G|d SCHELDEBODE (5 POLITIE-RAPPORT Prijs voor telesparen Gezondheids Wijzer Hobbyhuis Baars in andere handen verkaik sponsort volleybalteam 't zand Peutervoeding Lotenverkopers Grote Clubactie in de prijzen Tango-avond in Middelburg Punch Jeans wear nu ook in Middelburg Z A K z F L 1 T S J E S I ET W E T EN WAAR uit het - ZUINIG STOKEN woensdag 22 januari 1997 Kijkavond Fietstassen Zakkenrollers Zonder licht Bouwland Verkeerscontroles Sterbloemist Gouden speld 100.000 Keukens Certificaat Hertz krijgt veer Gemeenschappelijke Zeeland Deze rubriek is een uitgave van de Gezondheids dienst wijzer, het informatiecentrum over gezondheid en pre ventie van de GGD Zeeland Westwal 37 te Goes, telefoon 0113-249434 Open op werkdagen van 08.30-17.00 uur Vrije toegang Een van de onderwerpen waar ouders van jonge kinderen zich nog al eens zorgen over maken, is de voeding van hun peuter. Rond de eerste verjaardag treedt er bij een aantal kinderen een duidelijke verandering op in het eetgedrag. Van een baby die alles at en dronk wat hem werd aangeboden, verandert het kind in een kieskeurige peuter die ineens weigert te eten en drinken wat hem wordt voor gezet. Ouders willen het beste voor hun kind en daarbij hoort ook goed eten. Zij proberen dan op allerlei manieren toch het een en ander bij hun kind naar binnen te krijgen. En veel drinken komt dan soms in de plaats van goed eten. Dit kan er toe leiden dat de voeding van een peuter zeer eenzijdig en ongezond wordt. De voeding bevat dan te veel vocht, te yeel suikers en te weinig vet. Sommige kinderen krijgen op deze manier tot 30 van hun dageli jkse calorieën naar binnen in de vorm van vloeibare boterhammen. Ze hebben dan geen honger meer als de maaltijd begint. Bovendien kunnen ze last krijgen van de zogenaamde peuterdiarree. Er zijn een aantal punten van belang bij de samenstelling van een goede voeding voor peuters. Op de eerste plaats groeien peuters hard. Daarom hebben ze een energierijke voeding nodig die veel voedingsstoffen bevat. Dit bete kent dat hun voeding nog relatief veel vet moet bevatten. Tot de leef tijd van twee jaar wordt daarom geadviseerd om kinderen volle melkproducten te geven. Daarna kan geleidelijk op halfvolle melk producten worden overgegaan. Vetten in de voeding leveren niet al leen de benodigde energie. Ze zorgen er ook voor dat de vitamines A, D en E uit de voeding kunnen worden opgenomen. Tenslotte zijn be paalde vetten van belang voor de ontwikkeling van de hersenen. Op de tweede plaats is het voor een goede werking van de darmen noodzakelijk dat de voeding voldoende vezels bevat. Peuters krijgen vaak te weinig vezels met de voeding naar binnen, vooral als ze veel heldere vruchtensappen zoals appelsap drinken. Voedingsmiddelen die veel vezels bevatten zijn bruin brood, groente, fruit en peulvruch ten. Op de derde plaats is het verstandig om het drinken van vocht wat al leen (veelsuikers bevat te beperken. Vooral overmatige consumptie van (heldere) vruchtensappen en frisdranken is af te raden. Dit geeft nogal eens aanleiding tot klachten van buikpijn en diarree. Tenslotte geldt dat gevarieerd eten belangrijker is dan veel eten. Dat peuters niet altijd zoveel willen eten als hun ouders hen voorzetten, is begrij pelijk. De groei van een kind gaat namelijk schoksgewijs. In een pe riode dat een kind hard groeit, zal het meer trek in eten hebben dan als het nauwelijks groeit. Bovendien hangt de eetlust ook samen met de hoeveelheid energie die een kind op een dag verbruikt. Zo kost een dag buiten hollen veel meer energie dan rustig binnen spelen of naar de televisie kijken. Peuters voelen zich het prettigst als hun dag vol gens een bepaald vast ritme is ingedeeld. Daar hoort ook het maal tijdritme bij van drie hoofdmaaltijden en twee tussendoortjes. Een kind weet dan waar het aan toe is en heeft geen reden om als maar om sapjes en koekjes te zeuren. Peuters die nog zo bezig zijn met hun eigen