de Golfbaan GRATIS APPARATEN ACCESSOIRES De 'raarderder' avonturen van Alice Vrijwilligers gevraagd voor buiten en binnen E ZIJNEN Vroege vogels 32b^ Q-6 Strand, zee, fruit en bloemen Dorpsraad Biggekerke Carnaval in Oost-Souburg GROENKALENDER Vacaturebank op open dag Milieu Educatief Centrum LU N LU O O z woensdag 5 februari 1997 V *n Pittig fees bouw ie op Tel. 418653 O kraan zeeppomp afvalemmer koelkast tegels verlichting bestekindeling ©afzuigkap ELKE W E EK HUIS AAN HUIS 0 P W A L C H E R E N ^7 J Aan de Boerendijk in Heinkenszand ligt de begraafplaats voor dieren Huiduc zeeland. Niet alleen hon den en poezen vinden hier een laatste rustplaats ook een bok. een papagaal en konijntjes heb ben er een plekje gekrege. Taalgebruik Nepsoepschilpad Wegens verbouwing zijn wij gesloten van maandag 10 februari t/m zaterdag 15 februari. WINKEL Nieuwe Burg 27 Middelburg Nu ook maat 48 in onze collectie dames^mode Stjacobspa^sage 31 Vlissingen GEUZENBROODJE BOSSCHEBOL 4 halen 3 betalen CH0C0-B0S- VRUCHTENCAKE Nu 5.95 Visgeluk V^SE BIBüOr^ ^■4^pOEL8\3^ Burg. v. Woelderenlaan 5 - Vlissingen OOSTKAPELLE Arienne Molenaar uit Zoutelande expo seert aquarellen van strand- en zeegezichten, fruit en bloemen in het Toeristisch Centrum 'Oranjezon' aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Als geboren Oostkapelse is zij zeer vertrouwd met het Zeeuwse landschap. Zij wordt steeds opnieuw gefasci neerd door het strand, de duinen en de weidse vergezichten. Behalve het schilderen van Zeeuwse en Franse landschappen zij volgt regelmatig schildercursussen in Nederland en Frankrijk heeft het schilderen van fruit haar interesse. De expositie loopt tot eind april. BIGGEKERKE De Stichting Dorpsraad Biggekerke houdt op 6 februari haar tweede jaarvergadering. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Dorpshuis in Biggekerke. Voor de- pauze brengt de raad verslag uit van de zaken die afgelopen jaar speelden. Daarna komen de politie-agent van Biggekerke en de brandweercomandant aan het woord. Er is gelegenheid tot vragen stellen. OOST%SOUBURG Onder het motto 'Laat je gaan, even niks aan je hoofd' gaat de carnavalstichting Oost-Souburg de carnavalstijd in. Prins Ricardo den Eerste en zijn gevolg be zochten al de bewoners van 'Ons Plekje' in Vlissingen en 'Der Boede' in Koudekerke. Vanavond is het feest voor de bewoners van 'Arduin'. Met medewerking van Van Fraassen Tours en de Taxicentrale Middelburg worden de driehonderd feestgangers naar het Arsenaaltheater vervoerd. Op vrijdag ontvangen de prins en zijn gevolg 's middags in het Arsenaaltheater de be woners van Ter Reede, terwijl 's avonds de leerlingen van Scholengemeenschap Scheldemond uit hun dak kunnen gaan. Het kindercarnaval is op zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur in Café De Concurrent. ADVERTENTIE Blili Het is carnaval bij Hans oven Verkerk. Bij aankoop van een complete V kookplaat keuken ontvangt boiler GOES: RINGBAAN WEST 2b - 01 13-216451 ROOSENDAAL: NISPENSESTRAAT 10 - 0165-558843 LANDSCHAP STICHTING HET ZEEUWSE De winter is volgens de kalender nog lang niet voorbij, maar toch maken sommige vogels al aanstalten om met het broedsei- zoen te beginnen. Eenden kunnen zelfs nu al met hun jongen rondlopen, maar dat zijn steevast stadsbewoners. Die zijn vol gens sommigen bijna net zo van de natuur vervreemd als veel van hun menselijke plaatsgenoten. Als bewijs voor deze stel ling wordt dan aangevoerd dat het meestal bastaarden tussen wilde en tamme eenden zijn, die zich van de kalender niets aantrekken. Dat mag dan waar zijn, maar let dan eens op de - onverdacht raszuivere - houtduiven. Toegegeven, ze zijn niet alleen in de stedelijke omgeving maar ook op het platteland in februari al druk in de weer met de gezinsplan ning. Maar het is onmiskenbaar