt je opgepakt. Moskou was een tussenstation, daar konden we niet lang blijven. Het was om even te overleven en vervolgens een goed heenkomen te zoeken. We kregen een visum voor Duits land en we zijn doorgereisd naar Amsterdam. In Moskou hadden we treinkaartjes gekocht van ie mand die daar in handelde. Op het Centraal Station in Am sterdam riepen Haik en David, die engels spreken, een taxi aan die hen naar een Asielzoekers Centrum kon brengen. Haik, die tekentalent heeft, doet het woord: „We kwamen terecht op Schiphol-Oost, maar die opvang is alleen voor asielzoekers die per vliegtuig arriveren. 'U mag hier niet eens zijn' werd gezegd en de deur ging voor onze neus dicht. Daar sta je dan in het donker. We probeerden te liften. Op den duur stopte een jongen en die zorgde dat er politie kwam. Om dat het al zondag was konden die niets voor ons doen en zeiden 'kom maandag maar terug'. In een ziekenhuis mochten we tele foneren naar een goedkoop hotel voor de overnachting. De volgen de dag kwamen we in Zevenaar terecht en werden we geschei den. We werden ondervraagd en zagen elkaar dagenlang niet; dat was een zeer onzekefe situatie. Als je naar je familie vroeg werd er zo maar wat gezegd: 'die is hier niet meer, die is naar een an dere stad'. Na de hereniging gin gen we naar het opvangcentrum in Zwolle en vervolgens naar het AZC in Goes." Gommert Burger vult aan: „Toen zij nog in het AZC Goes woon den, kregen deze mensen twee maal een negatieve beschikking en dat betekent dat ze uitgezet worden. Zij moesten binnen kor te tijd Nederland verlaten. Re den: uit het vluchtverhaal is de reden niet aantoonbaar. Het is toch ook heel normaal als je ge kozen hebt om daar te wonen dat je vecht, schiet en doodt? Is je ge loof niet goed, dan neem je toch een ander. Geen vrijheid van me ningsuiting? Dan houd je je mond maar dicht. Als je dat alles nu niet wilt dan zoek je naar een oplossing, in dit geval vluchten. Wanneer er hier geen bewijs is, worden veel mensen gedwongen de illigaliteit in te gaan." Meestal is de nood erg groot on der de uitgeprocedeerde asiel zoekers, maar INLIA-Zeeland gaat nauwkeurig na of er per spectieven en gronden zijn. Als dat redelijkerwijs te verwachten is wordt er naar tijdelijk onder dak gezocht zodat de betreffende asielzoeker wat tot rust kan ko men en alles op een rijtje kan zet ten. Gommert Burger: „Het dos sier van Vova en zijn gezin was behandeld en het geheel was te rug te voeren op discriminatie. De eerste ontmoeting met Vova staat mij nog goed bij. Op een donderdagmorgen zat ik in ver gadering toen om half elf, wat helemaal niet kon, Vova boven aan de trap stond met een tolk. Het angstzweet brak hem overal uit. Nog nooit had ik zoiets ge zien, uit al zijn porieën kwam vocht. Dat was echt niet nor maal. Hij deed zijn verhaal liep naar binnen en buiten en Vova was weg. Vier dagen later belde er iemand op, of ik een oplossing wist voor een gezin, en dat was het gezin van Vova. Of ik er een oplossing voor wist. Neem maar mee naar huis zei ik. Maar nee, ze werden ergens in een dorp ge dropt en troffen daar gelukkig twee dames die vanuit hun men selijkheid voor hen gezorgd heb ben. Nu zitten ze hier en probeer ik de lichtpuntjes voor de 'illega len' er uit te pikken." Anouscka, moeder van het gezin en pianolerares, geeft de hoop op een goede afloop niet op: „Wij hopen op korte termijn legaal te worden. Wij zijn nu al heel tevre den, er zijn veel vriendelijke mensen om ons heen. Wij voelen ons vrij." verschijnt in een oplage van 49 300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg. Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.privé: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 460594 Ad Roos, tel.: 0118-602860/06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 633535 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195/06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. Copyright c 1996 UitgovorvriMlschappij Zuidwest - Nedettand B.v. MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland heb ben de streekplanuitwerking Rijksweg 57 vastgesteld. Daar mee staat deze verbinding tussen de Dammenweg langs de kust en Rijksweg 58 bij Middelburg op de planologische kaarten getekend. Het is nu aan de gemeente om in hun bestemmingsplannen het tracé en de wegaansluitingen na der uit te werken en de juridische gevolgen daarvan te regelen. De provincie