ik komen in de fase van alles zelf willen doen. Dus ook zelf eten. Veel ouders zien op tegen het geknoei wat dan ontstaat. Toch is het aan te bevelen om het kind zo veel mogelijk in zijn drang naar zelf doen tegemoet te komen. Dit draagt bij aan zijn gevoel van eigenwaarde. Met enkele eenvoudige maatregelen vallen de gevolgen van het zelf eten meestal wel mee. Als ouders vragen hebben over de voeding of de groei van hun peuter dan kunnen ze daarmee terecht op de consultatiebureaus voor peuters. Ook organiseren de thuiszorgorganisaties in Zeeland cursussen voor ouders van peuters waar het onderwerp voeding besproken wordt. Mw.M.A.T.van der Valk, stafarts Jeugdgezondheidszorg St.Thuis- zorg ZeeuwsVlaanderen Mocht u vragen hebben naar aanleiding van een artikel, dan kunt u daarover contact opnemen. Over veel onderwerpen kunt u ook meer te weten komen in de Gezondheidswijzer, het informatiecentrum van de GGD Zeeland in de bibliotheek aan de Lange Zelke in Vlissingen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Op maandag 27 januari is er tussen 19 en 20 uur kijkavond in het politiebureau aan de Molenstraat in Vlissingen voor mensen die aangifte hebben gedaan van fietsen diefstal op Walcheren. Tot en met 17 januari werd 46 keer aangifte gedaan van fietsdief stal. Jaarlijks worden op Walcheren ongeveer 1300 fietsen als vermist opgegeven. Vrijdagnacht omstreeks 00.15 uur werd na een tip van een attente burger een 44-jarige Middelburger aangehouden die wilde inbreken in een kantoor aan de Spanjaard straat. Na aanhouding beken de deman verder dat hij woensdag in de binnenstad van Middelburg de inhoud van twee fietstassen had gestolen. Afgelopen donderdag kreeg de politie zes aangiften van gestolen portemonnees, drie in Middelburg en drie in Vlis singen. De politie adviseert de portemonnee goed weg te bergen en vooral niet onbe heerd in een winkelwagentje te laten liggen. De politie heeft afgelopen maandagmorgen bij het tun neltje onder de Sloeweg en op het Baskenburgplein in Vlis singen een verlichtingscon trole gehouden voor (brom)fietsers. Er werden 52 bestuurders (waarvan 1 bromfietser) bekeurd. Afgelopen zondag belandde een 80-jarige automobilist op de splitsing Stromenweg- Koudekerkseweg in een bouwland. Op dezelfde plek botsetn een kwartier later, omstreeks 18.15 uur, twee au to's tegen elkaar. De 27-jarige bestuurder die op de Stro- menweg reed verleende geen voorrang aan een 31-jarige zuautomobilist die op de Koudekerkseweg reed. Afgelopen donderdag heeft de politie tussen 9.30 en 12.15 uur een autogordelcontrole gehoude op de Looierssingel in Middelburg. 28 Bestuur ders hadden hun gordel niet om en kregen een boete van 80 gulden. Het is de politie opgevallen dat er nog steeds mensen in de veronderstelling zijn dat ze als bestuurder van een bestelauto of stationcar geen gordel hoeven te dragen. Op dezelfde dag werden us- sen 13 en 15.30 uur op de Markt en de Lange Delft 14 fietsers bekeurd, die fietsten waar het niet mocht. Tabel voor week van: 13-01 tot 19-01 week 3 Bij een jaarverbruik van: Hoort een streefverbruik voor de afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: Bij een jaarverbruik van: Hoort een streefverbruik voorde afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: 800 33 352 2800 117 1231 1000 42 440 3000 125 1319 1200 50 528 3300 137 1450 1400 58 616 3600 150 1582 1600 67 702 3900 162 1713 1800 75 791 4200 175 1846 2000 83 879 4500 187 1977 2200 92 967 5000 208 2197 2400 100 1054 6000 250 2638 2600 108 1143 Het wekelijks streefverbruik wordt Bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. ZEELAND - Elk jaar is er voor de lotenverkopertjes, die in het kader van de Grote Club actie voor hun respectievelijke verenigingen een leuk bedrag proberen te scoren, een 'eigen' wedstrijd. Deze keer was de op dracht een stripverhaal, dat op de achterzijde van de informa tiekrant van de Grote Clubactie was afgedrukt, te