dat houtduiven die in de stad wonen voorlo pen op hun col lega's in de pol der. Weten schappers geven daar verschil lende verklarin gen voor. Om te beginnen is daar het tempera tuurverschil. Menselijke invloeden zorgen er voor dat er een hogere tempe ratuur heerst in het stedelijk milieu. Weliswaar gaat dat om minieme verschillen maar in de natuur geven vaak kleine ver schillen juist de doorslag. Wat wellicht minstens even zwaar telt is de beschikbaarheid van voedsel. Het is een algemeen voorkomend verschijnsel dat vogels hun voortplantingscyclus afstemmen op het voedselaanbod. Voor een vegtariër als de houtduif valt er vroeg op het jaar in de stad duidelijk meer te bikken dan in de polder. Broodkruimels, gemorste granen en rijkgedekte voedertafels - maar ook spruitjes in de volkstui nen - zijn nu eenmaal gebonden aan een menselijke omgeving. En in de meer ongerepte natuur zijn zaad etende vogels voor een groot deel aangewezen op de rijpe zaden van onkruiden en landbouwgewassen. Niet dat ze wachten totdat die voorhan den zijn, maar hun biologische klok geeft feilloos aan wanneer de broedtijd kan beginnen, om te zijner tijd voldoende voedsel voor het kroost te kunnen vinden. Vroegbroedende stadsvogels zijn niet 'van de natuur vervreemd', maar net als hun soortge noten in de polder optimaal aangepast aan hun omgeving. SCHELDEBODE Valentino, verkleed als clown Spuit Elf. reikt op zater dag 8 februari bloemen uit in het hart van Middelburg ter gelegenheid van Valentijnsdag. De geschiedenis van Nederland herleeft op oude Polygoonjour naalbeelden. De periode 1940 tot 1950 is nu uitgebracht op video. Minitheater met toneelbewerking 'Alice in Wonderland' MIDDELBURG - In het Mi nitheater aan de Verwe- rijstraat in Middelburg gaat op zaterdag 8 februari om 20.30 uur het toneelstuk 'Ali ce, Alice' in première. Het is de toneelbewerking van 'Alice in Wonderland', het bekende kinderboek van de Engelse schrijver Lewis Carroll. De re gie is in handen van Josien de Graaf, die er haar studie als docent drama/regisseur mee af hoopt te ronden. Alice in Wonderland is voor het toneel bewerkt door Carel Alpenaar en Paul Windsant en kreeg de titel 'Alece, Alice' mee. Het gaat over een klein meisje, dat in een wondere wereld verzeild raakt en zich daar nieuwsgierig en doortastend doorheen slaat. In het verhaal zit Alice aan de waterkant met haar zusje, als plotseling een wit konijn voorbij komt draven. Kenne lijk met haast, want Alice hoort hem zeggen „O jee, o jee, ik kom vast te laaat!". Alice, die zich wel wat verbaast over het pratende konijn met een vestzakje en een een horloge, volgt hem in zijn holletje. Dan volgt een val door het konij nenhol en vanaf dat moment is niets meer normaal. Alice be landt in een omgekeerde we reld, waar alles wat zij tot- dantoe geleerd heeft op losse schroeven komt te staan. Ze ontmoet zeer vreemde figuren, die haar allemaal nogal on vriendelijk te woord staat. Dieren en zelfs levenloze voorwerpen kunnen spreken, de tijd bestaat niet meer en Alice zelf verandert voortdu rend van grootte. Allemaal nogal beangstigend en merk waardig. Of zoals Alice zelf zegt: „raarderder en raarder der..." Josien de Graaf heeft in Zee land al verschillende voorstel lingen geregisseerd, onder meer bij het Middelburgs Theater, De Zeeuwse Komedie in Vlissingen en Amateurthea terschool De Ambitie. Zij be haalde in 1986 het propaedeu- se van de opleiding docent drama/regisseur aan de thea terschool in Amsterdam. Daarna werkte zij voor een professionele kindertheater groep en behaalde het certifi caat voor middenkaderregis seur. In 1995 besloot zij alsnog het diploma docentr drama/regis seur te behalen en meldde zich aan bij de toneelacademie in Maastricht, waar ze na selec tie kon instromen in het twee de jaar. Ze hoopt haar studie deze zo mer af te ronden. 