koos voor de streekplanuitwerking, omdat al vrij spoedig met de uitvoering kan worden begonnen (1999) en wachten op het nieuwe streek plan Zeeland de voortgang te zeer zou vertragen. Rijksweg 57 wordt opgewaardeerd ten op zichte van de regionale weg die hij vervangt tot 'een weg van het nationale hoofdwegennet'. In de streekplanuitwerking staat wel een aantal zaken genoemd dat bij nadere inrichting en in passing van de weg aandacht moet krijgen. Het gaat dan om aansluitingen van andere wegen op Rijksweg 57, een parallelweg en ongelijkvloerse kruisingen voor landbouwverkeer en fiet sers, voorzieningen voor recrea- tieverkeer en openbaar vervoer, het voorkomen van aantasting van cultuurhistorisch erfgoed, zoals Fort den Haak en archeolo gische vindplaatsen en - voor dit blad meer van belang - geluids hinder en belangen van natuur en landschap. In Middelburg én Sint Laurens vermindert de geluidshinder, dat is een van de redenen voor de aanleg, maar het is nog niet dui delijk hoe het uitpakt voor Nieuw- en St.-Joosland, het dorp Vrouwenpolder en camping 01- menveld. Bij nadere detaillering zal men daarnaar moeten kijken. Wellicht zullen er extra maatre gelen nodig zijn om de geluids hinder hier te beperken. Vast staat dat aanleg van Rijks weg 57 tot natuuraantasting leidt, ondanks het feit dat de nieuwe weg voor een groot ge deelte het bestaande tracé van de regionale weg (SW 31) volgt. In het gedeelte Veersedam tot de aansluiting van Vrouwenpolder doorkruist het tracé een be schermd natuurmonument (duinlandschap) en in het deel Serooskerke - Middelburg zal de weg door een nog vrij gaaf ge bied (poelgronden) lopen met als kenmerken zoutminnende be- groeing, drinkputten, weidevo gels en wintergasten. Bij de uit werking is het zaak de verloren gegane natuur te compenseren en aantastingen van het land schap zoveel mogelijk met ver zachtende maatregelen accepta bel te maken. Rijksinstanties, provincie, ge meenten en natuurorganisaties zullen samen een compensatie plan opstellen. Zeker in het nieuw aan te leggen weggedeelte kan een goede landschappelijke inpassing tot vermindering van de landschappelijke schade lei den. Er is voldoende geld voor opgenomen in de begroting. De streekplannota plus ant woordnota is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 Middelburg, tel. 0118-631400. (Bron: Milieutijdingen maart 1997). WESTKAPELLE Het was een bijzondere dag voor de leer lingen van groep 7 en 8 van de basisscholen in Westkapelle, de nationale boomfeestdag op 19 maart. Niet alleen waren zij uitverkoren om een begin te maken met de aanleg van een nieuw bos bij Westkapelle, maar ook mochten ze er nog een naam voor bedenken. Het werd een naam die zijn wortels heeft in het Westkappelse dialect: 't Wasschappelse Bos. Ook wie niet in Westkappelle woont, zal weinig moeite hebben om de betekenis te begrijpen. Drie scholieren hadden deze naam onafhankelijk van elkaar be dacht: Stefanie Franke, Joni Hengst en Kris Pouwelse. In aanwezigheid van zestig kleu mende scholieren werd de nieu we naam onthuld door burge meester mevrouw de Bruyn, ge deputeerde drs. G.L.C.M. de Kok en de voorzitter van de Landinrichtingscommissie mr. B.J. van Putten, tot voor kort burgemeester van Mariekerke. Ook de leerlingen van de groe pen 7 en 8 van scholen in Mid delburg en Vlissingen plantten bomen op verschillende plaat sen. De weergoden hadden voor groeizaam weer gezorgd: het water viel bij tijd en wijle met bakken uit de hemel. Ondanks dat goede boomplant zal het nieuwe bos bij Westkapelle pas over zo'n jaar of tien volgroeid zijn. Met een variatie op het al oude gezegde: 'boompje groot, plantertje ook'. foto piet davidse VLISSINGEN Ingstrid Strijd, kapster en visagiste, werk zaam m kapsalon Mystic, is op 17 maart tijdens de Beauty Tra- de in Utrecht Nederlands kampioen fantasy make-up/body- painting geworden. Het onderwerp voor de wedstrijd was 'pa radijsvogel'. Ingrid Strijd transformeerde binnen de toegesta ne anderhalf uur tijd haar model tot een prachtige pauw. Ze ontwierp alles zelf. In het verleden volgde ze de opleiding aan de Art Academy in Antwerpen, waar ze les had in grimeren, special effects, drie-demensionale maskers en hoofdtooien. In de afgelopen twee jaar won ze verschillende prijzen, zoals de txoeede prijs tijdens het filmfestival in Brussel en de jury hoofdprijs in Antwerpen.

Scheldebode | 1997 | | pagina 11