completeren. De jongelui zorgden voor 2400 tekeningen met bijbehorende tekst. Daarvan werden er 310 bekroond en beloond; de schat kamer was gevuld met prijzen, die een totale waarde van 35.000 gulden hadden. Een van de hoofdprijzen, een mountainbike, werd gewonnen door Maartje Verboven van ju doclub Yoshi uit Bergen op Zoom. In Zeeland zijn vijf prij zen gevallen. Dat zijn een jaar abonnement op een tijdschrift voor Niels Verhage in Westka- pelle (De Noormannen), een sporthorloge voor Githa Faasse in Terneuzen (AV Schelde- sport), een spor-thorloge voor Stefan van der Weele in Mid delburg (Avanti), een Nintendo Gameboy voor Douwe van de Ende in Zierikzee (ZV Onder dak) en een videoband van een Disneyfilm van Paula van der Guchte in Heinkenszand (SV Orion). De prijzen worden door de Gro te Clubactie in Tilburg verzon den naar de gelukkigen. MIDDELBURG - In de zo mer van 1995 leerde de Argen tijnse zangeres/gitariste Ana Maria Conrado de musici van het Nederlandse tango-oprkest El Tilo kennen. Ze was dadelijk onder de indruk van het au thentieke geluid van dit acht man sterke ensemble bestaande uit piano, accordeon, cello, con trabas, twee violen, altviool en gitaar. Het klikte direct tussen zangeres en orkest en al snel was de samenwerking een feit. Op vrijdag 24 januari treedt het ensemble op in de concertzaal. De avond begint om 20.00 uur. El Tilo bestaat inmiddels vijf jaar en heeft niet alleen vele succesvolle Nederlandse optre dens achter de rug, ook in het buitenland werd het orkest en thousiast ontvangen. Zij vertol ken diverse stromingen uit het rijke tango-repertoire, zoals de tango-tipico, de tango-nuevo, verschillende soorten milonga's en ook de meeslepende Argen tijnse wals. Samen met Ana Maria Conrado brengen zij en zeer gevarieerd muzikaal programma met werk van o.a. Piazolla, Mores, Mazi, Piano en Donato. De diverse nummers zullen door Ana Ma ria Conrado van een mondelin ge (Nederlandstalige) toelich ting worden voorzien. Kaarten kosten 27.50 (voor kortingspassen 22.50) en zijn in voorverkoop aan de kassa van de Stadsschouwburg, tel. 611500, en op de avond van het concert verkrijgbaar aan de zaal. 1 Karei en Corry Buyze zijn de nieuwe eigenaars van Hobbyhuis Baars. foto harry de lange MIDDELBURG - Nieuwe ge zichten in het Hobbyhuis Baars aan de Vlissingsestraat in Mid delburg? Niet echt. Corry en Karei Buyze, sinds enkele jaren met hun 'Sundecor' de buren van Baars, hebben de zaak per 1 januari van dit jaar overgeno men. Voordien waren ze ettelij ke keren in de winkel te vinden om een helpende hand te bie den, dus niet zijn de gezichten dus zeker niet. Hobbyhuis Baars is er dus na 31 jaar mee gestopt. Het lag in de bedoeling dat Baars er pas over anderhalf jaar mee zou stoppen, maar 'iemand' wilde de zaak vorig jaar al overnemen en dus kwam alles in een stroomversnelling te recht. Echter, Karei en Corry Buyze hadden ook interesse en omdat ze al jaren goed met el kaar kunnen opschieten, van de hoed en de rand weten, werd de zaak toch aan de Buyzes over gedaan. „We gaan gewoon ver der zoals alles altijd is gegaan", vertelt Corry. „Eerst deden we alles met z'n vieren en nu met z'n tweeën. Meer verschil is er eigenlijk niet, zij het dat we ons nog meer op de consument gaan richten om te kijken met welke artikelen of artikelgroepen wij hen nog beter van dienst kun nen zijn". Het assortiment is ui teraard, zoals bij een Doe het zelfzaak mag worden verwacht, uitgebreid. Een enorm assorti ment aan gereedschappen, ij zerwaren, beslag voor deuren in zowel koper als porselein en een aparte afdeling met hout plus natuurlijk een volledig geoutil leerde zagerij; een van de wei nigen in Middelburg overigens. En wie de inrichting helemaal 'af' wil hebben, kan natuurlijk even doorlopen naar de afde ling 'Sundecor'. MIDDELBURG - Het gaat goed met de zakelijke beslommerin gen van Marjan van Kouteren en Willem de Ridder. Begin 1995 openden zij hun 'Punch Jeans