'Alice, Alice' is haar afstudeerproject. „Als kind was ik al geboeid door het moedige meisje Alice", vertelt ze over de productie. „Ik vond het toen een beang stigend boek. Iedereen deed onvriendelijk en Alice moest veel 'enge' figuren trotseren. Nu, vele jaren later, heb ik het boek opnieuw gelezen. De hu mor in het boek, die als kind gemist heb, sprong er nu voor mij heel duidelijk uit. Ik hou van het taalgebruik van Lewis Carroll; de woordspelingen, het letterlijk nemen van de taal." In het stuk spelen mee Nina de Waal als Alice, Gerard Baijens als Dodgson en hoedenmaker, Ronald Mondeel als konijn, Sitah Lampert als hertogin en jury, Kees Bayens als Maartse haas en muis, Jan Camijn als zevenslaper, zoon kreeft, nep- soepschildpad en pup, Ma rianne Minnaard als harten koningin en lorre, Roelie van de Velde als griffioen, zusje en kat, Eric Gijsbers, hartenko ning en dodo, Heieen Wolf als rups, kikkerlakei en beul, Carla Roghair als rups, visla- kei en schoppen twee, Kathe Postema als schoppen vijf, rups en kokkin, Jacqueline Eversen als schoppen zeven en rups en Pim Lokerse als kreeft, hartenboer en rups. De speeldata zijn op 8, 15, 22 en 23 februari; 1, 8, 15, 22 en 20 maart; en op 4, 6 en 12 april. De voortellingen op 23 februa ri en 6 april zijn matineevoor stellingen en beginnen om 14.30 uur. De andere voorstel lingen beginnen om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorverkoop bij Bruna-Loeks Boekhandel aan de Lange Delft in Middel burg. 1 Een scène uit 'Alice, Alice! FOTO LA LINEA VLISSINGEN In het milieu Educatief Centrum 'De Kloek' aan de Korenbloemlaan 5 wordt op zater dag 8 februari een open dag gehouden. Tussen 10.00 tot 13.00 uur is er een informatiemarkt, waar de vele natuur- en milieuorganisaties die in Zeeland en met name op Walcheren actief zijn, zich presenteren. Ver der worden er demonstraties natuurtuinonderhoud gegeven en zijn er allerlei kinderactiviteiten. Fotre- portages geven een beeld van het vrijwilligerswerk van hetZeeuws Landschap, de Stichting Landschaps beheer en het MICMEC. Wie interesse heeft in het vrij willigerswerk, kan de vacaturebank raadplegen. Een profielschets van de ideale vrijwilliger bestaat niet volgens coördinator Els Huibregtse van de MICMEC. "Mensen hebben verschillende overwegingen om dergelijk werk te gaan doen. De een wil praktisch bezig zijn, lek ker buiten in de natuur, terwijl de ander het uit idealisme doet. Het belangrijkste is denk ik, dat de vrijwilliger het gevoel heeft zinvol bezig te ziijn." Het MIC MEC beheert een vacaturebank voor vriijwilligers en wie daar een sin bladert, valt de enorme variëteit van het vrijwilligers werk op. Een greep: de stichting Floron, die de flora van Neder land in kaart brengt, zoekt vrij willigers met plantenkennis, de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) zoekt redactieleden voor het tijd schrift Wantij. Ook is de ZMF op zoek naar vrijwilligers voor de planologiewerkgroep. Deze werkgroep houdt zich bezig met het bewaken en becommentarië ren van bestemmingsplannen in Zeeland, Verder zoekt de ZMF vrijwilliers voor de waterwerk groep, die zich in brede zin bezig houdt met de waterkwaliteit in Zeeland. Het Milieu Educatie Centrum (MEC) zoekt vrijwilli gers voor de werkgroep Voetpa den (voor deze vacature worden wel wandelaars gevraagd) en be geleiders voor de natuuractivitei- ten. Voor het Weidevogelproject, dat binnenkort van start gaat, wor den publiciteitsmedewerkers ge vraagd. Zijkrijgen eerst een trai ning en gaan vervolgens in het broedseizoen op zoek naar nesten van weidevogels zoals scholek sters, kieviten en tureluurs. Deze vogels ondervinden vooral pro blemen door vroeg en massaal maaien, waardoor veel legsels sneuvelen. De vrijwilligers