Wear' aan de St.Jacob- spassage in Vlissingen, vorig jaar ging er een filiaal open in Delft en nog maar kort geleden openden zij hun derde 'Punch Jeans Wear' aan de Lange Viele 18 in Middelburg. „Met deze zaak in Middelburg - betaalbare trendy mode- berei ken we nu ook het 'achterland",, zegt Marjan. „In onze zaak in Vlissingen zijn het voorname lijk de Vlissingers en hier in Middelburg komen ook de men sen uit de omliggende plaatsen. Dus vandaar". De doelgroep van Punch is het hele gezin. Voor de kleintjes vanaf maat 104 en de ouderen tot en met maat 42 en dat alles beneden de prijs van honderd gulden. De tachtig vierkante meter die Punch ter beschikking heeft plus de inrichting daarvan maakt van Punch een sfeervolle modezaak geworden waar een gezin op het gemak kan rond kijken, passen en kopen. „En alles niet meer dan honderd gulden", belooft Marjan. De merken die Punch voert zijn ui teraard het topmerk Punch zelf en de tweede lijn van de fabri kant; Buffoon. En nog een voor deel bij Punch: dank zij het enorm diepe assortiment -veel variaties binnen één merk- zijn de combinaties natuurlijk legio. Binnenkort wordt de collectie kleding uitgebreid met acces soires, zoals riemen, rugzakken, sokken en als wat dies meer zij om er betaalbaar leuk uit te zien. Marian van Kouteren van Punch Jeans Wear aan de Lange Viele 18 in Middelburg.FOTO harry de lange VLISSINGEN - Hans Karreman (l) uit Vlissingen reageerde razendsnel op het aanbod van de Rabobank om een Rabo Te- Ie Spaarrekening te openen. Daardoor was hij een van de hon derd studenten die in aanmerking kwamen voor de daarvoor uitgeloofde prijs: een draaddloze telefoon, die hij ontving uit handen van Stefan Luitwieler, studentencoördinator van de Rabobank. UI V.o.f. André's Bloemen uit Middelburg heeft het STER certificaat behaald en mag zich dit jaar STER-bloemist noe men. De toekenning gebeurt door het Bloemenbureau Hol land. Bloemisten die in aanmerking willen komen voor het certifi caat, worden in de loop van een jaar acht keer bezocht door 'Mystery shoppers', die de kwaliteit van het product,' de winkel, de service en het assor timent betoordelen. Fleurop bloemsit M. van Bel- zen van 'De Lelie' in Amemui- den is onderscheiden met de gouden speld van Fleurop In- terflora Nederland. Hij kreeg de onderscheiding omdat hij 25 jaar lid is van deze bloemen- verzendorganisatie. Hans Verkerk Keukens ver kocht afgelopen week de hon derdduizendste keuken. Hans Verkerk is de grootste keuken- leverancier van Nederland. Het bedrijf heeft zeventig filia len in Nederland, België en Duitsland. De honderddui zendste keuken hoefde niet be taald te worden. Een cadeautje van het feestvierende bedrijf. De ingenieursbureaus Gront- mij Zeeland, B&S Middelburg en B&S Terneuzen hebben het NEN-EN-ISO 9001 Certificaat gekregen. Het door Lloyd's Re gister Quality Assurance Limi ted verstrekte certificaat is van toepassing op het leveren van advies- en ingenieursdiensten en het doen realiseren van pro jecten binnen de sectoren mi lieu. infrastructuur, ruimtelij ke inrichting, procestechtniek, installaties en bouw. Hertz autoverhuurbedrijf is door de Nederlandse reisburo's gekozen tot beste autoverhuur maatschappij vam 1996 en won daarmee 'De Veer', een onderscheiding van het groot ste vakblad voor de reisindus trie 'Reisrevue'. MIDDELBURG In het kader van het 25-jarig bestaan van de afdeling volleybal van wijkvereniging t Zand sponsort Harrie Ver kaik (sportprijzen en relatiegeschenken) het 3e team van de vereni ging, dat uitkomt in de 3e klasse van de Middelburgse Bedrijfs Vol leybalvereniging. Staand vlnr. Daan Faase, Wim Wattel en Edwin Paape. Zittend Victor Titheru, Eddy de Danschutter, Nils Paepe en Ad de Priester. HUISARTSEN Vlissingen - Za. E. Kant, Saba- laan 3, tei 471017. Zo. J. Roe- broeck en E. van Russen Groen, Singel 11 tel. 412225. Spreekuren 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg Za. J. Dominicus, Dam 30. Zo. S. v.d. Haak. Rouaansekaai 47. Spreekuren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za. J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 601340. Zo.C. Wattel, Amstei- straat 55 Oost-Souburg, tel. 461630 Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder Za. en zo. G. Rullens, Dorpss- straat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande -Za. en zo. A. v.d. Male. Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. Midden-Walcheren A. Stutter- heim, Sivertstraat 40. Meliskerke. tel. 561760. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Za. en zo. vrij. 9.00 tot maandag 9.00 H. Hament, tel. 471140. TANDARTSEN Za. en zo. A. de Stigter, Van Bor- seielaan 38, tel. 501830. P. van Malland (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6, Vlissingen. tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr. Humme- len, Markt 69. Vlissingen - Vr. tot vr. Van de Sande, Badhuisstraat 30, tel. 412066. DIERENARTSEN Za. en zo. A. Diender, Dr. Staver- manstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Dierenartspraktijk Oost kapelle, Oude Domburgsestraat 33a, Oostkapelle. VOGELOPVANG MID DEN-ZEELAND tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11. Overige assistentie aan vragen 633333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Ziekenhuis Walcheren 10 uur ss. P. Barmentlo. Rooms-katholieke kerk Der Boede 1e, 3e en 5e za 10.30 uur. Ter Reede di 19 uur, za 17 uur. Zoute Viever 2e en 4e za 10.30 uur.. Vlissingen Onze Lieve Vrou we kerk 9.30 uur. Open Hof 11.30 uur. Souburg Martinuskerk 10 uur. Middelburg Petrus en Pauiuskerk 10 uur. Hoeksteen 11.30 uur. Sint Willibrord za 19 uur. Dishoek Em- mauskerk 10 uur. Domburg St Willibrordkapel za 19 uur. Vrou wenpolder OLV van den Polder uur. Zoutelande uur. Samen-Op-Wegkerk Veere 10 uur. Vlissingen Petruskerk 9.30 uur. Open Hof 9.30 uur. Schaaps kooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Nederland Hervormde ke rk Aagtekerke 10 en 19 uur. Dom burg 10 uur. Gapinge 10 uur. Grijpskerke 10 en 14.30 uur. Kle- verskerke 9.30 uur. Koudekerke 10 uur. Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetingskerk (bond) 10 en 17 uur. Nieuwland 9.30 uur. Ritthem 11 uur. Oostka pelle 10 en 19 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke di 23 uur, wo 10 uur, zo 10 uur, di 19 uur, wo 10.30 uur. Vrouwenpolder 10 en 17 uur. Westkapelle 9.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge 10 uur. Grijpskerke 14.30 uur. Kou dekerke zo 10 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oostkapelle 10 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Seroos kerke 10 uur. Vrouwenpolder 10 en 17 uur. Chr. Gereformeerde kerk Vlis singen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde Gemeente Vlis singen 9.30 en 16 uur.uur. Mid delburg zo 9.30 en 16 uur. Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen 9.30 en 14.30 uur. Ned. Gereformeerde Kerk Mid delburg 9.30 uur. Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg uur. Vlissingen 9.30 uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg uur Koudekerke uur. Anglicaanse kerk Vlissin- gen-Oost uur. Pinksterge meente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pinkster gemeente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middel burg 9.30 uur Oost-Souburg 10 uur. Eglise Wallone 16.30 uur. Christengemeenschap, kapel van St. Maarten, Hoogelande uur. Volle Evangeliegemeente Amemuiden 10 uur. Serooskerke uur. West-Souburg 10 uur. Middelburg Thomaskapel 10 en 14 uur (cutiel en Frangais). Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evan gelische Gemeente Westkapelle 9.30 uur. Rafaël Gemeenschap Eleos Olmenlaan Middelburg 9.30 uur.Leger des Heils Middel burg 10 uur, Vlissingen 10 en 19 uur. Jehova's Getuigen Vlissin gen Centrum do 19 uur, zo 10 uur. Souburg di. 19 uur, zo 10 uur. Bossenburgh di. 19 uur, za 18 uur. I

Scheldebode | 1997 | | pagina 5