kun nen agrariërs helpen met het op zoeken en markeren van nesten, zodat deze niet weggemaaid of door het vee vertrapt worden. "Het is niet zo dat wealleen vrij willigers zoeken die de hele dag in de natuur willen sjouwen", zegt Els Huibregtse. „Er zijn ook Kinderactiviteiten bij het MICMEC. altijd mensen nodig die admini strative werkzaamheden verrich ten, onderhoudsklussen aan wil len pakken of voorlichtingswerk zaamheden op zich willen ne men." Natuurlijk is het voor sommige werkzaamheden mak kelijk als je bepaalde vaardighe den in huis hebt, maar de organi saties zorgen zelf altijd voor goe de begeleiding en scholing. Dat ADVERTENTIES collectie '95—'96 Vraag naar de voorwaarden. Brillenmode Contactlenzen Korte Delft 3 - Middelburg - 0118-641117 betekent wel, dat van de vrijwil ligers voldoende inzet verwacht wordt: vrijwilligerswerk bete kent geen vrijblijvendheid. Aan de andere kant betekent een aan tal vaste uren per week bezig zijn voor een vriwilligersorganisatie ook dat er voor jezelf structuur in zit. Een ander niet te onderschat ten effect is het ontmoeten van andere mensen. Kortom, het is een plezierige en zinvolle vrij- BROODJE VAN DE WEEK Oudhollands, wit of bruin, ouderwets gebakken „q Nu vóór L.lXI Weekend -lekker -aanbieding NIEUW Westelijk 29 Amemuiden 0118 603300 Seisweg 55 Middelburg 0118 641606 Markt 24 Veere 0118-501215 etijdsbesteding.Als voorbeeld van waar vrijwilligers bij het MICMEC zoal mee bezig zijn, laat Els Huibregtse de resultaten van het project 'verlengde schooldag' zien, een project van het sociaal cultureel werk,waar- het MICMEC dit jaar voor het eerst in participeert. Kinderen die hieraan meedoen, kunnen na school onder begelei ding allerlei activiteiten ontwik kelen. Bij de MICMEC hebben ze. samen met vrijwilligers, onder meer een vogeldrinkbakje ge maakt, een afval ganzenbord ge peeld, weer- en windmeters in el kaar gezet en leren gebruiken, een wormenbak gemaakt, ver schillende zaden gezaaid en kaarsen gedraaid. Ook tijdens de open dag komende zaterdag kun nen kinderen aan dergelijke acti viteiten meedoen. LU Graag zit ik op mijn visstekje, een groene oase in een wereld die zichzelf voorbijstreeft in een onstuitbare drang om steeds maar groter te groeien. Er zijn van die dagen dat ik er met mijn ouwe hengel, zonder mo len of andere snufjes, neerstrijk. Gewoon zo'n hengel met een simpele rooie dobber en een klein haakje. Ik ben immers niet uit op grote vissen. Want eerlijk ge zegd wil ik helemaal geen vis vangen. Ik zit op mijn groene stekje om even gelukkig te zijn. Even alle kom mer en kwel vergeten, de schijn van alledag. De druk van het steeds meer moeten, de verplichtingen, de po se die je iedere dag aanneemt om te overleven. Het ge peins over gemiste kansen, het slap geklets tijdens de vergaderingen die je uit hoofde van je beroep moet bij wonen. Langs de waterkant van mijn visstekje wil ik in m'n ouwe kloffie vooral gelukkig zijn. Samen met de eenden die naar me toe komen zwemmen met een blik van herkenning, 'daar heb je hem ook weer'. De westenwind ruist door de populieren en de vogels en krekels zingen mee. Wat zit je dan lekker, alles ont spant. De blik gaat op oneindig. Naar de dobber die vooral niet plotseling moet ondergaan. Want een vis vangen is helemaal niet leuk. Vliegensvlug geef ik dat beest zijn vrijheid terug en ik voel me schuldig omdat zo'n vis de rest van zijn leven met een gehavende lip rondzwemt. Gelukkig komt dat niet vaak voor, omdat ik meestal tot de ontdekking kom dat het aas er al bin nen een minuut afgevallen moet zijn. Dat maakt ook niks uit. Het gaat om de ontspanning, de rust en het hervonden evenwicht aan de waterkant. En om de ontdekking dat op mijn stekje geluk soms heel dicht bij is. Cameleon.

Scheldebode | 1997 | | pagina 1